Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

Witam moje drogie kolezanki:) jestem u kumpla, czytam o czym pisalyscie gdy mnie nie bylo:D mam prosbe- podajcie mi przepis na jakies szybkie, dobre zarełko przyrzadzane na woku kumpel ma woka ale ngdy go nie uzywal, jutro bysmy sobie cos upichcili, ale nie wiem co i jak sie na tym cudzie przyrzadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kotlet schabowy!;):-P Może nie rozbijasz ich mocno tłuczkiem do mięsa??? (czy w ogóle je rozbijasz???) Wal śmiało aż będą prawie przeźroczyste, z dwóch stron! I na bardzo gorący tłuszcz kładź, pory mieska się od razu zamkną i resztki wilgoci nie uciekną. Może na zimny olej kładziesz?? eee... cięzko się domyślać dlaczego się nie udały ale może któryś z ww błędów popełniasz:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze:( nikt nie chce mi pomoc:( zaczekam do jutra, moze cos wymyslicie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do puszystej
mysle że masz sporo racji kładłam na zimny olej i nie rozbijałam tak jak piszesz robie w niedziele na obiadek zobaczymy co mi wyjdzie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Tylko zaznaczam swoją obecność... A kotlety schabowe to ja jeszcze podduszam.. W piekarniku.. Wychodzą miękkie.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moi mili mistrzowie kuchni ja jak zwykle w pracy ale dzis troche lzejszy dzien bo to w koncu sobota :) co do kotletow to mysle ze glownym sprawca ich twardosci byl zimny tluszcz na ktory je kladlas odnosnie woka niestety nie pomoge gdyz nie posiadam takiego cuda w domku wiecie kupilam dzis na obiad za namowa mojego mezusia zoladki drobiowe i niby mam zrobic z nich gulasz z tym ze nie mam pojecia jak sie do niego zabrac do tej pory to na zoladkach gotowalam zupe a nie robilam gulasze macie moze jakis dobry sprawdzony sposob zebym nie musiala za bardzo eksperymentowac i zeby mi to wyszlo jadalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! ale sobie pospalem:D niedlugo wracam do domu i znowu bede odciety od swiata:( czesc levi! :D:D jak noga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Jarek :) Ściągnęli mi już gips.. teraz łażę na rehabilitację.. W woku robię głównie warzywa i ryż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja akurat dziś robię schabowe, puree ziemniaczane oraz szpinak z pomidorami, śmietaną i serem zółtym :D Woka nie posiadam, ale myślę, że mozesz zrobić w nim jakieś mięsko pokrojone (przesmażyć i na boki woka) potem warzywa (wg uznania: marchew, por, cukinia, papryka...) w oliwie pozostałej po smażeniu mięsa potem zieszać wszystko i podac do tego ryż, lub wsypać ugotowany do tego :) Levi olałeś nas normalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Blondi i levi:D :D zaraz idziemy do sklepu po warzywka i ryz, BĘDZIEM pichcić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyda się też sos sojowy, ja polecam ten o nazwie jasny ;) i może jakieś kiełki, olej sezamowy jak chcecie zaszaleć(dodaje się go tylko do smaku) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam przepisow na forum
i znalazlam jeden fajny, ale ktos napisal zeby zblanszowac warzywka, co to znaczy blanszowac? czy przed zamrozeniem fasolki tez trzeba ja blanszowac? i jak sie to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sos sojowy stosujesz podczas przyrządzania jedzonka, jest słony więc solisz na końcu jeśli potrzeba :) Blanszowanie to krótkie intensywne obgotowanie około 2 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć smakosze !!! Jarek pewnie juz upichciliście obiadek, ale podam swój przepis na kuraka z warzywami z woka :) kurze cycki w cienkie paseczki przesmażam na oliwie, do tego dodaję marchew w słupki, paprykę w słupki, seler i pietruchę również w słupki takie cieniutkie, por pocięty ukośnie i jak mam to pieczarki. przesmażam to podduszam na koniec dodaję kapustę pekińską, doprawiam to sosem sojowym, curry i kolendrą. zaznaczam,że robię tak aby warzywa były lekko twardawe. Ja niestety nadal w sieci problemów uczuciowych przez co niestety nastrój mi się pogorszył a apetyt powiększył, wczoraj dla poprawy humorku o 22 wciągnęłam dużą pizzę z podwójnym serem, nawet pomogła :) ale kołdrę mam do prania po tej przyjemności :/ Przy schabowych nie pomogę bo ich nie jadam i nie robię :( Pozdrawiam bardzo gorąco w ten lodowaty listopadowy wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robie zle
