Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość slika
witam! właśnie wpadła na to forum i muszę przyznać, ze bardzo mnie to ucieszyło!!!! Moze znajde jakis punkt zaczepienia:) Tak sie bowiem sklada, ze jestem z chlopakiem ze Słowenii i pewnie juz niedługo tam wyjade:))) Jak do tej pory kraj mi sie podoba, ludzie chyba ok, choc troche mniej wylewni niz Polsce, co wy na to??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Szkoda, ze nikt sie nie odezwal. No nic. Zycze milych i cieplych Swiat i mokrego dyngusa. ps. widze, ze przekonanie, iz Polacy za granica wcale nie trzymaja sie razem jednak sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slika
widzę, ze powiało troche chlodem... brrrrrrrrrrrrrr!!!! mam nadzieje, ze nie jest az tak zle ;) rowniez zycze wszystkim pogodnych swiat . pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
no no;)przeciez ja sie odezwalam, a ze niektorzy z nas sa naprawde zajeci, zwlaszcza w okresie przedswiatecznym, to trzeba tez to zrozumiec;).ja pisze o tym swingu, i nic...kiedys zorganizowalam spotkanie...i nic. mysle ze jak sie zrobi cieplo (ja juz odprasowuje wiosenny plaszcz:)) to bedziemy mogli sie spokojnie spotykac, gdziekolwiek, na spacer, nie tylko do pubu. kajsa i inni,dajcie znac po swietach, naprawde musimy sie w koncu spotkac i poznac z nowymi Polakami. papa, a u mnie w domu ladne galezie i palmy i zajac i kury i jajka i stroiki:D nie ma miejsca na ksiazki na stole a ja i tak nie poprzestawiam, przynajmniej jest na czym oko zawiesic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kasiu, Olu i inni.... Nas już niestety nie ma w Lublanie, Święta spędzamy w Warszawie - dlatego nie pisałam. Wracamy we wtorek, później możemy coś organizować - spotkanie oczywiście. A teraz wszystkim życzymy słonecznych świąt, smacznego jajeczka i mocno zlanego poniedziałku :-) Całuski, Gosia i Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ze zdrowiem ok, byłam w Wawie u dermatologa, przynajmniej się dogadałam ;-) Papaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie Forumowicze! Wszystkim , ktorzy zostali w Slowenii i tym , którzy maja okazje swietowac Wielkanoc w Polsce, badz gdzies jeszcze poza Słowenia skladam najlepsze zyczenia , radosnych , zdrowych Swiat Wielkanocnych ze smacznym świeconym i mokrym Dyngusem. Ponadto zycze ...bysmy sie wreszcie spotkali..:-) Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
Ja takze dolaczam sie do zyczen- wszystkim Polakom i Slowencom- zdrowych, radosnych swiat, rodzinnej atmosfery i duzo optymizmu na nadchodzace dni !!! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My również dołączamy sie do życzeń. Ja teraz w Polsce,a Łukasz w Słowenii.Będę dopiero ok 2 czerwca. Kajsa też kiedyś proponowałam spotkanie i nic:) No mam nadzieje,że uda Wam sie spotkać wcześniej niż przyjade:) Pozdrawiamy-CMOKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jestem znowu w ljubljanie (centrum).. jesli ktos jest w poblizu i ma ochote sie spotkac..prosze o kontakt.. pozdrawiam gg 3742276

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agso
Hej ASZKA. Tez mieszkam w centrum i sie chetnie spotkam (przedpoludnia mam wolne). Zadzwon: 041 732 474. Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slowenska Polka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slowenska Polka
Czesc! Jestem Slowenka. Bylam na wymiane w Warszawie. Pisalam polsko-slowenska prace diplomowa. Bardzo lubie Polske i Polakow!!! Mam dla was pytanie: kiedy wrocilam do Slowenii i pisalam w bibliotece na moim laptopie prace diplomowa, ktos mi ukral moj lap top, usb kluc, kortke, torebke ... To znaczy ze cala moja praca zginela, bo mialam jej na usb i na laptopie. To bil dla mnie straszny szok, bo pojechalam do Polski zeby lepiej napisac, bo potrzebowalam polslih ludzi ze mi troche pomagali. Ja zajmuje sie rekopisami jednego Polaka, ktory w 19-tim wieku mieszkal w Slowenii, podruzowal i pisal (po polsku) jak ludzie tutaj zyja. Mial na imie Emyl Korytko! Rekopisi sa