Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Żadnych antybiotykow nie przepisala, nie wyslala na zadne badania? Jesli tak to czas zmienic lekarza. Wyciskania jest sie trudno oduczyc jednak sprobuj bo warto, jak ja widze ile mam teraz blizn na twarzy to zaluje, poza tym jesli nie bedziesz wyciskac zmiany beda szybciej schodzic i beda mniej widoczne, najwazniejsze nie bedzie blizn. Tradziku mozna sie pozbyc przy dobrych wiatrach spokojnie w pol roku, blizny zostaja juz na cale zycie - jedynie z czasem staja sie mniej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf
nigdy nie mowila o jakich kolwiek badaniach, ostatnio przepisala mi doustny antybiotyk UNIDOX ale bardzo małą dawke.. nawet nie zauważyłam minimalnej poprawy... ogólnie miałam już bardzo, bardzo dużo maści i zeli ale to wszystko... no i oczywiscie kasa poszła w błoto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm to nie spieszylo jej sie z lekami do ustnymi, mala dawke tz? 1 tabletka dziennie? Jesli ten antybiotyk nie pomoze zapytaj sie o tetrysal. Możesz zapytac sie tez o to czy tradzik nie jest wywolany hormonami, wlasnie czy stosujesz jakas antykoncepcje? U kobiet dobor odpowiednich tabletek bardzo czesto przynosi pozadany efekt - jednak wszystko trzeba robic pod kontrola lekarza. w ogole jaki jest Twoj tradzik? Ropne gule czy taka kaszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
Nie nazwałabym zwykłej wymiany zdań i opinii "pieniactwem", ale różnie ludzie mogą nazywać posty na forum. Po to właśnie chyba wymyslono to forum, żeby każdy mógł sie wypowiedzieć. No a co do Twojego lekarza, to rzeczywiście zazdorszcze, bo ja na takich konowałaów trafiałam, że już mi sie wydaje, że pożądnych już nie ma. Ciesz się, że masz to szczęście. no i że działa. A co do kolegi co pisał, że stawia na lepsze leki z wyższej pólki, to i owszem, ale nie zawsze cena=jakość. Wiem coś o tym, bo stosuję wiele kosmetyków różnych i te b.drogie czasem są gorsze od tych tanich. No ale w leczeniu trądzika, rzeczywiście lepiej nie ryzykować. Tylko jak wszyscy dobrze wiecie na każdego działa co innego. Poza tym leczenie trądzika jest bardzo długotwałe i kosztowne...mnie leczono metodą prób i błędów aż wreszcie sama sie wzięłam porobiłam SAMA wszytskie badania i jest ok. No i niech sie tak kolega nie denerwuje ;) złość piękności szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf
Nie sosuje tabletek anty. a co do antybiotyków.. miałam brac 1/2 tabletki dziennie ;/. W poniedziałek ponownie wybieram się do dermatologa gdyż konczy mi się duac.Tym razem pójdę do kogoś innego.. Swój trądzik oceniłabym bardziej na ropny niżeli na kaszkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoj tradzik jest jakis bardzo rozlegly czy tylko wystepuje np. na policzkach, czole, ramionach? 1/2 tabletki dziennie to na moje oko troszke malo ja bralem 2 dziennie. Zapytaj sie jej dlaczego taka dawka a nie inna. Jesli twoje pryszcze naleza do tych ropnych to duac powinnie byc odpowiednim lekiem ewentualnie metronizadol lub climacyne czy jakos tak. Polecil bym Ci brac cynk, zmniejsza lojotok tym samym liczbe wypryskow - kosz okolo 10 zł miesiecznie. Jeszcze moge Ci polecic krem do skory tradzikowej Asa Acnofan, ale to tyle z lekow ktore mozesz dostac bez recepty. Jesli jest zle to na moje oko nie obejdzie sie bez porzadnej terapi antybiotykowej lub hormonalnej w najgorszym scenariuszu terapi isoteryna. jednak najpierw znajdz dobrego lekarza i porozmawiaj z nim na kazdy z tych tematów, wypytaj sie o badania skutki uboczne, koszta itp. Cynk oczywiscie i Acnofan mozesz brac na walsna reke to tym sobie krzywdy nie zrobisz jesli jestes rozsadna dziewczyna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf
dziękuję za porady :) W poniedziałek polece po cynk :) i zobacze co powie mi dermatolożka. Wcześniejsza stwierdziła ze nie mam mocnego trądziku i dala mi 1/2 tab. hahaha"nie mam mocnego tradziku" chyba okularów nie założyła fakt moze nie mam pryszcza na pryszczu ale mam tego sporo a w szczegolnosci wagrów i zaskórników.Wszystko pokrywa się na całej twarzy a i teraz zauważam mam coraz wiecej na ramionach i delodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Ja stosuje Humavit skrzyp + pokrzywa od około roku. Jakiś czas temu zrobiłem sobie przerwę i zauważyłem pojawiające się nowe wypryski. Zażywam go 3 razy dziennie po 3 tabletki, popijam bratkiem. To jest takie moje zabezpieczenie po każdym posiłku. Muszę przyznać że naprawdę zapobiega powstawaniu trądziku. Jak wygląda z tym cynkiem? W jakich opakowaniach i jakiej firmy? Ile razy dziennie trzeba zażywać? Może zmienię Humavit na cynk. Troszkę się obawiam bo kiedy odstawiłem na moment Humavit od razu pojawiły się nowe wypryski. Humavit przy takiej dawce jaką stosuje wystarcza na 27 dni (cena 11,20)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Humavit nie jest lekiem,natomiast cynk tak.Co prawda oba produkty podpinane są pod suplementy diety,ale działanie cynku jest silniejsze. Cynka ma jedno podstawowe zadanie-hamować łojotok i powiem szczerze,to działa! Tyle,że nie radzę zwykłego Zincasu,ale Zincas Forte lub Zincteral.Oba te specyfiki mają dużo większą zawartość jonów cynku,niż zwykły Zincas.Zincas Forte i Zincteral są na receptę i tylko te polecam,owszem możesz kupić zwykły,ale wyliczyłem,że jedna tabletka Forte zawiera w sobie tyle cynku ile 5 i pół tabletki zwykłego(sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
