Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość kola89
Witam:) kiedy Jezus powiedzial do apostołów: tym ktorym odpuscicie beda odpuszczone a tym ktorym zatrzymacie beda zatrzymane"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
I czy księzy katolickich mozna nazwac posrednikami miedzy Bogiem a Ludzmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
I Prosze o interpretacje Dekalogu w ST 4 i 5 o skladaniu czci rzezbom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie można ich nazwać pośrednikami bo \"Jeden jest Pośrednik między człowiekiem a Bogiem Jezus Chrystus\" (nie pamietam miejsca, ale znajdę) \"Jesli wyznajemy grzechy wierny i sprawiedliwy jest Bóg i odpuści nam grzechy i oczyści nas od wszelkiej nieprawości\" 1 jan.1.9 Tylko Bóg moze odpuscić nam grzechy gdy przychodzimy do Niego \"przez\" Jezusa. W Imię Jezusa. dzięki temu że jezus umierał za nasze grzechy na krzyzu. I je wszystkie niejako \"ukrzyżował\" a to o zatrzymaniu i odpuszczeniu grzechów: jest mowa \"wyznawajcie grzchy jedni drugim. Gdy zgrzeszę przeciwko człowiekowi mam mu wyznać swoje grzechy. Mamy niejako mówić sobie wzajemnie swoje winy i przewinienia. Gdy komuś coś ukradnę mam mu wyzać to gdy przed Bogiem tez to wyznaję. A jeśli chodzi o dekalog, to już dziś pisałam. Bogu nie podoba sieoddawanie czci obrazom i figurom, kłanianie im siehołubienie i kochanie ich. A katolicy tak niestety robia. Modlą sie do obrazów, czczą je, są obiektem kultu. Są pozałacane figury i obrazy, koronowane i stojące na piedestale (np. Częstochowa)...ludzie padają na twarz i na kolana gdy odsłania sieobraz na Jasnej Górze. Dla mnie to szok był jak zaczęłam czytać Biblię i zrozumiałam co tak na serio dzieje się w KK. Zaznaczam ze byłam katoliczką, pewnie większość to już wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kola fragment ew. J. Zmartwychwstały ukazuje się Apostołom* 19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!* 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o pośredników, jesli nie znajdziesz świątyni w swoim sercu, jesli nie znajdziesz Boga w sobie nie znajdziesz go w człowieku nie znajdziesz go nigdzie i żaden pośrednik nic tu nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany ale żeście napisali chyba nie dam rady dzisiaj poczytać wszystkich mądrości. Przezyliscie śmierć kogoś bliskiego? Był ktoś przy czyjejś śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Malutka a jednak istenie j posrednik. Jezus Chrystus (1Tym. 2:5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Asieńko , ty znalazłaś ten fragment który ja miałam znależć.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
i tylko On jest posrednikiem :)b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
a ja rowniez bylam katoliczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawy link o seksie dla młodych przedmałżeńskich. zatytułowany do mądralki. Mysle ze warto wysłuchać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mądralki , miało być. hmmmm. a dlaczego dla mądralki ciekawa jestem.... Ja też sobie posłuchałam:) długie ale warto.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
ludzie! co wy wygadujecie ? gdybyscie czytali to co piszecie to pewnie porzygalibyscie sie od bezsensu wywodow ktore do nikad prowadza... to brednie bez watku , bez zadnego celu...bez zadnych wnioskow . brednie ktore nie maja na celu uswiadomienia komus ani sobie czegokolwiek ,to podobne do srania tyle ze ustami i slowami... przepraszam za ostrosc wypowiedzi ale wy chyba lunatykujecie...?! oczekuje skruchy i rychlej poprawy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asjoo jednak jestes dowodem na to ze kazdy zielonoswiatkowiec jest taki sam. Kamelio podalas mnostwo wersetow, heheh a zaden