Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość donniedarko
mmj-ja mam podobnie niestety,a każdy stan zapalny MOŻE zaogniać trądzik..dziwne to wszystko, SandraCa-ja w Zielonej Górze poznałem już wielu lekarzy i w końcu znalazłem gabinet Este Derma.Pani dr to Ewa Włosińska -Strzelecka-mówi się o niej,że to najlepszy lekarz dermatolog-kosmetolog w naszym mieście.Bardzo ją polecam.Ostatnio sama nawet robiła mi głęboką mikrodermabrazję na dwie blizny. Pytaj w razie czego,odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tego gabinetu i zabiegów :) Co do pytania o azot-nie mam blizny po tym syfie,mała plamka jest,ale to raczej dlatego,że po prostu miałem tam pryszcza.Nie ma żadnej blizny jak mówiłem i nic mnie to nie kosztowało :) Tydzien później miałem zrobioną mikro na prawy policzek i jakiś kwas na lewy.teraz powoli to schodzi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Byłam dzisiaj u dermatologa. I własnie skończyłam kuracje duackiem. Teraz pani przepisała mi dalej Teatraysal oraz Difterin żel na noc i Klindacin T żel na rano. Nie wiem czy nie pokreciłam nazw, bo jakaoś taok niewyraźnie napisała:P Stosowaliście któraś z tych maści? Skuteczne? Jeśli wie ktoś, coś na ich temat, prosze o odpowiedź:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Czyli znowu wyrzucanie siana w błoto?Masz poważny trądzik?Proponuje znaleźć lekarza,który przepisze Isotretinoinę. Differin to lek,o którym słyszałem różne opinie.Od rozpływania się nad nim aż po bluzganie.Sam nie stosowałem,choć też został mi kiedyś przepisany.Klindacin T to antybiotyk,więc w połączeniu z Tetralysalem tworzy terapię krzyżową,więc skuteczną.Sam taką przechodziłem,tyle ,że przy pomocy Unidoxu i Duacu.Mi pomogło,ale potem miałem wiele zabiegów i cały czas stosuje Skinoren.Życzę powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Ale się zdenerwowałam, pojechałam do Pani dermatolog, a ona na urlopie, oj musze przetrzymac jescze te dwa tygodnie, a już mie cholera bierze, wiem, co spowodowało mój mały nawrót - stres, mam teraz ogromnie stresujący czas, strasznie wręcz stresujący. I cholerka nie umiem sobie obnizyc tego poziomu stresu.... Donnie ja biore już 3 miechy unidox, duac na jedno miejsce od 3 tygodni, czekam czekam i czekam na wizytę w końcu u Pani Magicznej dermatolog ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Ja brałem Unidox od 4 października do 20 stycznia,więc prawie 4 miesiące.Duac wtedy też był w użyciu.To dobra mieszanka. A Ty mówisz o tej pani dr ,o której pisałem,tak? Ona faktycznie wyjechała i wróci 14 kwietnia,ale mam jej komórkę i mówiła,że w każdej chwili mogę zadzwonić jakby coś się działo,bo w końcu mam strupki po głębokiej mikro;p w każdym razie jeszcze raz polecam tę panią,to pierwszy lekarz,który w ogole był w stanie ze mną porozmawiać dłuzej niż 3 minuty.Pamiętam,że pierwsza wizyta trwała jakieś 15 minut,oj działo się :D Potem był pierwszy zabieg i dobre efekty ,teraz jest coraz lepiej. Everybody Needs A Hero-ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Oj, mam 25 lat ;) Tak własnie o tej Pani mówie, juz raz do niej dzowniłam... ale ok, poczekam. JUż właściwie nie moge się doczekać..... musi się udać, za duzo mam pozytywnej wiary w to teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Donniedarko mam 17 lat, a dlaczego pytasz? o to chodzi, ze nie mam powaznego tradziku. ja borykam sie z podskornymi pryszczami. taka jakby kaszka. ale dzieki poprzednim lekom(duac, skinokren i tetralysal) zauwazylam znaczna poprawe. a dzisiaj dermatolog przepisala mi te nowe leki, o ktorych wspominalam wczesniej. Powiedziała, ze jes t to konieczne, bo siedza bardzo gleboko... wiec mam nadzieje ze cos pomoze.;) Ale najgorsze jest to, ze wyciskam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
hahahha jeju jeju, a ja myslałam, że z tym wiekeime to do mnie, sorrrrry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barakuda 8
