Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelio - a pamiętasz \"Twój \" - fragment, że każda władza od Boga pochodzi itd.? Pamiętasz pytanie, które Ci zadałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy ma to co chce, fakt:) okazuje się że krązy 500 lat mysląc ze jest w czyścu:) czytal ktoś Świadomość duszy Zukava?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka---tak naprawde.A ty w serio w reinkarnacje? :-D :-D :-D Osesek,duzo musialo sie wydarzyc,bym w koncu to zrozumiala. Przede wszystkim,kazda wypowiedz,kazde nauki SJ sprawdzalam,czy sa zgodnez biblia(To podstawa,by uwierzyc).Potem wyciagalam wnioski. Np. Kazdy z nich szydzi,jak z nikogo,jak z Noego. Glosza,na najwieksza skale. Mimo wielu watpliwosci,znalazlam odpowiedzi poparte Pismem Sw.,malo tego te odpowiedzi nie rozwiewaja sie po byle jakim argumencie ,osob anty SJ.Nie trace wiary w to co wierze i nie mam juz watpliwosci,ktore mialam. Wyznaja Boga(uzywaja imienia)ktorego czcil i Jezus. Jest jeszcze wiele innych czynnikow,wplywajacych na moje przekonanie do nich,ale to mysle mojeprzemyslenia. Kazdy musi sie sam przekonac.Nie bede \"reklamowac\" Organizacji,bo to bez sensu,jesli ktos chce naprawde siedowiedziec czy to faktycznie \"to\",musi sprawdzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
a ja mysle, glosza na najwieksza skale? co ty pleciesz. glosza ludziom ktorzy najczesciej znaja Boga, protestantom, katolkom, prawoslawnym. Gloscie bardziej ludziom ktzy Boga nie poznali i nie maja wielich szans na poznanie. Po co marnowac sily bezcelowo.? Poczytalam troche te wyjanienia ale nietety mnie nie przekonuje, troche naciagane, ale to moje zdane, Ty oczywiscie mozesz miec inne. dla mnie ta data z powownym przyjsciem jest naciagsana "jak cholera" ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Powiem wam jeszcze, ze nie będę wam już zakłócać dyskusjii , bo widzę ze inne zdanie (nie wasze) są na tym topiku zaraz traktowane jako \"ataki\" agresje.\" Zauwaz ze nie draznilas juz tylko nas,ale i postronne osoby,swojanatarczywoscia. Nikt ciebie stad nie wypraszał,ale skoro i tak nic dobrego nie wynika z twojego nawracania,a nic innego niestety nie chcesz zaoferowac,trudno,Kamelio twoj wybor. :-( My chcialysmy obrac neutralny grunt,ty jednak nie odpuszczasz,ja osobiscie wyciagalam do ciebie reke i wiesz o tym dobrze) Co do odpowiedzi ...coz mam komentowac? Kazdy dobrze znajacy temat,wie,ze nie mowilam ze SJ sie nie poddaja wladzy(policji),a ze nie decyduja sie na prace,gdzie wymagana jest praca z bronia,czy ewentualna walka.To co innego. Tak tez z Rzadami,poddaja sie im,lecz nie uczestnicza,bo dla nich nie bedzie lepszego rzadu jak Bozy. Puki co jednak obowiazuje zasada\"co cesarskie...,co boskie-Bogu\" A co do skladek,i wydawania na Brooklyn(jjak to ujelas),coz moge powiedziec...tlumaczyc sie nie trzeba,nie bedea ni cie wyprowadzac z bledu,ani przytakiwac,bo rozpeta sie z tego klejnaafera,jak znam zycie. W kazdym razie,nie rozliczaj SJ z ich pieniedzy,tak jak oni nie rozliczaja twojego kosciolu. Zycze ci spokoju ducha...serdecznie z calego serca. Z reszta mysle,ze My wszystkie. 🌼 P.S.Moze gdy kiedys twoje "zapaly"ochlona,bedziemy mogly spokojnie z kultura i miloscia,jaka na chrzescijan-chrystian przystalo pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
dreamer moze i masz racje. Chodzilo mi o gloszenie w Afryce lub innych mniej cyfilizowanych miejsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Poczytalam troche te wyjanienia ale nietety mnie nie przekonuje, troche naciagane, ale to moje zdane, Ty oczywiscie mozesz miec inne.\" Nie odpowiadalam tobie,by ciebie przekonac. Odpowiedzialam z grzecznosci. To co przekonuje mnie,nie musi przekonywac ciebie i na odwrot. :-) Dla mnie jest najwazniejsze,ze jaczuje wewnetrzny spokoj i tyle. To tak jakbym powiedziala Kk,mnie nie przekonuje Trojca ,mnie nie przekonuje to i tamto... kazdy wierzy w co uwaza za Prawde. Kazdy z osobna zda sprawe przed Bogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
