Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość asjjaaaa
Kochani to nie jest wymysl moj czy tam jakiegos clzowieka.w biblii jest dokladnei napsiane o piekle Iz 5 14, Oz 13. 14, Mat 5: 29, 10:28, 11:23, 18:8 i 23:15, Marka 9:43,, Łuk 10:15 i 12: 5 i jak 3:6. Bóg jest Bogiem miłsiernym i jezeli zgrzeszysz ale bedzie pokutowal i zwrocisz sie do Niego to On ci wybaczy i bedzisz z nim wiecznie zyl. To nei jest tak ze ukradne i do piekla nbo chyba ze nie wyznasz grzeczu przed Panem a nagle spotka cie smierc. I jeszcze ktos pisal i cytowal moj fragmnt ze jak nei ma piekla to kit ide sobie umrzec i nic mnie nie obchdzi i ktos tam rzekl ze zlo wyrzadze innym. i tu sie nei zgodze, bo moge grzeszyc nie czyniac nikomu krzywdy np. cudzołóstwo albo np patrzec sobie na kogos i pozadac i co? ktos bedzie plakal przez to? nie! bo nawet nie bedzie wiedzial ze takie mysli sa w mojej glowie. nikogo nie zranie a zgrzesze... umre i koniec... gdyby tak bylo to nikt by sie niczym neiprzejmowal, bo nei jest straszna smierc tylko to co czeka po niej grzesznika. ale jezeli ktos nie wierzy ze Biblia to Słowo Boga Zywego to juz naprawde ja nic na to nieporadze. i nie ma sensnu wtedy rozmaiwac... mozna sie tylko modlic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Brzechwa na to \"Żył pan Szczuka pod Olkuszem. Łowił ryby kapeluszem, Straszył jeże, muchy łapał, Wreszcie popadł w taki zapał, Że gdy zima w polu słabła, Na przynętę schwytał diabła. A rozpoznał go po pysku, A przydybał na ściernisku. Był ubrany diabeł modnie: Tabaczkowe nosił spodnie, Kusy fraczek granatowy, Zapinany do połowy, Kamizelkę, krawat nowy, A na samym czubku głowy Cylinderek ciemnoszary I rogowe okulary. Miał do tego bródkę krótką I gdy mówił, trząsł tą bródką. Był pan Szczuka bardzo srogi, Więc do diabła rzekł: \"Do nogi!\" Wyjął smycz ze skóry byczej. I uwiązał go na smyczy. Diabeł buczał, diabeł mruczał, A pan Szczuka mu dokuczał: To go w plecy trącił nogą, To nadepnął mu na ogon, To przez ramię go przewiesił, Aż się bies ze złości biesił. \"Co pan robi panie Szczuka? Czy pan zwady z piekłem szuka?\" Lecz pan Szczuka ani pisnął, Tylko mocniej smycz zacisnął...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogniami piekielnymi i zacmieniami słonca to w średniowieczu straszono, piekła nie ma, jesli ktoś naruszy równowagę energetyczną to zgodnie z prawem przyczyny i skutku za to odpowie, ot i cała \"sprawiedliwość\" a wg mnie piekło mozna między bajki włozyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Jahwe nie Jehowa i Jahwe oznacza ,,Jestem jaki jestem'' a nie to co pisala madralka. Z prochu powstales etc. To jest metafora, a co do Swiadków... bez obrazy ale oni czytaja biblie fragmentami... takie jakie podaje Straznica! Ludzie czy uczac sie histroii w szkole korzystacie z innej ksiazki od histori dodatkowo? nie! tak samo powinno byc z biblia. bez dodatkowych Straznic etc.... inie chrzcza w imie Ducha Świetego tylko w imie Ducha organizacji czy cos tkaiego... a w biblii napisane jest ze Jezus chrzchony byl w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, a nie ducha organizacji. a i jeszcze jendo. Swiadkowie uwazaja ze Jezus nie bys swiety i ze Duch swety i Jezus to poprostu jakas tam czynna moc Boga. Skoro tak to dlaczego w Mojzeszowej jest napsiaen stworzymy człoweka na NASZE!!!! podobienstwo. Gdyby On był jeden to by napisane było MÓJ... no chyba, że ktos mi teraz powie ze Bóg ma zone ktora jest pokorna i sie nie ujawnia.... Za duzo wdrazacie sie w teologie zamiast zastanowic sie nad pownoscia zbawiania i nad miloscia Bożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dalej było tak A na ziemi rozpostarta Pozostała dusza czarta. Jął pan Szczuka gnieść ją w rękach: Była czarna, gładka, miękka Jak najlepsze sukno bielskie I nie poznać, że diabelskie. Rzekł pan Szczuka: \"Wiem, co zrobię! Frak z niej każę uszyć sobie!\" Był w Olkuszu krawiec taki, Który szył najlepiej fraki, Więc pan Szczuka w karnawale Był ubrany doskonale I wyjeżdżał co niedziela W nowym fraku na wesela. Mądra sztuka był pan Szczuka, A dla głupich stąd nauka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
To jest forum jak sama wiesz i kazdy ma tu prawo wypowiadac sie na tewn temat swoim zdanie mi opinia. Ty mowisz sowje ja swoje ;) wiec nie mow mi ze mam dac spokoj. A i poczytaj sobie te fragmenty ( o ile posiadasz biblie, jesli nei sprawdz sobie w niece) a pozniej mow ze piekla nie ma. no chyba ze nie wierzysz w to co napsiane w biblii to juz nie jest moj problem jak widac wyzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
