Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

Dzień Dobry :) Na dobry początek dnia: Dieta-cud. Śniadanie: seks i keks Obiad: keks i seks Kolacja: tylko seks Jeśli po tygodniu waga nie spadnie, odstawić keks. :D P.S. Prosze tu bez rodzinno-osobistych wycieczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) a ja dziś zalatana... Wiec śniadanie to była garść musli zalałam to jogurtem naturalnym posypałam rodzynami i sezamem i dodałam troche miadu no i oczywiście kawa :) mocna czarna - taka el diablo :) A wczoraj kebab o 14 był moim ostatnim posiłkiem - nie miałam czasu :( Postaram sie dziś podać wam pzrepis na chili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje CHILLI CON CARNE :) Ok 1 kg mielonego (porzadnego) miecha wołowego, dwie duże cebule, 2 puszki pomidorów, 2 papryczki chilli,2 puszki czerwonej fasolki, przyprawa do chilli con carne, kostka rosołowa wołowa, papryka słodka, ocet z czerwonego wina, odrobina mąki Cebulę pokroić w kostkę i lekko zeszklić na ODROBINIE oliwy z oliwek do tego dorzucić mięso i przyrumienić na dużym ogniu. Mięcho przerzucic do sporego garnka i zalać wodą tak ze 2 litry wrzucic do tego kostkę rosołową i pomidory z puszki plus pokrojone na drobno papryczki chilii (ja dodaję raczej bez pestek -ewentualnie kilkoma - by nie przegiąc z ostrością). Dusić z 20 minut dodać fasolkę i przyprawy. Dusić z 10 minut doprawić octem. Po 5 minutach gdy kosnystencja jest za rzadka rozbełtać w wodzie 2-3 łyżki maki i zageścić. Chili najlepsze jest na drugi dzień gdy się przeżre :) Podawać ze świeżym piweczywem. Przyznam że je bardzo lubię i czesto robię w chłodne dni. Do tego wytrawne wino i osiągam nirvanę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie robi się nadzienie do burrito, też je robię jesienią i zimą, bo rozgrzewające :) ale jak mi się nie będzie chciało bawić w zawijanie w tortillę to zrobie CHcC :D tyle, że ja nie lubię wołowiny więc będzie świnka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) ZImno mi, jest pasqdnie, właśnie załączyłam piec. Ja już po śniadanku, tosty +twaróg i żółty +warzywka. Opijam się teraz herbatką z miodem. Tak myślę sobie ... co tu mozna robić w łóżku o tej porze:-P jak narazie przychodzą mi do głowy same oczywiste rozwiazania.:-D Musze uszyć nieszczęsne firanki bo niedługo, jak przymrozi i pelargonie padną - sąsiad będzie mnie podglądał:-P echhh... Hej Blondi - też już wstałaś?:) A ja lubię palącą mexicanę - oczywiście z wołowiną. Mniaaam!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salcesonu
prosze o rade jak ktoś nie bardzo umie gotowac a musi na obiad zrobić coą mącznego Nalesniki kopytka pierogi lub jakies kluch co napewno wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam ostatnio kluski śląskie pierwszy raz w życiu i wyszły super :) przepis jest chyba 2-3 strony wcześniej :) do tego moze być jakiś gulasz lub pieczarki oraz surówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salcesonu
a jaka maka pasuje do racuchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszenna (koszalińska, wrocławska itp.:-P) lub tortowa (to też pszenna tylko taka lux:)) Z innej nie robiłam ale nie jestem niedowiarkiem odkąd patroluję to forum, wszak wszystko sie zdarzyć może... :-D hheheheee:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki sos do mielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy tutaj pogotowie kulinarne:-) wybaczcie, ale ja dzisiaj nie do życia.... ciężko mi się myśli... funia śpi u mnie na rękach, po wybudzeniu zaczęła troszkę chodzić,ale cały czas się zataczała, przecież nie wytłumacze jej ze musi leżeć...😭 płakać mi się chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się na deserach nie znam niestety... jedynie sałatkę owocową jadam i robię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki sos do mielonych
pasuje grzybowy bardziej czy pomidorowy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i taki i taki, może być też warzywny, śmietanowo, serowy, meksykański...co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam nic nie pisać....ale...i tak nie mogę się ruszyć...jakoś naskrobie jedną reką... deser... bita smietana (kremowka36%)ubita z niewielka iloscia cukru pudru, do tego pokruszona beza i owoce granatu(czerwone małe kuleczki) mieszamy ,podajemy w pucharkach pyszne.... funia to mój futrzak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale chyba nie chodzi o kotlety mielone tylko takie kuleczki...w sensie klopsiki?? Ja robie zawsze improwizowane...jakieś warzywka, troszkę śmietany i ser żółty w kosteczkę i jest pyszne do ryżu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miala dzisiaj operacje, niby sie juz wybudziła,ale jak pijana.... zasnęła juz z zamknietymi oczkami,czyli narkoza pusciła.... mam ja dalej na rekach....niech spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smażę naleśniki 😠 grrrrrrrr jak ja nie lubię tego robić :P Śliwka do której w ogóle będą Cię trzymać?? Czyli co znaczy "do bólu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi >> nie wiem bo o 17.30 mam pojechać na jakieś spotkanie z klientem :O i albo sie uwiniemy do 19 albo bedę siedzieć do ok 21. Strasznie żałuję tych Twoich naleśników nawet nie wiesz jak się cieszyłam na fajne babskie spotkanie przy żarełku i winie :) Chwilka ale granat ma niepowtarzalny smak - musiałabym w jego miejsce dać coś kwaśnego nie wiem może borówki... Hmmm... zastanowię się Ale z pewnością spróbuję to cudeńko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spox, ciekawa jestem czy Chic da rade ;) Na razie nie odwołała :P Zawsze to kolacja podana pod nosek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×