Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Ducha Świetego tylko w imie Ducha organizacji czy cos tkaiego... a w biblii napisane jest ze Jezus chrzchony byl w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a nie ducha organizacji.\" Asjjaaaa,duzo piszesz,ale(przepraszam) totalnych glupot. Najpierw sprawdz,a potem gadaj. W imie organizacji chrzcza? Kolejne nieprawdziwe obelgi z netu? Skad to wzielas? Jehowa to imie nie WYMYSLONE przez SJ,to tlumaczenie tego imienia z hebrajskiego napolski. Tak jak Jehoszua na polski brzmi Jezus!!! Czy imie Jezus tez ci sie nie podoba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze przepraszam Asajjoo,ale nie moge sie oprzec i pozostawiac tego bez komentarza :\". a w biblii napisane jest ze Jezus chrzchony byl w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a nie ducha organizacji. a i jeszcze jendo. Swiadkowie uwazaja ze Jezus nie bys swiety i ze Duch swety i Jezus to poprostu jakas tam czynna moc Boga.\" Poprawie cie,nie Jezus byl ochrzczony w imie Ojca i Syna i Ducha Sw.,a to dopiero wlasnie On pozostawil wskazowke,by apostolowie szli do narodow i chrzcili w imie Ojca i Syna i Ducha Sw.(to dosc istotna roznica). Kto ci Slonce powiedzial,ze SJ uwazaja,ze Jezus nie jest Swiety? SJ uwazaja,ze Jezus Chrystus,jest naszym Wybawicielem,Panem Panow,Synem Bozym,Mesjaszem...jest Fundamentem naszej Wiary itd. Kto ci to powiedzial,ze dla SJ on nic nie znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"byc moze nie wnikam jaki lepszy. wiec co jestes Swiadkiem Jehowy a nie wiesz co ot straznica i wierzysz w zycie drugie inne niz z Bogiem albo w piekle? hmm ciekawe... kolejny Swiadek z innymi wierzeniami. no ale co tam! Jalkby kazdy byl taki sam to bylob nudno? A skadty wpadlas na pomysl ze MAlutka jest SJ??? :-D :-D :-D Ja nie moge,ale z Ciebie aparatka. Nim cos powiesz,to prosze cie pomysl,sprawdz,bo potem wychodza glupoty. Pozdrawiam i luuuzz ;-) Naprawde juz przywyklysmy,tu juz dosc ludzis,sie wypowiedzialo ktorzy nie lubia(nie znosza,nie toleruja,nie trawia) SJ,bo: -czytaja straznice -znaja biblie(przekrecaja ja) -sa sekta -klamia,przepowiadaja daty -Jezusa uznaja jako Syna Bozego,a nie Jahwe. -Uznaja za Boga Wszechmocnego Jahwe=Jehowe itp. Takze,pogadajmy o czyms ciekawszym,bo tamto jest juz nudne.:-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O piekle juz tu rozmawialismy,moze skopiuje ci,jak zapatruja sie na to SJ. :-) \"07.11] 14:04 A Biblijne Pieklo,nie oznacza nic wiecej jak grob ludzkosci,kraina umarlych. Kohelet 9:5,10 tak: \"(...)ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (...)Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz.\" Czy mozliwe by ludzie prawi tez szli do piekla(szeolu)? Hioba14:13 \" O gdybyś w Szeolu mnie schował, ukrył, aż gniew Twój przeminie, czas mi postawił, kiedy mnie wspomnisz... (14) Ale czy zmarły ożyje? Czekałbym przez wszystkie dni mojej walki, aż taka chwila nadejdzie. Czy z biblijnego piekla ktos sie wydostal? Objawienie(apokalipsa)20:13,14 (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i PIEKLO wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. (14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. Judy7\"jak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary OGNIA WIECZNEGO za to.