Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość donniedarko
blondyn-ja nie wiem niestety,nawet nie pamiętam nic takiego :P bawolek-co prawda dziewczyną to ja nie jestem :P ale z tego co wiem, to możesz nakładać krem, odczekaj trochę(jakieś pół godiznki),ale moim zdaniem najlepiej by było jakbyś po prostu nawilżała twarz rano,lepiej nie ładować za jednym razem na twarz i Duacu i kremu agusia-witaj w klubie trądziku dorosłych,mój też się pojawił w wieku 21 lat i tak jak Ty, nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów;Duac to faktycznie b.dobry lek,na pewno Ci pomoże,pamiętaj,że efekty takie prawdziwe przyjdą być może po około 2 miesiącach stosowania,więc zacieraj ręce,bo musi być ok :) co do antykoncepcji to się nie wypowiem(z wiadomych powodów),ale powiem Ci,że nie jestem zwolennikiem takiej metody,bo gdzie się nie ruszę to czytam,że to pomaga na chwile ;/ fototerapia to też coś mi obcego,polecam peelingi,mikrodermabrazję,Skinoren i WITAMINY!! rozpuszczalna C(najlepiej się wchłania),wit a+e i coś bardzo ważnego dla trądzikowej skóry-CYNK,powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat anytkoncpecji to ja moge sie wypowiedziec,bo troche wiem ;) No wiec teraz lekarze przepisuja co sie da,bez zadnych badan,pytan...na oślep.A organizm kazdej kobiety jest inny i to indywidualna sprawa... To,ze kolezanka bierze np. Diane,nie oznacza,ze Ty tez powinnas zaczac je brac. Ja z wlasnego doswiadczenia wiem,ze po odstawieniu wszystko wraca.yc moze w troche lagodniejszej postaci,ale wraca.W czerwcu jade do endokrynologa-lekarz \"od hormonow\" .Na pewno dostane skierowanie na badania najpierw.A dopiero potem mi przepisze cokolwiek.Wiem jedno-nie warto brac w ciemno zadnych tabletek-w tym anty,bo moga naprawde przyniesc wiecej szkody niz pozytku.Ja przytylam 7 kg,poczatkowo ciagle mnie bolalo serce i zrobilo mi sie pare pajaczkow na lydce.A tradzik jak mialam,tak mam. Nie wiem czy moja wypowiedz w czyms pomoze czy nie,ale mimo wszystko ja wysylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloesik.
Hej. Mam pytanie czy duac wykazuje jakies działanie na przebarwienia po trądzikowe? Czy u was zmniejszył jakoś blizenki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie raczej nie ma takiego dzialania co najwyzej swieze przebarwienia sie z czasem rozjasniaja...ale same z siebie pewnie tez by sie zmniejszyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
a ja dzisiaj sobie kupilem krem do nawilzania do skory suchej i wrazliwej z filtrem 8 :P nie lubie filtrow stosowac wiec chociaz ten 8 niech bedzie :P bardzo lubie kosmetyki z nivea..kremy zele plyny do kapieli, lakiery do wlosow :P wszystko co uzywalem z Niva bylo swietne :) naprawde najlepsza firma jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
aa i bylem po recepte u pani doktor i kurde jesli bede mial dobre wyniki to nie wiem czy czasem dawki nie zwieksze :| bo na szyi mi cholerstwa nie chca ustapic jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Siema mam pytanie... w ten weekend wybieram sie na 18-nastke i mam takie pytanie.. czy biorac antybiotyki moge wypic z dwa/trzy piwka? nie wywola to jakiegos wysypu nowymi syfami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Everybody moze nie dostaniesz wysypu ale dzialanie antybiotyku zostanie powaznie oslabione, dostanie po tylku Twoja watroba a i Ty nie bedziesz czul sie najlepiej :P..i niby tak jest ale moj przyklad z autopsji: Tetralysal 2 miesiac kuracji, Sylwester 2006/2007 i wypilem wodke i szampana i nic :D wiec wiesz.. roznie to bywa chcesz to ryzykuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Quleczka :) Ja po 4 piwach po antybiotyku mialem niezła banie, a normalnie nie jest mi nic. Lepiej nie pc tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedq
