Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelia czyżbyś uważała że czytanie i cytowanie biblii to jest o co w zyciu chodzi? (cyt malutka) w życiu chodzi o to by mieć własciwy punkt odniesienia w obecnej rzeczywistości Bo Bóg wyznaczył każdemu z nas limit czasu tu na ziemi, aby kazdy mógł odszukać Boga i znaleźć Go. Obojętnie czy wierzysz w biblijną naukę o stworzeniu, czy w świecką naukę o ewolucji i wielkim wybuchu, jesteś szczególną istotą, w której pomimo upadku i wielu niedoskonałości można się dopatrzeć podobieństwa do BOGA. Ewolucja mówi o rozwoju gatunków i wyznacza ci miejsce wśród najwyższego gatunku zwierząt. Natomiast Biblia mówi o upadku człowieka stworzonego na obraz i podobieńistwo Boże i podnosi cię z upadku do pierwotnego stanu. Ewolucja pozostawia człowieka w gromadzie dzikich zwierząt z buszu. Natomiast Pan Jezus podnosi człowieka aż do Nieba i wyznacza mu miejsce w domu Ojca. Popatrz na siebie - masz zmysły abyś mógł poznawać, masz umysł abyś mógł analizować, to to co poznałeś i masz wolną wolę, aby podejmować najlepsze decyzje. Jest tylko jedno pytanie: czy masz na tyle odwagi, aby pójść za Prawdą, czy wolisz się trzymać utartych ścieżek przesądu i tradycji. Jeśli masz właściwy punkt odniesienia zrozumiesz jaki jest sens życia na ziemi i będziesz radosny pomimo wielu utrapień i przeciwności. Jeśli go nie masz zobaczysz świat w krzywym zwierciadle. Nie zrozumiesz po co się urodziłeś, skoro masz umrzeć. Ożeniłeś się, zdobyłeś wykształcenie, majątek. Po co? skoro to wszystko kiedyś zostawisz, bo tam gdzie pójdziesz te rzeczy, o które zabiegałeś tu na ziemi nie posiadają żadnej wartości - są marnością i pogonią za wiatrem - jak to określił Salomon. Jeśli nie masz właściwego punktu odniesienia nie zrozumiesz życia. Jeśli odrzucisz BOGA, który jest punktem odniesienia dla całej rzeczywistości, której ty równieś jesteś cząstką, pogrążysz się w chaosie. Bo tylko w połączeniu z BOGIEM możesz żyć w harmonii z innymi stworzeniami i przeżyć to życie szczęśliwie, Zrozumiesz wtedy, że źycie to test dla istot obdarzonych wolną wolą. Jeśli masz właściwy punkt odniesienia to zrozumiesz, że życie na ziemi jest tylko odskocznią do lepszego życia w wieczności. PAN BOG wyznaczył każdemu człowiekowi limit czasu, aby mógł odszukać BOGA i znaleźć Go. Jeśli nie miałeś wcześniej właściwego punku odniesienia dla swojego życia i zbłądziłeś, to teraz masz szansę na gruntowną odnowę z powodu ofiary PANA JEZUSA i Jego zmartwychwstania. Jeśli Go przyjmiesz jako swego Zbawiciela i Pana, to ON zmieniać będzie od wewnątrz ciebie i otoczenie, w którym przebywasz. ON jest nadzieją dla całej ludzkości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
ma orawo do własnego zdania, może je wypowiadać, głosić swoje poglądy, ale nie ma prawa ich nikomu narzucać. Jeśli uważam, że Biblia to Śłowo Boże to nikt nie ma prawa uparcie wmawiać mi, że to zbiór makulatury. To moja wiara i moja sprawa. Jeśli ktoś w Boga nie wierzy to jest to jego sprawa i ja nie mam prawa na siłę go nawracać. TOLERANCJA!!! Dziwię sie osobom, które nie wierząc w Boga, w ofiarę Jezusa Chrystusa bez przerwy dyskredytują Biblię. Dlaczego? I po co? Nie wierzycie to nie wierzcie, ale pozwólcie wierzyć nam. Mnie osobiście jest przykro czytać te złe słowa o Biblii. Przykre są te nieustanne ataki na Kamelię, która robi tu dobrą robotę bo przecież pisze zgodnie z tematem topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja - zdumieniem :P Ja przeważnie pamiętam ogólny sens, ale słowa gdzieś mi ulatują. Zdumiewa mnie to, ale trudno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