a ja mysle, tez tak mysle ze kazdy odpowie za siebie. szkoda tylko ze marnujecie taki potencjal ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację z tą Afryką i podobnymi - tam chyba to jest rzeczywiście głoszenie - nie pustych słów, a miłości. Bo to naprawdę wielkie wyrzeczenie, wyzwanie żyć tam i pomagać ludziom w tak tragicznej sytuacji. Ci co tam głoszą żyją razem z tymi ludźmi - dzielą ich problemy i właściwie sami mają takie same. Nie przez słowa, nawet nie przez czyny na pokaz, tylko po prostu przez pomaganie potrzebującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a ja mysle, tez tak mysle ze kazdy odpowie za siebie. szkoda tylko ze marnujecie taki potencjal ludzi\" Dla ciebie to marnowanie potencjalu,a dla SJ to Milosc do Jehowy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze moment Kamelio pisałąs o palaniu miloscia do organizacji musisz moje slowa wkladac w usta wszystkim SJ, i czy nie moglabys mnie raz zaskoczyc i nie wykorzystac wszystkiego przeciwko mnie, napisalam przeciez ze kocham organizacje jako ogol ludzi. A tak poza tym to słowa jakoby Bog dawal pieniądze komukolwiek, to są dopiero bzdury i obrazanie Jehowy. Bog nie miesza sie w te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe SJ według statystyk rozpowszechniania broszur, są na kazdym kontynecie i prawie w kazdym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralko - wg statystyk broszur to podejrzewam, że nawet sporo firm komercyjnych jest na każdym kontynencie i prawie w każdym kraju. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
glosic milosc do Jechowy tym ktorym to milsc juz maja i ja znaja . Dziwne , oczywicie mozna poiwedziec ze kocham Boga, ale wmaiwac komus ze go nie kocha bo jest innego wyznania to uwazasz za okzaywanie milosci do Jechowy? Napewno glosza w Afryce SJ, ale tez napewno za malo. Tam ciagle potrzebuja gloscieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale też oczywiście nie chodzi o to, żeby pomagać doraźnie i tym samym jeszcze bardziej rozpieprzać tamtejsze gospodarki albo raczej \"gospodarki\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taka słynna przypowieść o Mojżeszu, szedł on kiedyś lasem i zobaczył modlacego się człowieka, zatrzymał się chwilę i słuchał . to co mówił ten człowiek było profanacją , mowił : Boże musisz czasmi czuć się bardzo samotny , przyję do Ciebie, po co masz cierpieć w samotności, nie jestem bezużyteczny, wykapię Cię i wyjmę z Twoich włosów wszystkie wszy\" Wszy???!! Mojżesz był w szoku, człowiek mowił dalej \" ugotuję Ci jedzenie, poscielę Ci lóżko, wypiorę ubrania, będę Twoim sługą, wszystko dla Ciebie zrobię.\" Mojżesz zapytał co on wyprawia, z kim rozmawia. Człowiek powiedział, że rozmawia z Bogiem. Mojżesz się wsciekł. Wszy? Kąpiel? zwariowałeś???? !!Skończ z tymi bzdurami, to nie modlitwa, obrażasz Boga!!!! Człowiek padł mu do stóp, wybacz mi Panie , jestem analfabetą, nie wiem jak trzeba się modlić, topowiedz mi i Mojżesz nauczył go formułki i z napuszonym ego oddalił sie. Kiedy był w lesie odezwał się głos. - Mojżeszu wysłałem Cię abyś przyprowadzał do mnie ludzi, łączył ich ze mną, nie po to byś odsuwał ode mnie tych którzy mnie miłują. ten człowiek jest jednym z najbliższych mi, zniszczyłeś jego autentyczność. Jego miłość jest prawdziwa. On jeszcze szczery wróc do niego przeproś go i zabierz rytuał który mu daleś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu, w natłoku tych pytan pewnie gdzieś mi umknęło, mozae przypomnisz..bo nie pozostawiam bez odpowiedzi... wszystko mamy z ręki Pana....nasz chleb i złotówkę by go kupic. osesku, nie słuchaj takich bzdur o 144 tys, bo to ogranicza prawo do szczescia i spotkania z Bogiem http://watchtower.org.pl/forum/index.php?act=idx osesku tu jest dużo na temat fa łszerstw takich jak 144 tys. W apokalipsie jest napisane ze 144 tys. będzie opieczętowanych jako wierni słudzy Pana na czas "wielkiego ucisku" to pojęcie też opisuje Apokalipsa. 