Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Moja twarz ( osmielam sie tak mowic :P ) wyglada dobrze....nawet bym powiedziala,ze bardzo dobrze.Musze drozdze kupic kurde ;) Bo juz nie mam w lodowce.A przydadza sie od podtrzymania efektow... Dzisiaj przespalam pol dnia ;) Wstalam o 11, a o 15 znowu poszlam spac ;) Teraz ide sie wykapac i spadam znowu spac :P Bo co mam robic...Mialam jechac z 4 kolegami na dysk.... i nocowac z nimi gdzies tam...Ale podziekowalam:) Jedna dziewczyna na 4 a moze nawet 5 łebkow....glupio bym sie czula Lubie robic peeling z avonu....ten z serii dla cery tradzikowej...jest taki fajny....chlodzacy....jak cukierki lodowe pachnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na ile wam starczy taka tubka 15 g duac jak smarujecie sie codziennie wieczorem? wlasnie sobie kupilam i jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi starcza na jakies 5 tygodni zwykle, pamietaj, ze smaruje się bardzo cienką warstewką i aby było to łatwiejsze do wykonania łatwiej się to robi na lekko wilgotnej twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze przetluszcza mi się twarz. nie wiem co z tym zrobić, po 6 godzinach zaczynam się swiecić, a nie chce poprawiać się co chwilę pudrem., to pewnie wina tego, ze wysuszam sobie skóre brevoxylem, a ona się broni wytwarzając to sebum. pryszczy jest niewiele, wągry mnie dobijają i jakoś tak dzisiaj srednio fajnie jest, bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Załozyłam ten temat, ale nie spodziewałam się, że tak długo się utrzyma :) Z Duaciem juz dałam sobie spokój: na krótko pomógł, ale potem wysuszył skórę :( Teraz stosuję żel Clinacne, ale powoli tracę nadzieję na ładną i zdrową cerę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżagetka
a ze tak spytam booo.. mam małe blizny po moich eksperymentach z wyciskaniem.. i czy DUAC radzi sobie z takimi malymi prawie ze niewidocznymi bliznami..?;> ...wydaje mi sie ze jestem dla mojej dermatolog krolikiem doswiadczalnym.. powiedziala mi ostatnio (bodajze koniec sierpnia to byl) ze przepisze nowy lek dla mnie ZINERIT..i powiedziala ze powinien pomoc.. przyniesc duze efekty.. hah teraz byłam.. niedawno w sumie wrocilam..i mowi do mnie.. no w sumie ten lek wczesniej co mialas (zineri(y)t) too nie powinien przyniesc Ci iebie zadna rewelacja.. i zaczela j*bac kompletnie nie od rzeczy.. ze w sumie ten lek nie powienien byc dla Twojej skooory .. i wogole.. ee no sory jezeli to wie to pojakiego ch*ja przepisuje.. to oni sa lekarzami wiec powinni to wiedziec aa nie.. teraz przepisala mi DUAC wykupilam.. i zobaczymy jakie beda efekty.. w sumie malutki mam problem z tradzikiem.. ale sek w tym ze nie chce go wogole miec.. :D chce miec pelny komfooorcik.. :) prooopo mojego pytania to odpowiedzcie mi jezeli mozecie..:) z gory dziekuje i pozdrawiam.. :D ciaooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety dermatologia polega wlasnie na doswiadczeniach na nas i testowaniu, bo jeżeli nie pobiorą nam tkanki do badania, to nie wiedzą co jest przyczyną zaburzeń, a w polsce za szybko sie nie doczekamy pobierania tkanek. a na blizny niewielkie pomoże glinka zielona stosowana co tydzień i smarowanie buzi kremem nawilżającym aby się tkanka regenerowała. ponadto maseczka z gniecionej cebuli albo tointex. duac raczej blizn nie rozjasnia jakos spektakularnie, ale na pewno znikają jak się nie tworzy nowych wyciskając nawet najmniejsze grudeczki. i witaminiki, zwłaszcza