Stosuje duac juz 5 tydzien poprawa mało zauważalna. Co jedno zniknie, na drugi dzien nastepene i tak w kółko. Tylko teraz ciagle w tych samych miejscach sie odnawia co powien czas, nie wiem dlaczego... Wcinam cynk :) do lekarza niebawem ciekawe co powie///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Dzieki Dan i Blondyn... ale mowicie, ze wysypu nie bedzie? Bo tego sie najbardziej boje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od organizmu.U mnie np po wodce doslownie masakra...moze gdybym mniej wypila to bym takiego wysypu nie miala...niestety nie wiem jak to jest,bo jak pije to porzadnie :D Ale wtedy wysypuje mnie strasznie naprawde.Dlatego unikam picia...no i nie wypada dziewczynie no nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Everybody Nedds A Hero >>> A ogolnie to wysyp masz jak pijesz? Bo u mnie to niezaleznie czy bralam tabl czy nie...wysyp byl zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
A u mnie to zalezy, ale nie mam jakoś bardzo wysypu po piciu, ale odkad biore antybiotyki nie piłam, wiec sie troche obawiam. Ale i tak zamierzam wypic dwa albo trzy piwa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Aaa i jeszcze jedno... w ten dzien, co zamierzam wypic mam wziac tabletki? czy juz sobie jeden dzien odpuscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Everybody Needs A Hero mialo byc ;) No wiec ja jak pilam to antybiotykow nie wzielam tego dnia...I tak sie naprułam w sobote,ze do srody zjadlam tylko jedna zupke w proszku i ciut makaronu :D nie wiem czy to ten antybiotyk mnie tak zrąbal czy przesadzilam troche :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Everybody antybiotyk w krwi i tak bedzie wiec nie ma znaczenia czy wezmiesz czy nie.. a wysyp to indywidualna kwestia :P powinnass byc niezle zmeczona na drugi dzien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam zmeczona 4 dni :D Zastanawiam sie teraz ile ja wypilam.... nie pamietam praktycznie nic ;) Ale to byla 18stka :P A taka impreza jest tylko raz.Na codzien nie pije:) W sumie to ze mna jest tak,ze jak juz zaczne to pije do upadlego :D Ale nie ma co-3 razy w zyciu udalo mi sie pozostac trzezwa :D A raz to nawet wyszlam na takiego osła co nigdy nie pije ani nic ;) Bo towarzystwo bylo nowe i nikt mnie tam nie znal. Ale prawda jest taka,ze dziewczynie nie wypada tyle pic.Dopiero po ostatniej 18stce zrozumialam,ze lepiej wypic pare kieliszkow i miec malego dyma,ale bawic sie i tak fajnie no i co najwazniejsze nie miec wtedy wysypu,niz sie narąbac... Jest wtedy fajnie,ale wysyp to juz masakra. Dobra nie przynudzam juz ;) ide spac 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia87
Dziękuje za opinie. Na pewno wezmę pod uwagę Wasze wskazówki.:) A jeżeli chodzi o te tabletki antykoncepcyjne to ja przez długo, długo byłam nastawiona anty,ale po dłuższej rozmowie z moją ginekolog i dermatolog, po badaniach i obserwacji wszystkie 3 doszłyśmy do wniosku, że warto spróbować, a koszty ewentualnych skutków będą bardzo małe. Sam lek- Regulon, z tego co mówiła ginekolog należy do jednych z najmniejszą dawką hormonów, ale jeśli trądzik jest tym spowodowany to będzie wystarczającym antidotum. W każdym bądź razie myślę, że dużo nie tracę próbując. A co do tycia, to obwinianie tabletek anty...za nie jest zwykłym mitem. Tyje się od jedzenia i braku ruchu a nie od tabletek hm, bynajmniej tak twierdzą specjaliści. A ponieważ co najmniej 4 razy w tygodniu ćwiczę na siłowni mam nadzieję, że moja waga się nie zmieni;) Teraz zastanawiam się jeszcze nad włączeniem witamin albo cynku?? Chociaż narazie biorę Merz-spezial, a to działa (wg producentów) na schorzenia skóry, włosy i paznokcie, więc sama nie wiem czy coś jeszcze dorzucić. Jak myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
