Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Antoinette

Kto stosowa艂 lek na tr膮dzik DUAC?

Polecane posty

Go艣膰 Dan911
Masz racj臋 - stosowanie alkoholu na sk贸r臋 jest nie zdrowe, ale o Roa nie wiesz nic, a je艣li Ci臋 to nie obchodzi to po co zacz臋艂a艣 gadk臋 o tym? Po za tym moja emocjonalno艣膰 to nie kwestia dojrza艂o艣ci, a temperamentu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
alexandra_m-uff troch臋 tego by艂o.Ja mam za sob膮 dwie kuracje Dalacinem C-to by艂o jakie艣 dwa lata temu-oczywi艣cie za ka偶dym razem tr膮dzik wraca艂; potem okaza艂o si臋,偶e jest na tyle powa偶nie,偶e musz臋 znowu bra膰 antybiotyk-zacz膮艂em w pa藕dzierniku 2007 Unidox(moim zdaniem i zdaniem wielu lekarzy najlepszy antybiotyk na syfy),bra艂em r贸偶ne dawki,do tego mia艂em oczywi艣cie Duac.Bardzo dobrze wszystko wygl膮da艂o na pocz膮tku stycznia.Wtedy zacz臋艂a si臋 moja walka z plamami i ma艂ymi bliznami.Peelingi(takie agresywne,gdzie sk贸ra schodzi艂a mi przez 3 dni p艂atami),do tego mikrodermabrazje i CYNK hamuj膮cy 艂ojotok,witaminy a+e oraz rozpuszczalna C,no i jeszcze migda艂owe peeling(to tak srednio raz na dwa tygodnie).Wszystko to zdzia艂a艂o cuda,naprawd臋.Teraz przyszed艂 moment kulminacyjny...SKINOREN.Ja uwa偶am,偶e mimo,i偶 jest to lek wspomagaj膮cy i pomaga przy s艂abszym tr膮dziku,to jest to lek cudo :P Naprawd臋 go polecam.Sk贸ra i bakterie si臋 NIE UODPARNIAJ膭,mo偶na stosowa膰 w lecie i w og贸le jest zajebisty ;p Ostatnio u mnie troch臋 gorzej(odpuka膰),na lewym policzku wszystko super,zero syf贸w.Prawy troch臋 wi臋cej stan贸w zapalnych,lekarka przepisa艂a mi ma艣膰 Bactroban,kt贸ra 艂agodzi te miejsca.W pi膮tek kolejny peeling migda艂owy. M?iesi臋czne koszty leczenia to ok 400 z艂(peelingi,偶el do twarzy,filtr,Skinoren,witaminy,cynk). Ludzie, ludzie. Dajcie spok贸j tym k艂贸tniom. :) Dan powiem Ci tylko,偶e wierzy膰 mi si臋 nie chce,偶e lekarz przepisuje 16sto latkowi ROA mimo,偶e jego tr膮dzik nie jest nasilony,a uparty. M贸j te偶 nie jest nasilony,ale bardzo uparty,bardzo...a jak dzi艣 spyta艂em i antybiotyk to lekarka spojrza艂a na mnie i powiedzia艂a,偶e zg艂upia艂em chyba,bo nie ma na co;p Reasumuj膮c-albo Tw贸j lekarz wydaje lek na wyrost,albo Tw贸j tr膮dzik faktycznie by艂 silniejszy ni偶 go interpretujesz(bo przecie偶 ta sama sprawa mo偶e dla mnie wygl膮da膰 tragicznie,a dla kogo艣 innego super i na odwr贸t).Chodzi o to,偶e w wieku 16 lat i przy ma艂o nasilonym tr膮dziku wypisywanie ROA(kt贸ry notabene uwa偶am za dar od niebios;p)to lekka przesada,no ale jak m贸wi臋...Kwestia interpretacji.Pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
Nie kurde... by艂 mocny : ( po prostu mam teraz takie odczucie nie maj膮c go wogule : P Ale bardziej uparty ni偶 nasilony, jak bra艂em Tetralysal to nic prawie (!) nie mia艂em, a potem wraca艂o ah... szkoda gada膰. Moja lekara leczy艂a nim ju偶 du偶o os贸b wi臋c jest do艣wiadczona : ) I to nie, 偶e m贸wi "nigdy nic Ci nie b臋dzie od tego leku", powtarza, 偶e przy odpowiedniej opiece szanse s膮 minimalne, a nawroty u ch艂opak贸w w jej przypadku nie mia艂y miejsca.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
a powiedz mi gdzie jest ta Twoja lekara?Tzn co to za miasto?Mo偶e jakie艣 namiary masz na ni膮? Ja co prawda nie potrzebuj臋 i nie chc臋,ale mam kogo艣 komu bardzo przyda艂by si臋 ISO,ale w zielonej ju偶 dw贸ch lekarzy jej odm贸wi艂o.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hej hej
