Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

No te wersety ,ktore podalas nie mowia nic o tym ze uczynki sa nam potzrebne do zbawienia, tylko, ze wynikaja z wiary, bo ta bez nich jest martwa. A kto uwierzy i ochrzczony zostanie zbawiony bedzie :D Hurra myslalam ze juz zalapalas, skoro podajesz mi takie ladne wersety, ale jakos sama sobie zaprzeczasz i tak bedziemy w kolko pisac, ide sie modlic to przynosi lepsze skutki niz klikanie :) (na szczescie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"gdybym musiała coś powiedzieć to powiedziałbym że jest dziką czystą energią o ogromnym potencjale, energią ktora nie zna ograniczeń, jest bezwarunkową miłością i nie wymaga żadnych wierzeń ani naśladowania kogokolwiek\" To tez piekne slowa,ale twoje wierzenie to twoje marzenie.:-) li tylko twoje,osobiste. Ale sie zrymowalo nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Hej malutka .. Jezus jest nazywany w Biblii jednorodzonym i pierworodnym synem Bożym, ponieważ został stworzony najpierw i jako jedyny przez samego Boga a następnie jako "mistrzowski wykonawca" pomagał swemu Ojcu w tworzeniu kolejnych stworzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem dzieckiem Bozym hurrra :D i co z tym chrztem cos nie moge doczekac sie odpowiedzi a juz musze zaraz znikac do lozka, poczytac i sie pomodlic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i przez topierworodny.Przez tojuz wrodzaju jest mowa o tym ze Bog stwarza mowiac na\"nasze podobienstwo\",poniewaz Jezus istnial juz jako SLOWO(LOGOS)w niebie,zanim powstalo wszystko inne. Gdyby mowil na nasze majac na mysli\"Trojce\"to juz by sie nie zgadzalo z wierzeniami KK,poniewaz slowo \"Nasze\"nie oznaczalo by juz Boga Trojjedynego,a Conajmniej Trojosobowego,czyli nie jedynego.:-) A oto przyklad poparty biblia. Rodzaju1:26 "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus jest "odwiecznym Bogiem" " w nim zamieszkała cała pełnia boskości" o sobie mówi Ja jestem. tak mówił o sobie Bóg starego testamentu.Jest alfą i omegą...tak mówił Jahwe. Nie wierzcie w kłamstwa Brooklinu które nazywają Jezusa stworzeniem, On nie był stworzony, on był od wieków. On nie jest Archaniołem. Kłamstwa Swiadków obdzierają Jezusa z boskości nazywając go mniejszym bogiem http://watchtower.org.pl/jz-jezus.php#oszustwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Mowisz maalutka ze" Bog to dzika czysta energia o ogromnym potencjale,energia bez ograniczen,i ze jest bezwarunkowa miloscia i nie wymaga zadnych wierzen ani nasladowania kogokolwiek" Wiesz ja nie wiem czy Ty mowisz o Madrym i rozumnym Bogu czy o Bogu jako o materii bezmuzgowej.Bo jesli uwazasz ze Bog ma rozum ,a mam nadzieje ze jednak podzielasz takie zdanie,to jak sadzisz dlaczego wszczepil czlowiekowi sumienie!?nawet pomijajac biblie to "ono"mowi nam co jest dobre a co zle,jest jakby naszym policjantem i stoi na strazy prawa!"mamy rowniez rozum,uczucia,i wszczepiona odwieczna potrzebe oddawani czci komus wiekszemu? Czy Bog obdazyl nas tymi cechami ot tak sobie?bo taki mial kaprys? Ja bynajmniej widze w tym jakas logike.Bo jesli istnieje Bog stworca czlowieka uososbienie milosci,rozumu, sily i mocy to czy nie wydaje sie logicznym fakt,ze dla swoich stworzen pozostawil jakas instrukcje obslugii? czy nie wydaje sie logiczne ze podal swoim dzieciom jak maja zyc czego sie wystrzegac,ze