Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość gość
A czym ja się ośmieszam? Że chcę zwrócić maszynkę do mięsa, która nie chce mielić mięsa? Nie kupiłam maszynki do farszu ani sera. Kupiłam do mięsa i chcę, aby spełniała swoją podstawową rolę. Zobaczymy, jak się sprawa zakończy. Dzisiaj się z skontaktuję z UOKiK i zobaczymy, jak to wygląda w świetle polskiego prawa. Być może będzie to tez dobra wiadomość dla innych ludzi "oszukanych" przez konsultantki tupperware, które nie przyjmują zwrotów. Bo to, że wy tego nie chcecie, to mnie guzik obchodzi. Zobaczymy, co na to polskie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Menadżerkę też mamy fajną,ale dystrybutor robi mitingi a jemu nie zależy.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konsultantka też ma prawo nie przyjąć zwrotu jak już powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dochodzi cos dzis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No robi się ciekawie. Właśnie jestem po rozmowie z dystrybucją, która mówiąc krótko stwierdziła, że nie jest stroną w tym sporze i nie ponowi żadnej odpowiedzialności. Dystrybucja sprzedaje produkty niezależnym podmiotom (konsultantkom), które mogą z nimi zrobić co chcą. Dystrybucja nie ponosi żadnej odpowiedzialności w jaki sposób konsultantki promują i sprzedają produkty. I moja umowa sprzedaży została zawarta nie z dystrybucją tylko z konsultantką. Teraz już dzwonię do UOKiK, bo wiadomo na czym stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie pomysły na wykorzystanie pucharków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawa ze zwrotem wygląda następująco jeśli produkt nie spełnia warunków o których była mowa przed zakupem (odbiega od oferowanego lub jest niezgodny z oferowanym) możemy go zwrócić jako niepełnowartościowy producentowi Producentem w powyższym przypadku jest firma Tupperware Polska Sp. z o. o. która jest reprezentowana przez podmioty którymi są AUTORYZOWANI dystrybutorzy. Konsultantka powinna przyjąć produkt i oddać pieniądze a następnie dystrybutor powinien przyjąć zwrot. Klientce proponuje powołać się na Niezgodność Towaru z Umową "Charakter podanej niezgodności wskazuje, że naprawa i wymiana towaru są niemożliwe (narażają mnie na znaczne niedogodności), a dodatkowo, że niezgodność towaru z umową jest istotna. Z uwagi na powyższe, na podstawie art. 8 ust. 4 w zw. z art. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), odstępuję od umowy sprzedaży. Zwracam zakupiony towar i proszę o zwrot ceny towaru na konto: …………../przekazem pocztowym na adres:…………………………………………, w terminie 14 dni od dnia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przypadku odmowy można zwrócić się do Sądu Konsumenckiego, który powoła niezależnego rzeczoznawcę, który oceni czy maszynka nadaje się do mielenia mięsa czy też nie wygrana: koszty rzeczoznawcy pokrywa producent (ok. 200 zł) i zwraca nam pieniądze za produkt przegrana: koszt rzeczoznawcy pokrywa strona przegrywająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej do sądu iść bedzie sprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa z maszynką załatwiona. Konsultantka właśnie zadzwoniła, że miała rozmowę z konsultantem-prawnikiem z UOKiK (działają błyskawicznie) i zwróci mi całość pieniędzy. O to chodziło. Informacja dla innych - jak wyrób który Wam sprzedano nie spełnia swojej roli, zwracajcie go. Konsultantki po prostu kłamią, że produkt nawet jednokrotnie używany nie może być zwrócony. Kobieta z UOKiK po prostu się roześmiała, kiedy jej o tym powiedziałam. No i to pokazuje, jak "uczciwe" są niektóre konsultantki. Nawet na tym forum twierdząc, że nie ma żadnych zwrotów i że prawo jest po ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem managerem i zawsze mówię, że każdy ma prawo zwrócić towar do 14 dni.Takie jest prawo handlu, to ja ponoszę odpowiedzialność za to co sprzedałam. Ale jest wiele sklepów takich, że zwrotów nie ma, można towar tylko wymienić jak np. Monnari. I kupując u nich muszę przyjąć ich zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze odbieram ,gdy klient jest niezadowolony. Staram się,aby kupił za tą sumę coś innego,ale,gdy nie chce,to też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że tupperware ma bardzo małych takich produktów, które są bublami. No ale maszynka do mięsa, to po prostu żenada. Takiego bubla już dawno nie było. I dziwię się, że firma tego po prostu nie wycofa ze sprzedaży. Albo zmieni nazwę na "maszynka do mielenia sera".