Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

To jest tłuczek czy tasak do mięsa....hm..... siedzę i się zastanawiam i nic mi nie pasuje. Może jednak tasak (metalowa siekierka a z drugiej strony półokrągłę bolce do rozbijania mięsa - to tasak??????:-D A tłuczek to ta drewniana pałka do ciasta??? Niee, pałka to pałka. Kafeteria jest jak bagno... przypaliłam właśnie garnek... nie znacie sposobu na pozbycie się swądu spalenizny z potrawy??? Nooo, bo ja w wieku lat 31 jeszcze nie znam!!!:-P Jeszzce z tydzień i założę topic: \"Przyjmę kazdy garnek\" hehehehe:-D Pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi, coś mnie się opmyliło że jest w tej bejcy oliwa, ale ogólnie widaomo, że zakręcona czasami jezdem:-P całe szczęście nauczłam się nie gubić portfela i kluczy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc siostrzyczki:D fajnie ze sie w koncu pojawilyscie:) i dzieki za przepisy 🌼 co do grilla to zawsze robilismy z chlopakami skladke i kupowalismy jedzonko (typu mieso, chleb, kechupy, ogorki kiszone;P , paluszki,chipsy ...) no i \"napoje\" oraz zwykle napoje;) a dziewczyny (nigdy sie nie musialy skladac) ale robily w domu jakies salatki, kanapki - tak bylo do tej pory, ale moj sobotni grill bedzie juz w nowym gronie bedzie tylko kilku starych kumpli a reszta to nowi znajomi i znajome:) jak narazie zrobilismy skladke i cala kase mam ja:D wydaje mi sie ze tych starych kolegow zaprzegne do pomocy-tzn do zakupow i pomocy w kuchni:D:D:D ...no i moze jedna NOWA kolezanka mi pomoze;) a z alkoholu to napewno bedzie jakas wodeczka, no i kilka zgrzewek piwa (meskie + damskie) no i sok:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajebista-czyli w tej Twojej bejcy nie ma oliwy?? dobrze zrozumialem? tylko jajka (jesli chodzi o produkty kleiste)?? Blondi, a bylas kiedykolwiek w gumowej róży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekk - nie zaprosisz nas!??? ;):-P Żartuję, w piątek mam balety ze sqla ( z okazji dnia KEN). Nie zapomnijcie zrzucić się na kwiaty dla psorów! hhehehe:-D Dzisiaj się narobiłam róż z jesiennych liści ( z dziećmi), robimy dla każdego nauczyciela taki bukiecik - 3róże z liści ze wstążką, śliczne są:) wiecie, teraz tak jest licho u wszystkich z kasą a moja klasa... nawet po złotówce czasami nie mają na jakąś skłądkę dzieciaki. No to wymyśliłam te róże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby to powiedziec: zajebista-mialas zajebisty pomysl na te roze:D:D:D pogratulowac pomyślunku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie przypadkiem czy jakis fajmy film dzisiaj bedzie?? nie musze sie na jutro uczyc:):) a nie mam programu tv :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie wiem a telewizor............hehe mam 14-stkę!:-D Zamierzam kupić sobie za 2 tyg. 32cale jakiś ale nie wiem jaki model jeszcze. Przeszperam zasoby sieci bo w sklepie to wszystko dobre co stoi na półkach:-P A moja siostra ogląda teraz jakiś mecz! I pije piwsko:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecz...wiem...z Portugalia nie chce tego ogladac, dzisiaj sie relaksuje a taki mecz moze mnie doprowadzic do zawalu... wlasnie dostalem maila od kolezanki ktora wyjechala do Anglii, pisze ze nie zamierza wracac do Polski... moze jeszcze z 2 miesiace temu jakos by mnie to ruszylo ale nie teraz... tym bardziej ze dzisiaj postanowilem ze nie bede sie denerwowal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszysta zajebista jak robisz
te roze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlaczylem ten mecz zeby zobaczyc co sie dzieje i oooooo jezuuuuus:D:D:D wygrywamy 2:0!!!!!!!!!!!! nie moge!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLSKA GOLA, POLSKA GOLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gooooola :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D chyba sie upije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do>>>>> Jak robisz te róże>>>>> Kurczę, troche trudno to opisać ale spróbuję. Zaznaczam że dziewczynki robiły też te róże i prawie każadej wyszły inne. No to napiszę:) Potrzebne są liście, wieksze - najlepiej klonowe, im więcej kolorów tym ładneijsza róża. Liście muszą być wilgotne, zbierasz w parku i natychmiast w domu robisz albo wrzucasz do miski z H2O, później wyciągasz, lekko osuszasz ręcznikiem i robisz róże.