nie jest dowodem na to co mowisz, moge podac jeszcze raz tyle, a ty nnadal bedziesz zaciemniona. widze ze asjaa nadal dyskutuje o SJ, kamelia az skacze z radosci hehe zal mi ciebie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze dlateo ze zobaczyla ze coraz wiecej osob zgadza sie z biblia a nie z nauczaneim SJ. hehehe asjoo wlasnie o to chodzi ze wiekszosc idzie za szatanem to mniejszosc idzie z Bogiem. wyobrazcie sobie ze mam jeszcze zycie osobiste, nie tylko siedzenie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty kim jestes? hmmm to dziwne ze twoja koelzanka jest SJ i nie wierzy w niebo. Moja rowiniez jest SJ ale wierzy w niebo tylko w pieklo nie. Sj sami nei widza w co wierza... gubia sie ale ty jestes podobna do kamelii, SJ wierza w to czego naucza PŚ wiec, nie mamy o czym dyskutowac bo ty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:51 odpowiedz na to pytanie które zadałam. Przeanalizowałaś te wersety? czy ominęłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11:17 i jeszcze te pytanka jak możesz...jakoś mnie nurtują, a ze cię wczoraj nie było to się grzecznie przypominam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim rozmawiamy glownie z wierzacymi, bo z nimi mamy o czym rozmawiać, jesli rzeczywiscie taka sytuacja zaistaniala, to nie rozumiem co cie w tym nurtuje, potrafisz wytykac bledy SJ, a w gruncie rzeczy wymagasz od nich by byli doskonali smieszne to strasznie, ludzie sa rozni tak jak niejeden zielonoswiatkowiec czy katolik zostal SJ, tak nie jeden SJ zostal zielonoswiątkowcem czy katolikiem. chodzi o sile swojej wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za ten linik swietna sprawa, nie przesłuchalam w prawdzie calego, ale zrobie to w najblizzszym czasie. znam juz pogląd Boga na seks przedmalzenski. chodzilo mi konkretnie o znaczenie rozpusty, uwazalam ze rozpusta to posiadanie wielu partnerow seksualnych, a ja rozwazalam systuacje gdy partner jest jeden, ale przed slubem, natomiast poszukalam i poszperalam trochę, wiem ze rozpusta to kazdy stosunek seksualny przedmalzenski. stosuje sie to Boskiego nakazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest odpowiedz na moje pytania. Ja pytałam czy zabrania sie SJ rozmawiać z kimkolwiek (no oprócz \"wyłaczonych\" ze zboru) tak jak w przypadku tych dziewczyn. Pytałam czy to prawdą być moze? czy takie praktyki się stosuje? dziwisz się ze to nurtuje? i pytanie drugie, jak pisałaś ze nie czytasz moich wypowiedzi, to sama tak wybrałas czy zabroniono ci? czy przeanalizowałaś te wersety? czy też je omijasz? to są pytania. odpowiedz wprost i na temat. Nie ma w tym kszty złośliwości po co sie \\dopatrujesz wytykania błędów. Pyatania to pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do drugiego pyatania, to nie kieruje sie nakazami ludzi, jesliby nawet takie byly, kieruje sie nakazami Boga, ktory ostrzega przed niebezpiecznymi sytuacjami, ktore mogą zachwiac nasza wiare, okzaja czyni zlodzieja jak to sie mowi, sztan tylko czeka na iskierke watpliwosci i zaraz ja roznieca, unikam niepotrzebnych klopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt mi niczego nie zanrania, i nikomu ze SJ nikt niczego nie zabroni, sam ponosi za siebie odpowiedzialność wystarczy taka odpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież prawda nie musi się bać. Nie zachwieje się. Przecież to tylko analiza. Poznanie i spojrzenie z innej strony daje spojrzenie jak widzą to inni. sprawdzenie czy podażasz własciwie. Ciągle mamy badać samych siebie. czy stanowi to zagrożenie zwątpienia? w co? przecież to też biblia. Nie podsyłam ci satanistycznych rozpisek. A takie ludzkie nakazy (zakazy) unikania rozmów są, ze strony starszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×