16:11 maalutka Kamelia czyżbyś uważała że czytanie i cytowanie biblii to jest o co w zyciu chodzi? Ja np. czasami czytam i cytuję i wcale nie dlatego że jestem chrześcijanką- Nie czytanie i cytowanie Biblii, a kierowanie się nią w życiu codziennym i postępowanie wg jej zasad. Czytać i cytować to zbyt proste, do tego nie trzeba być wierzącym. Przestrzeganie biblijnych zaleceń, kierowanie się w życiu codziennym słowem Bożym - to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przykre są te nieustanne ataki na Kamelię, która robi tu dobrą robotę bo przecież pisze zgodnie z tematem topiku. \" Myślę, że przesadzasz z tzw. nieustanymi atakami. Ja np. nie czuję potrzeby atakować Kameli i myślę, że mało kto tutaj. Po prostu piszemy o naszym odmiennym poglądzie (no chyba, że już to jest wg Ciebie atakiem) Absolutnie nie chcemy, żeby Kamelia zamilkła czy zmieniła zdanie (przynajmniej ja nie chcę i wydaje mi się, że inni tez nie chcą). Szczerze mówiąc, to jej sprawa. I dyskutuje się dla siebie. Chyba nikt nie traktuje tego miejsca jako pola krucjaty i nadziei na przekonanie innych do swych racji. Ja przynajmniej uważam, że to nie miało by sensu. Tak samo jak topik \"ciągłego przytakiwania\", by być może ktoś tak sobie wyobraża takie rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy...... czy ktoś Ci broni wierzyć??? wierz tak jak wierzy Kamelia najbardziej jak potrafisz wierz i ofiarę i życie wieczne po śmierci:) potrzebujesz to wierz w czym problem bo nie rozmumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mnie korci dreamer aby dopytać się ciebie co myslisz na temat mojej wypowiedzi z godz.15.12, bo była ona adresowana własnie do ciebie. I napisz proszę jak można rozumieć te 4 wersy (czyli jak można je zinterpretować? a moze czy można zrozumieć je tak poprostu jak są napisane?) Mt 10:8 Bw \" darmo wzięliście, darmo dawajcie.\" Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" Mt 26:27 Bw \"Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;\" Mt 23:9 Bw \"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy...... chciałam Ci tylko uświadomić, że można zachowyć te same zasady bez biblii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy myślisz ze hierarchowie Kościoła Rzymskiego rozumieją je tak jak to napisane??? skoro czynią cos zupełnie odwrotnego, czy raczej pokusiłbyś się o stwierdzenie ze nie znają tych wersetów? Nadal myślisz ze czerpiemy z jednego źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
Hierarchowie Kosciola Katolickiego-znaja i stosuja te wszystkie zasady po tysiackroc lepiej od ciebie-kamelio.Popatrz tylko na to co sama robisz.Czy ktos tu najezdza wciaz na ciebie-zielonoswiatkowca?Nie.Tylko ty wciaz atakujesz nasz Kosciol.A nawt nie wiesz jak bardzo jestes w bledzie.Ktos napisal tobie-o odszczepiencach.Ty-oczywiscie nie bierzesz tego do siebie,mimom ze to tez do ciebie.Chrystus zalozyl Kosciol z jego glowa-Papiezem itd.A gdzie ty jestes?W nim?W tym Kosciele?czy moze odszczepilas sie od niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mogłabym jeszcze bardzo dużo pisać własnie o tych niezgodnościach KOścioła Rzymskiego z Biblią , jest tego na prawdę duzo.\" I co mam Ci na ten temat powiedzieć? Wcale mnie to nie dziwi, że jest bardzo dużo. Nie zdziwi mnie też, jak Ci ktoś zarzuci, że w Twojej interpretacji jest też bardzo dużo niezgodności. Robi Ci to różnicę, że w ich interpretacji jest dużo przekłamań? Bo mnie to grzeje ani ziębi. O ile nie biorą się za \"siłowe rozwiązania\" i szerzenie nienawiści. A np. ten werset o dawaniu darmo można też rozumieć zupełnie dosłownie. Byli i pewnie są tacy, którzy tak robili. Mieli rację czy się mylili? (ach te rymy domowego wyrobu :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
Gdzie wy widzicie jakies niezgodnosci Kosciola Katolickiego z Biblia?Trzymajcie sie faktow.Bez fantazjowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