te naturalne z marchewki i tunczyka :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, a marcheweczka ktora sobie rosnie przy autostradzie to taka zdrowa? :) Z reszta nawet jesli sie wszyscy trujemy to za wlasne pieniadze i za wlasna odpowiedzialnosc:) Wiec nie baw sie w matke Terese , jesli juz sie tak troszczysz o los innych to mozezatrudnij sie jako wolontariuszka w pck lub w domu starców :). tam docenia Twoja pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od wczoraj biore sobie unidox+duac, sama sobie zalatwilam nawet nie bylam u dermatologa.... jaki antybiotyk nei ma roznicy wlasnie bo dermatolog przepisuje mi wszystko jak leci ....:P nawet roacutan chciala (a nie mam duzego tradziku) no ale i tak wiem ze wezme 3 miesiace unidox i duac a pozniej i tak tylko miesiac ladnej skory i z powrotem problemy... tego nie da sie wyleczyc....;p jedynie zaleczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie nie da sie wyleczyc stosując jedynie leczenie zewnętrzne, bo to leczenie skutków a nie przyczyny, sekret zdrowej skóry to nie tabletki i zel tylklo styl zycia, do którego trudno jest się przekonać, bo jak sobie można odmówić pysznej pizzy, kawy, czekolady, smażonego mięsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam na 100% wiem, ze moj tradzik jest zwiazany z hormonami, wiec moge jesc pizze ile chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snook
Ktoś wyżej napisał,że nie ma znaczenia jaki anytbiotyk. Otóż ma to znaczenie,bo antybiotyki są różne. Bakteriostatyczne i bakteriobójcze,a to zasadnicza różnica.Unidox jest właśnie jedynie bakteriostatyczny,czyli nie dopuszcza do rozwoju bakiterii ,a np Dalacin jest bakteriobójczy,czyli zabija żyjące już bakterie.Dobrze zastosować łączoną kurację,najpierw Unidox,a potem Dalacin. Do tego Duac jest naprawdę dobrym lekiem.U mnie w każdym razie pomaga. Ja myślę,że jak ktoś ma duży problem z trądzikiem to jest w stanie poświęcić bardzo wiele,przestawić się na najlepszy tryb życia z możliwych,żeby tylko pozbyc się tego świństwa.Ja co prawda nie mam wielkich problemów,ale jednak. Co do Izoteku,Roacutanne i im podobnych,to jakoś nie mogę nadziwić się ludzom,którzy rzucają hasłami,że tym lekiem nie można wyleczyć trądziku.Można i jest to potwierdzone u 90% badanych.Taka liczba mówi o tym, że można-proste :) I te gadanie o skutkach ubocznych...Oczywiście teratogenne działanie jest bardzo niebezpieczne,więc tego można się bać.Reszta to 0,01 % powikłań.Jak juz mowa o powikłaniach to nawet nadtlenek benzoilu, który notabene jest także w Duacu, jest niebezpiczny.Udowodniono mu działanie rakotwórcze i nie jest zalecany osobom, w których rodzinach występowały nowotwory. Nawet zdrowe osoby nie powinny go używać bez przerwy przez okres dłuższy niż 6 mięsiecy. Bravia przeczytałem niemal wszystkie Twoje posty i powiem Ci,że jesteś prawdziwym dobrym duchem tego forum :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, bardzo madrze piszesz i w pelni sie zgadzam. Do wszystkiego trzeba podchodzic z odrobina dystansu i trzezwoscia umyslu. A negatywne opinie osob na temat antybiotykow i innych form leczenia, wynikaja zazwyczaj z rozzalenia i zazdrosci. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snook ostrożnie z tymi komplementami, bo mogę rozpłynąć się z radości i już nie będę w stanie pisać :) kochani postanowiłam wrócić do tego acne dermu, dzisiaj jest drugi wieczór jak się nim smaruję. twarz mnie pieczę lekko, ale nie mam objawów, żeby więcej syfków się pojawiło. buzia mi się tak dzisiaj nie świeciła, jak to zwykła robic w ostatnim tygodniu. oczywiście moja Pani dermatolog uważa, że moja buzia jest już znacznie ładniejsza, nie dostałam już antybiotyku doustnego tylko musze łykać 4 tabletki witaminy B6 dziennie plus jedna tabletka zincas forte. na dzien nic nie bede nakładać, żeby nie mieszać. piję tez duzo wody i znowu na rano ten czysty aloes. myślę, że podziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze zalatwie sobie ten dalacin jeszcze pozniej zeby pobrac:) Co do antybiotykow tetrysal mial mi pomoc na 99% nie pomogł nawet na jeden pryszczyk:P no ale po unidoxie i duacu juz po 4 dniach mam super poprawe na twarzy i wlasciwie teraz musza mi tylko zniknac te pryszcze ktore mam.... i bedzie ok. A co do zdrowego trybu zycia, cwicze, pije duzo wody, nie jem smazonego, duzo owocow i warzyw malo slodyczy od 2 miesiacy ponad i nie dalo to poprawy na skore niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bravia--->Moglabys mi powiedziec o co dokladnie chodzi z tym aloesem...gdzies kiedys czytalam o jego dobrym dzialaniu na cere....Chyba nawilza i lagodzi podraznienia....Tylko nie wiem jak go stosowac...Moja kolezanka ma aloes w domu...no taki zielony z lisciami ;) I co sie z tym robi :) Ja zaraz ide do szkoly...Moj ryj na dworze wyglada jak u kosmity albo i gorzej...Wiedzialam,ze tak bedzie...😭 Im zimniej tym gorzej :O No i widac od razu,ze mam puder...Nie mam gladkiej cery i wszystko sie tak strasznie osadza :( Ach jo....-juz nie ma sie z czego cieszyc... Poza tym,ze dzisiaj ostatni dzien do szkoly,a potem wolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle,ze Bravia mysli o takim gotowym soku z Aloesu, ktory mozna kupic w aptece. Ale moze sie myle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście piję aloes kupiony w zdrowej zywności. ale miałam kiedys taki kwiatek aloesowy w domu i też się nim smarowałam z dobrymi rezultatanmi. taki gruby liść należy przełamaćw połowie i wycisnąć sok i się nim wysmarować,a póżniej można się też posmarować wewnętrzną stroną liścia. nalezy jednak uważać, bo mimo tego, że aloes ma wspaniałe działanie na skórę, to dużo osób jest na niego uczulona i może wywołać wtedy podrażnienie. a ja mój soczek piję każdego ranka na czczo, a raz w tygodniu będę się smarować tym soczkiem po peelingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha-dzieki za odpowiedz:) Musze powiedziec kolezance zeby mi taki listek dala ;) kurcze to moze najpierw wyprobuje na czole,bo jak cos to grzywka zaslonie ;) Troche mnie wysypalo....babskie sprawy....:) W sumie to dobrze,ze w koncu dostalam,bo ja to w ogole chyba jakas rozstrojona jestem...Moge miec raz na 3 msc,albo 3 razy na msc hehe:) A od gina dostalam kiedys tabeltki anty na uregulowanie.Swir.Jak odstawilam to i tak ani widu ani slychu po okresie ;) A do endokrynologa jakos sie wybrac nigdy nie moge... moze kiedys sie ureguluje w konu...Zawsze sie smieje,ze nawet nie bede wiedziala jak wpadne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zacznij sobie hodować tą roślinkę, nie jest jakoś specjalnie wymagająca, a przyspiesza gojenie się ran, nawilża skórę, ale nie nadaje się na dzień do posmarowania, bo się skóra błyszczy, najlepiej zrobić sobie kurację po powrocie do domu :) kolejny dzien z acne derm , nie pojawiają się nowe pryszcze, jest jeden stary i grudeczki. no i mój teraźniejszy problem to błyszcząa się skóra. łykam to B6 więc sytuacja powinna się zmienić z czasm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżagetka89
