Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Diva

Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Polecane posty

Gość upppupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam tu napisać jak bede miała olej jojoba więc pisze. Stosowałam jojobe na sucho, na mokro i cera jakas dziwna była po tym oleju. Przerzuciłam sie na karite, było troszke lepiej.Teraz kupiłam sobie olej z orzechów włoskich i z pestek porzeczki i wydaje mi sie, że mi to nie pomaga 😭 Po jakim czasie można oczekiwać rezultatów?? I czy moge dać do tych olejów jakieś olejki eteryczne? (mam pichtowy i z pestek grejfruta, planuje zakup lawendy, rozmarynu i paczuli, żeby mieszać z ziemią wulkaniczną). Już sama nie wiem co robić:O Kremów nie moge uzywać, bo jaki by nie był to skóra się pod nim dusi a po olejach jakoś dziwnie wyglądam :O Ratunku 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterka ja już nie pamiętam co ci było - jakich rezultatów byś chciała? Mnie jojoba podsusza nie przepadam za tym olejem - na wlosy jest genialny. Olejki eteryczne możesz domieszać - nie więcej niż 5 naraz. Do masła też możesz je dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój problem? Tłusta cera, przebarwienia (moja największa bolączka, za nic nie chcą schodzić:O ), do tego pare zaskórników i pryszcze (raz mniej raz więcej, zeleży od dnia). Po masełku jeszcze jakoś ujdzie, choć rewelacji nie ma. Ale po jojobie to mam wrażenie że wszystkie niedoskonałośći są jeszcze bardziej podkreślone:O Teraz stosuje olej z orzechów włoskich i jest w miare. Ale mam też olej z porzeczki, moge je razem mieszać? Myśle jeszcze na olejem lnianym. Dzieki Chomiczku za pomoc 🌻 P.S. Nie wiem czy miałaś do czynienia z ziemią wulkaniczną. Czy na początku jej stosowania jest etap oczyszcznia się twarzy? Czyli wysyp?:O Bo ja stosuje od kilku dni (Rhassoul) i wole nawet nie pisać jak wyglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleje możesz mieszać, nie ma przeciwskazań z tym, że z tego co pamiętam (gdzieś mi się po głowie plącze), że olej lniany szybko się utlenia pod wpływame światła i powietrza. Dziwne, że nie widzisz poprawy po olejach i maśle...tak sobie myślę, że - o czym tu kiedyś pisałam- jeżeli wypryski nie są pochodzenia kosmetycznego, tylko mają podłoże hormonalne, albo jakieś inne chorobowe to naturalne kosmetki moga tylko nie pogarszać sprawy i niestety nie wiele będą mogły pomóc. Ziemi wulkanicznej używam od jakiegoś pół roku - nie ma po niej efektu wysypania jak po zielonej glince np. ziemia po poprostu oczyszcza powierzchnie skóry, mineralizuje ją, rozjaśnia i zwęża pory...ja nią po prostu myję twarz kilka razy w tyg. nakładam na buzię, zostawiam na jakieś 2 minutki i spłukuję - efekt widać odrazu. Możesz mieszać tez ziemię z olejkami eterycznymi -np. Logona ma taka ziemię w paście już zmieszaną z olejkiem patchouli - strasznie piecze jak się nakłada, ale oczyszcza idealnie. Dexterka spróbuj zrobić sobie tonik z nagietka i przecierać tym buzię 2 razy dziennie - kupujesz suszone płatki nagietka w aptece i wodę destylowaną, albo do injekcji i po prostu parzysz w tym nagietek. Może to stać w lodówce max tydzień. Ładnie uspokaja skórę. Jeśli nie jestes uczulona na salicyle to spróbuj może też maseczki albo toniku z aspiryny. Fakt jest taki, że kosmetyki naturalne potrzebują trochę czasu, żeby zadziałać - jak przez pierwsze 4 miesiące miałam ostrą rzeźnię na twarzy - sierpień kiedy byłam na urlopie akurat, był masakryczny, potem to jakoś się uspokoliło i teraz jest różnie - czasem mnie wysypie przed okresem a czasem nie. Kupiłam sobie ostatnio żel antybakteryjny z Alvy i jest dobry, bo zamiast wyciągać wszystko na wierzch, powoduje że wypryski się wchłaniają. Ważne jest też to czego używasz do makijażu jesli wogóle używasz fluidu czy prudru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh bylo tak pieknie, stosowalam polecana oliwke ale po pewnym czasie strasnzie obsypalo mi czolo:( a mialam takie gladziudkie... zazwyczaj jak mi jakis syfek wyskoczyc mial to przed okresem i na nosie. a na czole jak mi cos wyskoczylo to byla rzadkosc... chyba mnie cos zapycha w tej oliwce a szkoda bo nie swiecilam sie po niej ;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wybredna
