Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

--> Kamelia { Padły tu już słowa na temat tego, czy glina moze powiedzieć garncarzowi co ma robić ? } O ile my byc może jesteśmy glina o tyle on nie jest garncarzem. :D No i jeszce jedno. \"Glina\" garncarzowi może mogłaby i cos powiedziec. Natomiast jemu(jakby go tam nie nazywać) nie trzeba nic mówić. On wszystko wie. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to takie porównanie ...wielkości Bozej do małości człowieka. Jemu nic nie trzeba mówić On wszystko wie. Dużo w Biblii obrazów , przypowieści , porównań, obrazujacych to co Bóg chciał oznajmić ludziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co - skłaniacie mnie do stwierdzenia, że chrześcijaństwo to sekta, niezależnie od odmiany. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tłumaczycie sobie na swój obraz i podbobieństwo ca zy z bibli nie wynika ze ma być odwrotnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Dreamer nie mówi tak, ile ludzi tyle światów, kazdy śni swój sen a egzeta koniecznie chce by śnili jego sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby rozmawiać o Biblii, trzeba najpierw uznać ją za autorytet, lub ją odrzucić całkowicie. Nie ma metody pośredniej. Chrzescijaństwo to religia opierająca sie o biblię i o tym ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer w1 Koryntian 11:19 Pisze tak: \"Bo i musza byc wsrod was sekty, zeby sie też ujawnili wrod was ci,co sa uznani.\" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"aby rozmawiać o Biblii, trzeba najpierw uznać ją za autorytet, lub ją odrzucić całkowicie. Nie ma metody pośredniej. \" Why nie ma - a jak uznam tylko niektóre fragmenty (tak właśnie powstała Biblia w obecnym brzmieniu - z wybranych fragmentów przecież )? Zresztą ja nie czuję potrzeby ani przyjmować jej w całości ani odrzucać jej w całości ani nawet w kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer2006 { Wiecie co - skłaniacie mnie do stwierdzenia, że chrześcijaństwo to sekta, niezależnie od odmiany. :/ } Mnie prosze do tego nie mieszać. :D --> Kamelia { aby rozmawiać o Biblii, trzeba najpierw uznać ją za autorytet, lub ją odrzucić całkowicie. Nie ma metody pośredniej. Chrzescijaństwo to religia opierająca sie o biblię i o tym ten temat.} Ten temat jak wszystkie dywagacje na tematy około religijne jest o wszystkim i o niczym. I nic ponadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Kor 11 19 \" Zresztą muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was sa prawdziwymi chrzescijanami\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo i musza byc wsrod was sekty, zeby sie też ujawnili wrod was ci,co sa uznani.\" A ja myślę - wszystko jest \"uznane\" - wszystko i wszyscy - z prostej przyczyny - BO JEST. Jest jakie jest - a co za tym idzie w chwili obecnej - czyli w zasadzie jedynym istniejącym w miarę obiektywnie fragmencie czasu - jest takie jakie być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> dreamer2006 { Zresztą ja nie czuję potrzeby ani przyjmować jej w całości ani odrzucać jej w całości ani nawet w kawałkach. } I bardzo słusznie. :D Jeszcze by cię zlinczowali za podarcie świetego pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio piszesz\" aby rozmawiać o Biblii, trzeba najpierw uznać ją za autorytet, lub ją odrzucić całkowicie. Nie ma metody pośredniej. Chrzescijaństwo to religia opierająca sie o biblię i o tym ten temat.\" nie zgadzam się, bilbia nie jet dla mnie autorytetem ani nie odrzucam jej całkowicie, wiec sama widzisz, że jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc malutka czym jest dla ciebie? jedną z wielu ksiąg? jezeli tak to niczym wyjatkowym, wiec ją odrzucasz jako autorytet. to logiczne. Nie mówię o paleniu w piecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Dreamer puki co ,caly czas wszystko istnieje,ma prawo bytu,ale bedzie czas,gdy sie wszystko wyjasni i nie bedzie tego chaosu i wasni.