Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

To była tylko taka \"przeciwwaga\" to tamtego stwierdzenia. Trochę \"parodia\". Eee tam, przypadek istnieje - taki swobodny, bezładny ruch atomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wszyscy :) nie wiem czy zauważyłeś że przyznałam Ci rację i nie zamierzam się kłocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świat to zbiór różnych reguł. Życie człowieka składa się z reguł. Biblia to zbiór reguł. Wszędzie prawa. Szukajcie dobrych praw. Szukajcie większego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedząca
Błagam was, pomóżcie. Wiem, że dla niektórych to pewnie dość dziwne, ale ja nie umiem się wyspowiadać. Niestety muszę iść na spowiedź w sobotę. Nie mam zielonego pojęcia, co powiedzieć, wogóle jak zacząć. Bardzo proszę nie szydzić ze mnie, to dla mnie poważny problem i jak się czegoś nie dowiem to popadnę chyba w jakąś chorobę psychiczną, tak mnie to gnębi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz, czy chcesz? Wiem, że jestem chyba ostatnią osobą, która powinna coś na ten temat radzić, ale co tam ;) Jeśli chcesz się wyspowiadać to usiądż sobie w ciszy, albo włącz muzykę i w spokoju zastanów się nad sobą - co uważasz, że było złe w Twoim życiu, co mogłabyś zrobić inaczej, lepiej. I później to po prostu powiedz, bez żadnych udziwnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bal
a po co się spowiadać człowiekowi? skoro Bóg słyszy nasze modlitwy? to dlaczego mam mówić o swoich grzechach komuś obcemu, a nie Bogu bezpośrednio, przecież jeśli jestem szczera to mi wybaczy prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz to mówisz \"przez\" człowieka, jeśli nie to Bogu. To indywidualna sprawa każdego kto wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie bóg słucha twojej spowiedzi tyko kapłan, który potem ma za zadanie ci pomóc w tym żebyś czyniła dobrze. Ale spowiedź to nie wszystko. Trzeba się zmienić. Wszystko dla twojego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedząca
ludzie, proszę, mi chodzi o to że muszę się iść wyspowiadać przed bierzmowaniem ....no i nie wiem jak to tam się mówi, jak zaczyna itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bal
mam tylko jedno pytanie do ciebie niewierząca ? skoro podajesz się za niewierzącą to dlaczego idziesz do bieżmowania? skoro nie wierzysz w Boga ? to to jest tylko odklepaniem jakiejś religii ? tylko po to żeby nie wyróżniać się od innych ? bo wszyscy tak robią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli potrzebujesz sztywnej regułki to zajrzyj np. do książeczki komunijnej. Ale myślę, że spokojnie możesz powiedzieć wszystko własnymi słowami, byle szczerze - bo taka jest idea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bal
sorki mój błąd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propozycja
Wszystko masz w książeczce do katechizmu od komunii - poczytaj. Poza tym na pewno jest dużo informacji na ten temat w internecie. Powinnaś się do tego dobrze przygotować bo to ważna spowiedź! A jakby co to zwyczajnie zaczynasz od: (to tylko taka luźna moja propozycja i mogę się gdzieś mylić) Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus... Mam ...lat, przystępuję do spowiedzi św. przed bierzmowaniem... Ostatni raz byłam u spowiedzi... Od tego czsu obraziłam Pana Boga następującymi grzechami... i wymieniasz najpierw grzechy przeciw Bogu - opuszczanie Mszy Św., modlitwy i spowiedzi... potem grzechy wobec bliżnich... Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie bardzo żałuję, proszę o naukę, pokutę i rozgrzeszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matius to
Dream ja się nie nudzę, nie przypominam sobie bynajmniej bym kiedykolwiek:P U Walscha Bóg opowiada taki dowcip Pewnego dnia mama wchodzi do kuchni i widzi córeczkę siedząca przy stole. Wszędzie rozrzucone są kredki i mała jest głeboko skupiona na rysowaniu. Co takiego rysujesz?- pyta mama. To będzie Bóg, mamusiu", odpowiada śliczna dziewczynka z pałającym wzrokiem. To takie urocze, skarbie", mówi mama życzliwie, ale przecież nikt naprawdę nie wie, jak wygląda Bog". Ależ, mamusiu, szczebiocze dziewczynka, pozwól mi tylko skończyć..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech.. spory o boga i \"jego nakazy\" często przeszkadzają ludziom żyć w zgodzie z innymi ludźmi. Najwyższy czas żeby ludzie zrozumieli że spierają się tylko o prawo do życia w zgodzie z przeszłością. Trzeba budować nowe, lepsze od starego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowniez jestem otwarta na Pismo Swiete,nie zalezy mi na obstwaniu przy konkretnych opcjach,najbardziej zalezy mi na dokladnym zrozumieniu przeslania Bozego.Wiec jesli masz ochote to ja chetnie pogadam. Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietzsche powiedzial „ Bóg umarł „ człowiek jest wolny” w pewnym sensie miał rację, człowiek jest wolny i zawszy taki był. Wystarczy stosować zasadę SSS. Mysle że ludzie się boja odpowiedzialności za swoje czyny, sami nie chcą decydować więc się podpierają nakazami niby od Boga,- stąd się bierze popularność religii - a Bóg nie dawał nigdy żadnych nakazów. Ale ludzie zwykli mówić - to są jego słowa, to są słowa Boga wiec nie może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co tak czytam i nasuwa mi sie jedno wazne pytanie. Jak to jest ,ze czytamy te samą biblie,kazdy robi to dla siebie,dla wlasnego zrozumienia,ale glownie ze wzgledu na Boga,jednak tyle roznych interpretacji? Jak tak moze byc Jedna Ksiega,Jeden Zbawiciel,Jeden Bog,a tyle interpretacji,roznych i niespojnych. ten Szatan ma sile i tu jest dowod na to.Kazdemu bowiem kto czyta biblie z pewnoscia zalezy na tym samym,ale gdzies drogi sie rozchodza....jak bylo by dobrze,gdyby wszyscy chrystianie doszli w koncu do wspolnych wnioskow i juz nie szukali roznic,a tego wspolnego.To byla by dopiero milosc i ...Szatan poniusl by porazke,a tak udaje mu sie dokonywac zametu wsrod tych ktorzy uwierzyli w Jezusa:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×