Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Biblia szatana
PIEKŁO, DIABEŁ, A TAKŻE - JAK SPRZEDAĆ SWOJĄ DUSZĘ Szatana bez wątpienia nazwać wypada najlepszym przyjacielem Kościoła, jakiego kiedykolwiek ten posiadał, ponieważ przez te wszystkie lata zapewniał mu zajęcie. Zbyt długo fałszywa doktryna Piekła i Diabła pozwalała kwitnąć Kościołom katolickim i protestanckim. Bez diabła, na którego zawsze wskazywali palcem, religijni przywódcy prawości nie mieliby czym straszyć swoich wiernych. Ostrzegają: "Szatan wiedzie na pokuszenie", "Szatan jest księciem zła", "Szatan jest złośliwy, okrutny i brutalny"; "Jeżeli ulegniesz diabelskim pokusom, z całą pewnością będziesz skazany na wieczne potępienie i smażyć się będziesz w Piekle". Semantycznie słowo Szatan to: "przeciwnik", "sprzeciw" lub "oskarżyciel". Samo słowo "diabeł" pochodzi od sanskryckiego devi, które znaczy "bóg". Szatan uosabia sprzeciw wobec wszystkich religii, które mają na celu sfrustrowanie człowieka i potępienie go za naturalne instynkty. Przypisana mu została rola złego z tej prostej przyczyny, że wyraża cielesne, ziemskie i doczesne aspekty życia. Szatan, przywódca diabłów Zachodniego Świata był początkowo aniołem, do którego obowiązku należało donoszenie Bogu o ludzkich występkach. Dopiero w XIV wieku zaczęto przedstawiać go jako złe bóstwo - na wpół człowieka, na wpół zwierzę z koźlimi rogami i kopytami. Zanim chrześcijaństwo nadało mu imię Szatana, Lucyfera itd., zmysłową częścią ludzkiej natury rządził bóg noszący wtedy imię Dionizos lub Pan, przedstawiany przez Greków jako satyr lub faun. Pan był początkowo "dobrym chłopem" - symbolizował płodność i urodzaj. Za każdym razem, gdy jakiś naród przechodzi pod nową formę rządów, bohaterowie przeszłości stają się osobami potępianymi. Tak same sprawy się maja z religiami. Najwcześniejsi chrześcijanie wierzyli, że pogańskie bóstwa były diabłami, a do posłużenia się nimi należało stosować "czarną magię". Cuda dokonywane za sprawą niebios nazywali "białą magią" i tworzyło to jedyne między nimi rozróżnienie. Starzy bogowie nie umarli, ale strącono ich do Piekła, gdzie zmienili się w diabły. Straszydło, chochlik lub strach, którymi straszono dzieci - w języku angielskim - określenia te pochodzą od słowiańskiego słowa "Bog", które znaczy "bóg", podobnie jak sanskryckie Bhoga. Wiele przyjemności, którym oddawano cześć przed nadejściem chrześcijaństwa, zostało potępionych przez nową religię. Potrzeba było jedynie niewielkiej zamiany, aby przeobrazić rogi i rozszczepione kopyta Pana w jedno z najbardziej przekonywujących wyobrażeń diabła! Atrybuty Pana zręcznie przekształcono w karane potępieniem grzechy i w ten sposób cała metamorfoza stała się kompletna. Skojarzenie kozła z Diabłem można znaleźć w Biblii chrześcijańskiej, gdzie najświętszy dzień w roku - Dzień Pokuty - obchodzono w ten sposób, że poświęcano dwa kozły "bez skazy" - jednego Panu, jednego Azazelowi. Kozła niosącego na sobie grzechy ludzi wyprowadzano na pustynię, a tam był już "kozłem ofiarnym". Tak wygląda geneza obrzędu związanego z kozłem, wykorzystywanego do dziś w niektórych ceremoniach w taki sam sposób, jak to czyniono w Egipcie, gdzie raz do roku poświęcano to zwierzę Bogu. Ludzkość posiada wiele diabłów, a ich pochodzenie jest rozmaite. Odprawianie satanistycznych rytuałów nie obejmuje wywoływania demonów; praktykę tę stosują tylko ci, którzy obawiają się