hmm :) ja uwazam ze to kwestia przystosowania sie kazdej cery do danego specyfiku jednym cos odpowiada innym nie :) ... :) ja sama zaczelam stosowac oliwke tyle ze babino ale to zewzgledu na natluszczenie skury bo mialam nadmiernie przesusona od peelingu ktoru sama sobie robilam :) ps to samo co u kosmetyczki ... :) tyle ze za 7 zl i moge miec ile chce zabiegow :) na pozostalosci po moim tradziku ... ale supcio sie spisuje :) :) a co do oliwki to na mnie tak samo super dziala !!! wiec polecam :) buzia jest gladka i dobrze nawilzona :) moja kolezanka od dawna stosuje oliwke i ma naprawde sliczna cere !! :) na wypryski polecam tabletki antykoncepcyjne harmonet mi pomogly :) oraz stosowanie codziennie na noc ( zostawiac na noc ) glinka zielona :) plus to davercin :) mozna zastapic to afrodyta :) ona nie jest na recepte :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wybredna
jej ale mi sie nudzi :) to wam moze cos jeszcze napisze :) na pozostalosci po tradziku mega dobry jest Saliderm posmarowac i mega piecze twarz az jest lekkie poparzenie :) a po 2 dniach skorupa na buzi i stara skora sie zajebiscie zluszcza wraz ze wszystkimi przebarwieniami :) i blizenkami :) a co do blizenek to jak wiecie jeden raz to niewystarcza ale naprawde wodac efekty a w opakowaniu jest tego tyle ze ze 100 razy mozna by zrobic zabieg a na to kremek mozna dac np. advance z avene tyle ze cos kolo 50 zl kosztuje ale tez jest super pozatym po takim przypieczeniu takze wszyskie syfki znikaja ps. tyle ze trzeba to natluszczac pozniej oliwka :) bo skora sie mega zluszcza :) ale tak ma byc :) az bedzie mega cacy :) hehe ok ide spac :) prszesylam byziaki i powodzenia!! :) a co do podkladu to perfomance max factora najlepszy !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo ciekawaaaaa569
Mam trądzik i moja skóra bardzo sie swieci po pewnym czasie, chciałabym spróbowac tej oliwki na buzke ale obawiam sie z mnie wysypie. Doradzcie mi co zrobic...Mam juz ta oliwke w domku ale boje sie postawic tego najwiekszego kroku. Które z Was miały trądzik i ta oliwa pomogła? Czy po pewnym czasie nie było wysypu pryszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo ciekawaaaaa569
To chyba zarty....? Bardzo prosze o odpowiedz bo nie wiem czy zaczac sarowac moja tradzikowa cere ta oliwką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wybredna
Wiesz co ja bym ci nieradzila smarowac jesli masz jakies ropne wykwity ... to raczej polecam to usunac czyli wycisnac ... i smarowac afrodyta lub davercinem ( dawvercin na recepte) az do zaleczenie dodatkowo codzienni na wieczor az do rana trzymac na twarzy zielona glinke tyle ze w malych ilosciach rozcieczac by byla bardzej wodnista bo lepiej dziala ale zasuszac musi !! a gdy masz wyleczone juz to mozesz sprobowac oliwka buzie nacierac :) napewno nada jej ladniejszego kolorytu i da nawilzenie ktore dobrze dziala na to by pryszczyka bylo trudniej wyskakiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Divaaaaaa
DIVA badz inne laseczki stosujące oliwke HiPP i jak tam Wasze buzki? Prosze o odpwiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka HIPP
Kupiłam dzisiaj oliwkę Hipp... zobaczymy czy skuteczna........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka HIPP
Witam witam......... No więc jak już wcześniej pisałam kupiłam sobie oliwkę HiPP... I musze powiedzieć, że................................................................................................................................................................................... ...................................................................................................................................................... ................