Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość kajsa
Madziu!!!! za trimostovjem w PRAWO!!!!!! PRAWO. sorki, mam łopoty ze stronami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu...dobrze by było jakbyś nam napisała jaka to jest ulica,bo my nie znamy jeszcze za dobrze Lublany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaj
hej, hej, mi niestety nie udało się dotrzeć. Jak było? Ustaliliście jakieś kolejne spotkanie? Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Czesc zaj! Spotkanie bylo bardzo udane, mamy zamiar sie spotkac nastepnym razem u mnie,za ok. 2 tyg., jeszcze pomysle nad organizacja,bo jakby w domu sie wszyscy nie zmieszcza-tzn.nie "na siedzaco", ale cos sie juz wyczaruje. Zjemy cos,wypijemy,pozniej (po 22.00 musimy byc cicho,u sasiada z lewej i z prawej strony sa male dzieci)mozemy wspolnie skoczyc do pubu czy dyskoteki- As ,Global, moze Wy cos znacie ciekawszego?Pozdrawiam !Acha-piatek czy sobota?jak Wam bardziej pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Ale fajnie było!!!! Tyle energii mi dało to spotkanie... Sorry, jak za duzo gadałam, ale tak juz mam (niestety)... Do nastepnego. Teraz juz w szerszym gronie, co? ps. spotkanie w hotelu MONS było suuuuper- wykład o fotografii prasowej, przykład przekłaman, fotografie z podrozy autora z jego przeciekawymi opowiesciami. Kapitalnie!!! buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
miło było Was wszystkich spotkać. kajsa, nie przejmuj się , dużo mówisz, fakt, ale za to jak ciekawie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Szczęśliwi odbiorcy TVP 2 i miłosnicy gotowania: 8 i 15 bm. o 11:20 będą programy Roberta Makłowicza nakręcone ostatniego lata w Słowenii. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
było naprawdę super cieszę się okropnie z tego sotkania i mam nadzieję, powiem więcej wiem napewno że spotkamy się jescze nie raz. i w szerszym gronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich. ja ostatnio zabiegana, ale zagladam na forum regularnie. fajnie, ze spotkanie sie udalo. to do nastepnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Ooooo, widze, ze juz zapomnielismy o forum, co? Nieładnie... Wiem, ze niektorzy maja słabsze dni teraz. Normalka. Ja tez rycze, dzisiaj. Moze nie tak bardzo z powodu z+tesknoty, ale z powodu braku pracy. Taki sie człowiek staje bezuzyteczny i przestaje wierzyc w siebie. Wszyscy na około cos robia, biegaja, cos musza wykonac, a ja?... jedyne co robie, to sprzatam, gotuje i coraz bardziej popadam w szarosc... Ciezko mi, wiecie? Bardzo.. Tak bym chciała byc znowu do czegos potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla wszystkich a szczegolnie dla ciebie kajsa. Wierz mi bedzie lepiej. Musimy sie spotkac, wymienic doswiadczenia -moze razem uda sie stworzyc wspolna wizje jak tu przetrwac. Na pewno kazdy walczy o swoje miejsce, przetrwanie, i nowe \"ja\" w tak szczegolnej zyciowej sytuacji jak przeprowadzka do innego kraju. Inni sobie poradzili nam tez musi sie udac. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Czesc ! eh,kajsa jak to jest, ze zwykle moglabym sie podpisac pod tym,co piszesz? pierwsze pol roku,(zanim poszlam na studia) czulam sie identycznie,mimo milosci, sama ze soba czulam sie zle- masz energie,chec do dzialania,pracy,a nie mozesz sie wykazac,nie?to jest okropne, nagle poczulam,ze jedyne juz,do czego sie przydaje to gotowanie,pranie,prasowanie...a tyle mialam marzen,pasji... no ja tez dzisiaj plakalam, jak zwykle w takich chwilach odwiedzilam 2 koscioly, proszac Boga o prowadzenie,przechadzalam sie(to pomaga,byle nie siedziec w domu), szukalam sklepu,w ktorym moglabym kupic krzyz na sciane, niestety nie znalazlam,spotkalam za to osoby,ktore mnie nakierowaly-jutro postaram sie kupic.Mysle,jak ci pomoc...hmm,wiesz,ja ostatnio powypisywalam maile do roznych kulturalnych organizacji,w poniedzialek ide na pierwsza probe do akademickiegto zespolu folklorystycznego Franceta Marolta, pod koniec miesiaca bede miala przesluchanie do ciekawego choru Vocis Imago (moze lubisz spiewac?)jest jeszcze firma propeler production(sprawdz w najdi.si),ktora organizuje castingi do reklam,a takze zajmuje sie produkcja filmow-mozesz tam pojechac i zrobia ci pare zdjec,jak bedzie odpowiednia reklama,moze sie zglosza? Nie wolno sie poddawac.ZA FAJNE JESTESMY,MY, POLSKIE DZIEWCZYNY;),za duzo mamy do zaoferowania i dlaczego mamy tak marniec? Poza tym jak masz ochote zawsze na kawe mozemy skoczyc w ciagu dnia-jestesmy w Ljubljanie przeciez (to do wszystkich z Ljubljany).Gorace pozdrowienia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
jeszcze jedno- ogladam nalogowo tv polonie, no i tam juz nie raz widzialam,ze sa organizowane dni (lub tylko jeden dzien) polskiej kultury. Zastanawia mnie, jczy mozna tu stworzyc taki Polski Dzien w Slowenii? Znacie sie na tym?Takie oficjalne swieto Polakow w Slowenii. Acha jeszcze cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
