Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

mmj muszę coś brać na osłonę, bo kiedyś brałam już tetracyklinę i bardzo zniszczyła mi żołądek a teraz nie chcę mieć już tego typu problemów.. niestety stan cery wręcz z godziny na godzinę się pogarsza :( nie wiem co się to dzieje, biorę antybiotyk, stosuję duac, dbam o higienę, nie grzebię się paluchami przy twarzy.. czyż by nawrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
W chwili obecnej mam podobnie, niestety trudno stwierdzic co jest przyczyna, moga byc ich setki. Prawda jest taka, ze przy mocno przetluszczajacej sie skorze, grudkach, stanach zapalnych - antybiotyki przynosza poprawe na krotko, a doprowadzaja do calkowitego wyleczenia bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Spokojnie nic odrazu, bierzesz antybiotyki od nie dawna organizm musi sie dostosowac. Mamy obecnie fale upałów, jest duszno, wydziela sie wiecej potu tworzy sie wiecej wyprysków trzeba to przetrwac i tyle, a nie caly czas cudowac. Masz dobrego lekarza ufaj mu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ale wiesz ja nawet nie widze zeby mi sie specjalnie twarz przetluszczala. wiadomo, ze sie troche swieci, ale nie az tak mocno. do tego dzisiaj w nocy chcac zabic cme rozwaliłam sobie palec, mam nadzieje ze nie jest złamany, ale nie umiem nim ruszac i jest w kolorach teczy.. byle nie do gipsu na lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Biedactwo , a wracajac do tematu to chyba sie to z powietrza nie bierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczony strajk!! zaden lekarz mnie nie przyjął :( no to zaje*** bede miala krzywy palec albo bog wie co. nawet przez caly dzien nie mialam czasu zeby popatrzeć w lustro. ale nie jest tak zle, przybyly 3 nowe syfy ale te wczesniejsze znacznie sie zmniejszyły. dobrze ze dermatolodzy nie strajkuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie takie pyatnie?susuje duac miejscowo od 3 dni.i juz od pierwszego zastosowania zobaczylam ze krostki robia sie mniejsze ale posmarowalam nim tez mijesca po krostkach ktore juz mi zanikaly i nastepnego dnia zrbily mi sie w tych miejscach na tawrzy takie suche czerwone placki taka jakby skorupka mala a broda zaczela sie cala luszczyc.nie wiem co robic...czy tak powinno byc?mam dalej smarowac te miejsca czy odstawic duac?bylam wczoraj u pani dermatolog a ona na to ze tak sie wlasnie powinna luszczyc skora i ze mam stosowac co 2 dzien ale ja dziekuje jak mam miec takie suche skorupiaste placki na buzi...ale mnie to wkurzylo..czy ktos moglby mi pomoc i cos doradzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Z poczatku zawsze sie tak skora zluszcza to normalne, z czasem to zniknie. U mnie zadnych placków nie bylo ale ja nie uzywam punktowo tylko na cala twarz, to juz musi sie ktos inny wypowiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie bo ja nie mam tradziku tylko troche takich krostek i czASEM robia sie takie ropne.posmarowalam sobie cale czola i tam nie bylo zadnych plackow tylko ladnie sie wygoilo wszystko no ale policzki dermatolog kazala mi miejscowo no bo nie mam tradziku i sie zastanawiam czy mam nadal smarowac te takie suche jakby twarde miejsca czy poczekac az sie zluszczy i zejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze mam pytanie bo np z czola po 3 dniach juz mi zeszlo wszystko wiec nadal mam je smarowac czy juz nie?kurde juz sama nie wiem.pierwszy raz uzywam antybiotyku i mam tyle pytan ze ho ho.moglby ktos pomoc??przez ile ja to mam tak smarowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinnas smarować co drugi dzienprzynajmniej przez miesiąc bo antybiotyk to nie jest srodek doraźny tylko coś co trzeba stosować systematycznie do pełnego wyleczenia. jak