(można tez chyba polać wodą i zostawić w wannie, jeśli chcesz robić później). Liścia z ogonkiem trzymanego pionowo skałdasz na pół , tak jakby się \"pokłonił\". Qrczę, będzie ciężko...:-P Zwijasz go w równą rurkę (ogonki cały czas trzymasz w ręku, będzie ich mały pęczek:) tak powstaje środek kwiatka.Można tak zwinąć 2 lub 3 liście dowijając każdy następny na poprzednika. Kolejny liść zwijasz tak jak krokieta: zawijasz mu boki do środka -r\\prawą i lewą stronę, tak żeby miał kształt takiego pionowego pasa o szerokości 3-5cm. Następnie ten pas \"schylasz\" do przodu lub tyłu, tzn, jakby go skłądasz na pół, tak jak pierwszy liść. Górnego brzegu proszę nie ściskac i nie łąmać, powstanie pod liściem mała szparka(ja zaginam go na palcu wskazującym:), tzn, zaginam w dół a palec mam pod zgiętym liściem.) takei płątki sprawiają że róża wydaje się przestrzenniejsza. Układasz w ten sposób robione płatki wokół trzymanego w ręku środka i mocno ściskasz w garści dolną część kwiatu i ogonki. Róża powinna być węższa na dole a kielich ku górze będzie coraz szerszy (jak nie ściśniecie składanego na pół liścia). Układasz tych liści tyle, az uzyskasz żadaną wielkość kwiatu. Wtedy tylko związujesz mocno, dobraną kolorystycznie nitką (dobry jest kordonek) dolną część kielicha. Prostszy sposób: oklejasz cienką taśmą klejącą (wygląda mało estetycznie). dzisiaj robiłam pierwszy raz ale wiem ze niektórzy jakoś ukrywają ten sznurek liścmi. Robi sie i szybko i nie, na jedną różę potrzeba... hm sama nei wiem30-50 liści, zależy jak duża ma być. Fajnie jest mieszać liście zielone, żółte, czerwone. Albo robić w jednym kolorze - to juz jak chcesz. Nie suszy się tego, samo wyschnie i to bardzo szybko:) Pozdrawiam. p.s. - czy ktoś zrozumiał coś z tej instrukcji...:-P Zastanawiam się czy wyjdzie Ci kwiat:-D Napisz:-D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajebista gratuluje cierpliwosci i sumiennosci w opisywaniu tak precyzyjnych czynnosci.... hehe az mi sie zrymowalo:D:D ;).........szczerze mowiac nie umialbym chyba zrobic tych kwiatkow, musialbym zobaczyc jak ktos je robi......ale ja jestem tylko facetem:P mowie Wam jak mi sie humor poprawil ogladajac ten mecz:D:D a zawal chyba bede mial, bo takie akcje sa ze nie moge:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek - weź dwa głębsze (łyki) to Ci przejdzie hehe:-D Czyli mecz udany a emocje sięgają zenitu:) -nie polecać chorym na serce!:-P Kurczę, podłamałeś mnie że nic nie rozumiesz ale gdybyś wziął tego liścia i postępował zgodnie z instrukcją........ hahahaah:-D:-P Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(..)Liścia z ogonkiem trzymanego pionowo skałdasz na pół , tak jakby się \"pokłonił\" (...) (...)powstanie pod liściem mała szparka.... zajebista--opis super, wiem ze sie staralas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka, typowa rockmenka czesto chodzila do gumowej, ja bylem tam raz ale nie spodobalo mi sie...nakopcone ze hej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wyobraź sobie że ty sie kłaniasz w pas no to tak samo liść-zagiąć w dół na pół ahhha. Nie wiem jak to napisać. No a jak już sie \"pokłoni\" to nie ściskać górnego brzegu, tak żeby był półokrągły. eeeee ..........................K T O pytał o te kwiaty?! ????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja skonczylem ogladac mecz- 2:1 dla nas:D:D a teraz bede sie nudzil albo pojde spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajebista, akurat to zrozumialem:D:D i nie denerwuj sie juz:) cacy :D obejrzyj sobie Rambo ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumowa dla mnie nie była si... Dla mnie klimat Jatek i dość zróżnicowana muza, ale bez tekkno i disco, ale za to tańce na stole i barze to było to :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No litości, od samego słuchania \"dialogów\" mnie mdli a dłonie w pięści się składają :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja latem czesto chodzilem na karaoke:D:D:D na poczatku wstydzilem sie spiewac ale w koncu (po kilku glebszych) odwsydzilem sie i zawsze wychodzilem odwaznie na scene i \"spiewalem\" najlepiej wychodzil mi kawalek: zajac poziomka, mydelko fa i jakies zagramaniczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paskudo nie wolno się na dzieciach wyżywać!! nunu :P :D Ja jutro mam pod opieką jednego ananaska rozpuszczonego jak dziadoski bicz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×