podal im nadzieje jaka maja miec jesli beda spelniac jego prawa? wyobrazasz sobie dziecko ktore byloby wychowywane bez zadnego kierownictwa?bez udzialu rodzica? Bog jest kochajacym Ojcem dal prawa w swoim liscie do swoich dzieci by wiedzieli jak zyc i jakimi normami w zyciu sie kierowac by nie chodzili po omacku,i powiem Ci malutka ze lepiej ma sie czlowiek ktory w ogole wierzy w boga jak ten dla ktorego koncem wszytkiego jest tylko dluga kreska(smierc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus,jest Synem pierworodnym Jahwe,bo jak napisala Marsille,Jehowa jego pierwszego stworzyl,potem juz z jego pomoca\"Logos\"stwarzal reszte. Dlatego jest jego umilowanym,pierworodnym Synem. Co nie znaczy ze reszta nie jest.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Kamelio, przeczytaj werset ktory Belaiza ma w stopce i wytlumacz mi kto poslal Jezusa na ziemie aby nas zbawic skoro On sam mialby byc Bogiem ?? Skoro poslal go Ojciec a Jezus nazwany jest Synem czy nie znaczy to wlasnie ze Jezusa stworzyl jego Ojciec Jehowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra lece juz zanim zamarzne. To moze jakas tajemnica, niedostepna dla niewtajemniczonych. A ja myslalam ze dowiem sie z dobrego zrodla, bo mnie to nurtuje od jakiegos czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Dobrze, juz odpowiem ..Chrzest znaczy w doslownym tlumaczeniu na polski "zanurzenie" i symbolizuje narodzenie do nowego zycia zgodnego z wola Boza. U SJ odbywa sie wlasnie przez zanurzenie w wodzie (w ten sam sposob byl ochrzczony Jezus) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wg Ciebie bardziej kocha pierworodnego, a to dobre , kto mógł wymysleć coś takiego ??? na jedno sama sobie odpowiem, językoznawcy twierdzą ze słowo bóg pochodzi od słowa \"ghu-to\" co oznacza wezwany i nic poza tym:) pewnego razu chrześcijański misjonarz zapytał tubylca, kto mu powiedział te wszystkie rzeczy które wie o bogu tubylec się roześmiał i odpowiedział: \" a kto jest aż tak głupi , zeby inni mu musieli opowiadać o bogu, wszystko co ty możesz mi powiedzieć o bogu ogranicza się do nazw, to co ty nazywasz bóg ja nazywam gallaha to co robił przed stwarzaniem i po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Co mówił o sobie sam Jezus Sam Jezus rzadko określał się mianem Syna Bożego, przyznawał jednak, że nim jest (Marka 14:61, 62; Jana 3:18; 5:25, 26; 11:4). Ale prawie zawsze nazywał siebie „Synem Człowieczym”. W ten sposób kierował uwagę na fakt, iż naprawdę urodził się jako człowiek. Potwierdził też, że to właśnie on jest przedstawionym w wizji Daniela „synem człowieczym”, który ukazuje się przed Bogiem Wszechmocnym — „Istniejącym od Dni Pradawnych” (Mateusza 20:28; Daniela 7:13). Zamiast rozgłaszać publicznie, że jest Synem Bożym, Jezus pozwolił raczej, by ludzie sami wyciągnęli właściwe wnioski. I zdołały to uczynić nawet osoby nienależące do grona apostołów, na przykład Jan Chrzciciel albo zaprzyjaźniona z Jezusem Marta (Jana 1:29-34; 11:27). Ludzie ci wierzyli, że Jezus jest obiecanym Mesjaszem i że jego życie zostało w cudowny sposób przeniesione z nieba, gdzie istniał wcześniej jako potężna osoba duchowa, do łona dziewicy Marii (Izajasza 7:14; Mateusza 1:20-23). Dlaczego apostolowie nigdy nie modlili sie do Jezusa tylko do Jego Ojca? Dlaczego sam Jezus modlil sie do Ojca,skoro wg ciebie on nim