agusia87 mylisz sie mowiac ze "Tyje się od jedzenia i braku ruchu a nie od tabletek", jesi bierzesz hormony to rowniez czesto mozesz przytyc a Diane to lek hormonalny wiec przy nim rowniez mozna przynajnniej tak wydedukowalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat tutaj chyba jednak nie masz racji... tyje sie po hormonach bo one czesto powoduja zwiekszenie apetytu ale nie tycie jako takie jak czlowiek wie o tym i umie sie powstrzymac od jedzenia to jakos specjalnie nie przytyje :) za to inna rzeczy typu pajaczki, zatrzymywanie wody w ogranizmie, a co za tym idzie celulit i rozstepy...a przede wszystkim zmienne nastroje, dolki,placzliwosc i brak ochoty na seks to u mnie wszystko przemowilo za tym, ze juz wiecej do tabletek nie wroce. ale nie odradzam...kazdy probuje na wlasne ryzyko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
A ja tam nie narzekam na hormony, akurat Diane bardzo mi pomogła. Przytyłam przez wzmozony apetyt, ale mi akurat to wcale nie zaszkodziło. Mam pajęczaki, nie mam cellilitu, wzmozona ochota na sex..... były do mnie świetnie dopasowane... a co innego Cilest.... ale ogólnie hormony wcale nie sa takie złe, a tak naprawdę to i tak zalezy od indywidualnego typu organizmu i jego reakcji na hormon. A to od razu można stwierdzić, osoby wysoki, bardzo szczupłe z małym biustem, będą dobrze tolerować odpowiedni hormon, ponieaważ, sam maja jegoniedobór, o czym świadczy sylwetka, natomiast kobietki o sporym biuście - osobiście odradzam hormony. Mogłabym poprzeć to odpowiednią literatura jaką czytałam w swoim czasie na ten temat, jednak juz zapomniałam czyj to był artykuł odnośnie własnie hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie sadze, ze mozna to po wzroscie czy wielkosci biustu powiedziec...to nie takie proste :D Za to zgadzam sie, ze jest duzo roznych hormownow i mozna trafic na dobrze dopasowane... U mnie z diane jak u Ciebie pajaczki, apatyt ale za to choc ochota na seks...po Cilest, ciagle jakies doly, placz itp Ogolnie to wszystko fajnie tylko akurat Diane35 to mocny lek i nie powinno sie go brac wiecej niz rok, a niektorzy lekarze mowia, ze i nie wiecej niz pol roku...ja bralam dluzej z niewiedzy niestety :o Kazda sama musi poczytac i rozwazyc za i przeciw , a najlepiej zrobic badania przed dobraniem, a nie dobierac na chybil-trafil bo kolezanka polecila czy cos tam innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Dokładnie Quleczko, ja po Cilest miałam silna depresje, żadnej ochoty na sex i wywaloną brodę syfami..... na szczęście zostały już tylko syfy, a obecnie od 8 miesięcy nie zażywam już hormonów. Diane ogólnie brałam 3.5 roku.... własnie szkoda, że tak silna na wątrobę... bo byłą fajna, ale nie chce już wracać do hormonów wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze doswiadczenia mamy bardzo podobne :) ja przy dianie zapomnialam co to tradzik....ale coz, inne kwestie przewazyly i wole jednak walczyc z tym co mam bez hormonow :) w tej chwili i tak jest naprawde niezle... skinoren + humektan dobrze sie spisuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
A co to jest humektan?? A włąsnie chciałam napisać jescze, że kilka dni temu kupiłam sobie stale uzywany przeze mnie żel do mycia twarzy Effaclar, dostałam do niego kilka próbek min Vichy podkład NORMATEINT, wczoraj goo uzyłam na spotkanko i musze powiedzieć, że dobrze się spisuje, bardzo trwały, kryjący, żadnego pogorsze3nia się stanu brody po nim, sero nowych zaskórników, lekki. Spodobał mi się, ale zastanowię się, czy kupi c, bo na codzień nie maluje się wcale... tylko na jakies wyjścia, bądź szczęgólne spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to niedrogi nietlusty krem nawilzajacy do kupienia w aptece, choc czesto trzeba prosic by zamowili... ja ostatnio postawilam na lagodne traktowanie swojej twarzy i nawilzanie, a nie wysuszanie jej srodkami na tradzik :) Fajny jest bo nie zostawia tlustej warstwy i skora sie po nim nie swieci :) http://www.emolienty.pl/index.php?ps=humektan Co do podkladu...to by stwierdzic czy zapycha i powoduje zaskorniki czy nie , to trzeba by go uzywac dluzej niz jeden raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
No własnie, ale na bank nie będę używać go codziennie, no chyba, że zajdzie potzreba... nosiłam go wczoraj na sobie caluśkie 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×