Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość roadrunner
w Kranjskiej Gorze polecam Pri Martinu. Jedzenie proste, ale wyśmienite, porcje ogromne, a wszystko z widokiem na góry - zwłaszcza w lecie z tarasu. Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Jeeeezu, wreszcie!!!!!! Az mi sie ryczec chce!!! Ja tu mieszkam juz od roku i sama jak paluch. Ci Słowency to ciezkie ludzie... Ače fajnie. Najlepiej by było gdybysmy sobie zorganizowali spotkania, np. raz w miesiacu. Co wy na to? Ja jestem w Ljubljanie. Dajcie znac... Moze jakis meeting juz niedługo...? Moj mail to kachasl@hotmail.com , na skypie mnie znajdziecie jako kajsa, Ljubljana Czekam na nowe infa... (ps. naprawde lubicie te ich ciasta z serem? przeciez to nawet nie jest normalny nasz biały ser...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
witaj kajsa. no widzisz, nie jesteś sama :) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdravljena kajsa. oh nie jestes sama, jest nas tu troche z polskimi korzeniami. ja tez jestem w Lublanie -mozemy pomyslec o spotkaniu. zavitki serowe nawet mi smakuja, ale tylko te kupione w okreslonym miejscu (na tržnici prosto z pieca) lub te, ktore zrobi moja tesciowa :) (prawdziwy domowy ser i smietana, cukier waniliowy i jablka do tego, czasami rodzynki plus odrobina rumu = nadzienie, a wszystko to owiniete w vlečeno testo domowej roboty)...i znowu jestem glodna :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyprodz
Ja nie jestem tutaj sama a też mi się ryczeć chce,czasami dopada mnie chęć powrotu do Polski (dzisiaj jest właśnie taki dzień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyprodz
A ciasta z serem piekę sama i nawet mi wychodzą ale zawitek też czasami zjem zwłaszcza wtedy gdy jestem glodna najlepsze kupuję w PEKARNI DOBROT na ulicy Kotnikovej przy centrum Ledina ,smacznego życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Czesc! wrocilam z kraju ,czytam wpisy i mam propozycje-spotkajmy sie w ten weekend gdzies? Widze, ze tu kazdego dopada melancholia, heh. Ja juz tesknie za Polska. Dobrze,ze mam male zapasy wedlin,bo tutaj nic oprocz prsuta gotowanego/pieczonego/wedzonego mi nie smakuje. Nie znosze mortadeli i parowek! Moze znacie jakies sklepy, gdzie wybor jest nieco szerszy? Bo mi sie wydaje, ze tu nawet Spar ma taki wybor wedlin jak w Polsce najmniejszy osiedlowy...No,ale trudno w Polsce o tak dobra kawe, jaka sie serwuje w Slowenii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Słuchajcie, ja jestem jak najbardziej za spotkaniem. Serio. Poryczymy sobie, powyzywamy na tutejszych, a przede wszystkim sie poznamy. Ten weekend jest super. Niedziela? w Ljubljanie, pri Mačku (wiecie, gdzie, tam nad rzeka). Powiedzmy o 17:00. Dajcie znaki. No w kazdym badz razie ja bede...hehehe.. Juz sie nie moge doczekac... strzałeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
Super ja tez bede. Dolaczajcie sie! A propos filmow: mam pazdziernikowy numer kinoteki i faktycznie mnostwo filmow Kieslowskiego,do tego Wajda i Polanski,a nawet Bolek i Lolek!Fajne artykuly o Łodzkiej Filmowce tez mozna znalezc,ogolnie wykladowcy na AGRFT chwala sobie polska kulture. No to do zobaczenia w Niedziele o 17.00,pri Mačku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roadrunner
A ja się cieszę (na razie), że mogę tu pomieszkać. Pewnie, że brakuje niektórych rzeczy, do których przywykliśmy w kraju, ale są za to inne. Staram się nie patrzeć w kategorii "lepiej-gorzej" tyllko "inaczej". OlaSlo (witam!), masz rację w Polsce taką kawę jak tu trudno dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
kawosze...mnie sie chce naszego chleba... Tak w ogole to mam dzisiaj okropny dzien i non stop mysle o domu...help... A co wam sie tu najbardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
No to sie zapowiada... ;) kapitalnie. Polacy- łaczta sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