byl? Dlaczego konajac na krzyzu wzywal Ojca? Dlaczego nigdy nie kazal sobie oddawac chwaly wiekszej niz Ojcu? Dlaczego jest w biblii roznica,w nazywnictwie tzn.Ojciec i Syn? Jezus Chrystus [z hebr. ישוע, ישו Joszue, Jozue (aram. ܝܫܘܥ, ܝܫܘ Jeszua) = \"Jahwe/Jehowa pomocą/zbawieniem\" i z gr. χριστός christós – \"namaszczony, pomazaniec, mesjasz\"] Jahwe JHWH W najstarszej wersji hebrajskiej imię Jahwe/Jehowa zapisywano czterema literami jako: יהוה. Są to czytane od prawej do lewej spółgłoski Yod י He ה Waw ו He ה, które tworzą tak zwany tetragram (dosł. cztery litery). W języku polskim odpowiadają im spółgłoski: JHWH występujące w obu współczesnych formach: Jahwe - Jehowa (w których środkowe H jest słabe, a końcowe H bezdźwięczne). Ze względu na jedynie spółgłoskową pisownię języka starohebrajskiego i aramejskiego nie są znane samogłoski, których używano do pierwotnej wymowy. Uważa się że znajomość sposobu wypowiedzi słów wymarła w wyniku wprowadzonych ograniczeń religijnych (opis w dalszej treści). Znaczenie Chociaż określenie Boga mianem JHWH pojawia się już w 2. rozdziale księgi Rodzaju i było używane przez patriarchów (np. Genesis 14:22) to według Biblii imię JHWH zostało po raz pierwszy świadomie użyte przez Hebrajczyków dopiero tuż przed opuszczeniem Egiptu, gdyż Bóg Abrahama objawił się w ten sposób dopiero Mojżeszowi. Wcześniej nazywano Go często jako: אלהים = Bogowie (od Genesis 1:1 dalej; liczba mnoga jest tłumaczona jako forma wzniosła, tzw. pluralis majestatis lub też jako trójjedyny charakter natury Boga); אל עליון [el eljun] = Bóg Najwyższy (Genesis 14:18-22); אל שדי [el szaddai] = Bóg Wszechmocny (Genesis 17:1, 28:3, 35:11, 43:14, 48:3; Exodus 6:3); אדןי = Pan, Władca (Genesis 18:3.27.30-32, 20:4; Exodus 4:10.13); אל = Bóg (Genesis 33:20); שדי = Wszechmocny (Genesis 49:25); Rozmowa Mojżesza z Bogiem przy płomienistym krzaku ukazuje Boga, który wyjaśnia znaczenie swojego imienia: Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM (אהיה אשר אהיה). I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM (אהיה) posłał mnie do was. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM (יהוה), Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. Widzisz \"niewielka\"roznice w imionach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Bog nie mial poczatku a pytanie co robil przed stworzeniem ...hmm no coz, zaden czlowiek nie jest w stanie odpowiedziec na to pytanie... Jest to cos zreszta dla nas nie wyobrazalnego zupelnie. Jezeli twierdzi sie ze czas jest scisle zwiazane z materia wiec przed stworzeniem materii czyli przed stworzeniem czegokolwiek czas mogl po prostu nie istniec ... A jesli nie bylo czasu .... no i tak mozna sobie rozmyslac i rozmyslac a i tak nie jestesmy w stanie tego pojac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaką formułe wypowiadacie przy chrzcie wiem ze przez zanurzenie bo ja też byłam tak chrzszczona co mówi osoba która chrzci?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skoro Jezus niejest stworzeniem a Bogiem to kto to mowi: Objawienie 3:14 \"A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego Kolosan1:15-16 \" On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.