każdy...... chciałam Ci tylko uświadomić, że można zachowyć te same zasady bez biblii i juz twoje slowa są narzucaniem mi swoich poglądów. "chcialam ci uswiadomić" - wybacz, nie prosze o uswiadomienie. "..mozna te same zasady zachować bez biblii". I znow narzucenie swojego poglądu. Przeczytaj dokladnie i pomysl nad tym co napisał do ciebie pomarańczowy nick 1.08. I zapamiętaj jego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
Wklejam, żeby ułatwić zadanie. :) 08:57 frk-09 maalutka ja się uważam za agnostyka ale Twoje uparte wmawianie osobom wierzącym, swojej wizji jest nużącym dziwactwem. O ile się nie mylę Ewangelie wyraźnie głoszą, ze tylko przez Chrystusa można osiągnąć zbawienie i koniec! Można w to wierzyć, nie wierzyć. Ty natomiast usiłujesz ze wszystkich religii ulepić jedną. Możesz tak myśleć, nie Ty jedna głosisz takie tezy. Jednak wmawianie wyznawcom, ze się mylą bo ICH PROROK, ICH BÓG jest tylko częścią pewnej idei, jest zajęciem jałowym. Mogę zrozumieć, ze powoduje Tobą uniwersalny humanizm, który i mnie nie jest obcy ale nie zniwelujesz różnic pomiędzy wyznaniami. Zwróć uwagę na fakt, ze zazwyczaj wielkie religie głoszą, że tylko one zapewniają zbawienie. Nic na to nie poradzisz. Nie odbierzesz wyznawcom satysfakjonującego poczucia przynależności do tych, którzy wiedzą i wierzą lepiej. 09:00 frk-09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
22:55 maalutka każdy...... czy ktoś Ci broni wierzyć??? wierz tak jak wierzy Kamelia najbardziej jak potrafisz wierz i ofiarę i życie wieczne po śmierci potrzebujesz to wierz w czym problem bo nie rozmumiem? No właśnie w tym problem co wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przeczytaj dokladnie i pomysl nad tym co napisał do ciebie pomarańczowy nick 1.08. I zapamiętaj jego słowa. \" Z ciekawości - a to powyższe to nie jest narzucania ani uświadamianie? :P A na narzucanie i uświadamianie jest prosty patent (tylko nie traktuj tego jako uświadamianie) - można omijać posty podpisane przez kogoś konkretnego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zwróć uwagę na fakt, ze zazwyczaj wielkie religie głoszą, że tylko one zapewniają zbawienie. Nic na to nie poradzisz. Nie odbierzesz wyznawcom satysfakjonującego poczucia przynależności do tych, którzy wiedzą i wierzą lepiej.\" A to akurat prawda. Nie wydaje mi się jednak, żeby Mała chciała coś zmieniać w czyimś wierzeniu w coś. Sądzę, że też rozumie, że to zupełnie bezsensowne. Jeśli nikogo nie krzywdzi, niech sobie wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
Dreamer Ty masz w zwyczaju wypowiadanie sie w czyims imieniu. Wiem, ze jesteś pod urokiem i wpływem maalutkiej, ale to ty jesteś, a nie ja. I jeśli ja ripostuje jej wypowiedź to nie znaczy, że ty masz zabierać głos. Bo często wyciągasz mylne wnioski, niestety. Ponadto jesteś stronniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parafko, mylisz się bardzo mocno, bo nie sprawa w tym czy słuchasz papieża, ale czy słuchasz Chrystusa Pana. A tak się składa ze jeden i Drugi mówią o dwoch innych sprawach Jezus zyje i przemawia przez Słowo swoje po dzień dzisiejszy. On nie pozostał marwy i bierny, On zmartwychwstał i zyje i dał Ducha świętego Pocieszyciela który przemawia do ludzi dziś żyjących. Chrzescijanie na ziemi to nie tylko Kościół Rzymski jak myślisz to ludzie szczerze wierzacy w Chrystusa , Kosciół Jego to zbiór niewidzialnych dusz które oddały Jemu swoje życie i przyjęły Go jako osobistego Zbawcę i Pana. \"po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi\" \"Tylko ten kto czyni wolę moją będzie zbawiony\" czy K Rzymski czyni wolę Pana. ? Nie myl słów moich z atakiem na kosciól bo ja pokazuję co mówi Biblia , a co mówi Kosciół Rzymski? porównuję dwie sprawy, nie wystawiam oceny, bo ocenę pozostawiam kazdemu z was. według mnie Kościół Papieski nie jest kościołem bibilijnym gdyby był nie było by tylu odstępstw. Nie zauważasz tego parafko chociażby tylko w tych 4 wersach które napisałam powyżej? Tych wersów jest 100 lub więcej razy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy......