Dzień Polski w Słowenii - dobry pomysł i na pewno do rozważenia. Teoretycznie jest to wykonalne. To zależy też od skali przedsięwzięcia, ale pewnie cały przyszły rok trzeba by poświęcić na przygotowania. Program, sponsorzy, itd, itp. Wspaniale Dziewczyny "chwilowo-w-dołku", trzymajcie się!! Będzie OK! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
dziekie za te wszystkie cipeple słowa... Wiem, ze pewnie wszyscy przechodzili takie dni...lepiej jest, gdy sie wie, ze nie jest sie jedyna osoba z mokrymi oczami.... Dzien Polski- kapitalnie. Nawet rozmawiałam juz o tym z prof. Jezem. I tez jest za. Zawsze mozna do pracy wciagnac studentow... Jak zacznie sie cos krecic to ja zawsze jestem chetna!!! Na takie rzeczy mam zawsze energie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halooo...co z nasza impreza w przyszlym tygodniu???Proponuje poojsc na jakies party wyszalec sie,wytanczyc+duza ilosc trunkow:) co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Jestem za. Dawno nie szalałam, a przydałoby sie odstresowac. Taniec to jest mus w sobote!!!! Albo piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
czesc drodzy Polacy! wlasnie co do imprezy, mysle, ze u mnie w domu mogloby nie wypalic,bo jednak nie pomieszcze wszystkich,pokoj jest dosc maly i tylko jedno lozko-tzn.siedzenie, zapalilam sie bo checi byly szczere,myslalam,ze sie da polaczyc z grillem obok domu,ale to nie w pazdzierniku,jest juz za zimno -uda sie,jak beda wieczory cieple-czyli maj,czerwiec. jeszcze dorobimy stolik z lawkami obok domu.takze przepraszam,spotkac faktycznie mozemy sie gdzies ,gdzie wszyscy sie pomiescimy:)poszalejemy troche:) albo i bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, info o forum dostałam chyba od AnSlo - jeśli AnSlo to Ania?? Tylko jakość dotrzeć mi tu było ciężko :) ..... Od kwietnia mieszkamy w Lublanie - z mężem i psiną - więc niestety nie mamy tu wielu znajomych. Prawie wszystkie przedpołudnia mam wolne, więc jeśli któraś z dziewczyn ma ochotę na pogaduchy i kawusię, to jestem do dyspozycji....... Oczywiście chętnie też dołączymy do waszych spotkań. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle że sobota byłaby super na impreze???Co wy na to???Cześć Gosiu miło,że dołaczysz do nas:)BUziaki do zobaczenia.Acha,no i poddajcie pomysł gdzie na tą impreze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Witamy Gosie!!!! Przedpołudnia to chyba wiekszosc bab ma wolne.. hehehe. Co do bibki. Trzeba wybrac klub- Global albo Bachus, albo cos innego, o czym ja nie mam zielonego pojma. Ale musi byc głosna dobra muza i miejsce na szalenstwo, jesli wiecie, co mam na mysli. Ola, spoko. Cos sie jeszcze z miejscem wymysli... Brez skrbi!! No, to myslcie dokad ruszamy!!! ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo.... to nie tylko ja nie pracuję :) Jak to miło wiedzieć, że oprócz mnie, ktoś jeszcze się obija..... Co do soboty - mamy czas więc czekamy na info gdzie i o której. Sama nic nie proponuję, bo nie znam jeszcze dobrze Lublany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
GOCHA, PRZYNAJMNIEJ TERAZ JESTESMY 3 + 2 SłOWENKI, KTORE ZNAM I JEDNA BOSNIACZKA. TAKICH OBIBOKOW JEST SPORO... Martwisz sie tym? A jak długo jestes w Słoweni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz idziemy juz na 100%.Tylko pozostaje pytanie gdzie???Dla mnie nie ma znaczenia,tez nie znam Lublany,zreszta my sie bedziemy wszedzie dobrze bawic.:),co niee/???..BUziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy od kwietnia..... czyli pół roku... Nie, ja się nie przejmuję tym że nie pracuję..... Takie długaśne wakacje! Chociaż czasami myślę, że fajnie byłoby zająć się czymś innym niż tylko domem..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
czesc,sobota-super, musimy tylko pamietac,ze imprezy tu sie pozno zaczynaja,ale dobrze byloby sie spotkac najpierw ok.20:00 moze w pubie,potem gdzies potanczyc.jest As,tam sa fajne imprezy,bylam kiedys na jednej ;)ale niezbyt duzo miejsca, Global, Bachus.Musimy poszukac moze w internecie,co jest grane tam,ile wstep kosztuje,jaka muzyka.jak macie inne pomysly,to super.Nie bylam w Bachusie,ale podobno jest tam b.fajnie,z tym ,ze teraz Bar tam kreca,wiec nie wiem,czy nadal sa imprezy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Cieszę się, że coraz więcej Polaków osiedla się w Słowenii. Od kilku dni śledzę dyskusję na forum. Widzę dużo tęsknoty, smutku i "poobijanych" serc. Sam mieszkam w Słowenii od ponad 19 lat, dzisiaj kończę 48 lat, mamy z żoną 6-ro dzieci. Nie wiem więc czy przystaję do Waszego towarzystwa. Jeśli jednak ktoś z Was chce skorzystać z moich doświadczeń lub porozmawiać, jestem do dyspozycji. Moje namiary telefoniczne: stacjonarny: 01 427 32 22 (na początku pani mówi, że numer został przeniesiony do sieci T-2 - nie odkładajcie, tylko poczekajcie), GSM: 041 39 12 45. Pozdrawiam wszystkich, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×