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W powyższym temacie dystrybutor umywa ręce tłumacząc, że to problem konsultantki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ta firma działa tak jak m.in. AVON to czemu jest problem z oddaniem. W AVON nie ma żadnego problemu. A w Tupperware nie chcą przyjmować zwrotów nawet nowych nieużywanych produktów i zaraz mówią, że muszą zabrać marżę i prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu jeszcze nie przysłali gazetek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że się zawiodłaś na jednej konsultantce, to nie znaczy, że pozostałe są nieuczciwe. Miałam kiedyś problem z panią, która kupiła ultra pro - bardzo droga rzecz i po 2 tygodniach ta pani chciała mi oddać , bo twierdziła, że nie spełniło jej oczekiwań. Powiedziałam, że oczywiście przyjmę towar, ale czy mogę do niej podjechać i pokazać jeszcze raz, jak to działa. Pani się zgodziła. Przygotowałam jej cały obiad w ultra pro i pani była zachwycona. Okazało się, że nie jest " kucharką" i nie radzi sobie z kuchnią , a na pokazie nie była, bo nie miała czasu. Byłam u niej jeszcze 2 razy i pokazałam jak się robi inne rzeczy. Pani do dzisiaj używa UP i jest tym produktem zachwycona, napisała do mnie kiedyś : obiadek robi się sam, a ja piję kawkę. Czasami nasz klient może nie być do końca poinformowany o działaniu naszego produktu, bo najlepiej chodzić na pokazy, wtedy wszystko widać i sprawdzić można już na pokazie - uniknie się wtedy takich przykrości ze strony konsultantki - w imieniu tych uczciwych przepraszam , bo nawet nie wiem, czy użyła tego słowa. Niestety są wśród nas też pseudokonsultantki. Proszę się nie zrażać do naszych produktów, bo buble zdarzają sie w każdej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co dochodzi w tym tygodniu? bo gazetek nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak niema to nic nie dochodzi proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam wcześniej,nic nie dochodzi. Gazetka powinna być mimo wszystko.:( W niektórych dystrybucjach zapowiadają już pierwszy tydzień NPŚW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały problem tkwi w tym, że umowa, którą się podpisuje jest tak opracowana, że tupperware Polska i dystrybutorzy nie odpowiadają za sprzedany towar. Konsekwencje ponosi konsultant. Jeżeli tego oddawanego towaru było by dużo to nie opłacałoby się pracować. Ale zwroty są rzadko, więc warto iść na rękę klientowi. Ja się nawet nie zastanawiam, tylko od razu wymieniam lub oddaję pieniądze. Jeżeli wina tkwi w tym, że ktoś nie wie jak użytkować dany produkt to tak jak ktoś napisał wyżej, poświęcam trochę czasu tej osobie. Trochę życzliwości i wszystko można załatwić. Zanim się sprzeda trzeba otwarcie mówić o produkcie, pokazać w użyciu. Jestem w firmie 8 lat i nie sprzedałam ani jednej maszynki, nie polecam, bo niby jaka to korzyść mielić ręcznie, jak za 200 zł kupię elektryczną. Należę do tych co nie robią ludziom wody z mózgu. Większość produktów jest super, więc po co psuć sobie opinię takim bublem jak maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Maszynka - sprzedałam klika, uprzedzając jaka jest. Kupili ludzie, którzy jedzą mięso chude ( w większości drobiowe) oraz tacy, których dzieci mają uczulenie na metale ciężkie. Nie narzekają. 2. U nas ogłosili styczniowy pierwszy tydzień. 3. Ogłosili też, że jest tyyyyle ofert na grudzień, że dodatkowych nie będzie. I na tyle w kwestii żartów w punkcie 3. 4. Pisać e maile do dystrybucji albo do centrali. Albo zbojkotować tydzień. Nie będzie zamówień, to będą oferty dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tydzień 1/2017 S25 Ultra Pro 2l + 850 ml pokrywa + pojemnik 3,5l 404.90 zł S26 Cud Kuchenny 69,90 zł S22 Ozdoba Stołu 1 szt. 39,90 zł S23 Ozdoba Stołu 2 szt.69,80 zł S24 Ozdoba Stołu 3 szt. 89,70 zł S26 Bazyl 1,3l 34,90 zł S27 Bazyl 2,1l 39,90 zł S28 Bazyl 500 ml 29,90 zł S29 Zestaw Bazyli 69,90 zł S30 Zestaw Mini Cristallo 89,90 zł S31 Kolekcja Kulinarna Szefa Kuchni Młynek do ziół 125,00 zł S32 KKSzK Młynek do ziół 2 szt. 187,50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, czy do Shakera Plus 350 ml pasuje wiatraczek z Shakera Plus 600 ml? Moja klientka pyta, bo bez wiatraczka nie może pomieszać lanych kluseczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasuje właśnie sprawdziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki to jest za pojemnik 3.5l w zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dobrze zrozumiałam pytanie, to wyjaśniam: Przy zakupie ultra pro 2 litrowego z pokrywą 0.8 w cenie katalogowej, mamy możliwość zakupu pojemnika ultra pro 3,5 litrowego za 1 zł. w drugim tygodniu będzie zakup "warunkowy" za 2 zł, w trzecim za 3 zł itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ale będą to inne produkty w kolejnych tygodniach, które jeszcze nie zostały przesłane do dystrybucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie napisałam, że w każdym tygodniu ultra pro... A dystrybutorzy wiedzą co dalej... Tylko ważniejsi są jak inni nie wiedzą a oni wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×