Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość AnSlo

Polacy mieszkajacy w Slowenii-poznajmy sie lepiej. Zapraszam do rozmowy wszystkich zainteresowanych wymiana doswiadczen czy tez nawiazaniem nowych kontaktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyprodz
Witaj Anslo jestesmy z Lublany i wcale nie jest nam super w Slowenii ,no powiedzmy że srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tam robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dyprodz... pozdrawiam serdecznie...i coz wiem czasami jak to jest, sa plusy i minusy tej calej Slowenii, ale w sumie...trzeba byc dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan gór
Nie jest fajnie w Slowenii???? O czym my mowicie,ja poprostu kocham ten kraj,gory,ludzi wszystko, Moim marzeniem jest studiowac w Bratyslawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
Tu jest odjazdowo, ladnie na maxa, blisko i w gory i nad morze, do Austrii, Wloch i Chorwacji rzut kamieniem. No nie wiem, ale jakos mi tu lepiej niz w Polsce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw do chamidla - sluchaj wyrazaj sie ladniej, ludzie przebywajacy poza granicami swojego kraju powinni zawsze krzewic wysoka kulture. wszyscy dobrze wiemy jak mozna bluznic w naszym polskim jezyku, wiec nam tego oszczedz. Kazdy moze czasami sie pomylic lub byc w bledzie - wtedy wystarczy wyjasnic, powiedziec to, co sie wie na dany temat i wtedy jedni od drugich duzo sie nauczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili13, dzieki ze jestes. Twoj wpis przeczytam sobie zawsze, kiedy Lublane spowije mgla. dodajesz energii i uswiadamiasz, ze przyszlo nam zyc w szczegolnym kraju, ktory ma tak wiele ...a wlasciwie wszystko... mimo, ze to skala mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
No a czego wam najbardziej brakuje w Slowenii? Bo mi polskich kabanoskow i kielbasek michorzewskich!!! Nie mowiac juz o truskwach i czeresniech w sezonie tanich jak barszcz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi brakuje sledzi i ogorkow kiszonych...wprawdzie te ogorki to mozna zrobic samemu ale to nie to samo...bo do nich to najlepsza sol kamienna a tu tylko morska :) o i jeszcze ryb wedzonych mi brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Kabanosów brakuje, fakt. A jakie to są kiełbaski michorzewskie? Jakoś nie kojarzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Pozdrawiam AnSlo i dyprodz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyprodz
Mi najbardziej brakuje polskiego chleba,polskiej kielbasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyprodz
Dzięki za pozdrowienia roadrunner, my Polacy powinniśmy trrymać się razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki slowenski smak - jedzonko polubiliscie najbardziej. Bo ja odkrylam tutaj blitwe z czosnkiem i ziemniakami + ryba smazona. Potem sztrukle serowe polane sosem grzybowym (kurki najlepsze) i posypane pietruszka. Zawitki serowe i jablkowe, z owocow to kaki (wlasnie zaczyna sie sezon - jest ich znacznie wiecej niz w PL, wiecej odmian i sa tansze !!!!)...chyba zrobilam sie glodna, wiem na co mam ochote- na papryke macedonska pieczona, polana sosem oliwa-czosnek, ale mnie wzielo, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
Witam wszystkich, A propo kielbasek michorzewskich...w Poznaniu da sie je kupic! Smakuja podobnie do kabanosow, z wygladu przypominaja rasowe kielbasy typu Slaska, Polska ale roznia sie wielkoscia, bo sa cienkie i krotkie! A co do ogorkow kwaszonych to tez za nimi przepadam! Ale bedac w zeszlym roku latem w Polsce tak sie nimi przejadlam, ze poki co nie moge ich jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Lili dzięki za wyjaśnienie w kwestii kiełbasek :) Na moim rodzinnym Mazowszu nie występują. Ogórków kiszonych też tutaj brakuje, fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Czesc!fajnie, ze powstalo forum.poki co jestem w Polsce, wiecej napisze,jak wroce do Ljubljany. Mam male pytanko: czy ktos z was jedzie moze do Polski okolo 6,7,8,9 pazdziernika tego roku? zabieram ze soba brata i mamy niestety problem z zalatwieniem transportu z lj.-pol. jesli macie jakis pomysl, lub wybieracie sie samochodem i macie wolne miejsce, dajcie znac, zaplacilby za transport,oczywiscie. pozdrawiam forumowiczow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip_Izola
Pozdrawiam z wybrzeza adriatyckiego! Fajnie tu i zamierzam tu zostac jak dlugo sie da. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyprodz
Jeżeli chodzi o jedzenie to są tu super lody ,jedna gałka to jak trzy w Polsce ,jeszcze zupa rybna ze świerzo złowionych ryb ,polecam knajpkę nad brzegiem morza w Piranie TRI WDOWE,SUPER OBSŁUGA ,LUBIĄ POLAKÓW,mają super ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, pozdrawiam wszystkich - tak mnie ciesza nowe wpisy na naszym forum. OlaSlo mam nadzieje, ze problem sie rozwiaze - przyjezdzaj z bratem, pozniej pomyslimy jak go wyprawic \"nazaj\" do Polski :) Moze do tego czasu pojawia sie juz nowi forumowicze a co za tym idzie nowe i wieksze mozliwosci kontaktow. Filip_Izola - pozdrowienia dla ciebie. Co porabiasz nad slowenskim skrawkiem morza? Co bys tam nie robil to - uživaj!!! Izola tez mi sie zawsze podobala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaj
Hej, hej Ja niedawno przyjechałam. Zanosi się na dłużej. Proszę piszcie o wydarzeniach, wystawach, koncertach, na które warto pójśc. Dziś np jest wernisaż wystawy fotografii LjubljanaAmsterdaM o 18.30 w Galeriji Luvigana na Gornjem Trgu. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaj
w Lublanie. zapomniałam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
W poniedziałek 2.10 zaczyna się w Kinotece w Lj. retrospektywa filmów Kieślowskiego. Będzie też kilka klasyków m.in Wajdy i Polańskiego. Program jest na stronie Kinoteki: www.kinoteka.si

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Program BĘDZIE na stronie Kinoteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
roadrunner nie ma sprawy, drobnostka. Dzieki za info odnosnie kinoteki. Kolejny tydzien zapowiada sie naprawde bardzo interesujaco. Szkoda tylko, ze mnie to ominie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
Do dyprodz... TRI VDOVE to naljepsza restauracja na wybrzezu. Ribja plosca jest wysmienita, palce lizac...probowalam jeszcze salatke z owocami morza i kalamary na zaru pychota. W Strunjanje jest jeszcze bardzo dobra, calkiem niepozorna restauracja POD TRTO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×