\" OGien ktory zniszczyl Sodome i Gomore przestal plonac juz tysiace lat temu.Ale skutki jego dzialania sa trwale;miast tych nigdy nie odbudowanoBog jednak wydal wyrok nie tylko na te miasta,jak tez na ich niegodziwych mieszkancowTo cosie z nimi stalo stanowi ostrzegawczy przyklad.W łukasza 17:29,Jezus powiedzial,ze zostali oni wytraceni,a z Judy wynika ,ze zniszczeniich jest wieczne..\" To cytaty biblijne,nie straznicowe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ale tez nie mogę pozostawic bez komentarza. Jestes Kamelia czy dwójcą? Malutka nie jest SJ poczytaj wiecej stron tego forum moze wiecej sie dowiesz i nie bedziesz gadac na tematy ktore juz byly wiele razy przerabiane i staja sie nudne. Radze Ty zajzyj nie do slownika a do historii. Gehenna inaczej dolina Hinnoma, miejsce niegdys bałwochwalcze gdzie skladano w ofierze rowniez dzieci. w I wieku Gehenna sluzyla za miejsce do spalania nieczystosci Jeruzalem. Do doliny tej wrzucano zwloki zwierzat i palono je w ogniu podsycanym siarka. Do Gehenny wrzucano tez zwloki przestepców, ktorych uznano za niegodnych pochowania w grobowcach pamieci. Nauka o piekle uwłacza Bogu, pochodzi od szatana diabla. Spotwarza naszego stworce, gratuluje szerzenia klamstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio malo tu Dreamera.... widze,ze zaczał,wprowadzac w czyn to o czym od dawna pisał 😭 Dream no nie rob se jaj!!! 😠 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh,ja juz przywykłam.........choc nie do konca,bo jeszcze odpisuje :-P. Co tam ,jak ci wczoraj poszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dream jest na detoxie od kafeterii... dream prosimy wroc do nas brakuje nam Twoich pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj słabiutko słabiutko wszyscy piszemy poprawke, tak doslownie rzecz biorąc to 80% ludzi bedzie pisac poprawke. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dobrze to ujelas... Dream pusciutko tu bez Ciebieee!!!! Dreamerze .................................................. Comeback !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to chociaz pocieszenie,ze nie jestes z mniejszosci,albo co gorsza osamotniona... Eh lece spac,bo mnie Mezulo woła. Fakt,ze sie juz pozno zrobilo. Dobranoc Madraleczko do jutra 😘 😴 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
madralka pomylila mi siew malitka. przperaszma moj blad. co do tego skad wiem. mam kolezanke w klasie ktora jest siwadkiem i czesto rozmawiamy i od niej wiem to wszystko. prozeciez sobie teog nie wymyslilam... bo to by bylo bezsensnu. madralka... weszlam sobie na forum i sobie napsialam wlasnei zdanie. nikt nie karze ci na nie odpowiadac jezeli nie masz na to ochoty i juz sie wypowiadalas w tej kewsti. naprawde... to jest forum i chcialam dorzucic swoje zdanie do postow. to tyle. i na serio sama sobie nei wymyslilam nic tylko wiem to od Swiadga jehowy ktorym jest moja kolezana z klasy. I nie jestem Kamelia! Widocznie to samo wyznanie i ten sam Jezus skoro porownojecie nas do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asjja jeszcze jedno SJ nie zapowiadali konca swiata, bo wierza ze tylko koniec tego systemu moze nadejsc, chyba kiepsko interesujesz sie kolezanką. Swiat jest solidnie ugruntowany, nic Ziemią nie zachwieje tak naucza Pismo, koniec swiata nie nadejdzie wiec nigdy. Nie podawali dat do publicznej wiadomosci tylko mowili miedzy sobą, popelnili ten bląd raz nie piec razy, zaluja tego do dzisiaj, tobie nic do tego, Jehowa ich osądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w porządku ja cie nie potepiam, ale zaznaczam twoje bledy, kolezanka najwidoczniej jest niedouczona, albo ty cos przekrecilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy:) coś o Jahwe \"Bóg Żydów często zachowuje się jak bóstwo plemienne: ma dziką, żądną krwi naturę, zgodnie z którą mści się na wrogach. Wpada w gniew, jest złośliwy i zazdrosny, a jego zazdrość przejawia się tym, że mści się do czwartego pokolenia na potomkach kogoś, kto \'wybrał za przedmiot kultu inne bóstwo (Pwt 5.9). To Jahwe sprawił, że odrzucono dobre rady Absaloma, które mogłyby przynieść pożytek całemu narodowi, ponieważ były wymierzone w jego faworyta Dawida (2Sm 17.14). Pochwala grabież, jeśli dotyczy ona \'niewiernych\' (Wj 12.36). Popiera cudzołóstwo, skłóca z sobą członków rodziny (2Sm 12.11) i narody (Sdz 9.22-23), stosuje odpowiedzialność zbiorową, zezwala swojemu ludowi na uprawianie lichwy (Pwt 15.6) pod warunkiem, że nie obciąża ona Żydów (Wj 22.25). Trudno się więc dziwić, że takie bóstwo budzi grozę: \"Lęk mój wzbudzę przed tobą i wprawię w przerażenie wszelki lud (...)\" (Wj 23.27) Wyższość Jahwe nad ludźmi ma polegać m.in. na tym, że z góry, kierując się tylko sobie wiadomym planem, przeznacza pewnych ludzi i całe narody na zatracenie (1Sm 2.25). Jahwe nakazuje więc podwójną moralność: jedną dla Hebrajczyków, którym objawił dekalog (Wj 20), inną dla pozostałych ludów. Co więcej, akceptuje również zbiorowe mordy na obcoplemieńcach w celu zyskania przestrzeni życiowej dla swojego narodu wybranego, czyli czystki etniczne na narodach wyznających inne religie (Pwt 13.16). Tak doszło do wymordowania Kananejczyków (Joz 11.10-15), którym Izraelczycy tyle zawdzięczali i sześciu innych narodów (Pwt 7.1). Starotestamentowy autor pisze: \"Obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza ani się nad nimi me zlitujesz (Pwt 7.2). Później jego najlepsi synowie kapłani, chcąc scentralizować kult swojego Boga, a więc w jego imieniu, wymordowali 850 kapłanów Ba\'ala i Aszery (1Krl 18.40; 2Krl 10.18-25), którzy samym swoim istnieniem stanowili zagrożenie dla ich polityki centralizacji i uniformizacji. Autor Księgi powtórzonego prawa (7.10) uważał oddanie i szacunek, jakie inne narody miały dla swoich bogów, za nienawiść do Jahwe i uznał to za wystarczający powód ich wymordowania. \"Niewielu bogów w Egipcie, Babilonii czy Kanaanie było tak bezlitosnych, jak Jahwe\", pisał J. B. Russell.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahwe w ujęciu autorów i redaktorów Biblii przypomina postać z koszmarnego snu, tragedii greckiej (gdzie każde wyjście jest złe), wytwór kapryśnej nieświadomości albo freudowskiego id, postawy schizofrenicznej matki wobec dziecka, wydającej mu sprzeczne polecenia, albo sytuacji prawnej w kraju, w którym przepisy szczegółowe (czyli w tym wypadku zmienna wola Jahwe) przeczą zapisom w konstytucji (w tym wypadku dekalogowi tego samego Jahwe). W Księdze Hioba został przedstawiony jako osobnik \"nieucywilizowany i antyspołeczny\" (O\'Flaherty). Jego istotą jest dawanie swojemu ludowi wybranemu wykluczających się nakazów i zakazów (Campbell). Jahwe wprawdzie zakazuje zabijać, ale jednocześnie każe Abrahamowi zabić swego syna Izaaka (Rdz 22.1-19); zabrania cudzołóstwa, a zarazem każe Ozeaszowi poślubić prostytutkę (Oz 3. 