Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Dzień dobry:) Własnie wysłałam zdjęcia. Paziu słonko nie mam do Ciebie meila, napisz to Tobie też wyśle. Ola spi więc mam troche czasu. Opisze Wam co było z tym pensjonatem. A więc jechaliśmy w 6 osób dorosłych plus Ola. Chcieliśmy 3 pokoje dwuosobowe, ale babka miała tylko dwa dwuosobowe wolne, więc obiecała nam przez telefon , ze nasze kuzynki dostana pokój trzyosobowy, ale policzy im jak za dwu . Mówiła to 3 razy przez telefon. Oczywiście na miejscu okazało sie co innego. I wpierała wprost, ze ona nic takiego nie obiecywała. Dodatkowo za dziecko miało byc bezplatnie, co tez było dla nas ważne. A na miejscu zazyczyła sobie 50 %. Wyobrażacie sobie. Tak się wściekłam i pożarłam z nia, jak chyba nigdy jeszcze. Oczywiście grzecznie i bez wyzwisk , ale ostro było. Tym bardziej ze czułam się winna, bo to ja zakreciłam te pokoje. Siostra mi tez pomagała dzielnie:P. Już mielismy zabierac zaliczkę i szukac czegoś innego, ale w końcu ustapiła. Fakt faktem jednak , ze początek wakacji był nieudany. Babka konfliktowa strasznie, naszych sąśiadów też oszukała i byli wściekli na nia , więc nie polecam:( Poza tym incydentem wakacje były super. Najbardziej się cieszyłam widząc radośc i reakcje Oli na morze, na mewy i ogólnie ze się Jej podobało. A najlepsze było to , ze miała tam taki apetyt, ze nie mogłam w to uwierzyc. Potrafiła zjeśc na obiadek duży słoiczek zupy i dalej domagała sie jak widziała, ze my jemy. Musiałam rozdrabniac jej rybę i dawac , bo sie strasznie złościła. Troche sie bałam, bo to coś nowego było, ale nic Jej nie było, więc teraz juz się nie bedę bała dawac nowości. I nawet była grzeczniejsza niz w domu:).Przedłużylismy sobie jeden dzien , bo sie zrobiła pogoda, ale na ta jedną noc znaleźliśmy inne pokoje.Bylismy na wycieczce w Kołobrzegu. Ogólnie smutno było wracac do rzeczywistości. POzdrawiam wszystkie Was. Voltare mocno trzymam kciuki:) Jadira, Karolcia, Trini, Akasia Pazia, Martynia i wszytskie pozostałe bużka dla Was. Jestem trochę nie na bieżąco , ale nadrobię:) Jadirka dzięki za zdjęcia, bardzo ładna para z Taty i Taty Zony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos są problemy z przesłaniem tych zdjęc, wysłałam akasi, martyni, jadirce, trini, karolci i voltare. Nie wiem , ktora dostała jakby co to krzyczcie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) anisik zaraz zobacze zjdecia-faktycznie baba jakaś chora my własnie wrócilismy z wycieczki bylismy w KArpaczu i w Zamku w Wojanowie, padam ze zmeczenia:) ja dałam tej kuzynce lat 35;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anisik baba glupia i tyle i zrobisz jej opinie to nikt tam nie pojedzie-ludzie to nie myśla. Martyniu super wyglądacie na zdjęciach:-) i fajnie macie z tymi wycieczkami aż pozazdrościć. U mnie mąż już 3 dzień spędza nad remontem:-( a ja gotuje i szperam po allegro w poszukiwaniu fajnych ciuszków i nie tylko, dla maluszka. Akasiu wkońcu się wyspalaś:-D moze teraz to będzie częściej!! Podeślijcie mi zdjęcia od Anisik, paziakaffe@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za zdjęcia. Anisik a ja mam takie pytanie to ty ta blondynka?? Ale zdjęcia fajne a Ola jaka duża i wogóleładnie wyglądacie, widac że wakacje się udaly:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć skarbeczki!!! Wracam a tu prezent w postaci zdjęć,Anisik dziękuje🌻 Śliczne zdjęcia ,Oleńka to prawda widać w żywiole,jest prze kochana. Ty też ślicznie wyglądasz ,macierzyństwo Ci służy,Najbardziej podoba mi się foteczka jak trzymasz małą do góry w różowej bluzie. Co do tej kobitki to stuknięta jakaś i tyle. Martyniu-zazdroszczę Ci tych wycieczek,a zdjęcia pewnie na NK.??? Akasiu-super,ze dziś Hania dała Ci się wyspać. Całuski dla Was👄 Pazia-fajnie z tym mieszkankiem;niema jak to być we własnych czterech kątach.Szalej na allegro i pisz co udało Ci się kupić. My dziś siedzieliśmy na wsi u teściów. Co do wieku mojej kuzynki ma 37 lat i 2-e córy 15 i 19 letnią. Pozdrawiam wszystkie nie wymienione topokowe psiapsiółki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Meldunek wieczorny;) Pęcherzole osiągnęły "wymagany" rozmiar - ok. 19mm, endo 12,5mm:) Właśnie wzięłam "złoty strzał" z pregnylu i jeszcze raz proszę o trzymanie kciuków - zwłaszcza we wtorkowy poranek;) A jutro dla formalności jeszcze chyba badanie estradiolu i progesteronu i jeszcze jakieś tam dodatkowe bzdety i koniec:) Przepraszam, że znowu tak ogólnikowo, ale padam na pysk - dopiero wróciliśmy. A jeszcze na dodatek zrypała nam się pod samym domem pompka do zamka centralnego w aucie - uciekam, bo K. chce namierzyć jakąś na allegro - może uda się coś tańszego kupić. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadirko to ja się pomylilam co do wieku o 10 lat;-) ale to dobrze. Voltare:-) coraz bliżej i będziemy czekać. A próbujecie normalnie czy to jest zapronione?? sorki czasami za te moje głupie pytania ale kto pyta nie błądzi;-) Trini odezwij się napisz co u ciebie??? dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyn-ia
witam:) ponawiam prose- czy ktos mógłby mi podesłac zdjeća aniasik:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: voltare trzymam kciuki na pewno się uda:)wszytsko na to wskazuje:) jadirko no to prawie zgadłam według mnie ona wyglądała na 35 lat tak jak pisałam, nie wiem moze to zboczenie zawodowe bo zawsze zwracałam uwagę i w miarę dobrze potrafiłam okreslić wiek, bo według mnie twoja kuzyneczka wyglada bardzo ładnie, ale w życiu nie dałabym jej tyle lat co pazia;) paziu i co tam kupiłas fajnego na allegro? akasiu fajnie ci ze sie wyspałas dzis moja wstała o 6 brr-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to byłam ja zapomniałam dodać ze Lenusia juz siedzi sztywno bez oparcia ale nie za długo co prawda jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry 🌻 zaraz Ci marty--niu podeśle fotki anisika -- bardzo ładne :-D my wstałysmy o 7 bbrr a na dworze pada......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry 🌻 zaraz Ci marty--niu podeśle fotki anisika -- bardzo ładne :-D my wstałysmy o 7 bbrr a na dworze pada......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki akasiu:) anisik ale z Ciebie laska, chyba tylko ja tu nie mogę wrócić do swojej wagi:( a malutka jest boska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane ... u mnie wszytsko po staremu, niedospana , zaganiana i ciagle na wysokich obrotach ... ostatnio wekendy spedzamy z męzem tak intensywnie ze w poniedziałek wracam do pracy zdechła jak pies Plutko :P wreszcie kupiłam sobie sukienke na wesele ... dosyc ładną, koloru zieleni szmaragdowej ... zawiązywanej na szyji z plisowanym dołem ... za kolanko ... reszte zobaczyćie jak Wam wyślę zdjęcia po imprezie ... teraz tylko musze kupic dodatki i moge odetchnac z ulgą ... podczytuję Was namiętnie i cieszę się z Waszych radości ... z tego ze Lenka juz ładnie siedzi , ze maluszek Paziulka pieknie rośnie ... podziwiam Hanusię , trzymam kciuki za Voltare ... kochane przepraszam ze nie pisze do kazdej z osobana ale nie mam za bardzo czasu - pamiętam jednak o Was i Was serdecznie pozdrawiam 👄 dziękuję za przesłane zdęcia :) poprawiam tabelkę ... tym razem bez rozczarowań Tabelka nr1: Starające się Trinity /k.Łowicza.........31..............30................ok. 01.09.08 Lenka/O-ka..................30..............24.......... ....... ...02.06.08 Sysia111/k.Ostrowa wlkp.27..............37....................???.05.08 Karolcia_26.................28...............27......... ...........09.08.08 Eliza333/Kraków...........31..............19............ .....ok.28.05.08 Marta24/USA................25..............15........... ....... .13.08.08 Voltare ......................31..............75.................... ??? Justynka24..................25.............24........... ... .......18.08.08 Katia100/Gliwice...........24.............0............ ..........10.08.08 Martika-2327/cz-wa......24..............16.............. . ......???.05.08 Martt/Głogów ..............27.............12.....................???.07 .08 Mychass/Kraków...........36.............73.............. ....... ???.05.08 xxmadziaraxx/k.Kalisza....29............45.............. ........23.08.08 cytrynka20/.................24............13............ .. .. ......01.08.08 ivett...........................26............?......... ......................?..... Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu Marta 1983/Warszawa......21............?.....................13.11 . 2008 Pazia/Warszawa..............27...........20............ .......27.12.2008 olawd/uk.................... .28............16..................... 23.01.2009 Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ------------ Płeć-----------Imię-------------------------Data ur. Diana24/Olsztyn...... .syn...........Dawid.....................31.08.2007 JustynaM/Londyn......syn...........Adrian............... ....08.10.2007 Paula76/Olsztyn ..... córeczka.....Natalka...................22.10.2007 Anisik2/Wrocław.......córeczka……..Oleńka.... . ...........10.12.2007 Martynia/Legnica.....córeczka......Lenka.............. …..10.01.2008 kukusia..................córeczka.......Julka........... ........02.04.2008 akasia/ZielonaGóra....córeczka……..Hanna Maria.. ........07.04.2008 Kseńka...................syn..........myślimy........... .........30.05.2008 destination25/białystok....------- Zosia------------ ----------?????????????? Surfitka ...............................Ninka .......................16.06.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, martyniu jeszcze nic nie kupilam tylko się rozglądam chce znalezdz takiego sprzedawce żeby można było u jednego zamówić pare rzeczy bo tak po jednej to się nie opłaca. Akasiu a u mnie niebo zachmurzone ale jak narazie nie pada:-) Olawd co u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki !!!! Ja jak zywkle wpadam na 5 sekund sie przywitać :-) Jadirko - dziękuje za zdjecia - ślicznie wyglądaliście !!! A co do kuzynki to ja jej napewno dałabym mniej lat niz ma - mysle że wyglada na ok 28 lat. Pozdrowiona dal Wszystkich i przeprszam , ze nie pisze do kazdej z osobna - ale z wiadomych przyczyn.... :-( Aaa i prosze - niech któras mi prześle fotki od Ansik ( justynkaa24-24@o2.pl ) - z góry dziekuję ❤️ jeszcze raz buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babolki!!! Wysłałam wam nowy kolaż zdjęć.Jeśli któraś nie dostanie piszcie. Tryni -skarbie sukienka na pewno śliczna,czekam niecierpliwie na fotki. Całuski👄 Akasiu-no cóż dziś wcześniejsza pobudka:( Martyn-iu,paziu🌻 Voltare-godzina 0 się zbliża.SUPER!!!!!:):) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny bez wyjątku i lecę robić obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadiro dziękuje za zdjęcia, niektórych nawet nie mam, miło jest mieć was wszystkie w kupie:-) Justynko 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka nr1: Starające się Trinity /k.Łowicza.........31..............30................ok. 01.09.08 Lenka/O-ka..................30..............24.......... ....... ...02.06.08 Sysia111/k.Ostrowa wlkp.27..............37....................???.05.08 Karolcia_26.................28...............27......... ...........09.08.08 Eliza333/Kraków...........31..............19............ .....ok.28.05.08 Marta24/USA................25..............15........... ....... .13.08.08 Voltare ......................31..............75.................... ??? Justynka24..................25.............24........... ... .......18.08.08 Katia100/Gliwice...........24.............0............ ..........10.08.08 Martika-2327/cz-wa......24..............16.............. . ......???.05.08 Martt/Głogów ..............27.............12.....................???.07 .08 Mychass/Kraków...........36.............73.............. ....... ???.05.08 xxmadziaraxx/k.Kalisza....29............45.............. ........23.08.08 cytrynka20/.................24............13............ .. .. ......01.08.08 ivett...........................26............?......... ......................?..... Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu Marta 1983/Warszawa......21............?.....................13.11 . 2008 Pazia/Warszawa..............27...........20............ .......27.12.2008 olawd/uk.................... .28............16..................... 23.01.2009 kkarolina/tęcza.............28.............7......................01.04.2009 Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ------------ Płeć-----------Imię-------------------------Data ur. Diana24/Olsztyn...... .syn...........Dawid.....................31.08.2007 JustynaM/Londyn......syn...........Adrian............... ....08.10.2007 Paula76/Olsztyn ..... córeczka.....Natalka...................22.10.2007 Anisik2/Wrocław.......córeczka……..Oleńka.... . ...........10.12.2007 Martynia/Legnica.....córeczka......Lenka.............. …..10.01.2008 kukusia..................córeczka.......Julka........... ........02.04.2008 akasia/ZielonaGóra....córeczka……..Hanna Maria.. ........07.04.2008 Kseńka...................syn..........myślimy........... .........30.05.2008 destination25/białystok....