czesc roadrunner :-)- mnie tez nie chodzi o to, by krytykowac,bo to nic nie daje. A jesli juz to w wielu sprawach Slowenia wypada o wiele lepiej-chociazby to piekne,czyste powietrze,mnostwo zieleni, brak smieci, pomoc socjalna, roczny urlop macierzynski, spore becikowe(tak slyszalam)ogolnie jakosc uslug jest o wiele wyzsza.Bardzo mili ludzie.Ale bywa tak,ze czasem za czyms tesknimy,i te tesknote moze zrozumiec tylko Polak, stad te "narzekania".Slovenija je lepa! W Polsce reklamuje ja,jak sie da. A w Slowenii Polske,no i jestem samozwanczym podwojnym ambasadorem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Bardzo mi sie podoba ten optymizm i zauwazanie pieknych rzeczy...Ale czasem, jak mamy zły dzien, to tak samo wychodzi.. Ale w jednym nie moge sie zgodzic- w temacie ludzi. Tak zamknietych i izolujacyche sie ludzie jeszcze nie spotkałam. Totalny brak spontanicznosci, brak ciepła... Nie wiem, do czego jestescie przyzwyczajeni u siebie w domach, ale ja, jak kogos zapraszam do siebie, to szykuje cała kolacje, pełno słodkosci itp. Tutaj. nigdy nie widziałam czegos takiego. A chodziłam tu domach sporo. Poza tym umowic siez kims tutaj, to trzeba zadzwonic miesiac przed i jeszcze dwa razy potwierdzic. Katastrofa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ciekawe
a co robic w Slowenii? czym sie zajmujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
pogadajmy o tym w niedziele... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
aha, Olaslo- przyniesiesz ten nr kinoteki? poczytamy co i kiedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ciekawe
napiszcie, b. mnie to ciekawi:) słowenia piekny kraj zadroszcze Wam, bylam niestety tylko 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
ok.Kajsa, przyniose numer kinoteki,troche pogiety i popisany,ale co tam ;) Co do ludzi: mnie sie wydaja Slowency bardzo przyjazni, problem widze raczej w sobie-to ja sie raczej izoluje, tzn.pierwsza nie podejde, nie chce sie nikomu narzucac-takze swoja samotnosc chyba zawdzieczam tylko sobie. A moze jestem zbyt krytyczna do samej siebie? Nie wiem. Fakt, nauczylam sie, ze tutaj nikt sie nie zaglebia w drugiego czlowieka, wystarcza zdawkowe "kako si?"- "v redu!" . Im wystarczaja widocznie proste,szybkie komunikaty.Ale moze taka ich natura i to nie wyklucza ich serdecznosci. I fakt, nie goszcza sie tak,jak my.Byle wygodnie i jak najmniejszym kosztem. A my te swoje tradycje i goscinnosc mozemy tylko pielegnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
acha,jak mozecie,ogladajcie Miss World ,jutro od 20.00 do 22.00- pewnie wiecie,ze final jest w Warszawie, dlatego jest to ogromna promocja dla naszego kraju, oczy mieszkancow 200 krajow calego swiata beda zwrocone na nasza Polske! No,i na te ladne miss pewnie tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
Juz chyba zauwazyliscie, ze mam dlugie zeby na rozne rarytasy... polecam jeszcze pizzerije Olive w Lublanie. Pizza z owocami morza jest poprostu zakon!!!. Jesli dobrze pamietam to na Litijskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili13
Ale zablysnelam co nie z ta Oliva hehe. Dopiero teraz zauwazylam druga strone....rewelacja witam wszystkich! Swietny pomysl ze spotkaniem, do lublany w sumie niedaleko tylko ze moj szkrabik chodzi bardzo wczesnie spac...:) ale myslami bede z wami ... pri Macku o 17 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam nadzieję,że spotkanie nadal aktualne,bo się jutro wybieramy:)POzdrawiam do zobaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich. tez chetnie bym przyszla jutro na to spotkanie, ale niestety mam juz na niedziele zaplanowany wyjazd. mam nadzieje, ze to nie bedzie jedyne i ostatnie, ze to dopiero zaczyna sie rozkrecac. Moze ktos juz wie, na jaki film wybiera sie do kinoteki. ja jeszcze mysle. Oczywiscie posiedzialabym w kinie w kazdy wieczor, ale do 13.10 to raczej niemozliwe, ale potem chyba sie na cos wybiore. Jutro czekam na sprawozdanie z niedzielnego spotkania pri Mačku. musicie opisac zalozycielce tego tematu jak bylo.Koniecznie.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
No widze, ze nas wielu nie bedzie.. :( Ale, nie ,artwmy sie- nastepnym razem moze inna godzina i dzien i damy rade. Jesli chodzi o te niedziele, to zeby sie rozpoznac, ja bede miała na sobie czerwone korale (ale nie z jarzebiny....) Do zobaczyska.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
ok, wlasnie nie wiedzialam,czy isc z napisem:POLACY czy z flaga bialo-czerwona;).To bede szukac czerwone korale:).do 17:00!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosiłabym bardzo o wskazanie nam ulicy na jakiej znajduje sie ta knajpka,bo my tam jeszcze nie byliśmy-Dzięki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Kochana Madziu, knajpka jest tuz nad rzeka, blizej konca. Jak przejdziesz przez trimostovje, to zaraz za nim w lewo i pedzisz prawie do nastepnego mostu.Miniesz jakas cukiernie... Po lewej wysoko na budynku zobaczysz taki szyld: czarny kot. I to tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×