Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzucho

cc a poród rodzinny

Polecane posty

Gość brzucho

Witam:) Mam pytanko. Ze względu na dużą wadę wzroku będę rodziła przez cc. Słyszałam opinie, że w przypadku cc nie jest możliwa obecność ojca dziecka a nam bardzo zależy żeby być w tej ważnej dla nas chwili razem. Czy tatuś będzie mógł ze mną być podczas porodu tą drogą? Jeśli taki temat już był, to przepraszam za powtarzanie. Dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 121214
Z tego, co mi wiadomo jest to niemożliwe, chyba, ze w jakiejś prywatnej klinice :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodziłam cztery l;ata temu i na tamta chwilę nie było mozliwości aby ktoś uczestniczył przy narodzinach. CC jest przecież operacją i względy ochronne nie pozwalają aby oprócz personelu medycznego ktoś był na sali. Ja miałam cc, mąż czekał za salą i jak się mały juz urodził to on był p[rzy pierwszych jego chwilach, był przy ważeniu, mierzeniu i dostał na chwilę do potrzymania dziecko. Ja wolałam że nie był przy cc - nie wiadomo jakie wrażenie by to na nim wywarło (i po co) a tak ma te piękne chwile w pamięci. I w sumie to facet ma top szczęście być przy dziecku tuż po urodzeniu, a kobieta dostaje dziecko dużo później ;( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój porod tez zakonczył sie cc, ale mezowi pozwolono wejsc na sale, czekał razem z połóżna na nasza córkę. Rodziłąm w szpitalu panstwowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
przede wszystkim musisz pytać w szpitalu w którym będziesz rodziła. w każdym są inne "zwyczaje". jeśli nie możesz rodzić inaczej to być może lekarz który będzie odbierał poród zgodzi się na jego obecność. przede wszystkim wszystko zależy od lekarza. poprostu musicie dobrze zagadać. bo tak na serio 1 os więcej na sali operacyjnej nikogo nie zbawi, tym bardziej że stałby prze twojej głowie ( chodzi mi o stronę parawanu:) ) a dzieciątko od razu by wam pokazano. mąż poprostu będzie musiał zastosować się do zasad panujących na sali operacyjnej ( tzn. będzie musiał się przebrać w odzież operacyjną+ czepek i maseczka, nie bedzie mógł niczego dotykać , ani się samowolnie poruszać po sali operacyjnej, itp.). dużo zależy od was i od lekarza którego będziecie musieli przekonać:) życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodziłam przez cc dwa razy. Mąż był podczas porodu, stał za szybką, wszystko widział i słyszał. Jemu pierwszemu pokazali dziecko, potem był z nim cały czas, a do mnie dołączył jak mnie wywozili z sali operacyjnej. Rodziłam w państwowej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka przy nieprawidlowo przebiegajacym porodzie poszla na stol, facet normalnie mogl z nia byc tylko musial ubrac sie w szpitalny fartuch, rodzila we wroclawiu w szpitalu panstwowym ale nie wiem w ktorym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka poka
W szpitalu, w którym ja rodzilam nie było takiej mozliwości - tłumaczono sie za małą sala operacyjną. Może faktycznie tak było, a może to był tylko pretekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaka masz wade wzroku, jezeli mozna spytac, rozmawialam z kilkoma okulistami i kazdy z nich ma swoja teorie, wiec jak to wyglada w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam cesarkę i mąż nie mógł mi towaszyszyć. Za to był przy ważeniu i mierzeniu synka, widział go dłuższą chwilę i jako pierwszy (tz. prędzej ode mnie ;-) trzymał na rękach :-) A jak wyjeżdżałam z bloku to opowiadał mi jak mały wygląda, jaki duży się urodził itd. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja mialam 2 cc i przy obu byl ze mną maż , wydaje mi sei ze to zalerzy od szpitala w ktorym masz rodzić, ja na swój niemoge narzekać, bylo super Nawet mam zdiecia i wszyscy sie dziwia ze maz byl ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzucho
Mam po -7 dioprii w każdym oku i przez to zmiany siatkówki. Okulista zalecił cc aby podczas porodu siłami natury nie doszło do odklejenia siatkówki. Jestem ze Szczecina i mam zamiar rodzić w szpitalu na pomorzanach. Chyba będę musiała się tam przejśc i po prostu spytać:) Dziękuję Wam za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×