Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

(19) I powiem do duszy swojej: Duszo, masz wiele dóbr złożonych na wiele lat; odpocznij, jedz, pij, wesel się. (20) Ale rzekł mu Bóg: Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej; a to, co przygotowałeś, czyje będzie? (21) Tak będzie z każdym, który skarby gromadzi dla siebie, a nie jest w Bogu bogaty. Łk. 12. bądzcie bogaci w Bogu:) bądzie przepełnieni Bogiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(17) I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. 1 jan 2.17 KTO PEŁNI WOLĘ BOŻĄ TRWA NA WIEKI:):):) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer nie zawsze tak jest:) Kamelia:) czas nie istnieje;) jesli chodzi o religie czasami są potrzebne, ale to TYLKO przyozdabianie prawdy ludzkimi słowami:)swiadomość zaczyna się od tego by znaleźć samodzielność i przebywać w prawdzie, w rzece światła i przyjmowac to co jest:) \"...Jeśli wiemy, jak szukać, odkrywamy mądrość i współczucie, prawdziwą naturę naszego umysłu. Wielu z nas, zainspirowanych tą możliwością, uczy się patrzeć, pytać, sprawdzać samemu.\" J. Goldstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kosmicznego punktu widzenia nie ma wieczności wszystko jest jest równe i dzieje się TERAZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralka bez wątpienia jest świadkiem Jehowy a więc proponuję jej zmienić pseudonim, o ile jeszcze tego nie zrobiła i nadal tu pisze... Te poglądy znam aż za dobrze... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka, jeśli twoim pragnieniem jest zyć wiecznie to pełnij wolę Boga a nie swoją. Zyj dla Boga. Poznawaj Boga i trwaj w Bogu. Księga Biblii to wielka prawda, to Księga cudów, spełnionych Bożych zamiarów. To spisana wola Boga Stwórcy. Kto pełni tą wolę Bożą trwa na wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. Mienili się mądrymi, a stali się głupi.\" Rz 1:22 Bw Bóg Biblii to ten sam Bóg, który wiekuistą moca stworzył świat. Czy mądrymi nazywa On tych którzy czują Jego obecność w dziełach stworzenia i piękna świata, lecz nie uwielbili Go i nie złożyli Mu dziękczynienia? Lecz serce ich pogrążyło się w ciemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Kor 1:27 Bw \"ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,\" (28) i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić, (29) aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym. (1Kor 3:19 Bw \"18) Niechaj nikt samego siebie nie oszukuje; jeśli komuś z was się wydaje, że jest na tym świecie mądry, niech się stanie głupim, aby się stać mądrym. Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;\" 1Kor 1:18 Bw \"Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.\" 1Kor 2:14 Bw \"Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedziwny jest nasz Bóg prawda?:) ale jakże cudownie wspaniały, dający wieczną radość i niekończące szczęście:):):) Iz 9:5 Br \"Narodziło się nam bowiem dziecię, syn został dany. Na jego barkach królewska władza i oto Jego imiona: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książe Pokoju.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu,\" (3) jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga,(6)gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum.\" Prz 2 Bw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że niektórym najprościej jest krytykować wiarę....... a co do sekciarzy jehowych to ręce opadają ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"widzę, że niektórym najprościej jest krytykować wiarę....... a co do sekciarzy jehowych to ręce opadają ;(\" Do ŚJ mi bardzo daleko. Nie ta bajka. Ale uzasadnij. Dlaczego opadają? Bo wierzą inaczej w to, co wierzysz Ty? Czyżby taki \"syndrom heretyków\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer nie zawsze tak jest \" A ja właśnie sądzę Mała, że zawsze gdzieś tam jest. Czy to pomagamy, żeby czuć się dobrze, czy żeby nie czuć się źle. Zawsze gdzieś tkwi jakaś forma interesowności. I nie ma nic w tym złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dremer w sytuacji rozpuszczenia ego:) gdy \"pomaga\" oświecona osoba, Jezus, Budda etc. nie ma nikogo kto to robi bo chcialby czuć się dobrze, czy nie czuć się źle. Taka świadomość jest dla mnie wzorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, tu masz chyba rację. Zastanawiałem się nad tym trochę inaczej - ale właśnie, że chyba tylko w przypadku takich osób nie jest to jakaś interesowność. Ale z drugiej strony, czy taka osoba mogła by nie pomóc? Owszem, pewnie by mogła \"zaniechać działania\" ale chyba zrobiła by to tylko wtedy, gdyby wiedziała, że osoba wymagająca pomocy bardziej na tym \"skorzysta\" - np. lepiej dla niej, jeśli swoje problemy rozwiąże sama - przekona się, że potrafi. Ale to też pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liszko, tak jestem protestantka jesli przez protestantyzm rozumiesz chrzescijanstwo ewangeliczne. Piekny film ogladalam w piatek polecam \"Dziewczyne z perla\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza nazywaj to jak chcesz;) Dreamer, wiesz, różne są formy pomocy, Można dać rybę albo wędkę. Czasami trudno nam ocenić co jest właściwym pomaganiem. Jest