Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość gość
Mówisz o zwrocie z polisy za laserową korekcję? czytałam, że niektóre ubezpieczenia umozliwiają taki zwrot, ale to zależy od polisy. Moja niestety tego nie przewiduje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, gdzie prędko zrobię korekcje laserową? Wyjeżdżam w listopadzie z Polski na dłużej i chciałam wyrobić się ze wszystkim przed wyjazdem. Najlepiej byłoby, gdybym zrobiła zabieg gdzieś na początku października, żeby wszystko w miarę się zagoiło. W której warszawskiej klinice ogarnę szybko temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba dobrze poszukać. Słyszałem, że taką koretkę można raz w życiu zrobić, dlaczego - jednak tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie jest kilka topowych klinik, w których na pewno sprawnie przeprowadzają zabiegi korekcji laserowej. Sama robiłam korekcję w zeszłym roku i ze względu na pracę też musiałam wszystko załatwić dosyć szybko. Druga sprawa to okres gojenia. Teoretycznie wszystko powinno się zagoić w przeciągu tygodnia, dwóch. Ale wiadomo, że jest to sprawa indywidualna i u niektórych jest już super po kilku dniach, a inni potrzebują więcej czasu na dojście do formy. Ja akurat zaliczam się do tych szczęśliwców, którzy szybko doszli do siebie. Czułam się bardzo dobrze już po tygodniu. Ale trafiłam do jednej z najlepszych specjalistek od korekcji laserowej - prof. Grabskiej-Liberek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie zabieg robi się raz w życiu, ale zdarza się (zwłaszcza przy dużych wadach), że nie udaje się zejść do 0 za pierwszym razem. I wtedy jest zabieg powtarzany, ale oczywiście rogówka musi być w dobrej kondycji!!!! Nie u każdego możliwa jest więc rekorekcja i warto o to dopytać lekarza już na etapie kwalifikacji do danej metody, czy po jej zastosowaniu będzie możliwa ewentualna rekorekcja. W każdej klinice dość szybko są terminy na zabieg, na kwalifikację trzeba czasem poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem 3 lata po zabiegu metodą sbk-lasik i na szczęście na jednym zabiegu się skończyło. Z wady -4,5 i -4,0 udało się zejść do zera i do dziś tak jest. Jedyny skutek uboczny to zespół suchego oka i nie rozstaję się ze sztucznymi łzami. Nie ma się co bać, tylko trzeba się decydować! szczególnie jeżeli nosi się okulary, a nie soczewki kontaktowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie polecić jakiegoś lekarza w Warszawie, najlepiej w centrum, ale nie koniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metoda EBK - czy faktycznie gojenie trwa dłużej i towarzyszy mu ból? Mam do wyboru epi-LASIK lub EBK i nie wiem, na którą metodę się zdecydować. Skłaniam się do EBK, z uwagi na brak ryzyka uszkodzenia oka np. przez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie przy EBK okres gojenia jest krótszy. Jest to jeden z mniej inwazyjnych zabiegów korekcji laserowej. Jeżeli masz tylko taką możliwość to wybierz EBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma, astygmatyzm też się laseruje:) ja miałam prawie -5 astygmatyzmu przy wadzie -3. Tylko, że przy takim astygmatyzmie u mnie w grę wchodził tylko lasik. Po zabiegu żadnego bólu, widziałam od razu super, na drugi dzień trochę za mgła, a potem już ok. Przez miesiąc był ten efekt halo, czyli rozszczepienie wokół światła, ale minęło samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wtorek mam te badania przed zabiegiem. Pytanko, czy mogę mieć makijaż i perfumy na te badania? w dniu zabiegu to wiem, że nie można, ale czy na badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dniu zabiegu nie wolno mieć makijażu i nie wolno używać żadnych kosmetyków na bazie alkoholu. Natomiast na badanie nie ma takich zakazów:) Tylko pamiętaj, że podczas badań zakrapiają też oczy - makijaż więc siłą rzeczy spłynie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za info :) we wtorek miałam te badania, w klinice spędziłam prawie 3 godziny!!!! no i kwalifikuję się bez problemów do operacji metodą EBK :) zapisałam się już na operację w grudniu, ale jak w domu na spokojnie poczytałam te wszystkie możliwe powikłania, skutki uboczne itd. to jestem przerażona!!!! chociaż lekarka uspokajała, że to wszystko tak groźnie brzmi tylko jak dawała mi te wszystkie papiery do domu. Chciałabym zabieg zrobić tuż przed Świętami, żeby po Nowym Roku wrócić do pracy, mam nadzieję, że będzie to możliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehehe miałam tak samo!!!! na szczęście mój mąż jest zdroworozsądkowy i wszystko posprawdzał, przeanalizował i mi na spokojnie potłumaczył :) musisz wiedzieć, że te powikłania to tylko jakieś 2% wszystkich zabiegów. Jaką klinikę wybrałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Epi-lasik czy EBK, którą metodę polecacie? Uprzedzam nie uprawiam żadnych sportów wyczynowych, bieganie i siłownia tylko. Nie ma więc przeszkody, abym miała ten płatek po epi-lasiku. Po kwalifikacji mam wybór pomiędzy tymi metodami i nie wiem, co lepsze. Znaczy wyczytałam, że EBK lepsze, ale i ból po zabiegu większy. Poradźcie coś plisss:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszkaapasza
