Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Moi Mili! jestem juz tak troszke mieszkanka Slowenii:) troszke czyli od soboty:) mam do Was pytanie...takie moze smieszne, ale moi slowenscy przyjaciele bezradnie rozkladaja rece kiedy ich o to pytam....: CZY TU MAJA MAKE ZIEMNIACZANA? jesli tak to jak sie ona po tutejszemu nazywa? pozdrawiam Was wszytkich i pomachyuje radosnie obiema lapkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awia.irena
Cześć! Bardzo chętnie ci cokolwiek podpowiem. Mieszkam w Ljubljanie od ponad 33 lat. Jak potrzebujesz jakiejś rady to się zgłoś! Irena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APD
ojojojojo ale sie tu porobiło. Ja mieszkam od pięciu lat w Slowenii i jakoś nie narzekam na zarobki. Wg najnowszych badań rynku, średni słoweński zarobek wynosi 1200 euro przy czym Polski 640. Ja sobie całkiem dobrze tutaj radze. Właśnie przyjechałam w odwiedziny do Polsk dorwałam sie na chwilę do internetu i i dziwie się jakie rzeczy się tu wypisuje. A jeśli chodzi o "zacofaną" Słowenię to była najlepiej przygotowana wśród państw kandydujących do EU w 2004 roku. Lep pozdrav, APD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APD
Aha, jestem jak najbardziej za integracją. Znajdziecie mnie w Celju. Jestem dostępna pod dołączonym adresem mailowym. Lp, APD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APD
Mar rok- szukaj skrob (s ten slowenski z daszkiem czyli szkrob) ot i masz make ziemniaczana, a co plackow ci sie zachcialo, cyz moze kluski slaskie. hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APD! bardzo dziekuje za namiar na skrob:) no tak, kluski slaskie sa sprawcami zmaieszania - to jest to czym mam zamiar uraczyc moich przyjaciol:) awia.irena - zglaszam sie! I po porady i po ogolne inforamcje:) z checia spotakm sie i poslucham doswiadczonej mieszkanki Slowenii:) LP:) marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakali
dolaczam sie do MarRok na spotkanie z Irena :))tez mam pytan natury ogolnej!! Awia.Irena- gdzie mieszkasz??Jak LJ to ja chetnie na kawe sie umowie nawet w tym tyg :)) Maryske tez sie sciagnie:)) lp Kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakali
heh, czytam i nie widze!!...awia.irena...mieszkasz w Lj od 33 lat...suuuper...ciekawe czy ja tyle wytrwam:)) jak piszesz sie na kawe to daj znac, pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogli30
Witam Was goraco. Pomimo tego iz nie mieszkałem w Słowenii pozwole wtracic sie do tematy z racji tego, że bywałem tam wiele razy:) Mieszkałem przez 3 lata w Austrii dokładnie na południu (Karyntia) wiec do granicy miałem 15 km. Piękne rejony, wspaniałe widoki, czyste niebo:) kocham te wspomnienia, troche Wam tego zazdroszcze:) Swietne usytuowanie geograficzne rzut beretem do Austrii, Włoszech. Ech co ja bym oddał za powrot tam:) Pozdrawiam i do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MORAD
OFERTA PRACY PPU MORAD Sp. z o.o. 83-300 Kartuzy, ul. Kościerska 13, POLSKA www.morad.pl Licząca się w branży firma z kapitałem polskim, zajmująca się hurtowym zaopatrzeniem w profile aluminiowe i akcesoria do produkcji stolarki aluminiowej (okna, drzwi, fasady, itp.), w celu rozwinięcia sieci sprzedaży poszukuje na terenie Słowenii PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za budowę i rozwój rynku słoweńskiego. Nasze wymagania wobec kandydatów: - minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku przedstawiciela handlowego, - biegła znajomość języka polskiego i słoweńskiego, - preferowane wykształcenie wyższe, - znajomość podstaw księgowości i sposobów finansowania, - umiejętność analitycznego myślenia i przeprowadzania analiz finansowych, - znajomość rynku budowlanego. Oferujemy : - ciekawe i zróżnicowane cele, - rozwój zawodowy, - wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego w terminie 14 dni od ukazania się ogłoszenia na następujący adres e-mail: kadry@morad.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżniczka w kłopocie
