Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość Kajsa
No witam. Dawno mnie nie było, sorry. Wiecie-zycie... No i zastanawia mnie ta propozycja ze spotkaniem... Kiedy i gdzie? Sa juz jakies plany? Gocha ma racje- mnie najbardziej pasuje od 18:00. Niestety-taka praca. Wiec moze np. we wtorek, 11.03 o 18:30. Wy dajcie miejsce. Czekam. Czekamy wszyscy.. Pozdro dla Gochy (mam twoja tace...hehehe). Gocha- dreambox zyje i ma sie dobrze. Opowiem Ci wsjo na spotkaniu- niech sie Jacenty nie denerwuje. Całuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to bomba, mnie wtorek 11.03 też pasi, godzina tyż może być.... spotkać się trzeba w centrum, pewnie przy pomniku a potem zadecydujemy która knajpka..... kawiarnia..... Kachulcu, dzięki za pozdro, ja Ciebie też ściskam, taca chyba raczej Ani? Dzięki za info o humaxie ;-) No to czekamy na odzew innych \"koleżanek\" Zgłaszać się laseczki, zgłaszać!!!!!! Narka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka l
Czesc bardzo przystaje na wtorkowe spotkanie, w kwestii miejsca i czasu : wtorek 18.30? pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika pol
cześć , chciałabym wyemigrować do Słowenii na stałe lub jakiś dłuższy czas. Bardzo podoba mi się ten kraj .Czy waszym zdaniem można tu żyć i znaleźć pracę nie znając słoweńskiego? Jestem higienistką stomatologiczną a mąż sternikiem jachtowym i instruktorem narciarstwa. Wcześniej myśleliśmy o Irlandii, ale to nie te klimaty. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - wybaczcie mi, nie mogę jutro, i chyba nie wyrobię się do końca tygodnia - rano to jeszcze, ale okazało się że mam popołudnia zagospodarowane!!!!!! Sorrki że tak późno daję znać..... Spotkajcie się beze mnie, albo odłużmy sprawę po świętach, oki?????? Sorrki, sorrasy, Gocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka l
Czy spotykamy sie jutro o 18.30 przy pomniku( przy mostach)? Pozdrowki Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko, ja jak napisałam niestety dziś nie mogę..... Nie wiem jak Kasie, czekaj na odzew na stronie...... Pozdrawiam, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
A mnie chorobsko powaliło. Siedze i siakam i kaszle. Nie dam rady. Bbbbbb przepraszam... next week?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka l
No i u mnie klopot, synek z goraczka i chyba next week jest realny. What about weekend? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polly1
witam wszystkich rodakow:) jak czytam wasze wypowiedzi na forum to az wam zazdroszcze ja z mezem i dzieckiem tez jestem poza granicami kraju ale troszke dalej od polski mieszkamy z mezem w anglii 2 lata i nie jest kolorowo.place niskie a klimat jeszcze gorszy a z polakami tutaj nie da sie znalezc wspolnego jezyka.anglicy sa uprzejmi tylko wtedy gdy czegos potrzebuja a tak na ogo;l to niezbyt przyjemny narod.powien szczerze ze wcale mi sie tu nie podoba.bylam we wloszech na sardynii,mam tam swoja rodzine jednak tam na wyspie sa male zarobki.weszlam na ta stronke poniewaz szukam informacji na temat slowenii,maz dostal oferte pracy w tym kraju gdzies w gorach jako hydraulik ale niestety tylkom na pol roku i dlatego nie wiem czy jest sens przeprowadzac sie na sloweniie(choc po przeczytaniu wypowiedzi na tym forum ogromnie bym chciala),moja corka chodzi tu do szkoly fakt faktem ze szybko sie potrafi zaklimatyzowac w nowym miejscu ale boje sie ze po 6 miesiacach znow bedziemy musieli gdzies wyjechac,bo kontrakt mezowi sie skonczy a gdzie potem znajdzie prace czy ja??? prosze was o porade.pozdrawiam goraca z zimnego plymouth.agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga znana mi i nie znana Polonio, CIEPŁYCH, SŁONECZNYCH I TRADYCYJNYCH POLSKICH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, KOLOROWYCH PISANEK, PYSZNEGO JAJKA I BAAARDZO MOKREGO LANEGO PONIEDZIAŁKU ŻYCZĄ WAM GOSIA I JACEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka l
Witajcie! wielkanoc tuz tuz a my nie wiemy gdzie poswiecic jajeczka, w ktorym kosciele? Pls dajcie znak Pozdrawiam Was swiatecznie:) Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, Wszystkim Wam pragne zlozyc zyczenia Spokojnych, zdrowych, pogodnych, rodzinnych Swiat Wielkanocnych.... Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsem vam zelim vesele
praznike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Dołączam się do życzeń świątecznych (żeby nie było pomyłki, biorąc pod uwagę stan za oknami, Wielkanocnych). Przy okazji mam do Was pytanie. 02. maja jest święto polskiej flagi jednocześnie dzień Polek i Polaków zamieszkałych poza krajem. Wiem, że większość z Was gdzieś pojedzie na cały, przedłużony week-end, ale może jednak udałoby się nam się razem poświętować nasz dzień. Jak myślicie - są jakieś szanse żeby to zrobić? Pozdrawiam wszystkich, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwar
Również Wszytskiego Najlepszego wszytkim Forumowiczom - znanym i nieznanym :-) Co do pogody Polskę też podobno zasypało prawie po dachy. Bardzo chętnię bym poświętował "Dzień Polaka za Granicą" bo zaczynam się wczuwać w rolę (wygląda, że w Słowenii zabawię na dłużej niż przypuszczłem - co najmniej koniec 2009 i kto wie może to nie będzie koniec) ale niestety mam rocznicę matury więc będę wtedy w Polsce. Pozdrwiam AdamK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witam, Oj, chyba ciezko bedzie sie spotkac w ciagu weekendu majowego..:-). Tymczasem ja chcialabym zapytac, czy ktos nie wybiera sie do Polski lub chcialby ja odwiedzic w dniach 10-14 kwietnia? Pozdrawiam wszystkich Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, witam po powrocie z Polski.... W maju jesteśmy z Jackiem na miejscu, więc PISZEMY SIĘ na spotkanko! Pozdrawiam wszystkich, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
witam wszytskich, mam pytanie: czy ktos z was w najblizszych dniach wybiera sie do Polski i moglby zabrac ze soba przesylke? Nie wazne, jakie miasto. Wazne, ze byloby to w najblizszych dniach. Albo moze wiecie, jak przeslac pakunek ok.10-15 kg mozliwie jw jak najtanszy sposob? Z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwar
U którejś z firm kurierskich 15 kg nie powinno kosztować więcej niż 25 € (cena netto) jeśli wyślą to transportem drogowym (dostawa 2-3 dni) Poczta Słoweńska jest chyba trochę droższa (ok 45 € z DDV) Pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
Dzieki Adam! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian k
witam was serdecznie zerknalem na wasze forum z powodu moich czestych wyjazdow na slowenie dokladnie kranj kolo lubljany,jestem kierowca i bardzo czesto jestem tam 2-3 razy w tygodniu miejsce docelowe(w polsce) tarnow jezeli komus moge w jakis sposob pomuc czekm na wiadomosc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian k
dodam miejsce przyjazdu na slowenii KRANJ klo Lubliany pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matslo
To super ze ktos chce pomoc.Ja bym cie prosil o twoj numer telefonu bo my jestesmy ze Swiecan kolo Biecza a tutaj mieszkamy w Domzalach. To skorzystalibysmy chetnie z twojej pomocy Pozdrawiam Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian k
nr 512420754 gdygy cos wyjezdzam dzis wieczorem ,rano jestem na miejscu i wieczorem wracam i tak na okraglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matslo
Dzieki za numer jak cos to sie zglosze. Szerokiej drogi Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
W niedziele 27. kwietnia ( w ramach Europejskich Salezjanskich Igrzysk, w ktorych wezmie udzial okolo 300 osob z Polski) o godzinie 7.45, w kosciele sw. Jozefa w Lublanie bedzie msza sw. w jezyku polskim i chorwackim. Pozdrawiam wszystkich, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaj
Witam wszystkich wybaczcie, ze tak późno. Zapraszam wszystkich na wystawę fotografii prezentujacą bardzo fajny skansen w Pszczynie. Otwarcie wystawy w piątek 25 kwietnia o 18,00 w Jurčičevej domačiji na Muljavi. Wszyscy Polacy mile widziani :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Od 07 maja odbywają w Lublanie, się pod patronatem pana ambasadora RP w Słowenii Piotra Kaszuby, Dni Warszawy. Program jest następujący: - od 7-21 maja w atrium ratusza (Mestna hiša, Mestni trg 1) wystawa fotografii Wojciecha Kryńskiego pod tytułem "Nowa Warszawa" - od 12-17 maja dni filmu polskiego w Kinotece: 13 maja o 22.00 "Plac Zbawiciela", 15 maja "Edi", 16 maja "Warszawa", pozostałe filmy musicie znaleźć na stronie kinoteki - 20 maja, Stara elektrarna, Slomškova ulica 18, o godzinie 18.00 przedstawienie grupy tańca współczesnego Bretoncaffe pod tytułem "Dance of a Dreambody" - 20 maja o godzinie 20.00 w KUD France Prešeren, Trnovo, Karunova ulica 14, koncert polskich zespołów Vavamuffin (reggae) i Masala (mieszanka wybuchowa muzyki) oraz wystawa fotografii Wojtka Wieteski pod tytułem "Stacja Warszawa" -21 maja o 20,00 w Križankah, Trg francoske revolucije 1, koncert galowy pod tytułem "Melodie świata" w wykonaniu polskich solistów i Orkiestry Filharmonicznej z Zabrza Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Mam nadzieję, że na którejś z tych imprez się spotkamy. Serdecznie wszystkich pozdrawiam, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bucika
Cześć! Nie jestem Polką, ale mam czasami ochotę na pogawędkę w języku polskim. Chciałabym zapoznać się z kimś z Polaków mieszkających w Lublanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×