wywoływanych przez siebie mocy. Przypuszczalnie demony są złymi duchami charakteryzującymi się tym, że prowadzą do zepsucia ludzi lub rzeczy, których dotykają. Greckie słowo demon oznaczało ducha opiekuńczego lub źródło inspiracji - dla pewności późniejsi teologowie stworzyli cały legion tych zwiastunów natchnienia - wszyscy nikczemni. Dowodem na tchórzostwo "magów" ścieżki prawej ręki jest praktyka odwoływania się do poszczególnego demona (który byłby przypuszczalnie narzędziem diabła), aby spełnił rozkazy. Zakłada się, że demona będącego sługą diabła łatwiej potrafimy kontrolować. Wiedza okultystyczna twierdzi, że tylko najlepiej "zabezpieczony" lub szaleńczo nieroztropny czarownik zdobyłby się na wywołanie samego diabła. Satanista nie wzywa potajemnie tych "pomniejszych" diabłów, ale z podniesionym czołem przywołuje tych, którzy tworzą tę piekielną armię - samych Diabłów! Teologowie skatalogowali niektóre z imion diabłów w swoich listach demonów, jak można tego było oczekiwać, ale poniższy spis zawiera imiona najskuteczniejsze w satanistycznych rytuałach. Są to imiona i źródła pochodzenia wzywanych Bogów i Bogiń, którzy zajmują znaczną część Królewskiego Pałacu Piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
w takim razie to co "czujesz w trzewiach" jest irracjonalne, niezaleznie od mitu biblii. Każdy byt ponad nami jest irracjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblia szatana
wielu z was żyje według bibli szatana nie zadjąc sobie z tego sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblia szatana
Bardzo typowym nieporozumieniem jest twierdzenie, jakoby satanista nie wierzył w Boga. Koncept "Boga" w człowieczej interpretacji tak bardzo się przez te wszystkie wieki różnił, ze satanista po prostu przyjmuje taki, jaki mu najbardziej odpowiada. To człowiek zawsze stwarzał swoich bogów, nie zaś oni jego. Dla niektórych Bóg jest łaskawy, dla innych przerażający. Przez satanistę "Bóg" - jakkolwiek by się go nazwało lub w ogóle bezimienny - postrzegany jest jako równoważący czynnik natury, nie zajmujący się ludzkim cierpieniem. Ta potężna siła, która przenika i równoważy wszechświat, jest zbyt bezosobowa, aby zajmować się szczęściem bądź niedolą stworzeń z krwi i kości na tej kulce brudu, na której właśnie żyjemy. Każdy, kto uważa Szatana za uosobienie zła, powinien zastanowić się nad wszystkimi mężczyznami, kobietami, dziećmi i zwierzętami, o których śmierci zadecydowała "wola Boża". Oczywiście, że osoba rozpaczająca nad nieodwracalną stratą swojego ukochanego zdecydowanie wolałby, aby dalej z nią pozostawał zamiast spoczywać w Bogu! Duchowny obłudnie na to odpowie: "Mój drogi, taka była wola Boska" lub "Mój synu, przebywa teraz u Pana". Frazesy takie zawsze stanowiły wygodny sposób wybaczenia Bogu lub wytłumaczenia jego okrucieństwa. Jeżeli Bóg sprawuje nad wszystkim całkowitą kontrolę i jest tak łaskawy, za jakiego uchodzi, to dlaczego pozwala, aby wszystkie te rzeczy miały miejsce? Zbyt długo wierni znajdowali oparcie w swoich bibliach i kodeksach, aby czemuś zaprzeczyć lub coś sobie potwierdzić, usprawiedliwić, wybaczyć bądź zinterpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:40 Zjadacz Węży w takim razie to co "czujesz w trzewiach" jest irracjonalne, niezaleznie od mitu biblii. Każdy byt ponad nami jest irracjonalny. tja... co to jest irracjonalizm? czyz nie bylo przez wieki irracjonalne przekonanie o