\" Kto jest w takim razie tym pierworodnym wszelkiego stworzenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Chocbys nie wiem jak jej niepotrzebowala to i tak "ona"tzn logika bedzie wszechobecna w Twoim zyciu! Gdyz w calym dziele stworczym widac przyczyne,skutek=logika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamela chrzcza jak pisze w mateusza 28:19 \"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego\" I chrzcza w imieniu Ojca,Syna i Ducha sw. Jezus nie zostawilwskazowek jesli chodzi o wypowiadanie formulek,wiec nie mozna samemu sobie dodawac nic w ich imieniu odnosnie formulek,bo takowej nie ma,a tylko chrzcic w ich imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Kamelio nie wypowiada sie zadnej formuly!Przed chrztem sa omawiane z kandydatem do chrztu tematy biblijne,niejako sprawdza sie taka osobe czy osoba ta wierzy w Jehowe,czy kocha Go,czy zgadza sie z naukami zawartymi w Pismie Swietym i czy okazala skruche za dawne zycie .Osoba ta jest pouczona o tym co ten chrzest dla niej oznaczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze ja odpowiem, dobrze znać prawa kosmosu bo wszyscy im podlegamy, ale z logiką to się nie zgodzę, bo to najlepszy sposób przy Boga przegapić, prawa półkula też ma coś do powiedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może ja odpowiem>> Mowisz maalutka ze\" Bog to dzika czysta energia o ogromnym potencjale,energia bez ograniczen,i ze jest bezwarunkowa miloscia i nie wymaga zadnych wierzen ani nasladowania kogokolwiek\" Wiesz ja nie wiem czy Ty mowisz o Madrym i rozumnym Bogu czy o Bogu jako o materii bezmuzgowej. hmmm A Bóg nam mówi tak, każdy z was jest bogiem, który stał się człowiekiem. Jestescie mną pod różnymi postaciami i nie martwcie się tym, że mnie zawężacie, czy tym, jak bardzo mnie to ogranicza. Czy sadzicie, że jesteście jedyną forma, jaką obrałem??? Jedynymi stworzeniami, w które tchnałem moja istotw? Ja się kryje w każdym kwiecie, w każdej tęczy, każdej gwieździe w niebiosach, we wszystkim, na kazdej planecie obiegającej każda gwiazdę.Jestem głosem wiatru, ciepłem słońca, niepowtarzalnym kształtem i nadzwyczajna doskonałością każdego płatka śniegu, dostojeństwem wzlatującego orła i niewinnością sarny w polu, odwagą lwa, mądrością starożytnych.I nie przejawiam się wyłącznie w postaciach występujących na waszej planecie. Naprawdę nie wiecie kim jestem, tylko wam się tak wydaje. Nie sadźcie jednak, że to, kim jestem, ogranicza się do was, że tylko was obdarzyłem swa boska istotą przypuszczenie takie byłoby pycha i do tego błędem. Mój Byt jest we wszystkim.Całość jest mym wyrazem, wszechność moją natura. Nie ma rzeczy, którą nie jestem, nie może zaistnieć coś, czym nie jestem.Stworzyłem was po to, aby doświadczyć siebie jako twórcę mego własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka,ja mam pytanie Skad masz te piekne slowa ponoc Boze? Czy tylko tobie Bog dostarczyl te nowiny,czy sa zawarte gdzies gdzie inni maja tez dostep? A moze to ktos sie pod niego podszyl? A moze skoro kazdy z nas jest Bogiem,to ten Bog musi byc totalnym chaosem,bo kazdy z nas ma inna wizje Boga,nie zgadzamy sie ze soba,jak to jest ze ten Bog to my wszyscy? Dlaczego jestesmy tacy ulomni i sie mylimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Malutka ale prawa polkula wspolpracuje zawsze z lewa i na odwrot. Jakby nie patrzec w calym dziele stwoczym widac logike! Chocbys Ty uwazala inaczej!Potwierdza to nawet nauka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×