taka opowieść o kobiecie która kilkanaście lat nie mogła mieć dzieci, w końcu urodziła chłopca. Gdy dziecko jej miało dwa latka zachorowało i zmarło. Kobieta była zrozpaczona, strasznie lamentowała i lamentowała. Najgorsze, że nie chciała uwierzyć ze dziecko nie żyje, gdy ludzie jej tłumaczyli żeby pozwoliła pochować zwłoki, kobieta krzyczała, że jej synek nie umarł tylko zasnął i obudzi się. Przechodził tamtędy Budda i kobieta zwróciła się do niego o pomoc. „Panie jesteś moją ostatnią nadzieją, mój synek zasnął i nie chce się obudź, proszę pomóż mi” Budda jej mówił, że dziecko umarło i jego życie ziemskie się skończyło i że on nie może jemu pomóc. Ale w takim stanie umysłu nic do niej nie docierało. W końcu Budda powiedział, pomogę Ci, tylko idź do wsi i przynieś mi worek sezamu. Kobieta się ucieszyła ze Budda coś zrobi i uratuje jej syna biegnie do wsi A Budda mówi- kobieto to nie wszystko, sezam mam być z domu w którym nikt nigdy nie umarł. I poszła, co zachodzi do domu i pyta czy dostanie worek sezamu, ludzie chętnie jej dają, ale gdy pyta czy nikt nie umarł z rodziny, dostaje odpowiedź, że umarł ojciec, matka, żona , mąż, teściowa, brat, i tak chodzi od drzwi do drzwi, jeden dzień drugi, trzeci, czwarty i nic, za każdym razem to samo. Kobieta ochłonęła i zrozumiała, smierc jest nieunikniona, jak nie dzisiaj to kiedyś, i my cierpimy.Poddczas naszych niezliczonych żywotów każdy z nas wylał więcej łez z powodu śmierci tych których kocha niż jest wody w oceanach. Miłość to wielkoduszność serca, które pragnie jedynie szczęscia innych, więc jak może nie pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ta droga przechodzil Jezus uzdrowil, by chlopca :) A smierc jest powodem do radosci a nie lez, to nie koniec to powrot do domu Ojca. Czyz moze byc cos cudowniejszego niz po dlugiej podrozy trafic do domu, pod opiekuncze raniona Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham was wszyscy wierni... i ci nieszczęśliwi którzy jeszcze nie otrzymali łask. Zycie jest cudem a śmierć nieunikniona i obyśmy wszyscy wiedzieli jak do niej dojrzeć. Wszyscy którzy macie w domu Biblię a macie jakiś problem to czytajćie zadając pytania. Może nie od razu zrozumiecie sens, ale gwarantuję że kiedyś do was dotrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to bezinteresowna pomoc nie istnieje????????? pomagałam umierającej kobiecie za nic i nikomu o tym nie mówiąć to co-------- nie jest to bezinteresowna pomoc pomagałam bitej matce zaprowadzać dziecko do przedszkola, sama się zaoferowałam-----to nie jest dobry uczynek. Dziecko miało zostać w domu i słuchać awantur ojca? wysłałam pieniądze rodzinie anonimowo bo nie mieli co jeść -------to nie jest bezinteresowna pomoc? zastanawiam się jak daleko sięga wasza głupota!!!!!!!!!!!!! Od kiedy nie istnieje bezinteresowna pomoc?Może nie widzicie więcej niż czubek własnego nosa, albo poprostu przebywacie nie z tym kim trzeba. No tak przecież nam się wszytsko należy i za wszystki muszą nam płacić? Albo jesteście zbyt młode albo zbyt naiwne Posłużę się cytatem ... otwórzcie drzwi Chrystusowi............Bóg jest miłością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-099
dreamer miał na myśli "interes" rozumiany psychologicznie czyli pomagam komuś bo daje mi to satysfakcję, czuję się spełniony, bo widzę w tym sens nie tylko doraźny ale w przypadku osoby wirzącej zwielokrotniony i metafizyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-099
Zatem Twoja pomoc jest jak najbardziej bezinteresowna, nie oczekiwałaś niczego w zamian, ale pomagając odpowiadałaś na pewną swoją psychologiczną potrzebę, i pomagając zaspokajałaś ją... Co nie podważa Twojej bezinteresowności i szlachetnej postawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zeby jeszcze Wam do glowy nie przyszlo pomyslec, ze skoro nie istnieje bezinteresowna pomoc to nie potrzebujecie nikomu pomagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"i zeby jeszcze Wam do glowy nie przyszlo pomyslec, ze skoro nie istnieje bezinteresowna pomoc to nie potrzebujecie nikomu pomagac.\" Wręcz przeciwnie. To, że nie jest idealnie bezinteresowna wcale nie znaczy, że nie potrzeba pomagać. Potrzebujemy - i dobrze - to właśnie jest interesowność. \"pomagałam umierającej kobiecie za nic i nikomu o tym nie mówiąć to co-------- nie jest to bezinteresowna pomoc pomagałam bitej matce zaprowadzać dziecko do przedszkola, sama się zaoferowałam-----to nie jest dobry uczynek. Dziecko miało zostać w domu i słuchać awantur ojca? wysłałam pieniądze rodzinie anonimowo bo nie mieli co jeść -------to nie jest bezinteresowna pomoc?\" Popatrz - skoro o tym wspominasz nie jest to tak do końca bezinteresowna pomoc. Tak jak napisał/a frk-099 w sensie psychologicznym jest interes. Robimy to, żeby czuć się lepiej (nie ma znaczenia - czasem jeszcze lepiej się czujemy, gdy mamy świadomość anonimowości takich naszych działań) albo żeby nie czuć się gorzej. To prawda, że są ludzie, którym jest obojętne czyjeś cierpienie, niedola - oni nie pomagają. Oczywiście, że podczas pomagania się nad tym nie zastanawiamy, to jest podświadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×