Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

--> mądralka { myrevin co masz na mysli, czy Twoja wizja nie zostala zachwiana ? } Jeszcze raz przepraszam. Wizje to ja mam jak sie niezle wstawie. Pisze cały czas że nie wiem. Może nie wiem bo mi to nie przeszkadza w zyciu. Moją \"wizja\" nie można zachwiać. Tak jak NIE MOżNA obrażić boga. Logika mówi że sie nie da tego zrobić. Wiec jak można obrazic moją wiare w niego(jeżeli by była).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no to troche bezsensu, jak nie mozna obrazic Boga, wlasnie logika podpowiada, ze przypisujac komus takie okropne zachowania, kto jest zupelnie inny, jest jego obrazą. Boga mozna przedstawiac tylko w \"WIZJI\", bo nikt Go nie widzial i wiara w Niego opiera sie na wlasnie wizji. Ja mam wizje ze jest Bogiem kochającym i brzydzącym sie cech jakie wyminil autor tego tekstu, i wcale nie jestem wypita ani nacpana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> mądralka Logika... powiadasz.... no dobrze.. sprubuje inaczej. Potrafisz wyobrazić sobie taka istote jaka jest bóg ? Człowieka można opbrazić bo sie potrafi poczuć gorzej. Bóg jest doskonałością. Czyż nie tak, jak mógłby sie poczuć gorzej ? Cechy charakteru można przypoisać jedynie ludziom. Pomijam oczywisty fakt ze już dawno wiedział o tym ze maalutka cos takiego napisze. Więc sie mógł psychicznie na to nastwaic . :D Dobra żartowałem. Generalnie wyluzuj. Obrazić można tylko człowieka bo jest istotą niedoskonałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
człowieka i to nie każdego:) bo tak naprawde to nikt nas nie obraża obrażamy sie sami u Walscha Bóg mówi tak: Wszystko sprowadza się do tego, co świadomość postanawia objąć jako swoja rzeczywistość. W “świecie ducha\" cokolwiek zdołasz sobie wyobrazić, tego możesz doświadczyć. Jeśli chcesz doświadczyć siebie jako pojedynczej duszy, w jednym miejscu i “czasie\", nic nie stoi na przeszkodzie. Lecz jeśli zapragniesz doświadczyć swego ducha w większym wymiarze, jako przebywającego w wielu miejscach w jednym “czasie\", również nic nie stoi na przeszkodzie. Ponieważ w gruncie rzeczy istnieje tylko jeden “czas\" i jedno “miejsce\", a ty przebywasz w nim całym, zawsze. Możesz zatem doświadczyć dowolnej jego cząstki, lub cząstek, jeśli takie twoje życzenie, ilekroć to wybierzesz. Lecz nawet ta makro-rzeczywistość stanowi tylko mikro-rzeczywistość jeszcze większej makro--rzeczywistości, i tak dalej, bez końca.Jesteśmy Bogiem - “Tym, Co Jest\" - nieustannie tworzący siebie, nieustannie będący, kim jesteśmy... aż przestajemy tym być i stajemy się czym innym. Nawet skała nie będzie skała zawsze, tak się tylko wydaje. Przedtem była czymś innym, co skamieniało w wyniku procesu trwającego setki tysięcy lat. Tak wiec była kiedyś czymś innym i znowu bidzie czymś innym. Tak samo jest z tobą. Nie byłeś zawsze tym, kim jesteś teraz. I dziś, gdy stajesz w całej swej świetności, naprawdę jesteś “inny\". Mnie nie można “obrazić\". Lecz twoi bracia często gorsza się w Moim imieniu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc nie gorszcie się dziewczyny na to co ktoś w Biblii napisał :) „Każdy z was pojmuje Mnie - tworzy Mój obraz -po swojemu. Dla jednych jestem rodzaju męskiego. Dla innych - żeńskiego. Dla jeszcze innych jednego i drugiego. Dla jeszcze innych - nijakiego. Jedni widza we mnie czysty energie. Inni - najwyższe uczucie zwane miłością. Jeszcze inni nie maja pojęcia, czym jestem. Wiedza tylko, że Ja Jestem.To prawda. Ja jestem. Jestem wiatrem, który targa ci włosy. Jestem słońcem, które ogrzewa twoje ciało. Jestem deszczem, który igra na twojej twarzy. Jestem zapachem kwiatów rozchodzącym się iv powietrzu, i jestem kwiatami, które rozsiewają swój aromat. Jestem powietrzem, które niesie ów aromat. Jestem początkiem twojej pierwszej myśli. Jestem końcem ostatniej. Jestem idea, która zrodziła twą najszczytniejsza chwilę. Jestem chwała jej zwieńczenia. Jestem uczuciem, które natchnęło twój najszlachetniejszy czyn. Jestem