tym ze Ziemia jest plaska? znasz byty ponad nami ? retorical question cyt z Dziadow (chyba wiesz jaki) powiedz mi w co (o ile w cokolwiek) wierzysz, chcialabym z toba podyskutowac pzdr🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Nie wierze w żadnego boga, magiczną siłę ani nic z tych rzeczy. Ale fakt płaskiej ziemi zaczęto badać, żeby obalić, lub udowodnić ten fakt. Wg ludzi wierzących tu nie ma czego udowadniać, trzeba czuć - wiec o czym my tu rozmawiamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proste rozmawiamy o tym ze ty nie chcesz niczego udowadniac badz obalac. masz juz ustalone zdanie ok twoje prawo. powiedz mi co bys zrobil gdyby (hipotetycznie) naukowcy skonstruowali urzadzenie do rozmowy z Bogiem ? uwierzylbys, czy wyparcie ? podkreslam ze rozmawiamy (z twojego punktu widzenia) hipotetycznie sorki za opoznienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Tak uwierzyłbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Wybacz, nie było mnie przy kompie. Skąd wiem ? bo to jak udowadniać w tym momencie, że ziemia jest płaska, skoro już ją zbadano. Np. wielu ludiz twierdzi, żen iem a życia pzoa ziemią inteligentnego. Ja nie kwestionuje tej teorii, bo to nei zostało zbadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tych/tej teorii nie kwestionujesz ale Boga tak, dlaczego? nawet patrzac naukowo nikt nie udowodnil ze Boga nie ma i nie udowodni raczej:) sw Augustyn czytal Biblie(NT) bez podtekstow Luter myslal Stalin lekcewazyl interpretacja sie zmienia i rodzi problemy ktore moga sie stac dogmatami 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Kwestionuje Boga, ale nie mam nic do ludzi wierzących. Ale wiara przeradza się w fanatyzm. Wiara ingeruje we wszystie aspekty życia i przeciwko temu się przeciwstawiam. Kwestionuje Boga bo skoro się go nie da odkryć empirycznie, to jak może istnieć i czym w takim razie być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krucjate jakas prowadzisz? :D nie zyjemy w iranie i waira nas nie determinuje w duzym stopniu, sa mohery itp ale to margines. [Kwestionuje Boga bo skoro się go nie da odkryć empirycznie, to jak może istnieć i czym w takim razie być ?] no kur... a jak nie moze skoro brak "empirycznych "dowodow ze go nie ma? jak juz oceniasz to zachowaj obiektywizm. jak moze :O bo do udowodnienia ze nie istnieje nie masz mozliwosci na razie albo bo wyparcie albo bo brak mozliwosci na zbadanie boskosci (ty slyszysz jak to brzmi ? [brak emo])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Nie prowadzę krucjaty :P Poprostu mówiłem tu ogólnie o religii. Ale a propos to jednak dla mnie w Polsce to jest dość upierdliwe jako dla ateisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
A teraz wybacz, bo padam na pysk i chyba pójdę spać. Jeśli masz ochotę to możemy jeszcze pogadać na ten temat kiedyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz po raz kolejny mi dowaliła: masz już swoje lata... a jakież to lata, a dalej tarot, nie bawi cię to.... a cóż mają lata do studiowania filozofii, dla ciebie solansz Biblia bardzo dużo znaczy, dla mnie prawie nic. Dla ciebie ezoteryka jest nauką szatańską, a dla mnie Biblia to szatańskie wersety. Jeden z pisarzy arabskich po stwierdzeniu że Koran to szatańskie wersety żyje w ukryciu z wyrokiem śmierci, kochacie się wszyscy wierzący na zabój, a ludzie myślący inaczej to chwasty, a może wy wierzący to chwasty, nie