Słuchajcie,ja stosuję duac dopiero kilka dni,ale wydaje mi się,że widzę leciutką poprawę...Nie wiem,może sobie to wmawiam,bo bardzo się napaliłam,że ten lek mi pomoże. W niektórych miejscach skóra mi się trochę łuszczy.Ogólnie czuję lekkie szczypanie po nałożeniu duacu, ale to chyba dlatago,że ja,jak już pisałam wcześniej,nie potrafię użyć tak małej ilości jak sugeruje ulotka. Ktoś wcześniej pisał o usuwaniu migdałów jako o sposobie wyleczenia trądziku.No nie wiem......Ja usunęłam migdałki parę lat temu (i dobrze bo były strasznie zaropiałe!),ale cera mi się po tym w żaden sposób nie poprawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
SandraCa-25 lat to piękny wieku;p ja mam 23:P szkoda tylko,że musimy się użerać z tym ścierwem!Czekaj na panią doktor,a później będzie git,na pewno! Pewnie jeśli nie masz ostrych zmian zapalnych,to od razu oprócz leków zaleci różne zabiegi.Swoja drogą,to mimo,że mój trądzik nie jest mocny i skupiony jedynie w samych środkach policzków,to często myślałem o IZO,a to dlatego,że w tym wieku,po paru już kuracjach antybiotykiem,efekty były średnie,a to ponoć pierwszy warunek do podjęcia terapii izo. Everybody Needs A Hero= 17 lat to jednak mało na IZO,szczególnie jeśli masz słaby trądzik.Pytałem,bo jeśli miałabyś np 25 to myślę,że IZO byłoby najlepszym rozwiązaniem.Póki co stosuj te leki co masz przepisane.Ja na początku miałem zwykłe pryszcze,potem pojawiały się większe i po ich wyleczeniu czuć pod skórą małe grudki,tylko dwie zostały,ale jednak.Też bym chciał jeszzcze antybiotyk,ale wyzej wspominany lekarz powiedział,że starczy.Teraz Skinoren i zabiegi i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam na trądzik polecam DROMIN. Doskonale schodzi po ok 4 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Dromin to suplement diety,który choćbyśmy chieli,nigdy nie upora się z prawdziwym trądzikiem.Wspomoże walkę,ale sam nie zdziała cudów.Jak ktos ma okazjonalne syfy to tak,jak najbardziej,ale przy trądziku,to juz inna bajka!Ale dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
siemka nie pisalem bo mnie nie bylo :D a teraz dwa pytanka.. pierwsze odnosnie tych migdalow ropnych moze to byc przyczyna tradziku czy tylko moze nasilac tradzik? a drugie pytanie co sadzicie o stosowaniu B-Karotenu przy roaccutane, mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Ropne migdały zdecydowanie MOGĄ nasilać trądzik.Każdy stan zapalny w organiźmie może mieć takie działanie.Zepsute zęby,zapalenie ucha,ropne migdały czy nawet zapalenie pęcherza czy innych narządów wewnętrznych. Co do beta karotenu to ja uważam,że tak. Czytałem juz wiele wypowiedzi ludzi,którzy stosowali różne sprawy p rzy kuraci ISO,tym bardziej,że Twój trądzik,sądząc po fotkach,nie był bardzo mocny,więc z powodzeniem używaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf
a czy pomaga on na te ropne pryszcze..?? Mam ich bardzo duzo:( kryje sie podkladami ale i tak widac.. i przy tym przybywa mi mnóstwo zaskornikow otwartych i zamknietych mam juz chyba wszystko co sie da na tej twarzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
ok doniedarko dzieki za wypowiedz :) jeszcze zastanowie sie czy pic codziennie kubusia czy brac beta karoten w witaminkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Dan91-lepiej jak będziesz pił świeży sok z marchewki,taki jednodniowy.Przypominam,że ISo to pochodna wit A,a nie jej czysta postać.W soku z marchweki znajduje się nastomiast prowitamina A,więc też nie jest to wit A w dosłownym znaczeniu,dlatego te dwie substancje nie będą sobie przeszkadzały.Natomiast jakbyś np chciał brać ISO i do tego łykać witaminę A w kapsułkach to mogłyby byc problemy ;p Gf-tak,Duac pomaga przede wszystkim na ropne.Na zaskórniki dobry jest Brevoxyl i Skinoren,szczególnie na te zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Dan91-lepiej jak będziesz pił świeży sok z marchewki,taki jednodniowy.Przypominam,że ISo to pochodna wit A,a nie jej czysta postać.W soku z marchweki znajduje się nastomiast prowitamina A,więc też nie jest to wit A w dosłownym znaczeniu,dlatego te dwie substancje nie będą sobie przeszkadzały.Natomiast jakbyś np chciał brać ISO i do tego łykać witaminę A w kapsułkach to mogłyby byc problemy ;p Gf-tak,Duac pomaga przede wszystkim na ropne.Na zaskórniki dobry jest Brevoxyl i Skinoren,szczególnie na te zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
