Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

mąka, kostka drożdży, woda i oliwa plus zioła. Mąka do michy drożdze rozbełtać w ciepłej wodzie tak z pół szklanki sypnąć przyprawy wyrobić dodając oliwę aż będzie plasteliną. Zostawić w cieple by podwoiło swoją objętość i już :) robię na oko więc nie mogę już więcej szczegółów napisać. Z kostki drożdzy wychodzi wielka prostokątna blacha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za dużo drożdzy
będzie je czuć, a nie powinno...wystarczy polowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pizze robie tak a wlasciwie moj mezulek ja robi pol kostki drozdzy maka i cieple ale bardzo lekko cieple mleko drozdze rozrabiasz w odrobinie mleka make wsypujesz do miski wlewasz do tego zaczyn ja wszystko robie na oko wiec musi ci wyjsc ciasto odchodzace od reki tak musisz balansowac z maka i mlekiem az bedzie odpowiednia konsystencja do tego dodajesz kapke oleju lub oliwy z oliwek i szczypte soli odstawiasz na bok w cieple miejsce przykryte sciereczka w tym czasie kroisz wszystko co chcesz dac na pizze robisz sos pomidorowy z ziolami do posmarowania ciasta jak to wszystko jest gotowe smarujesz blaszke tluszczem wykladasz ciasto smarujesz je sosem kladziesz wszystko co chcesz i do piekarnika gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
ufff czytajac o tych smakolykach można dostać zawrotu glowy :)) o matko ... jeść czy żyć ? żyć czy jeść ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dzisiaj zjadlem na obiad?? nie chcialo mi sie cudowac za bardzo i zupelnie \"niechcacy\" wyszlo mi pyszne jedzonko:D ale chyba raczej malo dietetyczne:P konserwe turystyczna pokroilem w kostke i smazylem ja z cebula i pokrojonymi parowkami, potem dorzucilem troche pieczarek, potem władowałem sporo makaronu (swiderki) ktory zostal z wczoraj;) , wszystko wymieszalem i dodalem na koniec troche koncentratu pomidorowego:D:D mowie wam jaka PYCHOTA:D mniam zastanawialem sie jeszce czy nie dodac do tego jakichs jajek, ale uznalem ze do tego koncentratu to nie za bardzo:) nastepnym razem nie dam koncentratu i doloze ze 2 jajka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
co dajecie do mielonych porócz jajek i cebulki i z jakiego mięska są najlepsze? Prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie daję cebuli tylko czosnek przyprawy i czasem zamaist bułki kaszke manną błyskawiczną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie moze powiedzie tej \"tajemniczej osobie\" i mi przy okazji z jakiego miesa robicie mielonce i na ile miesa ile bulki lub kaszy, ile jajek, ile cebuli??? ja dosc czesto smaze mielone ale nigdy sam nie przygotowywalem miesa, zawsze mama to robi i probuje czy dobre (bleee:O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone
no własnie jarekk dobrze pisze pomocy A tak na powaznie to kupiłam już mielone wieprzowo indycze natomias nigdy nie dawałam czosnku a terz dam dla odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa vel maxmara
mielone:)) miesko wolowo -wieprzowe koniecznie samemu zmielone , gruboziarnisty pieprz , posiekana natka pietruszki , cebulka , swieża magi< lubczyk> w ostatecznosci suszona i jajeczko oczywiscie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim doczytałam wpisy od czasu swojej ostatniej tu wizyty - już mi slinka leci:-P i nie wiem co chciałam skomentować hhehe:-D Najlepsze mielone jakie w życiu jadłam (a jadłam je 4 lata!) okazały się mielonymi z królika! Pychota! Nigdy nie odamwiajcie króliczyzny!;) Wie...wiem... i choć myśli się na początku o czymś białym lub szarym, puchatym i kochanym to przecież zwierzę jest, podobnie jak świnia:-P Na drugim miejscu stawiam pieczoną kaczkę w chińskiej, ale tą jadłam raz jeden tylko Jarek - tą cebulę do mielonych to musisz albo na tarce zetrzeć albo BARDZO DROBNIUTKO pokroić. Jak dasz większe kawałki to się nie usmaży a żywa smakuje... hhyyyy:-P A mielone to robię podobnie bardzo jak nasza Dama Szpinakowa vel...:) i ...... popieram! Przyznam że czasami idę też na łatwiznę i kupuję w batonie -gotowe. Niestety maszynka ma popsute mocowanie i jestem w stanie zdzierżyć te męki dla gości -zawsze ale dla siebie tylko czasami:-D Uwielbiam mielone faszerowane pieczarkami, ale nie mam dośwaidczenia w tej materii. Zna ktoś wypróbowany przepis?? Zastrzegam ze jestem wymagająca:-P:-D Blondi - kaszka błyskawiczna pasuje do mojego lenistwa i wygodnictwa:-D, następnym razem spróbuję:) Jarek, jadłam w wakacje takie danie, tylko bez makaronu i konserwy, z chlebem i o ile mnie pamięć nie myli (a na to za wcześnie:-P) był tam świeży ogórek w kostkę, smakowało fantastycznie!:) A ciastunio na pizze robię tak jak Mika;) Ważne: najpierw wyrobić ciasto z mąki z wodą, olej dodać na końcu, w przeciwnym razie glina wyjdzie i może nie wyrosnąć. Ja daje pół kostki drożdży na dwie prostokątne blaszki i trzecią malutką. Ale lubię na niskim cieście. Smakiem będzie zbliżona do tej z pizzerii kiedy nie posłodzicie drożdży:-P tylko dacie dosłownie szczyptę cukru /albo wcale. Solę, do ciasta dodaję prowansalskie sparzone małą ilością wrzątku. Nakładam farsz i czekam 10-15min. żeby wyrosło z \"obciążeniem\". Wtedy piekarnik 270 i gotowe!:) Damo - jeść i zyć. Łasuchom mówimy ... TAK!!!!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po grzańcu :) Nie nie nie i jeszcze raz nie dla mięsa króliczego i innych futrzaków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innych nie jadłam więc nie polecę ale królik był pyszny!:-D Blondi - nie denerwuj się proszę.:-P Jak zdobędę królika, podzielę się, wyślę Ci zawekowane mielone - unikniesz etapów przejściowych przerobu mięsa!;-P:-D lalala...... lalaa..... lalala......... :-D Ulotna - nie wiesz gdzie by tu zdobyć królika...??? Muszę prezent zrobić... ;):-D NASZE małe puchate... jak królik prawie... Jak tu jeść...??? Oto jest pytanie? NASZ KOTEK JEST NAJSŁODSZY NA ŚWIECIE! kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam: jajecznicę z 3 jaj na bekonie:-D, 2 kromki chleba i pół papryki. Ulżyło mi....:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochocho, zajebista dalas czadu:D i to tak na noc:)nunu bawcie sie dobrze, ide juz spac:) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×