Z ciekawości - a to powyższe to nie jest narzucania ani uświadamianie? A na narzucanie i uświadamianie jest prosty patent (tylko nie traktuj tego jako uświadamianie) - można omijać posty podpisane przez kogoś konkretnego i tyle. Otóz to, dreamer, otóż to! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...-------...
A ponadto-dreamer-tu toczy sie dyskusja nt.Biblii.A jest to rzecz katolicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja ze swej strony chcialbym wam dac pod rozwage te slowa.sa to slowa Najswietszej Maryji Panny.Zaraz wyjasniam-Bog jest najwazniejszy,ale zaraz po Nim-Maryja.Oto jej slowa:\" A tu o falszywym ekumenizmie w celu zniszczenia KOsciola: wprowadzić fałszywy ekumenizm przez wymieszanie religii \" «Kościół jest prawdą, ponieważ to jedynie jemu Jezus powierzył strzeżenie całego nienaruszalnego depozytu wiary. Powierzył to Kościołowi hierarchicznemu, czyli Papieżowi i zjednoczonym z nim Biskupom. Masoneria kościelna usiłuje zniszczyć tę rzeczywistość przez fałszywy ekumenizm, skłaniający do przyjęcia wszystkich Kościołów chrześcijańskich jako posiadających część prawdy. Masoneria kościelna opracowuje plan założenia jednego powszechnego Kościoła ekumenicznego, utworzonego przez zmieszanie wszystkich wyznań chrześcijańskich – w tym i Kościoła katolickiego.» (406) \" Ksiadz Gobbi jest ksiedzem Katolickim.Zeby nie bylo watpliwosci.Pozdrawiam.\" W swietle tego jak mozna wusuwac jakies teorie o jakiejs "uniwersalnej religii".Do tego wlasnie dazy masoneria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytasz Biblię yagon??? czy objawienia Maryjne? znasz przypowieśc o kąkolu i pszenicy? i wiesz o czym Jezus w niej powiedział????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to JPII
jest pierwszym masonem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszt 13 24) Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły. Kąkol pomieszany jest z pszenicą i gdy przyjdzie Jezus zbierze pszenicę do stodoły swojej a kąkol wrzuci na spalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze by być wszczepionym w Chrystusa Pana, Ten jedynie jest godzien by być w Niego wszczepionym. To odnośnie wszczepienia i odszczepienia. To Jezus jest Krzewem winnym Nie zaden ziemski Kościól z papieżem na czele który zwie się Ojcem Swiętym, a tylko Bóg Ojciec jest Nim w Kogo trzeba się wszczepić? J 15:4 Bw \"trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.\" J 15:5 Bw \"Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.\" J 15:6 Bw \"Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.\" J 15:7 Bw \"Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam.\" Kto trwa w Chrystusie ten zachowuje Słowa Pana- wtedy one trwają w człowieku, a On w Bogu. Bo jest w Niego wszczepiony i nic nie jest w stanie odłączyć wszczepionego od Głównego Pnia dającego życiodajne soki i życiodajną siłę i pewność Dziękuję za uświadomienie po raz kolejny parfko w kogo są wszepieni ci co nie zachowują słow Bożych? a w kogo ci co zachowują Słowa Boze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy trwasz wszepiony w Pana masz tą cudowną pewność:):):) ❤️ Rz 8:38 Bw \"Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce,\" (39) ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. dobrej nocy:):):) spokojnej , pod skrzydłami Najwyższego:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ponadto-dreamer-tu toczy sie dyskusja nt.Biblii.A jest to rzecz katolicka.\" Owszem, że jest. Ale nie tylko. Jest to rzecz także innych chrześcijańskich wyznań niekatolickich. Tak samo Prawosławia, Zielonoświątkowców, Świadków Jehowy, Anglikanów itd. itd. A oprócz chrześcijaństwa - ST jeszcze Żydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×