doniedarko dzieki za te informacje bo o to mi chodzilo :) czy to nie sa te same witaminki A i nie beda sie gryzly.. :) postanowilem pic czesciej kubisa niz teraz i jesc codziennie marchewke :) 100g marchewki ma 10mg beta-karotenu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nja
mam pytanko wiecie co pomaga na te czerwone placki? ja stosowalam duac 3 tygodnie i bylo wszystko oki, a jak wstalam 4 dni temu i sie przejrzalam w lustrze to doznalam szoku ;/ nos czaly czerwony i taki chropowaty, no poprostu zgroza, ktos moglby pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
nastepny glupi spamer.. ;/ !FlimekPOP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
a wie ktos moze z was jaka marchew jest najlepsza? :P bo soczki pije staram sie codziennie jedena le chcialbym jesc marchew i mysle czy surowa jest dobrze przyswajalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Dan-surowa jest najlepsza,bo ma najwięcej składników odżywczych,ale jak się jej poje więcej niż tydzień,to możesz mieć różne dolegliwości zołądkowe,dlatego jeśli zamierzasz jeść codziennie chociaż jedną to po prostu ją sobie lekko podgotuj,może nie będzie tak smaczna,ale z pewnością lepiej przyswajalna dla żołądka. A teraz mam pytanie do dziewczyn,chociaż pewnie i chłopaki może coś mi doradzą. Szukam dobrego filtra słonecznego.Ktoś mi polecił Vichy(faktor 50 i ponoć matujący,dla skóry wrażliwej),ja sam chciałem La Roche Posay.Konkretnie chodzi mi o taki dla sportowców,wytrzymały na pot i wodę.Wiem,że La Roche taki ma,ale faktor 40,a to za mało dla mnie,tym bardziej z trądzikiem,więc myślę,że 50 to minimum.No i jak się tego używa?Na całą twarz czy jak?Rozumiem,że jak się ma trądizk,to najpierw moge nałożyć Skinoren,którego używam,a po ok godzince filtr?Reasumując szukam-filtr conajmniej 50tka,dla skóry wrażliwej.Jak coś wiecie,to liczę na podpowiedź.Spytałbym się pani doktor,ale ona wyjechała a ja muszę w poniedziałek na korty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
doniedarko to ja Ci teraz sie odwdziecze i powiem ze bardzo dobry jest BIODERMY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
sorka ze jeszcze raz spytam alle tak dla pewnosci :P mozna stosowac beta-karoten przy roaccutane bo to jego prowitamina.. nie bede mial jeszcze wiecej witamina A w organizmie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
bo wiem ze nie mozna stosowac Wit A przy roa ale prowitamina to co innego..;p wiece nie chce doprowadzic do zgonu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Ja stosuje zawsze filtry, z vichy nie byłam zadowolona, ale z La Roche Posay zawsze, i stosuję, polecam, przejrzyj na stronie LRP kremy z filtrami, smaruj je na cała twarz, grubo nawet nie żałuj. to nic że zatyka, albo jest tłusty. Tak ma być, zawsze na pół godziny przezd wyjściem na słońce - to ważne. I co dwie godziny najlepiej powtórzyc nakładanie. Jutro napiszę wiecej i lepiej, bo teraz zmykam spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Dan91-spokojnie,jest tak jak mówilem.Beta karoten to prowitaminy,nie sama wit A.Jednak jakbyś zauważył jakiekolwiek zmiany w samopoczuciu to odstaw na tydzien i zobacz czy miną.Na pewno Cie to nei zabije :P będzie ok. SandraCa-ja właśnie byłem na stronie La Roche i tak jak pisałem tam znalazłem taki żel dla sportowców,ale faktor ma 40,a to za mało dla mnie. Parę osób polecało mi Vichy właśnie. Szukam opinii,bo się na tym kompletnie nie znam,a jak już chcę wydać 50 zł na filtr to chciałbym zeby był to zakup trafiony. Czyli rozumiem,że jak nałożę warstwę,to potem nakładam kolejna bez zmywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
ok dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×