moze kto艣 juz pisal, nie iwem ale w aptekach NASZE ZDROWIE w Szczecinie 30 gram jest nie za 80 a za 45 zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzisja kupowala na bramie!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 lukasz18
mam pytanko: od 3 dni stosuje DUAC mialem takie duze pojedyncze gule (nieropne) teraz one sie zmniejszyly a pojawily sie na mojej twarzy takie bardzo male ropke krostki(niewiem czy mozna to nazwac krostkami) nie mam pojecia co to jest? i jak to leczyc?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ka偶dy inaczej reaguje na Duac. Ja mia艂am na pocz膮tku \"wysyp\", potem by艂o super. Teraz w zasadzie jest ok, raz co艣 na jaki艣 czas wyskoczy, ale chcia艂abym wyleczy膰 si臋 tak, aby nic nie mie膰:) Donnienarko a te peelingi mo偶na robi膰 w lato? ja mia艂am kwasem glikolowym i baardzo podra偶nia艂 i nie mia艂am jak tego zamaskowa膰, bo cokolwiek na艂o偶y艂am to piek艂o, a lekarka kaza艂a mi jeszcze w domu glyco a naklada膰:( Ja my艣l臋 o mikrrodermabrazji, ale po Egipcie. Co do Roa,Izoteku, to ja pisa艂am o sobie. Na szczescie stan sk贸ry mam taki 偶e nie musze my艣lec o tego typu kuracjach, a nawet jakby by艂 tragiczny, to nigdy przenigdy bym si臋 na tyo nie zdecydowa艂a:) Poza tym zdarza si臋, 偶e wraca i po tym i co wtedy- bra膰 na okr膮g艂o, do ko艅ca 偶ycia, az si臋 kompletnie wyniszczy? Nie, dziekuje. Bierzcie i B贸g z Wami:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
reach-pierwsza sprawa to Tw贸j stosunek do ROA. Poczytaj troszk臋.Uwierz mi,lekarze prowadz膮 badania. Je艣li kto艣 ma nawr贸t po ROA,to jest druga terapia,je艣li zdarzy si臋 trzeci nawr贸t(co zdarza si臋 u uwaga 0,75%)to jest trzecia i to jest koniec.To nie jest taki lek jak antybiotyk.On zamyka,zmniejsza do minimum pory w sk贸rze i takie tam inne. Co do peeling贸w to tak-ja mia艂em dwa rodzaje-takie mechaniczne zio艂owe(280z艂)-艣cieranie nask贸rka bardzo g艂臋boko,sk贸ra czerwona no i wiadomo,偶e brak s艂o艅ca przez 3-4 dni.Mia艂em te偶 enzymatyczne czyli takie nieinwazyjne(np migda艂owy),kt贸re robi臋 艣rednio 2 razy w miesi膮cu,w pi膮tek id臋 na kolejny,wi臋c latem spokojnie mo偶na:) Polecam.Mia艂em ju偶 艂膮cznie 6 peeling贸w i 4 mikrodermabrazje i efekty s膮 super.Oczywi艣cie to nie koniec i efekt贸w nie wida膰 od razu,ale sk贸ra jest du偶o 艂adniejsza,tyle,偶e troch臋 bardziej si臋 przet艂uszcza,ale stosuj臋 cynk wi臋c nie jest 藕le.Polecam!No i do tego Skinoren,bo on te偶 likwiduje 艂ojotok i pomaga sk贸rze wr贸ci膰 do normalnego stanu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mariar
Do tych co znaj膮 si臋 na Roacutane lub IZOTEKU- czy powiedzmy jesli kobieta zajdzie w ciaze rok lub 2 lata po, to napewno dziecko urodzi sie zdrowe? ja mam na tym punkcie schize. Mam juz 23 lata i nadal tradzik i wlasciwie ten lek to moja ostania szansa. Boje sie tylko, ze w przyszlosci dziecko mogloby byc uposledzone. Czy znacie przypadki, ze kobieta po kuracji i odczekaniu roku zaszla w ciaze i urodzila drowe dziecko?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
"Czy znacie przypadki, ze kobieta po kuracji i odczekaniu roku zaszla w ciaze i urodzila drowe dziecko?" po tak zadanym pytaniu trudno wywnioskowa膰 co autor mia艂 na my艣li...ja w ka偶dym razie nie s艂ysza艂em aby kobieta kt贸ra by艂a pod opiek膮 lekarza i bra艂a iso,urodzi艂a chore dziecko.Jesli lekarz jest dobry,a Ty rozs膮dna to bedzie ok,ale nie oczekuj,ze kto艣,ktokolwiek da Ci gwarancj臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
