Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość Andmax
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. W niedziele 25 maja bedzie w parafii sv. Nikolaja Dol. Logatec msza w jezyku polskim, krotko mowiac jest to tez okazja do spotkania sie. Serdecznie zapraszam wszystkich Polakow mieszkajaczch w okolicy Lublany i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
O ktorej godzinie bedzie msza? Pozdrawiam, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andmax
Msza bedzie o 17.00. Bardzo prosze o przekayanie tej informacji wszystkim, ktorzy byliby zainteresowani udzialem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, Poszukuje mieszkania do wynajecia w Lublanie, ''czegos malego''. Bardzo prosze o kontakt, jakby ktos ''dysponowal takim czyms'' badz wiedzial, ze ktos chce wynajac. Pozdrawiam wszystkich. Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmbPol
Szanowni Państwo! Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Lublanie ma przyjemność zaprosić mieszkających w Słowenii Polaków, osoby polskiego pochodzenia oraz ich słoweńskie rodziny na Piknik Polski 2008. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 czerwca 2008 r. (sobota), od godziny 12:00, przy Hotelu Polževo w pobliżu miejscowości Višnja Gora. Serdecznie zapraszamy! Marcin Masiulanis Konsul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Serdecznie dziekuje za zaproszenie na piknik. Wstepnie sie zglaszamy. Przy okazji mam dodatkowa propozycje dla Polek i Polakow zamieszkalych w Slowenii: moze bysmy sie w najblizsza niedziele wieczorem gdzies spotkali i wspolnie pokibicowali naszej druzynie pilkarskiej? Pozdrawiam wszystkich, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również dziękujemy za zaproszenie, też przyjedziemy na piknik!! Januszu, pomysł z niedzielnym kibicowaniem świetny! Zgłaszamy swój udział ;-) Tylko gdzie? My kiedyś byliśmy w pubie Guiness na starym mieście, przy Uniwersytecie..... Tylko tam są małe stoliki..... Czekamy na inne pomysły..... Gosia i Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwar
Chetnie pokibicuje rowniez. Niestety na pikniku byc nie moge. Pozdrawiam AdamK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
No, kibicowanie- super pomysł. Na starym miescie jest taka knajpa Katakumby- tam maja duuuze telewizory i ogolnie jest fajnie. Od tutejszego Ratusza w lewo i do konca. Aha- szaliki i czapki- obowiazkowo, jesli sa!!! Do zobaczenia. POLSKA GOLA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
OCZYWISCIE STOJAC PRZODEM DO RATUSZA, TO W PRAWO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
To do zobaczenia wieczorem w Katakumbach! Na wszelki wypadek, Kajsa, czy lokal jest w niedziele czynny? Pozdrawiam, Janusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajsa mówi że lokal będzie czynny.... No to kochani do zobaczenia w Katakumbach o 20.45!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, szukam \"sposobności\" przemieszczenia się z Warszawy (lub okolic) do Lublany- mniej więcej 14-16 lipca. Czy ktoś w tym czasie może będzie wracał z Polski samochodem? Czekam na info mailem lub na stronie. Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Dzis wieczorem znowu sie spotykamy w Katakumbach! Fajnie by bylo gdyby nas przyszlo jak najwiecej. Pozdrawiam wszystkich, Janusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awia.irena
Wczoraj byliśmy na polskim pikniku na Polżevem. Było bardzo fajnie. zaprzyjaźniliśmy się z nowymi (młodymi) Polakami. Pozdrowienia. Irena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, no więc tak: jednak spotykamy się w Katakumbach, czyli tam gdzie zawsze, o 20.45 zaczyna się mecz - liczymy na dużą grupę! Pozdrawiamy G&J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
Witajcie! jutro w Kranju o 21.00 bedzie koncert " Spiewamy i tanczymy z Europa" - 27 krajow czlonkowskich UE zaprezentuje swoje utwory, tance... mam zaszczyt przedstawiac Polske- z piosenka- Tylko mnie popros do tanca. Jesli was interesuje- zapraszam, wstep bezplatny, ponizej-info w slo. PLEŠEMO IN POJEMO Z EVROPO Grad Khislstein, ponedeljek 23.junija ob 21. uri Od februarja do julija 2008 v Kranju predstavljamo države članice Evropske unije s svojimi kulturnimi, gastronomskimi in turističnimi značilnostmi v okviru projekta Barve EU, ki ga organizira Zavod za turizem Kranj ob podpori Mestne občine Kranj. Glasba in ples sta gotovo najbolj prepoznavna elementa vseh kultur. Zato smo se skupaj s kranjskimi pevskimi zbori, folklornimi skupinami, društvi in drugimi gostujočimi glasbeniki odločili, da vam pričaramo Evropsko unijo v pesmi in plesu. Vabimo vas, da se nam ob praznovanju Dneva državnosti pridružite na koncertuPOJEMO IN PLEŠEMO Z EVROPO v ponedeljek, 23. junija 2008, ob 21. uri, na gradu Khislstein. Program bodo oblikovali trije vsebinski sklopi. V prvem delu bodo zbori predstavili ljudske pesmi. Drugi del bo predstavitev folklornih skupin ter značilnih plesov, v tretjem programskem sklopu pa bomo predstavili novejše skladbe držav članic Evropske unije. Vsaka država bo predstavljena z eno pesmijo ali plesom. Z Evropo bodo peli in plesali: * Aleksandra Gaspari * APZ France Prešeren Kranj * Beer Belly & Šola irskega plesa * Folklorna skupina KD Sava Kranj * KD Qulenium Kranj * Komorni pevski zbor De Profundis * Kranjski kvintet * Makedonsko kulturno društvo Sv. Cirila in Metoda * MePZ Iskra Kranj * MePZ Musica Viva * Moški zbor Maj Kranj * Plesna šola Tinča * Plesna šola Urška * SKPD Sv. Sava Kranj Vstopnine ni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WE Lublana