oj blondyn strasznie, ale to strasznie przesadziles piszac "blizny zostaja na cale zycie" ja by powiedzial ze nie dluzej niz na rok przy biernym usuwaniu chyba ze ktos ma naprawde problem z gojeniem sie blizn i ran, a jezeli juz zastosujemy mikrodermabrazje, peeling trojchlorooctowy to po 3 zabiegach po bliznie mozemy miec pamiatke jedynie na zdjeciu : ) a jak ktos ma naprawde wielki problem to przeszczepia skore z posladkow na twarz i wyglada jak niemowlak : P i gdzie tu cale zycie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
mi same (podkreslam ze nawet przy bez Roaccutane) przebarwienia schodza po pol roku calkowicie! kupa czasu no ale warto czekac.. jak zaczalem brac Roaccutane to mnie wysypalo straszliwie na szyi...porazka mialem tam czysciutka skore bez niczego a tu nagle przebarwienie za przebariwniem.. minely dwa miechy od ostatniego pryszcza na szyi i nie ma zadnego przebarwienia! nic a nic ..jesli mi to nie wroci do po z poczatkiem wiosny zaczne zabiegi kwasem trojchlorowym albo laserem : ) zycze wam i sobie powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienio89
Blizny zostaja na cale zycie tylko potem staja sie bardziej elastyczne i mniej widoczne. Przeszczep skory to jedyne wyjscie zeby ich sie pozbyc calkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Eh.. to sobie robcie przeszczep jak tak uwazacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bylem ja tylko nic mi sie pojebal, za duzo ich ^^. Poprostu chodzi mi o to ze one zawsze juz beda moze i nie bedzie ich widac bez porzadnych okularów ale i tak tam beda :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie wrocilem od lekarza i od dziwo zakonczyłem leczenie Aknenorminem. Mam dokonczyc to co mi pozostalo i na tym koniec, dawke jaka przyswoiłem to koło 5400-6000mg, teoretycznie przy mojej masie powinno to byc 8800 mg jednak zrobie tak jak mi radzi i zobaczymy czy beda jakies nawroty. Przepisala mi na blizny Atrederm oraz powiedziala mi ze mam sobie kupic krem z filtrem slonecznym 50+. No nic zobaczymy jak to dalej bedzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
A ja jade do 9tys. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
a za soba mam 5400 : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Wode utleniona poleciła dentystka na rany i miejsca zapalne, pozdrawiam :) U mnie się bardzo sprawdza, a ani przebarwiona, a ni spalona, a ni nic, a na dodoatek zero pryszcza :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
a ja myslalem ze tylko dermatolog leczy skore... : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Do SandraCa Nie pomyliłaś czasami lekarzy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
;) Pani chciała dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Jeśli Ci to pomaga to w porządku :) życzę powodzenia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz18
mam pytanko : stosowalem kiedys duac i zrobil naprawde na mnie duze wrazenie:) i teraz zamierzam zakupic go znowu tylko czy na slonce mozna wychodzic z ta mascia? moge swobodnie sie opalac? bo ja chce go nakladac tylko na noc wiec nie wiem pomozcie! z gory dziekuje . POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Do łukasz 18 Niestety przy stosowaniu Duacu nie można się intensywnie opalać. Działa foto uczulająco. Dermatolog poleciła mi filtr przeciwsłoneczny 50+. Wydaje mi się jednak że delikatne opalanie nie powinno zaszkodzić. Nie przesadzaj tylko ze słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Właśnie wróciłem od dermatologa. Byłem u innego niż zwykle. Przepisała mi Tetralysal 300mg. Na razie dwa opakowania. Jedno mam zużyć przyjmując dwa razy dziennie a drugie raz dziennie. Nie wiem czy nie za mocna dawka ale jestem zdesperowany i chcę wyleczyć się do końca. Boję się tylko nawrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne Men 25
Będę relacjonował kurację tetrysalem. Zauważam to, że z roku na rok mój trądzik jest coraz słabszy. Mam nadzieję że po kuracji tetrysalem ustąpi raz na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
No zobaczymy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczucha_18
o matko jak ja dawno tu nie byla;]hihi zaczynam 3tubke Duac hmm...pryszcze sa mniejsze nie powiem ale nie mam takich efektow jakich chcialam dermatolog przepisala mi 3raz bo uwaza ze skora jeszcze nie powinna sie przyzwyczaic...jak skoncze 3 tubke i rezultaty beda takie sobie to sie udusze....tak w ogole wlasnie przed chwila czytalam o URYNOTERAPI chyba dobrze napisalam:) polega na przemywaniu trądziak własnym moczem..yy...sa opinie ze pomaga...moze ktos z was tego probowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
ja slyszalem ze nasienie tez jest dobre hehe : P ale naszczescie nie probowalem wiec i z moczem bym byl ostrozny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko powiem, z racjonalnego punktu widzenia, gdyby przemywanie twarzy moczem dawalo takie rezultaty, to juz od nastu lat firmy farmaceutyczne przestalyby produkowac leki na tradzik. Chyba, ze ktos jest zwolennikiem teorii spiskowych, ze firmy oraz dermatolodzy sie dogadali i blokuja informacje o zbawiennym dzialaniu moczu, po to by ludzie kupowali ich leki ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×