Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

Gość dzień doberek
Blondi bardzo dziekuje zawsze moge na ciebie liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondas :) dzięki - jutro testuję na kumpeli Twoje ryżowe kotleciki z sosem czosnkowym :) coś czuje że gdy wybiorę się po takim obiadku do kina to obok mnie będzie pustawo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze a propos kotlecików ryżowych >> ryż basmati nie ma sobie równych :) co do mielonych wariacji mogę jeszcze podać przepis na drobiowe frykadelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, :) mam jutro wizytę znajomy i chcę upiec ciasto, przepis na ciacho posiadam ale nie wiem jakie owoce dodać, jabłek i śliwek mam dość :/ ostatnio robiłam z orzechami i cynamonem ale wyszło suchawe. zastanawiałam się nad gruszką, ale czy ciasto nie padnie przez to no i czy będzie ją czuć w smaku?? tu jest przepis na ciast które robię http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis4921.html dzięki z góry i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojojojojojojoj ależ nam podupada topic :( Malinko mam nadzieje, że ciacho się udało, ja mam do tego lewe ręce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi! Mam do Ciebie pytanie.. Czy osoba, która chce się zalogować na moim forum, to Ty?? Jeżeli tak, to odpowiadaj na meile :) Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLONDI , jesteś gdzieś tutaj?? pisałaś kiedyś, że masz przepis na buritto mogłabyś go wklepać?? muszę zabłysnąć kulinarnie na pewnym spotkaniu :) DZIĘKUJĘ CI z góry gooorąco :) w zamian ciacho mogę upiec :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na kafeteryjnym odwyku :-O ale widzę, że za wiele to tu się nie dzieje... co jest Babeczki ( i nie tylko :-) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć cześć 🖐️ przez weekend nie miałam praktycznie dostępu do kompa :( Levi już odpowiedziałam, mam nadzieję, że nie za późno... Malinowe >> też mam nadzieję,że nie za późno... Buritto: Przesmażyć cebulkę, dodać dobrej jakości mielone przyprawione solą, pieprzem, chilli, słodką papryką, kminkiem (ja dodaje mielony) oraz kolendrą (utłuczone ziarenka lub świeża posiekana), gdy mięsko się usmaży ewentualnie doprawić i dodać pomidory puszkowane. Na osobnej patelni podsmażyć na tłuszczu potłuczoną wcześniej czerwoną fasolkę z puszki) i dodać do mięsa, na koniec dodać pokrojoną w kostkę mozzarelle. Tym farszem nadziewać tortille. Przed podaniem podgrzewać w piekarniku z paseczkami mozzarelli na wierzchu. Do tego można zrobić jeden z trzech sosów (lub wszystkie naraz) salsę, śmietanowy i guacamole oraz surówkę z lodowej lub pekińskiej. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi :) Wiesz, że ja jednak tępak jestem... Nie skojarzyłem :) Dopiero później... Natychmiast wysyłam Ci autoryzację.. I mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj się odezwiesz.. ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro robię buritto! :) Aleś mi smaka narobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnoszę, bo topiku szkoda.. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rodacy, nie mówcie, że na kanapkach czy macu jedziecie ;) Ja wciągam zupe gulaszową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wzystkich ciepło musze przyznac że czytajac ten i podobne topiki wiele sie nauczyłam dzisiaj robie mielone z indyka i zupke jarzynowa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
jak robicie melone żeby były pyszne i męciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawa dobre mięsko z tłuszczykiem, jajo i odrobina kaszki manny błyskawicznej oraz przyprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaka na co
no i co zbereźniku znowu jakieś mięsko upolowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeeeeeej a juz myslalam ze zniknelismy calkiem co tam u was slychac ja jak zwykle mam rece pelne roboty ale mam nadzieje ze pomidorowa calkiem nie zniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a będę wpadać kontrolnie ;) Może Jarek zajrzy coby mu smutno nie było i jakby co na apartamenta ściągnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi.. jesteś WIELKA :) Pomysł z Apartamentem doskonały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam mała mii
błagam o przepis na zupe rybna na wigilie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryby sprawić, umyć i włożyć do 1.5 l wrzącej wody. Marchew, seler, pietruszkę, por i cebulę dokładnie oczyścić i dodać do ryby razem z umytymi suszonymi grzybami. Całość gotować na wolnym ogniu pod przykryciem. Rybę wyjąć z wywaru, gdy będzie miękka, starannie oczyścić z ości, mięso podzielić na małe kawałki. Wywar nadal gotować, aż grzyby będą miękkie, następnie przecedzić. Powinno zostać ok. 1 l wywaru. W razie potrzeby dolać przegotowanej wody. Żółtka połączyć ze śmietaną i wymieszać, dodać do wywaru i podgrzewać, stale mieszając. Zupę doprawić solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Do zupy włożyć rybę, delikatnie wymieszać i podgrzać. Przed podaniem posypać posiekaną natką. Zrób z ryżem.. będzie ok :) Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×