pomyślałaś o tym? Myślę że w czasach inkwizycji, Kamelia, solansz i wiele tych bogobojnych kobiet z różańcem w ręku i z nabożną pieśnią na ustach podrzucali by chrust na płonący stos ze mną, a to co wy prezentujecie to nazywa się fundamentalizm, a 11 września właśnie funtamentaliści pokazali co potrafią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B M B coś o tym wiem:) nie przejmuj się solansz nie chciała CIę urazić, ludzie sa słabi i bardzo boją się innego, nie rozumieją więc na dzień dobry wyśmiewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwej swojej natury nie ukryjecie - nosicie koszulki z napisem Religia, ale jak te koszulki ktos z was zdejmie (zakładam, że jednak macie partnerów seksualnych), to pod spodem widac tatuż z napisem Oblubienica Szatana. wytłumacz w / w słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:12 maalutka B M B coś o tym wiem nie przejmuj się solansz nie chciała CIę urazić, ludzie sa słabi i bardzo boją się innego, nie rozumieją więc na dzień dobry wyśmiewają. maalutka- nie zamierzam nikogo wyśmiewać ani blondyna ani nikogo innego :) Blondyn pisałeś juz wcześniej o sobie i swoich przejściach, więc to co napisałam o twoim wieku nie miało być \"dowaleniem\" Myślałam, że z takiej zabawy jak tarot poprostu się wyrasata a ty widzę uzależniony jesteś. Jakieś śmieszne karty decydują o twoim losie i ty mi piszesz że Biblia jest szatańska. Może Ty nie czytasz tej Biblii prawdziwej ? Widzisz tak się składa, że ja swoje życie i moich dzieci zawsze polecam Bogu. Inaczej mówiąc MIŁOŚCI. Tarot to siła zła. A to zło nic Ci nie daje za darmo pamiętaj! Kiedyś będziesz musiał za to zapłacić - tzw dług -albo Twoja rodzina. \"Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rad, aby nie splugawić się przez nich.\" (Kpł 19, 31) \"Jam jest ten, który niweczy znaki wróżów i wykazuje głupotę wieszczków...\" (Iz 44,25). \"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.\" (Pwt 18, 10 - 12)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleństwo... Solansz Twoją wypowiedź skojarzyłam z postem innego forumowicza o wyrastaniu.Chodzilo o numerologię. To bardzo stara nauka, strasza niż chrzescijanstwo, Pitagoras rozwijal ja dalej dopóki nie zniszczono wszystkiego. Wg mnie z chrzescijaństwa też mozna wyrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skromniutenko skromna to Ty nie jestes.................... zjadaczu węzy czytaj uważniej ..... o oblubienicy szatana to wypowiedz skromniutenko ( prosiłam by to wytłumaczyła i nie tylko to , niestety ona nie potrafi tego zrobic ) zjadaczu węzy czy jeśli ktoś ma inny pogląd na dany temat jest gorszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co było przyczyną buntu Szatana? Otóż Szatan poczuł się zraniony w swej zachłannej egoistycznej "miłości" do Boga, który obdarzył miłością człowieka " Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka - uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą." (por. Mdr 2, 23-24). Nie oznacza to, ze w tym momencie przestał służyć Bogu. W ST jest wręcz ukazywany jako urzędnik na dworze Boga, ale urzędnik który gromadzi przeciwko człowiekowi materiał dowodowy. Szatan nie jest więc wrogiem Boga, ale wrogiem człowieka. Oczywiście stał się on przez to również przeciwnikiem planów, jakie Bóg ma względem ludzkości. Po śmierci Jezusa na krzyżu utracił zaś możliwość oskarżania oraz został "zrzucony" z nieba (Ap 