144 tys. to wybrani szczególni którzy będą w tym też czasie szczególnymi dla pracy Pana, pochodzący z plemion Izraela, a wiec Zydzi a do nieba i wiecznego szczescia osesku KAŻDY ma prawo....bo ta ilość 144 tys. już dawno by sie wyczerpala "albowiem tak Bóg umiłował świat ze Syna Swego jednorodzonego dał aby KAŻDY kto w Niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne." Życie wieczne z Bogiem spędzą ci którzy w Niego uwierzą i wyznają Mu miłość i będą oczyszczeni z grzechów przez Jego swiętą krew. Nie ma innej możliwosci, bo nie ma innej drogi do Pana. tylko On jest "drogą prawdą i życiem", każda inna droga jest drogą do nikąd, ku wiecznej śmierci.." Szeroka jest droga która wiedzie na zatracenie a wąska jest ta która wiedzie do życia wiecznego i NIEWIELU ją znajduje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fragment artykulu , czlowiek nie zyl kilka godzin, nie mogęqrcze znależć linku \"Spytałem Boga: ,,Która religia na ziemi jest najlepsza? Która jest właściwa?\" A Najwyższy Bóg z wielką miłością odrzekł: ,,Nie dbam o to. Nie ma znaczenia jakiej wiary jesteś\". Religie pojawiają się i zanikają, zmieniają się. Buddyzmu nie było tu zawsze, katolicyzmu nie było tu zawsze, a wszystkie niebawem staną się bardziej światłe. Obecnie wszystkie systemy otrzymują więcej światła. Będzie reforma w duchowości, która będzie równie radykalna jak reformacja protestancka. Mnóstwo ludzi będzie o nią walczyło, jedna religia przeciwko drugiej, wierząc, że tylko oni mają rację. Wszyscy myślą, że są właścicielami Boga — religie i filozofie, a zwłaszcza religie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - zaraz tego poszukam bo nie chce mi się jeszcze raz pisać i wyrywać z kontekstu. Mała - pamiętasz z De Mello \"Wy jesteście trzej my jesteśmy trzej\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie :) dawaj :) pamiętam to Bo wszyscy jesteśmy stuknięci. Cały świat zwariował. Obłąkani lunatycy! ... Nigdy nie będziecie lepsi niż wtedy, gdy nie wiecie, jak jesteście dobrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - zaraz poszukam. Kamelio: Ło jejku - czytam i oczom nie wierzę - chyba przegrałem życie : \" każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy jak tylko od Boga, a te które sa przez Boga są ustanowione. Przeto kto sie przeciwstawia władzy, przeciwstawia sie Bożemu postanowieniu, a ci którzy sieprzeciwstawiają , sami na siebie potępienie ściagają. (...) a PIsmo mówi ze cała władza od Boga pochodzi...i ta w kosciele, i ta w domu i ta w szkole i ta w kraju i nawet urząd skarbowy i nawet rzad....czy nam kaczyńscy się nie podobają czy nie....Bóg ustanawia rządy a my jako chrzescijanie winniśmy szanować w państwie i policję i wszelkąwładzę ziemską...szanować nie zawsze znaczy zgadzać siei ich pomysłem na rzadzenie państwem .\" Primo - Kaczorów mogę nie trawić i się z nimi nie zgadzać, ale dopóki nie łamią prawa i demokracji - mogę jedynie sprzeciwiać się myślą, dyskusją i krzyżykiem na karcie wyborczej. Secundo - jednak przeraził mnie ten tekst o całej władzy od Boga i że mamy być wobec niej potulni jak baranki itp. Wyobraź sobie Kamelio, że są lata 30. a Ty żyjesz w III Rzeszy, którą rządzi pewien oszołom o imieniu Adolf. Otóż pewnego pięknego dnia smutni panowie z trupimi czachami na mundurach wyciągają Twojego sąsiada Żyda z jego sklepu, jego i jego rodzinę masakrują na oczach gapiów, a jego dobytek podpalają. \"a PIsmo mówi ze cała władza od Boga pochodzi.\"???? \"Przeto kto sie przeciwstawia władzy, przeciwstawia sie Bożemu postanowieniu, a ci którzy sieprzeciwstawiają , sami na siebie potępienie ściagają.\"???? Czy teraz powstanie jakaś nowa interpretacja przytoczonych przez Ciebie słów? (A jeszcze - gdyby nie nieposłuszeństwo wobec władzy to patrząc w \"krótkoterminowej\" historii nie było by Solidarności i demokracji. A tak naprawdę to ludzkość nie doszła by pewnie nawet do feudalizmu tylko w czasach jakiegoś pierwotnego niewolnictwa żyła) Jak rozumiem w świetle tej ciekawej teorii tajna organizacja antyhitlerowska Schwarze Kapelle występowała przeciwko prawom boskim? Gratulejszon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×