robiłam wczoraj kotlety wyszły miękkie bardzo dobre dochodze do wniosku że błąd polegał na zimnym tłuszczu jeszcze raz dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma za co
:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi--> nie olełem Was.. Po prostu - nie mam już powodów do bywania na Kafeterii.. Topik, na którym pisałem, zmuszeni byliśmy zamknąć.. Przeniosłem więc się, wraz z większością grupy, w zupełnie inne miejsce - założyliśmy po prostu własne forum.. Ale brakuje nam paru osób z dawnego topiku - dałem anons i czekam na odzew.. I tylko dlatego jeszcze bywam na Kafe.. Pozdrawiam wszystkich gotujących ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedzielny poranek
podnoszę bo lubię Was czytać👄 a zupę pomidorową gotuję zawsze z makaronem, przecier poduszam na maśle z cebulką pod przykrywką (z niewielką ilościa wody) potem przelewam przez cedzak do wywaru z mięsa i warzyw, na koniec smietana, makaron oddzielnie macie tu pyszne przepisy a Levi fajną stopkę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wszyscy ale tu u nas cichutko ja wlasnie wrocilam z cyklu szkolen i juz zamiast mozgu mam wode kompletnie nic nie kumam co do mnie tam mowili a jak u was co ciekawego gotujecie na taki troche bardziej uroczysty obiad dla starszych ludzi w sensie przyjezdzaja do mnie babcie meza w niedziele i musze cos ugotowac a juz tradycyjne rolady kluski i czerwona kapusta mi sie znudzily jednak nie chce tez przesadzic z nowosciami bo potem powiedza ze nie mialy co u nas jesc moze macie jakies fajne i dobre pomysly licze na was bo wiem ze mi pomozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, może nalesniki z mielonym i kaszą gryczaną?? posypujesz serem żółtym i polewasz delikatnym sosem pomidorowym...dość tradycyjny smak, ale ładne podanie i pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) ja też mam prośbę. Podpowiedzcie mi jakiś fajny i niezbyt pracochłonne wegetariańskie danie na obiad :) W sobotę wpada do mnie kumpela jaroszka i chciałbym ją miło zaskoczyć. - ps. opada penne ze szpinakiem, ryba po grecku, wegetariańskie risotto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliwka to ja Tobie też proponuję naleśniki, ale wegetariańskie po meksykańsku :) albo kotleciki ryżowe z sosem czosnkowym z fetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi bądź aniołem i wrzuć link na te kotleciki - kiedyś o nich mi już wspominałaś ale ja mam sklerozę galopującą ;) pliz pliz pliz Ps. naleśniki meksykańskie u mnie przejda tylką z mięchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.. I życzę miłego dnia :) A niedzielnemu porankowi dziękuję za zauważenie mojej stopki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzień doberek
witam wszystkich bardzo ciepło i mam znowu problem prosze napisac jak robicie mielone bo mi wychodza twarde a musze zrobic jutro na obiadek dziekuje Wiem że takich pytań była cała masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Mielone - przede wszystkim mięsko musi mieć tłuszczyk (niestety ;) ), nalezy dodać jajo no i jeśli konsystencja jest za luźna albo namoczona bułka, albo kaszka manna błyskawiczna -preferuję to drugie, tylko tyle, aby masa się związała. Ja osobiście lubię czyste wieprzowe, wołowina ble... no i oczywiście doprawić nalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×