Proszę o radę - gdzie w stolicy Słowenii można tanio w miarę przekimać jedną noc, 2 osoby w sierpniu? W miarę blisko centrum, żeby też coś zobaczyć. Bardzo proszę o odpowiedź, szukam też w necie, ale może ktoś poleci coś sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżniczka w kłopocie
Dziękuję bardzo za odzew! Napotkałam ten hostel w necie i wydał się spoko, więc może tam spróbujemy. Czy Ljubljana jest bardzo obleganym turystycznie miejscem pod koniec sierpnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrzysty
To kwestia skali i porownania. Na pewno nie tak jak Wieden, Praga czy nawet Krakow czy moj ulubiony Wroclaw, ale turysci tu w lecie sa. Tyle ze najczesciej tacy, ktorzy jada do Chorwacji albo z niej wlasnie wracaja i tu robia "stopa" na kilka dni. Mozna powiedziec, ze polowa turystow w Ljubljanie jest w tranzycie a polowa ma tu baze do zwiedzania Slowenii. Plus: zatrzymuja sie tu na krotko (na pewno nie "zadusicie" sie w tlumie turystow - tak naprawde dzieki nim widac tu w lecie jeszcze jakies zycie), minus: turystyczna baza nolcegowa w Ljubljanie jest dosc slaba, ale na pewno gdzies sie wcisniecie, ale lepiej zarezerwowac cos wczesniej. Milego pobytu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżniczka w kłopocie
Dziękuję za informacje :) Szczerze mówiąc, też mieliśmy być tam tylko przelotem do Bośni i Hercegowiny, ale myślę że warto się zatrzymać na chwilę i zobaczyć co nieco :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim! Widze, ze coraz wiecej rodakow w Slo :) za troche i my pewnie dolaczymy, ale poki co tkwimy w Krakowie :) Mam pytanie - czy ktos zabiera sie moze w okolicach 5-10-15 wrzesnia do Polski z Ljubljany lub w ogole ze Slowenii?? PILNE :) Bardzo prosze jak cos, dajcie znac. Moj mail pozostal bez zmian: majafaja@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, Ja troche z innej beczki. Wybieram sie do Polski 11 wrzesnia, prawdopodobnie bede wracac w niedziele albo po weekendzie. Mam dwa wolne miejsca w samochodzie. Jesli ktos ma ochote ''potowarzyszyc'' ;-) to zapraszam. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi Mili! Mam pytanie: czy ktoś jedzie w jak najbliższym czasie do Polski? to bardzo pilna sprawa. proszę o kontakt na mój email: mari.szmatula@gmail.com lub na tel.040595269 dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
W ramch 16 Festiwalu Ex Ponto w czwartek 17 września o godzinie 20.00 w Stari elektrarni - Elektro Ljubljana zostanie wystawiona sztuka Tadeusza Różewcza "Do piachu" (Pod rušo), w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza, w koprodukcji Teatru Provisoruim i Teatru Kompania z Lublina. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami. Serdecznie wszystkich pozdrawiam, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Bilety na spektakl będą w sprzedaży w kasie godzinę przed jego rozpoczęciem. Można też dokonać telefonicznej rezerwacji pod numerami: 01 426 94 05 lub 041 200 330 Cena biletów: 15 EUR, ulgowe (Studenci, emeryci) 10 EUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kachakr
Witam wszystkich, mam ogromną nietypową prośbę, czy ktoś z was dłużej mieszkający w Słowenii mógłby sprawdzić, albo może wie , zna adres , kontakt , gdzie można kupić włosy , takie prawdziwe, ludzkie do peruk.Wiem na pewno że na terenie Słowenii działa firma handlująca na dużą skalę włosami, może ktoś z was natknął się na ogłoszenie, anons np w gazecie.przy czym nie chodzi mi o włosy w pasemkach takie do przedłużeń ale prawdziwe ludzkie włosy, takie które przyjmują do skupów.Może mogłabym prosić o tytuły gazet Słoweńskich, wówczas może dotrę poprzez internet. Bardzo proszę o pomoc. Mój adres mail. mega130@ wp.pl. Pozdrawiam wszystkich. Katarzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka8701