Jestem po zabiegu Lasik w http://www.voigtmedica.pl/ Z racji tego, że ten zabieg przechodziłam to tylko o nim mogę się wypowiedzieć. Dla mnie był to zabieg bezbolesny, skuteczny i jeśli jeszcze raz miałabym się decydować to wybrałabym ten rodzaj zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy możesz napisać, jaką wadę miałaś i jak po zabiegu było, czy jakiś ból był, kiedy widziałaś dobrze itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam EBK i jestem bardzo zadowolona. Zarówno sam zabieg, jak i okres gojenia są do przeżycia. Zabieg korekcji jest całkowicie bezbolesny, natomiast w trakcie okresu rekonwalescencji mogą pojawić się "małe niedogodności" typu łzawienie, swędzenie oczu, zwiększona wrażliwość na światło. W moim przypadku zbawienne się okazały krople do oczu i zwykłe środki przeciwbólowe. Po kilku dniach było już o wiele lepiej. Chociaż kropli do oczu używam w dalszym ciągu. A jestem miesiąc od korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak dużą wadę miałaś przed zabiegiem? Czy udało się całkowicie ją usunąć dzięki metodzie EBK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam - 5 więc dosyc sporą według mnie, choć wiem, że niektórzy mają większe wady...usunęłam całkowicie więc polecam metodę i klinike w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotitka
a czy któraś z Was słyszała o Lentivu? ja własnie jestem po konsultacjach w Optegrze, zaproponowano mi tą metodę...że niby bezbolesna, szybka i szybko do siebie się dochodzi...a jeżeli rezultat nie będzie na 100% zadowalający to bez dodatkowych kosztów raz jeszcze zrobią...zastanawiam się nad tym, mocno kusi mnie ta metoda, myślę ze jest to doskonała opcja - przede wszystkim nie trzeba długo czekać aż się dojdzie do siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lentivu jest to na pewno nowa metoda i ciężko stwierdzic, jakie będą efekty patrząc z dłuższej perspektywy czasu. Osobiście mogę Ci polecic EBK. Jest to mało inwazyjna metoda, przy której oczy goją się szybko. Sama miałam zabieg wykonywany metodą EBK i jestem zadowolona z efektów. W tej chwili mam 0 w obu oczach i widzę doskonale. Korekcję wzroku miałam cztery miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co słyszałam to nie jest żadna nowa metoda, to chwyt marketingowy, a sprzedawanie korekcji przez e-sklep to już masakra. To są twoje oczy, które masz jedne na całe życie a to świadczy jaka jest jakość kliniki.. Czasem lepiej wydać więcej na swoje zdrowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja właśnie zostałam zakwalifikowana do metody EBK. Dobrze, że tyle osób tak pozytywnie wyraża się o tej metodzie, zarówno o skuteczności metody, jak i łagodnej rekonwalescencji. Wierzę, że w moim przypadku też się wszystko uda. Zabieg mam już w 2016 roku. Zaraz na początku stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie się zapisałaś? Ja też bym chciała mieć zabieg wykonany tą metodą ale nie wiem czy będzie to możliwe, ponieważ mam głęboko osadzone oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EBK jest właśnie zalecana przy głebokich oczodołach. Ja też zapisałam się na zabieg w Weiss Klinik, 12 stycznia. Załapałam się jeszcze na promocję i dlatego poszłam za ciosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to chyba było do mnie pytanie :) Ja mam zabieg na początku 2016 u dr Gadomskiej. Wybrałam warszawską klinikę CMO Laser. Jest to jedna z najbardziej renomowanych klinik i ma świetnych specjalistów od korekcji laserowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaką masz wadę? Chciałabym także zapisać się na zabieg, ale na razie muszę zrobić badania. Jeszcze nie wiem, którą klinikę wybiorę. Natomiast bardzo bym chciała zakwalifikować się do EBK. Czy z wadą -4,5 mam szansę? Od czego zależy dobór metody korekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na podstawie samej wielkości wady trudno stwierdzić, do jakiej metody zostaniesz zakwalifikowana. O tym zadecyduje lekarz po zrobieniu szczegółowych badań tzw. kwalifikacji. Polecam Ci dr Gadomską, bo świetnie przeprowadza kwalifikacje. Podchodzi do tego bardzo rzetelnie. A jest niezwykle ważne, bo od dobrze przeprowadzonych badań kwalifikacyjnych zależy zarówno, do jakiej metody zostaniesz zakwalifikowana, jak i powodzenie zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×