------- Zosia------------ ----------?????????????? Surfitka ...............................Ninka .......................16.06.2008 hej wszystkim no i jestem w środkowej tabelce!!!! Chcę podziękować Wam wszystkim za wsparcie i dobre słowa. Widziałam nasze \" dzieło\" na usg, wszystko rozwija się prawidłowo, a ja ze szczęścia płaczę. Pozdrawiam Was mocno i całuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to kkarolina gratulacje-fajna data porodu;-) i już nie będziesz się tutaj odzywała do nas????:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam🌻 Do mnie wlasnie sobie przyszla @ dzis rano:(:(:( i do tego jest zachmurzone i grzmi, wiec burza idzie - a mnie od wczoraj tak masakrycznie boli glowa przez te pogode ze szkoda mowic....wzielam tabletke przeciwbolowa i mam nadzieje ze szybko mi przejdzie:)Zmieniam date w tabelce i wylanczam kompa bo sie blyska:) Tabelka nr1: Starające się Trinity /k.Łowicza.........31..............30................ok. 01.09.08 Lenka/O-ka..................30..............24.......... ....... ...02.06.08 Sysia111/k.Ostrowa wlkp.27..............37....................???.05.08 Karolcia_26.................28...............27......... ...........09.08.08 Eliza333/Kraków...........31..............19............ .....ok.28.05.08 Marta24/USA................25..............16........... ....... .10.09.08 Voltare ......................31..............75.................... ??? Justynka24..................25.............24........... ... .......18.08.08 Katia100/Gliwice...........24.............0............ ..........10.08.08 Martika-2327/cz-wa......24..............16.............. . ......???.05.08 Martt/Głogów ..............27.............12.....................???.07 .08 Mychass/Kraków...........36.............73.............. ....... ???.05.08 xxmadziaraxx/k.Kalisza....29............45.............. ........23.08.08 cytrynka20/.................24............13............ .. .. ......01.08.08 ivett...........................26............?......... ......................?..... Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu Marta 1983/Warszawa......21............?.....................13.11 . 2008 Pazia/Warszawa..............27...........20............ .......27.12.2008 olawd/uk.................... .28............16..................... 23.01.2009 kkarolina/tęcza.............28.............7............ ..........01.04.2009 Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ------------ Płeć-----------Imię-------------------------Data ur. Diana24/Olsztyn...... .syn...........Dawid.....................31.08.2007 JustynaM/Londyn......syn...........Adrian............... ....08.10.2007 Paula76/Olsztyn ..... córeczka.....Natalka...................22.10.2007 Anisik2/Wrocław.......córeczka……..Oleńka.... . ...........10.12.2007 Martynia/Legnica.....córeczka......Lenka.............. …..10.01.2008 kukusia..................córeczka.......Julka........... ........02.04.2008 akasia/ZielonaGóra....córeczka……..Hanna Maria.. ........07.04.2008 Kseńka...................syn..........myślimy........... .........30.05.2008 destination25/białystok....------- Zosia------------ ----------?????????????? Surfitka ...............................Ninka .......................16.06.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka nr1: Starające się Trinity /k.Łowicza.........31..............30................ok. 01.09.08 Lenka/O-ka..................30..............24.......... ....... ...02.06.08 Sysia111/k.Ostrowa wlkp.27..............37....................???.05.08 Karolcia_26.................28...............27......... ...........09.08.08 Eliza333/Kraków...........31..............19............ .....ok.28.05.08 Marta24/USA................25..............16........... ....... .10.09.08 Voltare ......................31..............75.................... ??? Justynka24..................25.............24........... ... .......18.08.08 Katia100/Gliwice...........24.............0............ ..........10.08.08 Martika-2327/cz-wa......24..............16.............. . ......???.05.08 Martt/Głogów ..............27.............12.....................???.07 .08 Mychass/Kraków...........36.............73.............. ....... ???.05.08 xxmadziaraxx/k.Kalisza....29............45.............. ........23.08.08 cytrynka20/.................24............13............ .. .. ......01.08.08 ivett...........................26............?......... ......................?..... Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu Marta 1983/Warszawa......21............?.....................13.11 . 2008 Pazia/Warszawa..............27...........20............ .......27.12.2008 olawd/uk.................... .28............17..................... 23.01.2009 kkarolina/tęcza.............28.............7............ ..........01.04.2009 Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ------------ Płeć-----------Imię-------------------------Data ur. Diana24/Olsztyn...... .syn...........Dawid.....................31.08.2007 JustynaM/Londyn......syn...........Adrian............... ....08.10.2007 Paula76/Olsztyn ..... córeczka.....Natalka...................22.10.2007 Anisik2/Wrocław.......córeczka……..Oleńka.... . ...........10.12.2007 Martynia/Legnica.....córeczka......Lenka.............. …..10.01.2008 kukusia..................córeczka.......Julka........... ........02.04.2008 akasia/ZielonaGóra....córeczka……..Hanna Maria.. ........07.04.2008 Kseńka...................syn..........myślimy........... .........30.05.2008 destination25/białystok....------- Zosia------------ ----------?????????????? Surfitka ...............................Ninka .......................16.06.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj coś wszystkie dziewczynki wywiało,gdzie jesteście???? Ja wróciłam ze spacerku z moją psinką,wcześniej byłam w odwiedziny u mamy.Po przedwczorajszej burzy trochę spustoszeń porobiło na cmentarzu,musiałam to ogarnąć. Kolacyjka zrobiona-mężuś je ,a ja myślałam,ze coś poczytam,a tu cisza jak makiem zasiał. kkarolina-moje gratulacje🌻🌻-tylko jedna prośba do Ciebie pisz częściej i zdaj relacje . Martuś24-przykro mi,ze @ przylazła.:( A jak po burzy?? Lenko,Kseniu,Sysiu,Martt,Elizko333,Martiko,madziara,cytrynko,destination25- odezwijcie się choć parę słów co u Was?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się melduje wieczorową porą żeby nie było;-) Jadiro u mnie burzy nie było tylko rano popadal chwile deszcz. Marto nowy cykl=nowa nadzieja. Pominęłam wcześniej Trinity:-( ale to skleroza mam nadzieje że przejdzie mi to;-)Trini ja widze że troche odżyłaś i że jakaś jesteś weselsza:-) jeżeli to prawda to się ciesze bo grunt to myśleć pozytywnie. Ciesze się że się odezwalas i koniecznie powysyłaj nam fotki z wesela ale mysle że wcześniej się jeszcze odezwiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) a mnie boli ucho tak strasznie mnie rwie ze nie moge, ja nie wiem ci sie dzieje, ale po tej ciaży chyba mi się organizm osłabił:(, no ale pociesza mnie fakt ze23 sierpnia wyjezdzamy na zaległe wczasy nad morze:) u nas burzy nie było cały dzień był żar tropików:) jadirko dziei za zdjecia- super zrobione:) voltare jak tam u Ciebie? Trini postaraj się pisać troszke cześciej, tak fajnie jak coś napiszesz:) dla całej reszty po 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) a mnie boli ucho tak strasznie mnie rwie ze nie moge, ja nie wiem ci sie dzieje, ale po tej ciaży chyba mi się organizm osłabił:(, no ale pociesza mnie fakt ze23 sierpnia wyjezdzamy na zaległe wczasy nad morze:) u nas burzy nie było cały dzień był żar tropików:) jadirko dziei za zdjecia- super zrobione:) voltare jak tam u Ciebie? Trini postaraj się pisać troszke cześciej, tak fajnie jak coś napiszesz:) dla całej reszty po 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) a mnie boli ucho tak strasznie mnie rwie ze nie moge, ja nie wiem ci sie dzieje, ale po tej ciaży chyba mi się organizm osłabił:(, no ale pociesza mnie fakt ze23 sierpnia wyjezdzamy na zaległe wczasy nad morze:) u nas burzy nie było cały dzień był żar tropików:) jadirko dziei za zdjecia- super zrobione:) voltare jak tam u Ciebie? Trini postaraj się pisać troszke cześciej, tak fajnie jak coś napiszesz:) dla całej reszty po 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×