Witam serdecznie! czy ktos wraca do Polski samochodem miedzy 7 a 8 pazdziernika z Ljubljany? z checia doloze sie do benzyny, mam rowniez prawo jazdy, jezeli to ma jakiekolwiek znaczenie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rooberto
Witam wszytskich. Czy Wy jako mieszkańcy :) Słowenii macie lub mmielście jakieś problemy z miejscowa policją? Ja miałem w tym roku masakryczne. Mam wrażenie że ewidenntnie nie lubią polaków. Pozdr ROB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrzysty
Policja w Slowenii jest bardzo malo elastyczna (lagodnie mowiac) a my Polacy jestesmy bardzo elastyczni (lagodnie mowiac) jesli chodzi o przepisy i probe ich interpretacji w starciu z policja - stad pewnie to wraznie. Ja osobiscie nigdy nie mialem problemow (przestalem byc elsatyczny po ok roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rooberto
Heh. Moja elastyczność polegała na tym że chciałem objechać nieszczęsną autostradę kilkukilometrową i pomyliłem się na rondzie, zjechałem nie tam gdzie trzeba i się zaczeło . Włączyłem awaryjne, wyszedłem z samochodu chcąc zapytać policjantów o drogę i w odpowidzi zobaczyłęm 150 EUR mandatu. Zero dyskusji. Kazali podpisać - odmówiłem tłumacząc się nieznajomośćią słoweńskiego. Chcieli zabrać mi dokumenty więc zmiękłem. Generalnie byli strasznie wredni i opryskliwi. Słowenia może i jest pięknym krajem ale q przyszłości będę ją omijał z daleka. POzdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrzysty
No i widzisz, po co kombinowac? A prosto autostrada nie mozna bylo ? ;-) (To jest wlasnie ten brak elastycznisci) Na przyszlosc nie musisz omijac Slowenii, ale nie nie omijaj tez autostrady, zaplac grzecznie za winiete i spkojnie jedz ile przepisy nakazuja i .... omijaj policje, a wszystko bedzie dobrze ;-) Co do nie-lubienia Polakow przez policje: 3 dni temu moja znajoma Slowenka przekroczyla predkosc w terenie zabudowanym: 74km/h vs 50 dozwolonych, byl pozny wieczor i calkiem pusto. Mandat 250 € + 3 pkt karne. Wyglada ze swoich tez nie lubia. Jeszcze 6 km/h wiecej i prawo jazdy byloby zagrozone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynat
Witam, czy znacie może kogoś kto jedzie 29go października do Polski przez Maribor i mógłby zabrać dwie osoby? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie studentka uniwersytetu w Mariborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Szukam pracy, w której pragnę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe (min. w dziedzinie tłumaczeń, handlu, księgowości, turystyki) i przede wszystkim znajomość języków (również angielskiego i niemieckiego) oraz realiów Półwyspu Bałkańskiego (Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Słowenia). Interesuje mnie każda forma pracy bądź współpracy. Chętnie podejmę współpracę z osobami prywatnymi, firmami krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi, które są zainteresowane rozpoczęciem lub poszerzeniem działalności na rynkach bałkańskich. Pomogę przy tłumaczeniach, nawiązywaniu kontaktów, wyszukiwaniu odbiorców towarów i usług, tworzeniu baz danych kontrahentów, sprzedaży internetowej, organizacji wyjazdów i pobytów w krajach byłej Jugosławii i Bułgarii itd. Zainteresowanych proszę o kontakt: balkanybalkany@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrzysty
Ktos tu jeszcze zaglada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zagląda, zagląda. Marysia na przykład:-) Jestem w Słowenii "nowa", dopiero trzymiesięczna i póki co oswajam niedźwiedzie w Kocevju:-) Czy ktoś wie coś o pracy dla konserwatora zabytków (z doświadczeniem zawodowym)? Albo w ogóle w branży artystyczno-kulturalnej? Albo w jakiejkolwiek....? Bo niedługo już wszystkie miśki w tutejszym Stumilowym Lesie oswoję i zostanę bezrobotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×