Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość olaSlo
magda,nikogo nie zwerbowalam, poki co......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy pecha i tyle - wczesniej tuzin chetnych a ostatecznie zostaja nieliczni. Zrobmy to w przeciagu nastepnego tygodnia ale tak juz na 100 % ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
ok,to chyba nic juz nie wymyslimy...szkoda, juz i tak spac mi sie zachcialo.....to jednak niedzwiedzie zwyciezyly;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
szkoda, za tydzien od razu pisze,ze nie bedziemy mogli,wyjezdzamy w sobote do Egiptu,na 8 dni,czyli dwa weekendy z glowy,ale mamy nadzieje, ze uda wam sie zorganizowac jakies spotkanie. Bawcie sie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
No. I tyle z bibki,co? Szkoda... Moze juz nastepny tydzien wypali? Ja dopiero teraz moge wyjsc, patrze na forum a tu same niedzwiedzie.... Ola-baw sie dobrze w tym Egipcie... Madzia- jutro kolne to sie umowimy u mnie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.... mam pytanko - czy ktoś z was ma psa?? Jeśli tak, to może wybralibyśmy się razem na jakiś spacer?? Tam gdzie dużo psiaków i zielono...... Ktoś chętny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
dzieki kajsa! mam nadzieje ,ze sie przed wyjazdem nie rozchoruje,bo cos mnie lapie przeziebienie.... Szukam muzyka/ow, glownie pianino, ,szykuje sie spiewanie na pocz.grudnia przy promocji ksiazki pewnej wyjatkowej kobiety, ktora jest w tym roku kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich!Impreza bedzie na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Ljubljanie, 6 grudnia(jesli sie nie myle). Moge zaspiewac polska piosenke,fajnie byloby, gdyby znalazl sie ktos z Was chetny do akompaniowania.Od listopada musze juz ostro dzialac w tym kierunku. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
witaj OlaSlo mieliśmy okazję się widzieć w Ljublianie, chciałbym zapytać co konkretnie chciałabyś zaśpiewać, przyznam że trochę kiedyś grałem na fortepianie, ale nic nie mogę obiecać. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Czesc makal, probowalam sie dodzwonic do Ciebie,jakos nie wyszlo-ja mysle o piosence jakiejs na pewno niezbyt rozrywkowej,bo ksiazka,ktora bedzie tam promowana traktuje o wykroczeniach przeciwko nieletnim chlopcom-molestowanie glownie,wiec nic zabawowego,cos podnoszacego na duchu-myslalam o piosence M.Bajora (muzyka P.Rubik chyba) -Co ma przeminac to przeminie, lub Grechtuta- wazne sa tylko te dni,ktorych jeszcze nie znamy-chociaz nie wiem,chyba to mi nie lezy tak dobrze,bo jest na meski glos,jakby nie bylo, Grechuty sie podrobic nie da.....lub jakas inna,moze masz propozycje? Nie za powazna, zeby nie obciazyc dodatkowo publiki,ale tez nie za lekka,taka wlasnie pokrzepiajaca.....pozdrawiam,odezwe sie po powrocie z Egiptu-28 pazdziernika.Hurraaaaaaa,jak sie ciesze!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaSlo - widze ze dzieje sie oj dzieje sie duzo, wyjazdy, koncerty. Wracaj szczesliwie i wtedy trzeba organizowac wyjscie na te kregle. Nie mozemy sie tak latwo poddac - ustalajmy daty i czas juz dzis - zeby kazdy mogl z wyprzedzeniem zaplanowac sobie czas. Ja rzucam pierwsza propozycje - sobota 04.11. np. o 20.00. Kto by ewentualnie reflektowal na ten termin? zaj - juz wczesniej mialam sie dopytac o twoja wystawe akwarelek, wiem wiem ze bylo dzis otwarcie - niestety nie udalo mi sie dotrzec, a bardzo mnie interesuje ten temat. napisz jak bylo. do kiedy trwa wystawa. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Czesc, dzieki Anslo,ja sie pisze na 4.11.2006. wlasnie a propos wystawy-gdyby nie ten wyjazd na pewno bym przyszla,bardzo zaluje..i gratuluje!....a ja jeszcze nie spakowana...czeka mnie nieprzespana noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
dziękuję Olaslo za odzew, szkoda że nie udało Ci się dodzwonić, ja niestety nie mam Twojego numeru, pogrzebię w swoich śpiewnikach może coś znajdę, może coś ze "starego dobrego malżeństwa" lubię teksty Stachury. życzę udanych wakacji i szczęśliwej podróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
teraz z innej beczki, wybieram się do Polski w następny piątek gdzieś około 11.30 i mam 3 wolne miejsca, więc jeśli ktoś z was chciałby się również wybrać lub podać coś to proszę o kontakt (gg 7111117, kom SI 040154333, lub sms ma num +48504766922, mail makal@vp.pl). Wyjeżdżam z Kranj, ale mogę podjechać po kogoś lub przesyłkę w promieniu 30 km od Kranj. Jadę do Dębicy, to taka miejscowość między Tarnowem a Rzeszowem. Wracam w niedzielę po Wszystkich Świętych, wyjeżdżam z Dębicy okolo10 rano, jadę przez Tarnów, Nowy Sącz, Nowy Targ, Chyżne, Żilna, Bratislawa, Vien, Graz, Klagenfurt. Opel Vectra B kombi. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiSk
Czesc Polonia!! Juz dobry roczek mija odkad mieszkam w tym malenkim kraju i dopiero teraz wpadlem na Wasz slad:-). Swietnie ze jestescie! Usmialem sie serdecznie czytajac czego Wam brakuje, co sie Wam podoba, bo wynika z tego, ze my Polacy jestesmy bardzo podobni i Slowenia wywoluje w nas podobne radosci i rozterki. A juz myslalem, ze jestem jakis inny... :-D. Chetnie wraz z moja love poznalibysmy Was, tak wiec goraco prosze o wszelakie informacje na temat gromadnych spotkan Polakow zyjacych w SLO. 3majcie sie!! Tina i Piotr, LJ Siska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, witam wszystkich, Piszemy się z Jackiem na kręgle 04.11!!! Aniu, jak tam Twój egzamin?? Zdany????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa.... Makal, mam pytanie do Ciebie - czy gdybym poprosiła Cię o kupno jednej książki - czy byłby to dla Ciebie jakiś problem?? Oczywiście po Twoim powrocie podjechałabym do Ciebie po nią i zwróciła Ci kaskę.My do Polski dopiero na święta Bożego Narodzenia się wybieramy a widzę, że książek mam mało..... To co? Mógłbyś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem w ljubljanie na rok chetnie pogadama lub nawet spotkam sie z polakami.. pozdrawiam Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Oj joj joj!!! Długo mnie ie było a tu nowe twarze!!! Strasznie fajnie!! Dzien doberek tym, co sa na dłuzej i tym, co tylko na rok. No wiec- spotkanie robimy- 4.11 jest idealny. Ale kregle trzeba rezerwowac przynajmnie jakis tydzien przed. A powiedzcie teraz czy wiecie cos na temat spotkania Polonii 11.11 w Hotelu Lev. Czy na pewno sie odbedzie, jak to wyglada, jakie stroje obowiazuje itd. Oczywiscie wkraczamy tam pełna para, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem tutaj tylko..i az na rok poniewaz mam przerwe..obronilam sie..i dopoczywam przed magisterka. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dla wszystkich. Najpierw odpowiadam gosis1: egzamin zdalam 13 w piatek i bardzo sie ucieszylam. kajsa - co do 11.11. to trzeba poczekac na zaproszenia z ambasady, napisza dokladnie date i godzine. 11 wypada w sobote, wiec termin bedzie chyba inny. Bylam juz na tych spotkaniach - jest ok. Panowie zawsze w garniturach ...a panie tez elegancko, ale \"spokojnie\" bez \"piór\". Tak bym chyba okreslila szybko sprawy stroju. Obgadamy jeszcze temat jak sie spotkamy 04.11. Fajnie, ze data wam odpowiada - to ja zaraz sprobuje zarezerwowac stanowiska (kregielnia to ta na przeciwko kina kolosej w BTC) Tylko nie wiem jedno czy dwa stanowiska - jak radzicie. Bo policzmy - z tego co przeczytalam to na ten termin chca przyjsc: AnSlo i Matjaz gosis1 i Jacek olaSlo kajsa i wlasnie dalej nie wiem - PiSk - hej. Tez przyjdziecie? Ja tam biore swoja slowenska polowke - musi sie uczyc polskiego wiec ten czas konwersacji mu sie przyda. Jednym slowem - rezerwuje co sie da. A ile nas ostatecznie bedzie to sie zobaczy. Na pewno sobie pogramy i pogadamy. Aha na jaki dlugo rezerwowac - myslalam o 2 h. od 20 do 22???. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, gratulacje w zwiazku ze zdanym egzaminem!!! Kolejne spotkanie Polonii... fajnie... miejmy nadzieję że się odbędzie, Poprzednie bardzo miło wspominamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halooo:)My tez sie piszemy na te kręgle:)O nas to już zapomnieliście,co???:PMy to znaczy ja i Łukasz:)Buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
Witam, gosis1 nie ma problemu, tylko powiedz jaka to książka, a przywiozę, moje namiary znasz. Na kręgle niestety się nie piszę bo będę w Polsce, ale na spotkanie Polonii to i owszem jeśli takowe będzie. Pozdrawiam i życzę miłego kręglowania wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miły Makalu, fajnie że się zgadzasz... w takim razie wyślę do Ciebie sms'a i napiszę o co mi chodzi. Pozdrowionka, Gośka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy rezerwacje na sobote 04.11 od 20 do 22, zarezerwowalam dwa stanowiska (nie wiem czy na to sie mowi stanowiska czy jakos inaczej). Ale teraz tak: na jednym stanowisku - torze gra max. 6 osob. Magda i Lukasz juz sa \"dopisani\". Wedlug moich obliczen jest nas 8 osob (liczcie ze mna i poprawiajcie jak trzeba :)) - jezeli olaSlo i kajsa chca przyjsc same, ale podejrzewam ze nie wiec licze, ze jest nas 10. (kajsa i olaSlo - potwierdzic musza moje przypuszczenia). mysle, ze nie bedzie problemu jeszcze jutro zamowic w razie co 3 tor. co wy na to? musicie mi pomagac podejmowac decyzje, bo to mi ciezko idzie :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×