Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

internetu nie bede mial, bo odlaczamy telefon... postaram sie zalozyc radiowy nadajnik ale nie wiem ile to potrwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nic mi się dzisiaj nie chce, z ledwością przebrnęłąm przez pracę:-P Ulubione zajęcie: leżenie na kanapie, podziwianie sufitu i puszczenie myśli na długiej smyczy:-P (obowiązkowy półmrok):) Wiecie ile to czasu można zbałamucić na tej ciężkiej pracy???;):-D Czmycham spać dalej, jeszcze limit niewyczerpany!:-D Kucharko, z szynką nie pomogę, bo za nią nie przepadam. Ja zrobiłabym coś na żywca, myślę że w białym sosie ale tego polecić już nie mogę:-P p.s. - Jareczku tęsknić będziemy!:-D Teraz odkryjesz nowe rozrywki... radzę pokopiować sobie przepisy, pokucharzysz w wolnych chwilach. Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć robaczki 🖐️ Śliweczko metodą prób i błędów doszłam do wniosku, że najlepsze ciasto na gofry jest takie jak naleśnikowe tyle, że bardziej gęste i z dodatkiem przesmażonej margaryny (roztopiona i delikatnie zezłocona) oraz cukru pudru i waniliowego. Zdecydowanie uważam, że nie jest potrzebny dodatek proszku do pieczenia, ponieważ i tak ładnie rosną i nie mają tego posmaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim co slychac w waszych kuchniach? moja w tym tygodniu jakas olana zjadam wszystko co mam zamrozone zero inwencji wlasnej az troche mi z tym nudno ale jakos nie mam czasu w tym tygodniu na nic moze od przyszlego tygodnia troche zaszaleje w kulinariach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kuchareczki.mam pytanie , robiła wczoraj indyka, nazywało się to \"gulasz z indyka\" (w sklepie na karteczce), przesmażyłam lekko to mięsko a później dusiłam i wyszło gumiaste, okropne wręcz. powiedzcie mi na przyszłość co zrobić, żeby uniknąć takiego efekty gumy ?? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam milutko:-) co tam pichcicie dzisiaj Robaczki? u mnie sernik z rosą...własnie się studzi i sałatka z piersi kurczaka, ananasa,selera i innych dodatków mniam,mniam:-D śliweczko może poszukaj topiku o gofrach(jest napewno), my z Pezetką też niedawno robiłyśmy gofry...bez przepisu metodą prób i błedów i na końcu smakowały NAJ:-) malinowe....co to mięska indyczego...ja zawsze bardzo długo je gotuję, aż będzie miękkie(niestety to nie kurczak i potrzebuje znacznie więcej czasu w obróbce termicznej) miłego dzionka a teraz ide na kofi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba właśnie zmylił mnie kurczak :/ no cóż następnym razem będę wiedzieć teraz szaleję z wypiekami, moja babcia wymyśliła sobie babeczki, upiekła ja, ale nadzienie i dekoracja już na mojej głowie :/ będą więc z kremem śmietankowym, winogronkiem,pomarańczą, i kiwi zalane galaretką :) jutro na rodzinny obiadek majstruję spagetti :) mniam Pozdrawiam was wszystkich gorąco w ten mroźny wieczór i mówię dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wpadłam na zdanko bo zaraz wychodzę na cmentarz. Zinmno u nas jak w psiarni... brrr:-P Dzisiaj wieczorkiem to grzaniec się z pewnością przyda.:-D Trzymajcie się ciepło:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja zrobiłam dziś na rozgrzewkę Chilli con carne i nie ruszam się na krok z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja własnie wróciłam z cmentarza :) Blondi - bierz znicz w łapkę i biegnij na Powązki nie badx ignorantką :P A tak na marginesie ja tez dziś rodzicom zaserwowałam Chili con carne - pogoda sprzyja takiemu jedzonku :) Jutro luz się kończy - wracam do Warszawy - niestety czeka mnie 6 godzin w pkp :( A propos deserów - czy macie przepis na dobrą masę czekoladową? Obiecałam kumplowi tort. Upiekłam biszkopt czekoladowy i chcę przełozyc go masą czekoladową, i bezami :) Mam przepis na tę masę ale moze Wy podsuniecie mi jakiś fajny pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie idę :P Śliweczko, niestety, jak wspominałam, na słodkościach się nie znam :o więc nie pomogę... Zalegam dziś z comiesięczną przypadłością i w dodatku zapomniałam kupić rumianek buuuu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję Blondi :( Ja właśnie wróciłam od mojej chrześnicy :) Ma 8 miesiecy i jest cudowna - śliczna,mądra i niezwykle bystra - wykapana chrzestna :P ojejku muszę się spakować - niecierpię tego... na razie głodomory - może reszta ekipy potrafi ukręcić masę czekoladową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie potrafie i nie lubię mas, polew ani lodów czekoladowych. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak ja Pezetka ;) Wiem, że inny temat, ale jeśli macie jakieś pojęcie o nawilżaczach powietrza to będę wdzięczna :) co roku cierpię...ceramika na kaloryferze, ręczniki nie pomagają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi - całkiem zbieżne przypadłości i upodobania:-D Ja też cierpię kiedy jest za sucho zimą:-P (nie jest tak tragicznie w sumie ale szału można dosatć kiedy zasycha i swędzi w nosie:-D) Ale najlepszy sposób to cala suszarka z praniem w pomieszczeniu w którym śpisz:) Nie ręczniki na kaloryferze tylko pranko. Albo 3 ręczniki ale na suszarce. Są oczywiśie nawilżacze ale mam inne potrzeby finansowe, a szczegółów nie znam:) Jestem już po pracy i fruwam ze szczęścia:-D Już PO!!! Może i nie było cudownie ale na pewno inteersująco!;) Zażeram się serniczkiem z rosą...ai pomyśleć że 10lat temu nie spojrzałam na sernik... Za chwilę szyję uzazdroski do kuchni i będzie ślicznie. Obszywam batyst śliczną bawełnianą peerelowską :-D koronką. Ale mam dzisiaj power! To nie choroba?????? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pezetka, pranko mamy w pokoju codziennie, to kawalerka ;) ale nie pomaga... ledwo oddycham :( buuuu 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, Pezetka skąd w Tobie tyle energii??wszyscy dziś w dobrych humorach, a ja się gryzę a raczej rozgryzam problem uczuciowy :/ przytrafiła mi się dziś niemiła rzecz, w chlebku nacięłam się na szpilkę :( dobrze, że jej nie połknęłam. Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich :) P.s. Blondi , zobacz nawilżacze na allegro, coś na pewno będzie o nich napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowe - nie wyrzucaj tej szpilki. Poszukaj gdzieś rzecznika praw konsumenta iz rób zadymę!:-D serio piszę. Albo postrasz w sklepie i i zażądaj jakeigoś bonu na pieczywo przez rok. matko jak mnie to wk Mój wujek znalazł w bułce koronkę z zęba (jedząc bułkę. Wymoiotował jak kot!!!:-P Ale nic nie zrobili, tylko powiedzieli i więcej nie zaszli do tego sklepu. A malinowe!!! Zadzwoń jutro do sanepidu! KONIECZNIE! Dobrze że mi się to przypomniało. Moja kumpela tak robiła jak zjedli keiłbasę z robakami, zakład miał na drugi dzień kontrolę. Szpilkę też znieś z feralnym chlebek (o ile nie zjadłąś!!!) A gdybyś zjadłą!??? Proszę zadzwoń do sanepidu, jak już szpilki w chlebie sie znajduje... przecież zginąć od kromki można!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowe na allegro grzebałam no i oczywiście tam wszystkie wychwalają (no bo chcą sprzedać ;) ) jestem w desperacji, jakiś napewno kupię, bo już nie wyrabiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi -ciężka to twoja prztypadłość. Ja nie mam aż tak mocno i fazami , ale w nosie zawsze sucho to fakt. I gardło zdarte do żywego;-P W gardle też Cię drapie?? Ja smaruję linomagiem nos na noc, po odrobinie trzeba włożyć na palcu do dziurek od nosa tak dalej. Maść się rozgrzewa powoli i delikatnie ścieka po ściankach w stronę przełyku i gardła i pokrywa błonę śluzową warstewką cieniutkiego tłuszczu.] Ten lionomag takie proste składniki zawiera:to jest witamina F +lanolona bezwonna i wazelina. Stosowałaś to może? Mi przepisał laryngolog. Pomaga. I znanej mi babeczce też pomaga a ma chroniczny nieżyt gardła tak jak ja. (Ona też jest zachwycona!) maśc pachnie lekko jakby smarem czy starym tłuszcsem. Zazdroski wyszły super -już wiszą. Teraz szyję obrus owalny doszywając z owalu falbanę (tzn. poszerzając bo kombinuję z dwóch małych kuponów materiału)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) padłam wczoraj jak zabita o 21 i spałam niczym niemowlak do 7 dzis :) pkp mnie kiedys wykończy. Za cenę biletu na ekspres Przemyśl - Warszawa i Wwa- Pśl płacę tyle ile za przelot do Londynu :( masakra. Co do szpilki - nieźle :O Ale jako prawnik zaznaczam że ciężko będzi Ci to udowodnić - masz świadków? Wypra się jak nic - i się im nie dziwię... Moja znajoma w knajpie w Zakoanem w kartoflach pure znalazła - ZIELONĄ FROTKĘ DO WŁOSÓW.... Taką z kudłami fuj - o mało nie puściłam pawia gdy to zobaczyłam.......... No comment :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pezetka u laryngologa nie byłam, mam alergię na lekarzy :D z tak poważnie, co roku mam ten sam problem i lekarze nie wiedzą...dostaję syropy, lakarstwa na alergię i się faszeruję...w tym roku widze, ze jest gorzej, może ma coś wwpólnego to,z e mieszkam po raz pierwszy tak wysoko i strasznie tu wieje i dodatkowo wysusza powietzre...nie wiem... maść znam ale mam wstręt, poza tym jak się przytulać z tym mazidłem :P bleee... zdecydowałam, ze zakupię nawilżacz i zobaczę co dalej.... Śliwko Wawę olałas totalnie ;) podróże...wiem co za ból :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja olałam, czekam aż ktoś tam zaglądnie :P Cały czas mam ten temat w \"ulubionych tematach\" :) A co Ci z tym gardziołkiem - bo nie doczytałam :( Ja mam alergię ale na jakieś wiosenne chabezie i zdycham w marcu i kwietniu - od dwóch lat mam leki dla astmatyków - a nigdy przenigdy nie miałam żadnych alergii :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mam...prawdopodobnie taka reakcja na suche powietrze no i dlatego łapię infekcje, zobaczę czy to się zmieni po zakupie nawilżacza ;) Ja tam się ostatnio wpisałam, to sama do siebie nie będę pisać przecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robie żle
dlaczego kotlety schabowe wychodzą mi twarde nie wiem co robie żle Może któraś z pań pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia, nigdy mi twarde nie wyszły...tylko kurczą się strasznie :P Oszukane ogólnie to mięcho :o P.S. kupiłam nawilżacz, ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×