\"Poza tym zdarza si臋, 偶e wraca i po tym i co wtedy- bra膰 na okr膮g艂o, do ko艅ca 偶ycia, az si臋 kompletnie wyniszczy? Nie, dziekuje. Bierzcie i B贸g z Wami\" Kolega ktory pisal wyzej mial racje, max to 3 kuracje jedna zdarza sie to u mniej niz 1% chorych. Mariar podczas terapi kategorycznie nie mozna zajsc w ciaze grozi to uszkodzeniem plodu, dziecko moze miec wady wrodzone lub tez nie przyjsc zywe na ten swiat. Ulotka podaje ze ze po zakonczeniu leczenia mo偶na bezpiecznie zajsc w ciaze juz po miesiacu, jednak ja bym dmuchal na zimno i sprobowal dopiero pol roku po zakonczeniu kuracji - wczesniej zrobil bym jeszcze wszelkie potrzebne badania. Ryzykowac nie wolno :). Piszac krotko w ciaze lepiej nie zachodzic w trakcjie terapi i w ktotkim czasie po. jeslis ie do tego zastosujesz to bedzie wszystko ok :). W pierwszych zdaniach moglem troche wystraszyc, jednka nie mam nikomu zamiaru wmawiac ze lek jest cudowny. Trzeba byc madrym, wtedy mozna go stosowac ;).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
"Czy znacie przypadki, ze kobieta po kuracji i odczekaniu roku zaszla w ciaze i urodzila drowe dziecko?" Poczytaj poprzednia strone, a jesli nie to jeszcze wczesniejsza kolega mmj pisal ze kobieta stosujaca iso, urodziwa zdrowe dziecko - po kuracji odczekala 3 miesiace. Powinnas tam tez znalezdzc szczatkowe namiary na owe forum ;).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
Koledzy ju偶 wszystko napisali. Podpisuj臋 si臋 pod tym : ) Gabinet ma na NFZ w Ole艣nicy k. Wroc艂awia na ul. Ludwikowskiej tel. 717982826 : )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
To jest nr. do rejestracji w przychodni : ) Ja nie czekam na wizyt臋, bo wiadomo... Roaccutane : D ale normalne si臋 czeka 2 tygodnie : )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Angelaaaaaa
Hejjj mam takie zapytanie ostatnio na mojej twarzy pojawi艂y si臋 przedziwne pryszcze(?) a razcej to nie s膮 pryszcze tylko du偶e czerwone g贸rki:| (nieropne) co to moze byc?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
Nie wiem... spr贸buj spyta膰 dermatologa,mo偶e on/ona si臋 na tym zna? :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
To si臋 chyba nazywa tr膮dzik guzkowaty, w ka偶dym b膮d藕 razie te偶 czasami takie mia艂em, boli i du偶e, ale bez ropy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 angelaaaa
ja teraz juz nie chodze do dermatologa bo zaden mi nie pomogl...a tylko wydalam kupe kasy:( a jest na ten tradzik guzkowaty jakies lekarstwo znacie cos?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
Tzn to jest normalny tr膮dzik tylko takie masz pryszcze : P najlepiej zrob zdjecie i pokaz co to sie tam wykulo. A i pamietaj, ze nie idac do lekarza tylko pogorszysz stan samo nie przejdzie, najgorsza jest bezczynnosc!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
Czasami tez mialem taki guzki zamiast ropnych.. Ktos wczesniej pisal ze lekarz krzywo popatrzyl jak "zazadal" wymazu :P moja lekarka to sam potwarza, ze po co badac bakterie skoro i tak zawsze jedna tworzy tradzik.. i ma racje bo wiekszosc masci i antybiotykow dziala na kazdy jej rodzaj a szczepionki sie nie stosuje juz ze wzgledow na mal膮 skutecznosc oraz skutczki uboczne. A tak pomyslcie sobie, wziasc zastrzyk i juz nigdy nie musiec sie leczyc.. wracasz do domu budzisz sie i juz nigdy nie masz tradziku : D mysle ze medycyna napewno idzie w kierunku stworzenia bezpiecznej skutecznej szczepionki na tradzik : )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
angelaaaa-radze Ci dobrze..id藕 do lekarza,nikt z nas niczego Ci nie doradzi,zmie艅 dermatologa w takim razie skoro obecny Ci nie pomaga