skoro to forum nie mussiz teog mowic... wiem ze to zdanie jest twoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus rzekł: Gdy was ludzie zapytają: Skąd przychodzicie? Odpowiedzcie im: Przybyliśmy ze światła, Stamtąd, gdzie światło zrodziło się samo z siebie. Kiedy zapytają: Kim jesteście? Odpowiedzcie: Jesteśmy jego synami i wybranymi żywego Ojca. Gdy was zapytają: Jaki jest znak waszego Ojca, który jest w was? Odpowiedzcie im; To ruch i spoczynek. Ewangelia Tomasza, logion 50. http://www.npn.ehost.pl/02c.php?subaction=showfull&id=1129487979&archive=&start_from=&ucat=36&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asjaaaaa zycze Ci przejzenia na oczy to co piszesz przepraszam jest dosc głupie, nie pisze tego bo jestem zapatrzona w swoja organizacje, kojazysz mi sie z Kamlia, moze nia jestes, jelsi nie przepraszam za pomylke, pieklo, to Gehenna miejsce istniejace naprawde - miasto - to a propos niektorych wersetow, powiem Ci jedno uwierz na slowo albo poznaj, ale SJ badaja cale slowo Boze, kazde ich wyjasnienie opiera sie na slowach \"nalezy poznac calą Biblie\", albo \"nie nalezy interpretowac Pisma Siwtego, po jednym wersecie\", wiem dlatego, bo jestem SJ ktoz moze wiedziec wiecej, przykro mi asjaaaa w moich oczach jestes kolejną, ktora nic nie wie, a sie wypowiada. Moge sypac wersetami jak z rekawa, Pismo Swiete mowi na moja korzysc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Tez wiem wiele o siwadkach bo mam kolezanke i chcialam wiedziec wiecej zeby moc z nia porozmaowac. I to ze znasz weresty i mzoesz nimi sypac to gratuluje bo to naprawde jest super ale czy masz pewnosc zbawienia? i masz pewnosc tego ze bedzisz zyc z Bogiem wiecznie? Bog cie kocha.... a ja bede sie moldic za Ciebie i innych.. Nie chce obrazac Swiadkow fajne ize znaja pismo ale niech nie robia straznic tylko niech kazdy interpertuje ja z Panem a nie ze straznica. Chce Ci jeszcze powiedzec zebys sprawdzial w slowniku jezyka poslkeigo co to znaczy gehenna. I mozeszm i powiedziec dlaczego zmieniali 5 razy date konca swiata skoro w bibili napsane jest ze nie znamy dnai ani godziny nawet Syn niewie ani Aniołowie... tylko Bóg?! tylko nie mow o obliczeniach bo mnie to nie beirze. Podobnie mowie jak Kamelia bo obie zyjemy z Jezusem. ale nei jestem nia. Jestem Asia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No a powiedz mi jeszcze.. skoro nei ma piekla to nie musze byc dobra bo sobie umre i juz konec. nie bedze wiecznych mek bo Bóg jest milosierny tak to mam rozumiec? umeiram i koniec.. nic nie czuje? przecyztaj te weresty ktore podalam tylko dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
bez intrepretacji straznicy. Sama Biblie i modl sie alby Bóg dał Ci zrozumienie Jego slow. Tylko modls sie szczerze a napewno Ci sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asjjaaaa módl się i czytaj biblię może Ci się uda, jak nie teraz to w kolejnym zyciu to nie ma znaczenia:) gdy wychodzisz po materię jest tylko bezwarunkowa miłość nie ma cierpienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Jesli masz pewnosc zbawienia to spotkamy sie w niebie :D no chyba ze ty ostajesz na ziemi bo tylko 144 tys mim oze dalej napsane jest ze ujrzal tlum etc. przesluchaj sobie na tym linku co podalam czytelnia--> pieklo jest relane etc :) no chyba ze wam nei wolno bo tak slyszalam ze nie mozecie sluchac, czytac czegos co sie nei zgadza ze straznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
czytam :) i radze to samo robic tobie bez interpetacji straznicy. i odpowiedz mi na moje pytania? no chyab ze nie masz co? kolejnym zyciu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Zreszta jezeli nie chcesz pryzjac slow Boga to przykro mi. Bede sie modlic i mam nadzieje ze nie zoruzmesz wtedy keody Bog zabierze nas do nieba. A jesli juz bedzie za pozno i zobaczysz ze duzo ludzi w tym zaden praktukujacy siwadek Jehowy nie zostal zabrany to mam nadzieje ze przejrzysz i wykozstasz dyrga szanse :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asja co to jest staraznica? co wy z tym piekłem i zabraniem do nieba? :) “Być albo nie być? Oto jest pytanie\". :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No co to jest? ty wiesz lepei wkonuc jestes swiadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ta? a to ciekaiwe? moge wiedziec gdzie dokladnei wyczytalas takie rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
byc moze ;) nie wnikam jaki lepszy. wiec co jestes Swiadkiem Jehowy a nie wiesz co ot straznica i wierzysz w zycie drugie inne niz z Bogiem albo w piekle? hmm ciekawe... kolejny Swiadek z innymi wierzeniami. no ale co tam! Jalkby kazdy byl taki sam to bylob nudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
i podaj mi werset gdzie jest o tym zuciu koeljnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
tzn nie w pielke tylk ow tym... no Szeolu czy cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×