aaa ze tak spytam.. hmm.. wystepuje swedzenie po stosowaniu tego leku.. uzywam go od trzech dni.. iii kurcze tak pod broda chociaz sie tam nei smaruje bo nie mam takich potrzeb zaczela mnie swedzic skora i mam leekko zaczerwieniona skore w tamtym miejscu.. a tak normalnie jak uzywac na twarz jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli wystepuje swedzenie tz. ze nalozylasz za duzo duac\'u (najlepiej nakladac na wilgotna twarz ilosc wielkosci ziarenka grochu), Twoja skora jeszcze sie nie przyzwyczaila do leku lub jestes uczulona - chociaz wtedy takie objawy by wystepowaly na calej twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżagetka89
ale wlasnie sek w tym ze ja malo go nakladam.. nie duzo.. i tak 15 20 min po dokladnym umyciu buzki..:p tak jak dermatolog nakazal:P i dlaczego akurat w tym miejscu (pod broda) - swędzi cholernie.. i skora sie luszczy.. to dobrze?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze pod broda jest wrazliwsza skora....ja tez tak mam...Starannie zawsze myje ręce po nalozeniu zelu i wtedy swedzenie jest troche mniejsze. Nie wiem czy to uczulenie...pewnie tak.Ale ja z poczatku uczulenia nie mialam,a jak po paru msc znowu uzylam duacu to mi cala twarz zapuchla,swedzila...oczy mi zapuchly...Ale nie poddalam sie i teraz smaruje i nic sie zlego nie dzieje..Tylko wlasnie mnie nieraz swedzi pod broda i na szyji mimo,ze w tych miejscach nawet nie uzywam.Przezyjesz ;) Ja tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani ja się tak zastanawiam, skoro ten acne derm który stosuję teraz zawiera kwasy, to znaczy, że poza wybielaniem przebarwień chyba powinien trochę wygładzić skórę z czasem? bo jak się tak popatrzę pod swiatło to widzę, że zostały mi takie dziurki po niektórych pryszczach na policzkach głównie. nie mam wysypu jak to było wcześniej, skóra mi się już tak nie swieci, jak jeszcze pare dni temu. ogólnie jestem zadowolona, ale jak wiadomo... apetyt rosnie w miare jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżagetka89
czyli mam odstawic na kilka dni Duac i pozniej d niego wrocic..? poszlam wczoraj do apteki po jakis krem natluszczajacy bo strasznie mi wysuszyla sie skora na szyi.. nawet nie wiem dlaczego:P heh.. ale pewnie od tego zelu (Duac)a kupilam Clobaza uzywa sietego rowniez gdy skora sie luszczy.. wiec wzielam pierwszy lepszy.. zeby chociaz nie swedzialo. i powiem zeee efekt jest:P hehe.. jest lepiej skora miekka ale jest strasznie tlusty..:P(a ja nie lubie takich kremow) no ale coz.. troche sie pomecze i jak sama mowilas.. dam rade:P dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja duacu nie odstawilam... Od razu jak zeszla opuchlizna to smarowalam dalej.Meczace to bylo przyznam lae wiedzialam,ze duac to super lek i nie chcialam sie poddawac i z niego rezygnowac.A kiedys dostalam od pani dermatolog krem na alergie-jak mnie strasznie swedzilo to zawsze nim smarowalam i przynosil wielka ulge.Bo mnie tak swedzilo,ze lekko podrapalam i mialam pod skora normalnie czerwone slady...jak zbita krew.Ale dalam rade ;) Z tym,ze kurde kiedys duac mi baaaardzo pomogl...w zasadzie mialam prawie idealna|(jak dla mnie;) ) cere.Teraz niestety jest gorzej niz kiedys.No akurat te kilkka dni to zrozumiem(babska choroba;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×