1); nie uznaje kłamstwa, ale jak widać z wyżej przytoczonych historii Saraj i Achaba posługuje się nim, jeśli jest po jego myśli. Trudno się oprzeć wrażeniu, że prawo Mojżeszowe i wszystkie ilustrujące je historie powstały celem uwierzytelnienia rządów niewielkiej, ale bardzo wpływowej warstwy kapłańskiej, która chcąc zapewnić sobie monopol władzy, uznała siebie za predestynowaną do tłumaczenia po własnej myśli zawiłości Tory, a więc również nieobliczalnego zachowania boga. Innymi słowy to, czy bóg jawi się jako dobrotliwy staruszek, czy jako mściwy demon, zależy od pozycji i stanu interesów jego faworytów.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ta ma byc malutka? wiesz co takimi tekstami obrazasz kazdego wierzace w Boga, nie mile uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaleństwo w religiach świata \"Jahwe inspirował nie tylko pozytywne, ale również negatywne etycznie czyny, a następnie karał za te drugie, mimo iż ich sprawcy byli tylko posłusznymi wykonawcami jego woli. Wpłynął na Abrahama (Rdz 20.5-6), aby przedstawił faraonowi swoją żonę Saraj jako siostrę, a gdy ten uczynił z niej kochankę, ukarał \"faraona i jego dom ciężkimi plagami z powodu Saraj\" (12.17), mimo iż ten działał w dobrej wierze. Działał jak prymitywny, podejrzliwy człowiek, kiedy najpierw zaufał swojemu wysłannikowi Mojżeszowi, a potem, kiedy nabrał do niego wątpliwości, próbował go zabić (Wj 4.24). Posługiwał się Mojżeszem przy zesłaniu na Egipt \"plag\" gradu i ognia, które miały uśmiercić mieszkańców Egiptu, i mimo iż autor tekstu kategorycznie poświadcza śmierć wszystkich Egipcjan (9.25), to jednak niektórzy przeżyli. To oni doświadczyli następnych \"plag\": szarańczy, ciemności (tzw. \"egipskich\"), a w końcu wszyscy pierworodni spośród nich zostali wymordowani (10-12; zwł. 11.5). Jahwe usankcjonował też grabież, której Izraelici dopuścili się na Egipcjanach, zabierając z sobą w podróż do Ziemi Obiecanej pożyczone od nich klejnoty i kosztowne szaty. Mogli to uczynić dlatego, że \"Pan (= Jahwe) usposobił Egipcjan życzliwie do ludu, tak że im pożyczyli; i tak złupili Egipcjan\" (12.36). Jednak tę samą \"zatwardziałość\", którą Jahwe spowodował po to, aby uwierzytelnić zsyłane na Egipt plagi (np. Wj 10.1), nakazał Izajaszowi przelać do serc swego ludu wybranego, \"żeby się nie nawrócił i nie ozdrowiał\" (Iz 6.10) (!) i żeby Jahwe miał pretekst do ukarania go wygnaniem (6.11-13). W podobny sposób powiedział Jeremiaszowi, że zemści się \"mieczem, głodem i zarazą\" na Izraelitach i nie wysłucha ich modlitw ani nie przyjmie ofiar (Jr 14.12).\" nie tak napisano w biblii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale kazdy z wierzacych ma juz wytlumaczone takie czy nie inne zachowanie naszego Boga, malutka takie zachowania u Jehowy maja wytlumaczenie. Czemu obrazasz, moze to za mocne slowo, ale poddajesz w wątpliwość wiare kazdego z nas. Bo opiera sie ona na przeswiadczeniu, ze Bog jest sprawiedliwy kochający i milosierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ ale poddajesz w wątpliwość wiare kazdego z nas.} No sorry.... Winetu. :o Niemozliwi jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy z tych wersetow, jest wyrwany z konekstu, calosci fragmentow, zupelnie zmieniaja postac rzeczy. Poza tym kiepsko wyjasnione jest zachowanie Boga, jest plytkie i nieprawdziwe przede wszystkim, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×