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
doniedarko ale ona zmienic nie moze bo do zadnego nie chodzi!! popelniasz ogromny blad.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ajanato
Nie wiem kto tu pisa艂, 偶e niby ma艂e szanse, 偶e tr膮dzik wr贸ci po Roa. Ot贸z tr膮dzik wraca. Pr臋dzej czy p贸藕niej, ale wraca. Mi wr贸ci艂 po 2 latach. U jednych po p贸艂 roku i innych po roku, ale wraca. Druga kuracja nie ma sensu- za du偶o skutk贸w ubocznych. Odczuwam je do dzi艣- kalek膮 mo偶e nie jestem, ale nie mam po艂owy w艂os贸w, nigdy nie odros艂y takie jakie mia艂am przed kuracj膮, sk贸ra wysuszona na wi贸r,zawroty g艂owy(stosuje najlepsze apteczne balsamy, mleczka i inne). Aha- lecz臋 sie juz u nowego dermatologa i dowiedzia艂am si臋, 偶e skutki uboczne moga wyst膮pi膰 po paru latach kuracji. Nie cieszcie si臋 tak, 偶e ich teraz nie ma, bo wyst膮pi膮. 呕aden organizm nie jest oboj臋tny na tak silny lek. Nie atakujcie- zrozumiecie to za pare lat. Ktos pyta艂 sie o ci膮偶e Co do zaj艣cia w ci膮偶e, to przemy艣l co jest wa偶niejsze. ABSOLUTNIE nie wolno przez 2 lata zaj艣膰 w cia偶e! Jak mi jeszcze kto艣 tu napisze, 偶e po 3 miesi膮cach mo偶na, to mu oczy wydrapi臋!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I praktycznie nigdy nie ma si臋 pewno艣ci czy dziecko b臋dzie zdrowe. To tyle.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
Jestes kobieta czy mezczyzna? Jaka dawke przyjales/as? Jak czesto robiles/as badania? Nie prawda, znam wiele osob ktorym nie wrocilo po wielu latach, moja dermatolog tez zna, bo sama ich leczyla. Jestes nastepna osoba ktora subiektywnie podchodzi do tematu. "kalek膮 mo偶e nie jestem, ale nie mam po艂owy w艂os贸w" to ja napisze: raka moze nie mam, ale mam katar.. nie wiem czy czytasz nasze wypowiedzi ale blondynowi efekty uboczne ustepuja od kad przestal brac ostatnia tabletke, wiec jezeli Tobie utrzymuja sie prezz 2 lata to moze warto sie przebadac albo poszukac innej przyczyny? "Nie cieszcie si臋 tak, 偶e ich teraz nie ma" - ale ja sie ciesze ze ja mam : D "呕aden organizm nie jest oboj臋tny na tak silny lek" - masz racje, dlatego to najskuteczniejszy lek na tradzik "I praktycznie nigdy nie ma si臋 pewno艣ci czy dziecko b臋dzie zdrowe." masz racje, nigdy nie ma sie pewnosci czy bedzie zdrowe, ten lek utrzymuje sie we krwi 6 tygodni, po roku mozna spokojnie i bez obaw zajsc w ciaze, wiec to co piszesz podwaza wieloletnie badania, ktorym wieze bardziej niz Twojej logice. Uwazam ze jesli mialas taka mozliwosc finansowa i zdrowotna to powinnas zaczac druga kuracje, a nie buntowac sie. Pozdrawiam : )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Powiec czemu mam wierzyc Tobie a nie ulotce mojego leku? Lek zeby zostal dopuszczony do sprzedazy to musi najpierw zostac przebadany, na sporej grupie u偶ytkownikow, musza go zatwierdzic ro偶ne komisje, w kazdym kraju do obiegu musi go dopuscic jakis organ ktory kordynuje s艂u偶be zdrowia jak by tego bylo malo to jesli by wszystkim szkodzil to firma go produkujaca miala by zakaz sprzedazy i mase pozw贸w w sadzie skladanych przez poszkodowanych. Ja miesiac po odstawieniu nie odcz贸wam juz zadnych skutkow ubocznych, suche plamy na rekach znikly, suche usta oraz sucha skora rownie偶. Wyniki krwi mam idealne, jak ktos nie wierzy moge udowodnic. najbardziej boli mnie to ze wpadaja tutaj ludzie pisza jakie to jest zle ale jesli trzeba cos udowodnic to ich jedyny argument to znajomy, zaprzyjazniona lekarka, lub wlasne doswiadczenia ale nie pamieta co bral i w jakich dawkach ;). O badaniach krwi to juz w ogole nie s艂yszeli :).