się łuszczy to może nakładasz za duzo duacu? to ma być naprawde cieniutka warstwa, tak ledwo ledwo. jednak jeżeli przez nastepne dwa tygodnie dalej bedzie Cie to podrażniało, to warto skonsultowac sie ponownie z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne rzeczy się ze mna dzieją, dzisiaj zamiast pryszcza stworzyło mi się coś dziwnego na twarzy, takie lekkowypukłe coś i duuzo krwi się tam zebrało. byłotakie bordowe z sama krwią. syfy już mi się nie tworzą, znow jest lepiej, zobaczymy na jak dlugo, może być ze doustny antybiotyk tez mi pomaga trochę. zastanawiam sie tylko jak dlugo go bede musiała brać, bo mam nadzieję ze na jednym (dwóch) miesiącach zakończę, bo nie chceprzez całe lato unikać sloneczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Nie wiem czemu sie wszyscy tak na to slonce upieraja. Jak dla mnie to jeden z najwiekszych "wrogow" czystej cery. Ja za to dzisiaj dostalem od znajomej z niemiec paczke Aknenorminu 100 tabletek. Jutro ide do lekarz i zobacze, jaka terapie rozpisze. Swoja droga jakbyscie sie zdecydowali na leczenie isotretinoinom, to kupcie leki w Niemczech, sa prawie3 razy tansze. Np: za pudelko 100 tabletek zaplacilem 36euro, w Polsce za 30 tabletek placi sie ponad 130 zlotych. Doustnie tetralysal bierze sie przez okolo 2-3 miesiace, potem powinno sie zrobic przerwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaaaaaaaaaaaa
hej mam pytanie stosuje duac od ok 9dni i nie widze efektow. czy mozliwe ze zacznie dzialac pozniej, jak to bylo u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
BRAVIA to był tak zwany "zaciek", paskudna sprawa duzo krwi wymieszanej z woda i bog wie z czym jeszcze-zawsze przebijalem je idla a teraz mam dziury w twarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn to znaczy ze istenieje mozliwośc ze zaczna mi sie robic dziury? ten \\\"zaciek\" pojawił się tylko raz. za tydzien ide do dermatologa to ją wypytam o wszystko. znowu wygladam lepiej to mnie cieszy, ale codziennie jednak jakas jedna czy dwie niespodzianki wyskakują, ale dużo mniejsze, na czole mam jeszcze jedną gulę. misiaaaaa duac nie działa tak od razu, jak znajdziesz wiecej czasu to poczytajmoje posty, ja dzien po dniu opisuję jak idą postepy :) wcale nie jest różowo, ale do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
BRAVIA jesli bedziesz go dziurawic igła to jest duze prawdopodobienstwo ze dziury sie porobia, lepiej kozystac z masc ktore przyszpieszaja wychodzenia takich swinstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaaaaaaaaaaaa
bravia dzieki juz sie zabieram za czytanie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję ze moje doświadczenia z duaciem trochę Wam nakreśliły jak on działa. z dnia na dzien znowu jest lepiej mimo ze jestem przed okresem (znowu ) hehe także jest to baaardzo optymistyczna wiadomość. jednak branie antybiotyku zaczelo mi dokuczać, bo unikanie słonca gdy na zewnątrz jest 3o stopni jest trudne bardzo. jak efekt ładnej twarzy bedzie się utrzymywał nawet po odstawieniu tych specyfików to wybacze to unikanie sloneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Tylko pamietaj, aby nie popasc ze skrajnosci w skrajnosc. W miescie, czy na spacerze, nie trzeba chodzic po zacienionej stronie drogi :), ale lepiej unikac dlugiego wylegiwania sie w pelnym sloneczku. Jezeli odczuwalabys jakies dolegliwosci zwiazane z antybiotykami, to daj znac. Jestem bardzo ciekawy, poniewaz mocno zaskoczyly mnie dobre wyniki po 3 terapiach antybiotykowych. Ze swojej strony polecam branie witamin np: Methiovit - 2 tabletki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po duacu wysypu raczej się nie ma, a cynk to dobrze jest brać po zakończonej kuracji a podczas powinno sie raczej stosować te kompleksy witamin jak np. Centrum.skóra na pewno z dnia na dzien bedzie bardziej jednolita bo duac na pewno rozjasnia przebarwienia (miałam ich ogromne ilości a teraz są jaśniejsze i tylko w newralgicznych miejscach). niestety okres daje o sobie znać i dzisiaj rano juz 2 nowe pryszczole te gule na czole, ale to jest normalka hormonalna, więc się nie martwię, zawsze było gorzej. jak porównuję stan do początku kuracji to teraz jest bosko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Mika*