Szanowni Polacy, posiadający doświadczenie z pracy w Polsce, kontakt z krajem i zainteresowani uczestniczeniem w interesującym treningu komunikacji międzykulturowej dla kadry managerskiej jako Assistant Consultant on Poland, gdzie będziecie swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać trenera firmy Aperian Global. Trening odbędzie się 7 lipca w Lublanie w godzinach od 9-17, za wasz czas i doświadczenie firma oferuje interesujące wynagrodzenie. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółowym opisem wymagań i procedurą rekrutacji, to możecie zwrócić się do WE (Bogumiła P.Pavlin, we.lublana@siol.net) lub bezpośrednio do Eszter Szalay (eszalay@aperianglobal.com) z Aperian Global z dopiskiem Assistant Consultant Opportunuty On Poland. Pozdrawiam serdecznie! BPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARK_MRB
Witam, przypadkowo natrafilem na to forum i nie wiedzialem, że tylu naszych Rodaków przebywa na stałe w tym pięknym kraju. Ja jestem w Słowenii od 4 lat, pierwszy rok w Lublanie, od 3 lat w Mariborze. Zaklimatyzowałem się. Powiem tyle, że jak dla mnie z państwa UE Słowenia to było najlepsze rozwiązanie odnosnie wyjazdu za granicę, żadna tam Anglia czy Irlandia :) Pozdrav, Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli ktos bylby zainteresowany wyjazdem do Slowenii z Polski miedzy 14 a 20 lipca, to prosze o kontakt.Wyjazd z Dębicy,ale moge podjechać do Krakowa. Podaje namiary: Numer polski:602611225 Slowenki:040141185 Z pozdrowieniami, Łukasz Jemioło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
A co ty Arku porabiasz w tej Słowenii? Czym sie zajmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianie, niestety koleżanka zrezygnowała z przyjazdu do Lublany (miała być 16.07 do 25/26.07). Sorki za zamieszanie. Pozdrawiam, Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian k
WITAM małe przypomnienie:jeżeli ktoś szuka transportu na trasie Tarnów-Lubliana chętnie pomogę kontakt 512420754 pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gath
Witam, od bardzo niedawna jestem w Slowenii, w Ljubljanie. Mam milion pytan ( natury poki co praktycznej i bardzo przyziemnej) dotyczacych zycia w Ljubljanie. Czy bylby moze ktos , kto mialby chwile i chec pokorespondowac ze mna mailowo? Nie chcialabym zasmiecac forum. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafko
Witajcie, od dawna przymierzam się do wyjazdu do Słowenii na dłużej. Niestety mało wiem na temat tamtejszych możliwości znalezienia zatrudnienia. Czy możecie dać mi jakieś wskazówki gdzie szukać pracy i kogo szukają pracodawcy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i za sugestie. (PS. a to wszsytko przez kobietę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Wcale nie jest łatwo znalezc prace w malutkim kraju. Niestety. Choc to zalezy, w jakim zawodzie, czego szukasz. Ogłoszen jest sporo, ale nie wszystkie sa godne uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafko
Jestemz wykształcenia ekonomista, znam b.dobrze niemiecki i sredni angielski, dlugo zajmuje sie marketingiem (profrsjonalnym :), kreowanie wizerunu srednich firm,,grafika komp., mam wyniki i osagniecia), pozat ym doświadczenie w zarzadzaniu w niemieckim koncernie (na szczeblu managera). Czy to dobre warunki wyjsciowe? A moze lepiej sie przekwalifikowac na hydraulika, albo budowlanca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawszemądra
ja tez wybieram sie do Slowenii do pracy. prosze, napiszcie gdzie szukac, gdzie sa jakies ogloszenia, jak ze sprawami formalnymi? co i w jakim urzedzie trzeba zalwtwic? no i mam nadzieje - do zobaczenia juz niedlugo w lublanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Hmmm.. no ciekawe, osiagniecia tez fajnie, ale dla Slowencow to niewiele znaczy. Pierwsza i najwazniejsza sprawa to jezyk słowenski. Bez tego nie da rady w zadnej pracy. nawet w przypadku informatykow- trzeba sie umiec porozumiec. Wiec do roboty i do ksiazek!!!! Ale tu zaczynaja sie chody- w Pl nie widziałam ksiazek do nauki słoenskiego, przez internmet mozna zamowic, ale tylko podstawy. A tutaj nie ma słonika polsko-słowenskieg- jedynie stare stare stare wydanie w bibliotece. Kursy oragnizuje uniwerek w Ljubljanie- polecam, bo sama korzystałam, ale cena jest tez niczego sobie. A potem praca... ale musicie sie uzbroic w cierpliwosc- tutaj nie ma az takiego zapotrzebowania na pracownikow, mały kraj, maja swoje wyszkolone kadry i sa zamknieci. No, ale probowac nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×