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzi臋ki za wpis ajanato:) W艂a艣nie dzieki takim wpisom utwierdzam si臋 w przekonaniu, 偶e to 艣wi艅stwo. I b臋d臋 odradza膰 to wszystkim kt贸rym znam, a kt贸rzy zmagaj膮 si臋 z silnym tr膮dzikiem. BTW niedawno znalaz艂am forum gdzie ludzie pisz膮 o efektach swoich kuracji Izo i o swoich efektach ubocznych. Nie jeste艣 jedyna, kt贸ra zmaga si臋 z tym po zaprzestaniu kuracji. I te osoby kt贸ra mia艂y kuracje jaki艣 czas temu pisz膮, 偶e tr膮dzik wraca艂. A te wypowiedzi \"ja bralem, nic mi nie jest, wyniki mam lepsze niz przed kuracja\" przypominaja mi wpisy jedneko goscia na kafe, ktory twierdzil ,ze narkotyki nie szkodza jesli bierze je sie z umiarem i zazywa magnez:( no comment

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a czemu nie wierzycie? Ostatnie badania wskazuj膮, 偶e izo powoduje trwa艂e zmieny w m贸zgu, wiec mo偶e to jest wasz skutek uboczny:D? to nie zazdroszcze:)))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kochana podaj linki, jakies zrodla z checia poczytam :). Narazie to wiekszosc wpada napisze co im lezy na sercu i sie juz nie pojawiaja a konkretnych argumentow jak nie bylo tak nie ma ;). Reach moze bedziesz pierwsza i napiszesz co bralas w jakich dawkach przez jaki okres czasu, jakie mialas robione badania i jakie byly zmiany w Twoim organizmie :). Co zalecal lekarz prowadzacy i z czego wnioskujesz ze to wszystko wina iso :).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 donniedarko
O co Wam wszystkim chodzi z tym ROA?! Ludzie opami臋tajcie si臋. To jest lek,kt贸ry jako jedyny daje szans臋 na wyzdrowienie ludziom,kt贸rzy maj膮 zrujnowane 偶ycie przez tr膮dzik. Za kogo si臋 uwa偶acie pisz膮c takie g艂upoty jak kolega/kole偶anka "ajanato". Na ca艂ym 艣wiecie przeprowadzane s膮 badania,dzie艅 w dzie艅 s膮 uaktualniane.Troch臋 lektury ignorancie!!! Wydrap mi oczy,bo znam osob臋,kt贸ra urodzi艂a pi臋kne,zdrowe dziecko.W ci膮偶臋 zasz艂a w 4,5 miesi膮ca po sko艅czonej kuracji. Polecam forum Acne.org i przeczytanie opinii ludzi,SETEK ludzi, kt贸rzy 偶yj膮 po ISO ju偶 wiele lat. Przesta艅 tu straszy膰 i prawi膰 herezje,a w zasadzie przesta艅cie. Przykro mi ajanato,偶e Tw贸j tr膮dzik wr贸ci艂,ale jakby艣 cho膰 odrobin臋 si臋 orientowa艂/a to by艣 wiedzia艂 jak dzia艂a lek.Zamyka pory,likwiduje je i nie ma si艂y,偶eby po drugiej czy trzeciej terapii tr膮dzik wr贸ci艂 bo po prostu nie ma jak.Nie istnieje taka fizyczna mo偶liwo艣膰. Poza tym na istniej膮 naprawd臋 leki o du偶o gorszych skutkach ubocznych,leki niebezpieczne nawet w ma艂ych dawkach.Branie ROA pod kontrol膮 dobrego lekarza i bycie samemu roztropnym gwarantuje,偶e kuracja b臋dzie bezpieczna...a skutki?No c贸偶,kto da Ci pewno艣膰,偶e branie Apapu 2 razy w miesi膮cu na b贸l g艂owy nie oka偶e si臋 艣miertelnym niebezpiecze艅stwem dla organizmu za 15 lat?Proponuj臋 wi臋cej pokory a tak偶e zrozumienia dla ludzi,kt贸rzy nie maj膮 偶ycia,cierpi膮 patrz膮c w lustro,wstydz膮 si臋 samych siebie...Bo dla nich istnieje jedno pewne wyj艣cie i jest to ISO.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Dan911
Dokladnie, mozna umrzec od wziecia tabletki na goraczke. Czopki ponoc bezpieczniejsze :D Nie bede juz tego komentowal bo szkoda gadania : ) Pozdrawiam i zdrowka zycze, odezwe sie za 2 dni bo nie mam komputera chwilowo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×