Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Najwyższą forma wiedzy o Trójcy jest to, iż nie wie się, kim Ona jest. I takiej tezy wcale nie wygłasza Wschodni Mistrz Zen. Mówi tak kanonizowany święty Kościoła rzymsko-katolickiego, od wielu stuleci uznany za księcia teologii. Poznać Boga jako nieznanego. W innym miejscu św. Tomasz powiada nawet: jako niepoznawalnego. Rzeczywistość, Bóg, boskość, prawda, miłość są niepoznawalne, to znaczy nie mogą być pojęte przez myślący umysł. Powinno to powstrzymać olbrzymią ilość pytań, które ludzie stawiają, ponieważ żyją iluzją, że możemy wiedzieć. A nie wiemy. I wiedzieć nie możemy. Czym zatem jest Pismo Święte? Jest aluzją, kluczem, ale nie opisem. Fanatyzm jednego szczerze wierzącego, któremu wydaje się, że wie, powoduje o wiele więcej zła niż wspólny wysiłek dwustu łajdaków. Przerażenie ogarnia, gdy się widzi, co szczerze wierzący wyczyniają tylko dlatego, iż wydaje im się, że wiedzą. Czyż nie byłoby wspaniale żyć na świecie, gdzie wszyscy ludzie mówiliby: \"Nie wiem\". Jedną wielką przeszkodę mielibyśmy za sobą. Czy nie byłoby to cudowne?\" Przebudzenie De Mello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralka daj spokój nawet dziecko wie, że pięć największych religii świata to islam, judaizm, chrześcijaństwo, hinduizm i buddyzm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
madralko ale ja nie wymagam od SJ by byli swieci, ale rowniez nie lubie gdy Wy robicie sz siebie ludzi gnebionych, gdyz to nieprawda. Ty uwazasz ze tylko SJ sa najlepsza religia masz do tego prawo, ja tak nie uwazam (rowniez mam do tego prawo) ja nie kocham zadnej organizacji, kocham Boga. Piszesz o Sj piekne rzeczy, Ty to tak widzisz ja moge to samo napisac o swoim wyznaniu (ale nie kocham wyznanja jako instytucji) kocham Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czyż nie byłoby wspaniale żyć na świecie, gdzie wszyscy ludzie mówiliby: \"Nie wiem\"\" Pewnie, że wspaniale. Just imagine. Tak będzie, choć nie szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
islam, judaizm, chrześcijaństwo walczą ze sobą z powodu zapisu \" nie bedziesz miał bogów cudzych\", religie wschodu tego problemu nie znają, wg mnie pelnią własciwszą rolę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer oczywiście ze tak będzie:) ostatnie słowa pewnego mistyka brzmiały: w tej chwili jesteście najbardziej błogosławionymi ludźmi na ziemi, pamiętanie że jesteś Budda, jest doznaniem najcenniejszym, ponieważ jest to twoja wieczność, twoja nieśmiertelność, to nie Ty ale Twoja egzystencja, jestes jednością z gwiazdami, drzewami, niebem i oceanem, nie jesteś niczym oddzielnym pamiętaj że jesteś budda sammasati:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dzieckiem malutka, jestem dzieckiem ktore pyta ciągle, chodzilo o polskę oczywiscie a nie o swiat. Napisałam ze kocham Jehowę, w prawidlowej kolejnosci, mam swoją hierarchie wartosci. Katolicyzm i prawosławie, zdaję sie, ale nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Szymka, moja organizacje tworzą tylko i wylącznie ludzie chyba mogę a nawet powinnam ich milować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie zarzucajcie mi zaslepienia, kto jak kto, ale mysle, wiem ze nie jestem zaslepiona\" Bynajmniej nie twierdzę, że jesteś zaślepiona - ale taka dygresja - nikt zaślepiony nie jest tego faktu świadomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
madralko, mozesz ich milowac , wszystkich ludzi powinnas milowac . co innego kochqc Boga a co innego milowac ludzi (wszystkich, nie tylko Tych z organizacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpuśc sobie sarkazm, to bylo napisane do tego niewidzialnego kościoła o którym pisze Kamelia, zarzucając mi wielbienie Brooklinu. Słuchaj jakos nie potrafie sie zmusic do milosci do obcych ludzi, ale Ciebie mamo Szymka juz pokochuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Słuchaj jakos nie potrafie sie zmusic do milosci do obcych ludzi\" Staraj się dalej \"It\'s easy if you try\" :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Szymka..
milo mi. ;) Obcych ludzi? madralo a wszystkich z organizacji znasz? Kto dla Ciebie jest obcy a kto" nieobcy" (tak a propo dziwne t5o okreslilas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzi z organizacji znam jako ogól, wyznanie takie jak moję, podobne poglądy do moich. nie pokocham kogos kogo nigdy nie widzialam, czlowieka ktory istnieje, a ja nie wiem o jego istnieniu, faceta w autobusie ktory siedzi i puszcza bąki z kolegami i cieszy sie z tego strasznie (dzisiaj mnie to spotkało) jesli mi ktos powie ze ich kocha to nie uwierzę, moze chciec dla nich dobrze, dobrze im zyczyc, ale nie kochać, to nie lezy w naturze człowieka, tylko Jezus tak potrafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego po tym, że Ty nie potrafisz wnioskujesz, że nikt nie potrafi? (Nie, żebym ja potrafił - ale myślę, że są tacy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie chce skłamać, ale tylko Jezus był doskonałym człowiekiem, potrafił kochać, kazdego, a człowiek tak nie potrafi. Niedoskonałosć nasza taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję malutka ja nie potrafię i nigdy nie bede potrafiła, chyba ze w nowym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co, że jesteśmy niedoskonali? Tym bardziej musimy się starać dążyć do tej doskonałości. Jesteśmy tacy jacy być powinniśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×