Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

hem hem...juz po obiedzie:) rosół mojego wydania był hm..jakby to ująć:) ..byl wysmienity:D:D skromny jestem:P mama miala najwieksza niespodzianke:) wraca z pracy a tu rosol, a na drugie smazone udka z ryzem :):) (takie troche prostackie danie z porownaniem do waszych skrzydelek w miodzie, ale jak na mnie to i tak sporo:) ) wydaje mi sie ze zupe znowu troche przesolilem ale mama mowila ze jej smakowalo:) mowie wam jaka miala mine jak zobaczyla ze zrobilem obiad:) oczywiscie zapytala skad znam przepis:) a ja na to ze mam \"znajomosci\" hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozecie mi powiedziec w jaki sposob wybiera sie dobre cukinie np.na targu warzywnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
que_pasa---> cała przyjemnośc po mojej stronie:) I polecamy się na przyszłość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metodą macaną
nie może być przerośnieta i musi mnieć wyczuwalnie miękką skórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek--> naciskasz paznokciem.. Głupie, ale sprawdzone:) Jak wchodzi miękko - to znaczy, że młoda.. I nie sugeruj się wielkością - choć duuuże cukinie są najczęściej stare!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość que_pasa
Dziękuję Wam pięknie:-) w razie "problemów" będę "walić" do Was jak w dym. Może być:classic_cool: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levi nawiązałam do tego co napisałam wcześniej nie znając Twojego przepisu ;) Spotkałam się z tym, ze ludzie nie znają w ogóle tego sposobu, a robią właśnie tak jak Ty ewentualnie inaczej przyprawiając. Mało tego można się zestresować w trakcie ich przyrządzania, ja za pierwszym razem myslałam , że polecą do kosza :D ale wyszły pyszne :) a przepis jest od Kuronia, robił je jak był na szkoleniu w CIA w stanach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda cukinia ma taka skorke ze jak przejedziesz po niej paznokciem to cala skorka ci pod nim zostanie jak sie tak nie stanie to cukinia jest stara :) jarek gratuluje udanej niespodzianki dla mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek no mama się cieszy, że syn taki zaradny :) Kobieta też będzie miała z Tobą dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszysta zajebista
Witam Szanowne Stowarzyszenie Kucharzy!:) Wystarczy że człowiek do pracy pójdzie i od razu lata świetlne w tyle;) Już sobie wszystko przeczytałam szybciutko i tak jakoś nagle mi zaczęło burczeć w brzuszku. Jarekk - widzę ze już kulinarnie kilka lat świetlnych przeleciał!:) tak trzymać. No a mi sie tych sajgonek zachciało! B l o n d i jak się do Ciebie uśmiechnę :):):););):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):)::):):);):):):););):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):)::):):);):):):););):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)::):) :);):):):););):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):): będzie przepisik??????????? :):):) Nie chcę go teraz, bo nawet się za to w week. nie zabiorę, ale planuję na przyszły tydzień:-P Jadę za chwilę na targ staroci, papaappaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za mile slowa i za sposob na cukinie:) na Was zawsze mozna liczyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) No i ja po obiadku:) Właśnie.. Jarek.. ile masz lat? A tak na ucho ci powiem - zobacz, jak czasami niewiele potrzeba, by sprawić wielką radość kochanej kobiecie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedawno skonczylem 19 :) za miesiac wyprowadzam sie z domu, wiecie - studia i takie tam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi--> a propos sajgonek... Jaki farsz do nich robisz?? Jarek--> chłopie:) Każda studentka Twoja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam zazdroszcze wy juz po obiadku po zakupach a ja jeszcze godzine w pracy musze siedziec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze sie przyda:) levi-> rzeczywiscie mama byla bardzo zadowolona i mimo tego troszke przesolonego (moim zdaniem) rosolu bardzo mnie pochwalila i powiedziala ze zrobilem jej wielka niespodzianke:) juz nawet samo gotowanie nie bylo dla mnie taka przyjemnoscia jak widok mamy pałaszującej MÓJ obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levi napiszę, ale nie dzisiaj ;):P Mikaa >> tak to jest jak się jest pasożytem społecznym i siedzi w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi--> Ty leniuszku:) Jarek--> wiesz co czasami robiłem? Patrzyłem jak moja żona je.. I nigdy nie zapomnę jej uśmiechu wtedy:) To był uśmiech najszczęśliwszej kobiety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ja mam naprawdę problem z podawaniem przepisów ;) Kolezance obiecałam prawie rok temu przepis na farsz do naleśników wegetariańskich po meksykańsku i nie dostała go do dziś :o jestem okropna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa... okropna... no może nie aż tak:) Gdybyś na moment skupiła się na tym topiku, a nie latała po topikach o szczurze w ubikacji (;) ) - to byś mi odpowiedziała na pytanie:) Ja nie chcę PRZEPISU - tylko pytam - jaki farsz?? Mięsny??Jarski?? No jaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe :D ale ja właśnie mam problem ze skupieniem :P a Ty po co tam zajrzałeś ;) mięsno-warzywny z makaronem sojowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i widzisz - już po bólu:) Teraz już wiem.. Przekorna kobieta jesteś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam, ze o przepis Ci chodzi ;):P Najgorzej jest z wyartykułowaniem przepisów, które mam wyłącznie w głowie, a i tych co mam zapisane większość ludzi nie rozumie :P zazwyczaj bez proporcji bo wszystko robię na wyczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie zapytam z czystej ciekawosci:) czy pamietacie swoja pierwsza potrawe? tzn cos co od poczatku do konca zrobiliscie sami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty mnie nawet o ścisłe proporcje nie pytaj!:) Szczypta.. Odrobina..Trochę na łyżeczkę.. No jak komuś DOKŁADNIE powiedzieć, ile ma być ziaren jałowca do kiełbasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek--> pewnie, że pamiętam:) Jajecznica na boczku z cebulką:) Ambitnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×