stary, dlatego czesto nie mozna dobrze widac co jest napisane. Ja mam zamalo polskih slow w glowie, zeby w situaciah kiedy nie moge przeczytac kilka liter, wiedzic z glowie, co to za slowo. Dlatego w Polsce pomagali mne ludzie (studeci w akademiku, koledzy...), kiedy mialam jakie pitanie. I bylo super!! Teraz ta cala praca zginela. Tego niema w zadnej ksiazki, bo to moja praca i praca kolegow w Polsce. Jezeli ktos ma czas i ochote, ze bi mnie dal "kilka minut", NIECH ZADZWONI DO MNIE! To nie jest trudna ani nudna praca. Mozemy sie spotkac na kawe w Lublanie (jestem z Lublany). Jesli ktos nie chce ale niema czasu pomagac, to mozemy sie tylko spotkac, bo bardzo chce poznac Polakow W Slowenii. PA PA IMIE I NAZWIZKO: Teuta Imeri MAIL: teutaimeri@gmail.com TEL: 040/556-555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Aszka, ja również przedpołudnia mam wolne..... i do centrum mam 10 minutek autobusikiem. No to jak dziewoje - Aszka i Agata, spotykamy się?? Kiedy i gdzie?? A może jeszcze jakaś do nas dołączy?? Kacha, co Ty na to?? Pozdro, Gocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmopolak
Fajna z ciebie dziewczyna, Teuta. 🌻 Szkoda, ze nie mieszkam w Słowenii... chętnie wypiłbym z Tobą kawę. :) Pozdrawiam z Polski i życzę Ci aby złodzieja ruszyło sumienie i oddał Twoją własność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.... Teuta, głowa do góry, może razem coś zdziałamy z Twoją pracą?? To jak dziewczyny, pomożemy :-)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agso
No to dziewczyny wolne przedpoludniem-czwartek godz.11 pod pomnikiem Prešerna. Do zobaczenia. Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, tylko błagam, mogłybyśmy się spotkać o 11.30 dobra????? Zgadzacie się?? Ja byłabym na 100% :-) Do zobaczenia, Gocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slowenska polka
Czesc dziewczyny! Czy to znaczy ze tez ja moge przjsc "pod pomnik Preserna" o 11.30? Nie bede przeszkadzac? Jezeli nie - to niema problemu, jezeli tak- to super!!! :) Napiszcie mnie!!! :) :) :) :) Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie że możesz przyjść, jeśli chcesz nas poznać to jest nam miło, prawda Agata???? Czy jeszcze jakaś babka dołącza do nas :-)?? To do jutra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Juz stracilam nadzieje. Ok. Jutro dolaczam. 11:30! Moze..jakis znak rozpoznawczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... rozpoznawczy... Hmmm.... No nie wiem jeszcze w co się ubiorę, ale z pewnością będę miała zieloną torbę na ramie, materiałówkę, powiedziałabym baaardzo jasno zieloną, z koralikami i cekinkami.... Rozglądajcie się za blondynką z taką torbą!! He he he :-), mam nadzieję, że to pomoże. Do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ok..to moj numer slowenski 051476707 tylko chwilowo ..hm no coz musze uzupelnic karte :) jeszcze dzis to zrobie, wiec.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olimpija
Hej mam pytanie.Gdzie sie bawicie?Global,Tramontana,Place?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, w czwartek było baaardzo miło!!!! Musimy powtórzyć nasze spotkanie, może tym razem dołączą do nas Kacha, Ania i Ola (gdzie Wy się podziewacie, czemu nie piszecie??), może jeszcze inne babki??? Magdulek, żałuj że Cię z nami nie było!!! Pozdro, Gocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam! Drodzy Moi:) Co tu taka cisza??? :) Ja tradycyjne pytanko mam do WAS - czy ktoś w maju wybiera sie do Polski?? Ja przeprowadzilam sie do Krakowa (nienawidze golebi!!!), zawsze to troche blizej do Lj niz z Lodzi, hehe:) do Slo przybywam na miesiac w czerwcu i nie moge sie juz doczekac! Caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Co byście powiedzieli na polski piknik w jedną z sobót w pierwszej połowie czerwca? Pozdrawiam wszystkich, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Januszu, my z mężem i naszą sunia piszemy się - jak najbardziej!!! Pozdrawiamy, Gosia i Jacek Stachowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×