ta cząstka ciebie, która tęskni za powrotem tego uczucia. To prawda.Ja jestem. Nie jest zadaniem Boga wpływać na warunki czy okoliczności twojego życia. Bóg stworzył ciebie na obraz i podobieństwo Boga. Ty dokonałeś reszty, za sprawa mocy, jaka nadał ci Bóg. Bóg puścił w ruch proces życia, lecz wyposażył cię w wolną wolę, abyś mógł postępować w życiu, jak uznasz za stosowne. Pod tym względem twoja wola jest dla ciebie wolą Boga. Robisz ze swoim życiem to, co ci się podoba, a ja to akceptuję. Oto pierwsze wielkie złudzenie, w jakie popadliście: że Boga obchodzą wasze poczynania. Mnie jest wszystko jedno, co robicie, i trudno wam się z tym pogodzić. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bog jest osobą duchową, ma uczucia sama Biblia naucza ze Bog czuje, wersety mowiące o tym ze szatan Jehowie urąga, o czym według Ciebie mowią? O tym ze szatan obraza Jehowe, np przypisując Mu cechy jakich nie posiada. Sam pisze, ze ludzie swoim postepowaniem smuca Jego serce. Bog nie jest \'postacia\' Bog istnieje ma cechy charakteru, bo stworzyl nas na swoj obraz, odziedziczylismy po Nim zdolnosc kochania, rozrozniamy co jest dobre a co zle, nie mamy po Bogu wyglądu bo Bog nie ma wygladu. Wiec myrevin, Boga zdecydowanie mozna obrazić. I nie potrzebuje kolejnego tlumaczenia, doskonale rozumiem co chcesz mi powiedziec, po prostu sie z Tobą nie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I Bog ma charakter, sam o sobie mowi, ze jest Bogiem zazdrosnym, ja nie kieruje sie wlasnym rozumowaniem, ale slowami w Biblii, ktore zdecydowanie zaprzeczaja temu co Ty piszesz. Malutka nie gorszysz mnie ani troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black oj to sa tylko nieudolne próby okreslenia nieokreślnego, więc prosze o łagodny wymiar kary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus mówił że bóg kocha. Jak mógłby kochać, skoro nie jest człowiekiem??? Jak mógłby nienawidzieć skoro nie jest człowiekiem??? Bóg nie ma emocji, nie jest człokiekiem. Emocje są domeną ludzi, a wytłumaczenie, że jessteśmy na jego obraz i podobieństwo - nonsens. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ Black emocje i uczucia to nie to samo. emocje to cecha typowa dla ciała, dla świata względności, a miłość nie posiada polaryzacji, jest całością, przenika wszystko, Miłość jest jedna tak jak woda, zlewa się w jedną otchłań i łączy wszystko. Wszystko jest jednością jest absolutem mozna powiedzieć, że miłość to Absolut. Bo tak też i jest. Miłość jest Absolutem i wywodzi się nie z tego świata. Miłość to przywilej świata Ducha. Tam wszystko jest Absolutem, tam nie ma podziału, bo tam wszystko jest zespolone Miłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmuś? Black a co mnie to obchodzi? on badał dewiacje;) :) sam się siebie bał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bał się jak wypadnie w oczach innych, to bład, strach zabiją duszę;) tylko akceptacja daje przekroczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieświadome? eee tam chyba nie, już Sokrates mówił, że nieświadome życie nie jest warte przezycia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ Słonko nie o to chodzi, przecież doświadczenie tylko potwierdza wiedzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałeś kiedy o Merkabah:) \"Merkabah to energia żyjąca w kosmosie. Kiedy zaktywizuje się w ciele człowieka,wówczas ta osoba ma kontakt z Najwyższym Źródłem. Uzyskuje pełną ochronę,siłe i moc, zostaje przyłączony do uniwersalnej miłości kosmicznej. Rydwany duszy przyjmują różne kształty geometryczne. Rydwan jest potężnym symbolem w żydowskiej religii. W Biblii spotykamy określenia „ rydwan ognia”. „ A gdy oni szli dalej rozmawiając, oto rydwan ognisty i konie ogniste oddzieliły ich od siebie i Eliasz wśród burzy wstąpił do nieba”. ( 2 Księga Królów 2: 11 ) Merkabah - według hebrajczyków-rydwan jest tłumaczony następująco: MER – wirujące pole światła, KA – dusza, BA – duch.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×