a jak długo go stosowałaś?/ i czy miałas bardzo nasilony ja mam głównie problemy ze strefa "T" ale tez jestem przed okresem wiec .... tylko co do centrum mam watpliwosci.... bo podobno witamina b nasila tradzik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
*Mika*jesli sie nie myle to tylko witamina b12 :) Strefa T cóż to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Mika*
broda+czoło+nos reszta w miare w normie czasem na policzkach cos wyskoczy ale to nie jest przyjemne.... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Aha, pociesze Cie te na policzkach i tak mniej bola niz tw pod nosem lub w okolicach ust ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój trądzik był okropnie nasilony, to była istna katorga, na czole były gule, na policzkach istne pobojowisko, wzystko tam było, na brodzie gule a na nosie zaskórniki. zaskórniki nie zniknęły ale reszta się jakoś uspokoiła, nie przybyło mi nic przez cały dzień. centrum lub merz special poleciła mi dermatolog aby uzupełnić gospodarkę mikroelementów w organizmie, a stężenie wit. B nie jest tak tak duże aby było szkodliwe. nie powinno się stosować B complexs a kiedyś takim czyms się faszerowałam (jakaś glupia dermatolożka mnie tym załatwiła). duac stosuję już ponad miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech
po stosowaniu żelu duac mam suchą skóre jakiego kremu nawilżającego stosowac i czy robic to przed czy po nalozeniu żelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
witam. ja stosuje duac 7 dzien - jako takich efektow narazie nie widze. tylko z tubki leku ubywa heh. najabardziej zalezy mi na wyleczeniu plecow i dekoltu bo na twarzy nie jest tak zle. zauwazylam ze nie mam suchej skory, wrecz nawet powiedzialabym ze tlusta jest, ale mimo to nawilzam ja w dzien. pozdrawiam wszystkich zmagaczy i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech>> powinienes nawilżać skórę rano, a żel stosować na noc. ja stosuję do nawilżania żel z oczaru wirginijskiego i jestem zadowolona, bardzo dobrym nawilżaczem jest happyderm z loreala, to jest jak dla mnie najsilniej nawilżający krem który nie zapycha porów, więc jak masz suchą skórę to zdecydowanie sięgnij po loreala, kosztuje chyba okolo 24 zł a w promocji nawet mniej niż 20, ale jest bardzo wydajny i szczezre go mogę polecić. stokrocia>> to że mamy po duacu wrażenie tłustej skóry to jest normalka, ja też tak mam, ale należy pamietać, że tłusta skóra to nie to samo co nawilżona skóra. może to zabrzmieć śmiesznie, ale tłusta skóra może być sucha i należy ją nawilżać zdecydowanie, chyba, że po kuracji chcemy mieć nasobie skorupkę jak żółwik. a u mnie znowu lepiej, z rana ani jednego syfka więcej , nawet pozostałości po tamtych są małe (niestety wycisnęłam, nie mogłam się opanować) i z tej przyczyny siędzę teraz zglinką na twarzy :) ale będzie lepiej, musi być bo od nowego miesiąca wybieram się do pracy i trzeba ładnie wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Mika*
ja stosuje 3 dni i oprocz tego ze miejsca gdzie MIAŁAM pryszcze na policzkach pozostały strasznie suche efekt skorupki... to nie jest zle ;p oby tak dalej bo w takim tempie kuracja potrwa tydzień;PPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×