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Zresztą muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was sa prawdziwymi chrzescijanami\" Zabrzmiało trochę jak przewspaniałe pojęcie \"prawdziwi Polacy\" Machnę taką małą dygresję w tym miejscu - kojarzącą się z owymi \"Polakami\". Na interii w dobrych radach dla facetów jest artykuł czy raczej problem faceta, który zakochał się w czarnoskórej kobiecie - poczytajcie sobie jak wyglądają komentarze \"prawdziwych Polaków\" itp. ewenementów - aż się wymiotować chce na ich widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tak Dreamer puki co ,caly czas wszystko istnieje,ma prawo bytu,ale bedzie czas,gdy sie wszystko wyjasni i nie bedzie tego chaosu i wasni.\" Gdyby nie było \"wybrane\" to by nie istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie spokój wg mnie to naprawdę bez znaczenia jakiej jesteście religii to z tego fragmentu \"pytałem Boga: Która religia na ziemi jest najlepsza? Która jest właściwa?\"A Najwyższy Bóg z wielką miłością odrzekł:\"Nie dbam o to. Była to niewiarygodna łaska. Oznaczało to, że to my tutaj jesteśmy opiekuńczymi istotami. Najwyższy Bóg wszystkich gwiazd mówi: Nie ma znaczenia jakiej wiary jesteś. Religie pojawiają się i zanikają, zmieniają się.\" Nie ma się o co sprzeczać TO zycie jest Bogiem w działaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myślałam ze profesor chce pogadać, wiec zaglądałam tu, ale jezeli mam być przyczyną wymiotów marzyciela i sporów, to znikam. gdyby profesor zajrzał i zapytał mnie o coś osobiście to dajcie mi znać na gg. \"unikajcie wszelkich sporów\"...zrozumiałam te słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - proszę - przeczytaj tamto ze zrozumieniem. Me wymioty są na widok rasistowskich treści jakie wyczytałem w necie - to była tylko dygresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dobrze, powiemy:) coś mi się profesor nie zrzekł się tytulu i reikarnował w s d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porównałeś marzycielu teksty czytane do naszej dyskusji i niezgodności mojej se świadkami Jehowy, więc po co mam cie gorszyć do niczego to nie prowadzi.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz Kamelio - źle się najwyraźniej wyraziłem. To nie miało być tak - wyszło niefortunnie. Przepraszam 🌼 Już nie będę. Widzę, że ostatnio ględzę trzy po trzy, w kółko jak katarnyka - sorki dopiero zauważyłem. Może mi się uda przestać \"Kiedy powiem sobie dość A ja wiem, że to już niedługo\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Więc po co to wszystko?! Módlcie się do Boga Wszechmogącego, który da (tylkoiwylacznie On)poznanie i zbawienie nie jest przez organizacje, zuczynkow etc. zbaiwenie jest darmo z laski! kazdy moze je orzymac! co do 144 tys. dlaej jest napsiane ,,i ujrzal tlum....'' wiec gdize tam jest napsiane ze ten tlum zostanie na ziemi? nigdzie... trzeba czytac cala biblie i cale historie anei wersetami! i jeszcze jedno... Swidkowie chrzcza w imie ducha organizcji... jak ktos mi znajdzie w biblii fragment ze Jan chrzciciel takwlasnei chrzcil to chybazostane Swiadkiem..... Johowa( (nadirterpteacja.... Jahwe- co znaczy Jestem jaki Jestem.... a nie Jehowa- bez obrazy nie podoba mi sie to okreslenie). Bóg jest miłością no ba! Ale nie da sie z siebie nasmiewac... i ludzie ktorzy to czyniaida do piekla..i nikt mi nie udowdni ze piekla nie ma bo jezeli nie ma to po co to wszystko.. umre sobie i kit ze wszystkim przeciez. co mnei to obchodzi skoro nei bede wiecznie ceirpiec?! ludzie otworzcie oczy na Słowo Boże!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×