Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wiesz Malutka ja zamiast rozmawiac z podswiadomoscia wole pogadac z Bogiem :) Gdybys wierzyla, ze Pismo Swiete bylo napisane pod natchnienie Bozym nie zadawalabys pytan, to chyba chcialas napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jeżeli astrolog twoim zdaniem też do nich należy więc sprawa jasna\" No nie taka jasna - jeśli wg mnie i Ciebie będzie należał, wg maalutkiej nie, a belaiza np. wstrzyma się do głosu - to wówczas będzie jasna na zasadzie 2:1 i Bóg uzna te wyniki? A co jeśli ktoś jeszcze się dołączy? Zresztą czyżby pojęcie czarowników i wróżbitów bylo jednoznacznie zdefiniowane, że na jego podstawie chcesz jednoznacznie rozstrzygać? A alchemicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo - a może te dwie rozmowy to dokładnie to samo? Można rozmawiać szeptem, wierszem, śpiewem i dalej to rozmowa - więc może i tu tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja sie wstrzymuje od glosu i zostawiam to Bogu czy astrolog pojdzie do nieba czy nie. Nie znam zadnego astrologa po pierwsze a po drogie sadzenie jest sprawa boska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz wywróżyłem, że się wstrzymasz ;) A może wyprorokowałem? Właśnie (tak mi się skojarzyło) a czy prorocy nie przepowiadali przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg nikogo nie sądzi:D Ludzie czytają święte księgi i w oparciu o nie krzyżują Jezusa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cast away
Kamelio - jasno wynikają sprawy: Jeżeli jesteśmy dziełem Boga to chiromancja jest jego dziełem bo to on dał nam linie i znaki na dłoniach Astrologia nie służy do wróżenia tylko badania kim jest człowiek (patrz Jung). Oproćz tego polecam prace: "Bóg - Astrologiem" i książkę o astrologicznym szyfrze Biblii (nie pamiętem tytułu - nie mylić z "Kodem Biblii" Drosnina) - tyle w tym temacie. Nadal nie wiem co wiarta w reinkarnację ma do wielbienia Boga skoro takie osoby właśnie za potencjalny fakt jej istnienia wielbią Go jeszcze bardziej. Kłaniam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
"chrześcijaństo (prawdziwe) to miłość, dobro, współczucie, ciepło, pokój , miłosierdzie." mhm...jasne...zwlaszcza w okresie swietej inkwizycji, ktos tam napisal, ze milosierdzie sratatata...mhm jasne wyprawy krzozowe na to wskazuja, chwalmy boga bo jest wielki, wiecie ze krzyzowcy ze sztandarem maryi, szli na wojny, i wsord plemion o innej wierze maryja kojarzyla sie ze zlym duchem...AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
" wcale nie chce Cie na stosie spalic to chrzescijanie byli paleni, krzyzowani, zucani na pozarcie lwom itp itd przez 2000 lat a i dzis niestety to sie czesto zdarCHYBA NIE WIESZ ILE CHRZESCIJANIE WYRZADZILI KRZYWD...HMMM...A MOZE TO ZEMSTA..NO TAK MILOSIERDZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
kurde nawet hitler nie zabil tylu ludzi co chrzescijanie...brawo...gdyby w tedy istniala ksiega ginesa)wybaczcie nie chce mi sie szukac jak sie pisze) to chrzescijanie byli by na pierwszym miejscu...amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety inkwizycja była okropnym faktem - ale nie wszyscy chrześcijanie są za nią odpowiedzialni. Tak jak choćby nie wszyscy Niemcy za zbrodnie hitleryzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
a i kamelio...widze za jakas tu kaplanka jestes..haha, ech, nie modl sie tylko za mnie bo to dziala na mnie jak swiecona woda na szatana, i jak ktos sie zazwyczaj za mnie modli to mam pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
no wiesz ale niemcy ni eukrywaja tego, a chrzzescijanie owszem, pytalam sie kiedys ksiedza po co to wszystko bylo, a on ze tak musialo byc, w imie milosci hcrystusa...srusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
dzieki, bede pamietac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ksiedza po co to wszystko bylo, a on ze tak musialo byc, w imie milosci hcrystusa...srusa\" cóż, księża także nie są wolni od zwyczajnoludzkiego debilizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
niestety wiekszosc ksiezy ma do dzis przekonanie, ze wszystko to bylo w imie milosci...rozumiecie? smiac sie czy plakac zaraz cos przytocze tylko szukam imienia prewmnego papieza, bo nie chce sklamac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
cholera nie moge tego znalezc, ale jak tylko znajde to przytocze, a co do tych "badan"..wiesz moze to cie zdziwi, kiedys chodzilam na pielgrzymi, i ktoregos razu glemp kazanie wykladal(glemp no dosc wazny koles dla kosciola i innych duchownych) powiedzial ze homoseksualizm nalezy tepic tak jak innowiercow za czasow krucjat w imie milosci i dobroci chrzescijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze po to to bylo bysmy dzis zobaczyli co moze zrobic czlowiek w imie Boga, ktory tego Boga nie zna i nie kocha. Wiesz ja bym tych ludzi, ktorzy zabijali innych \"niechrzescijan\" nie nazywala chrzescijanami. Kiedys jeden mi znany pastor powiedzial\"nie wiem dlaczego niewierzacy sa tak bogaci, moze po to, bysmy my chrzescijanie zobaczyli co moze zrobic pieniadz z czlowieka, ktory nie wierzy w Boga\" I jesli moge prosic to nie obrazaj mojego Boga (bo zaczne sie za Ciebie modlic :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie wiem dlaczego niewierzacy sa tak bogaci, moze po to, bysmy my chrzescijanie zobaczyli co moze zrobic pieniadz z czlowieka, ktory nie wierzy w Boga\" Że niby: a) tylko niewierzący są bogaci czy b) niewierzący nie powinni być bogaci (bo nie zasługują?) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
"Papież Stefan II, w worku pokutnym i z głową posypaną po¬piołem, wyżebrał od króla Franków Pepina wojnę przeciw Longo-bardom, z którymi Frankowie żyli przedtem w najlepszej zgodzie. Gigantyczne klerykalne fałszerstwo (wyznane po jedenastu wie¬kach) oraz dwie krwawe kampanie doprowadzają do założenia Państwa Kościelnego, które było uznawane i powiększane przez kolejnych władców frankijskich i saskich. Ale i papieże zaczęli niezadługo pokazywać się w hełmach, zbrojach, z mieczami. Mieli własne wojska lądowe, marynarkę wojenną, fabrykę broni. Walczyli o każde hrabstwo, każdy zamek, każdą twierdzę. Zagrabiali całe księstwa. Wszędzie werbowali żoł¬daków i dokonywali rzezi na własnych ziomkach. " fragment ksiazki Deschnera, gdzie spozniej jest wiecej o tym, ale naprawde nie moge znalezc, cchodzi mi o to, ze w czym gorszy byl hitler? w takim raze skoro ci papieze zostali swietymi to czemu hitler tez nie moz ezostac swietym, ci papieze wymordowali wiecej ludnosci. hitler tez niby zabijal zydow i innych innego wyznania, w imie chrzescijanstwa, te zmial takie tezy, owszem zabijal tez samych chrzescijan, ale tak samo jak ci paieze, i czemu onis a swieci a hitler nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
"Kiedys jeden mi znany pastor powiedzial"nie wiem dlaczego niewierzacy sa tak bogaci, moze po to, bysmy my chrzescijanie zobaczyli co moze zrobic pieniadz z czlowieka, ktory nie wierzy w Boga" yyy nie kumam tego, a co ma piernik do wiatraka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×