12). Przyczyną upadku Szatana (podkreślam to raz jeszcze) nie była nienawiść do Boga, ale egoistyczna, chora i pełna zazdrości "miłość" do Boga (jakkolwiek dziwacznie brzmiałoby zestawienie miłości z egoizmem i zazdrością, zwłaszcza jeśli znamy hymn św. Pawła). Słowo satan w j. hebr. znaczy "przeciwnik" (i w tym sensie może odnosić sie do ludzkich nieprzyjaciół na przykład na wojnie, albo nawet do adwersarzy w poglądach) oraz "oskarżyciel". Samo w sobie słowo to nie musi oznaczać od razu negatywnej oceny. Gdy Anioł Jahwe stanął na drodze Bileama, aby nie pozwolić mu na rzucenie przekleństwa, stał sie dla niego szatanem. Oskarżenie również może być słuszne, a zatem oskarżyciel nie musi być kimś złym, tylko dlatego, ze oskarża. Natomiast greckie diabolos, będące przekładem hebr. satan, zawiera już jednoznaczną ocenę. Diabolos to nie tyle oskarżyciel, co oszczerca. Słowo diabolos pochodzi od czas. dia-ballein (dzielić, rzucać kłody). Diabeł jest tym, który próbuje oddzielić Boga od człowieka. S Walka szatana z Chrystusem znajduje swe przedłużenie w walce z Kościołem (1 Tes 2, 18; 1Tm 5, 15 ; Ap 2, 24). Ukazany jest on pod postacią zgłodniałego lwa, który dąży do zniszczenia człowieka (1 P 5, 8). Taktyką Szatan są podstępy, zasadzki, oszustwa i krętactwa (2 Kor 2, 11; Ef 6, 11; 1 Tm 3, 7; 6, 9) oraz przybieranie postaci anioła światłości (2 Kor 11, 14). Ostatnim zaś zausznikiem i narzędziem szatana będzie Antychryst (2 Tes 2, 3-8; 1J 2, 12), który zakwestionuje dzieło odkupienia dokonane przez Chrystusa (1J2, 22; 4, 3; 2 J 7). Istnieje jednak eschatologiczna pewność zwycięstwa chrześcijan nad Szatanem (Rz 16, 20). Chrystus przez swoją odkupieńczą śmierć na krzyżu już go pokonał. Ap 12, posługując się językiem symbolicznym, wspomina o walce rozegranej w niebie pomiędzy Michałem i jego aniołami a smokiem (określonym jako wąż starodawny, który zwie się Diabeł i Szatan. Według tej wizji odwieczny wróg rodzaju ludzkiego zostaje strącony z nieba i nie ma już mocy, aby oskarżać ludzi, gdyż został pokonany dzięki krwi Baranka. Bezsilny wobec niewiasty i jej potomka zwraca się przeciw reszcie jej potomstwa (Ap 12, 5-17). Prześladowania inspirowane przez Szatana, który posługuje się ludzkimi mocarstwami (Ap 13- 17), będą jednak trwały do czasu wyznaczonego przez Boga i ostatecznie nastanie triumf Chrystusa -Baranka oraz Kościoła (Ap 18-22).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż ja się o sobie dowiaduje, nigdy nie byłem żadnym wróżem Wiesławem, gdyż wróżeniem się nie zajmuję. Stawiam tarota na jednym z topików, i występuję tylko pod jednym nickiem bmb. Raz użyłem nazwy biblia szatana, nie dodając przez nieuwagę że jest to tytuł książki Jana Witolda Suligi, dotycząca tarota bardzo daleka od satanizmu. Tarot jest dla jednym z elementów nauk ezoterycznych i stanowi jeden z elementów, tak jak Biblia chrześcijan, czy Tora, będąca częścia Biblii przy nauce kabały. Nauki ezoteryczne są bardzo szerokie i np astrologia jest dla mnie całkowicie nieznana, pomijając to że bardzo trudna i zawiła. Biblia jest pozycją literacką bardzo cenną i należy ją znać. Jeśli jakiś guru ze Świadków Jehowy zinterpretował jakąś część Biblii, nie oznacza to że wszyscy powinni myśleć tak samo, ja zinterpretowałem czyny Abla i Kaina, tak jak to widziałem solansz tak jak ktoś jej powiedział, a prawda leży gdzieś całkiem w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×