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................................................................' ........................................................................................................................................................................................ jest super... nie świece się pzez cały dzień........... i wcale nie zatyka porów, nie wychodzą po niej pryszcze..... Rada: ja robie tak: Rano nakładam wacikiem oliwke, po 3 min ściągam nadmiar papierem miękkim do tyłeczka.... Wczasie dnia po wysiłku wiadomo że coś tam na twarzy jest to znowu przcieram papierem lub chusteczką i do wieczora exxxxtttrrrraaaa..... Wieczorem po umyciu jeżeli ma się pryszcze tak jak ja nakłada się benzacne, rano myje twarz i powtarza się od początku Czyli:rano oliwka, zetrzeć nadmiar, wieczorem benzacne i jeżeli schodzi skóra w jakimś miejscu nakremować kremem nawilżającym beztłuszczowym np. AVON To by było na tyle,,,,, dzięki papapapap................suuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka HIPP
Kupować oliwki, dalej, nie wahać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptyczna zuzia
skoro i tak musisz przecierać buzię w ciągu dnia to wielkie mi matowienie... równie dobrze można stosować bibułki matujące lub puder i wyjdzie na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wendyyy
okliwka jest super, skora matowa caly dzien ale.... to dłuzszym okresie używania wysusza skore!! Musialam ja odstawic i pzrezucic sie na jakis czas na mocno nawilzajacy krem!! Ale stosowalam rano wi wieczorem i pod makijaz normalnie i nie splywal!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o lol
wiatam:) ja tez kupilam tą oliwke :P ale sie obawiam że kiedy rano nałoże ją na twrz to mi sie automatycznie włosy potłuszczą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lachonik
bardzo pochlebnie się wypowiadacie o tej oliwce, ja mam tez takie problemy Tzn. tłusta cera, wypryski i wągry...a do tego jeszcze czerwone ślady i blizny. najogólniej nie wyglądam za ciekawie, ale kupiłam oliwkę i zobaczymy jak na mnie zadziała...Mam nadzieje, ze mi tez pomoże! Już teraz odstawiłam wszystkie leki, kosmetyki i inne specyfiki, tylko oliwka.czekam na efekty. a czy macie takie wrażenie, że wam ta oliwka zregenerowała skóre, bo mi by tez na tym zależało, gdyż moja skóra jest bardzo zniszczona tymi wszystkimi lekami no i tym, ze swego czasu troszkę wyciskałam zaskórniki i pryszcze (stąd te blizny i szpecące zaczerwienienia) :( jak myślicie czy ta oliwka mi pomoże? Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogeeeeeeeeeeeee
po co kupować oliwke jak w lodówce olej. nie żartuje..próbowałam wszystkiego na moją twarz..uwierzcie..nie chce mi sie już rospisywać. od tygodnia używam kujawskiego (tylko jeden składnik- rzepak-i to z pierwszego tłoczenia!).na mogrą buzie nakładam troche tego oleju, nieżałuje! wmasowuje go w skóre, chodze tak 5 min i wycieram do sucha. efekt? rewelacja, a co najważniejsze znikają te syfy cera jest naprawde zajebista. te syfy naprawde nie wyskakują!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny... przeczytałam co prawda tylko pierwsze trzy strony tego topiku, ale chyba nie będę się powtarzać... mam 40 lat i od 30 lat problemy z tłustą skórą... mam też 20-letniego syna, który cerę odziedziczył niestety po mnie :( jakieś 4 lata temu w desperackich poszukiwaniach kosmetyków dla mojego syna ( bo w uratowanie mojej skóry juz zwątpiłam) spróbowałam GARNIER CZYSTA SKÓRA (niebieska tubka)... na młodego zadziałało, pomyślałam sobie, może i ja spróbuję? do dziś oboje (40-latka i 20-latek !!!) używamy ten krem i jak go nie ma w domu to jest afera !!! Konkrety: oczyszcza, odświeża, nawilża, a przede wszystkim MATUJE co njmniej na 10 godzin, naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nie mogeeeeeeeeeeeee
chba nie najlepszy pomysł z tym kujawskim.... przecież to olej rafinowany, czyli pozbawiony wiekszości swoich wratości witamin itp. jak już to oliwa z oliwek nierafinowana z pierwszego tłoczenia.... a kujwski raczej zostwa do smazenia :D co do kremu Garniera cytar "...używamy ten krem i jak go nie ma w domu to jest afera..." skąd ja to znam, miłm podobnie z Vichy normaderm.... jak uzywałą to było ok, a po chodźby jednodniowym odstawieniu wysyp pryszczy i zaskórnków, wię jak mi go brakowało była afera....teraz jestem od tego wolna, uzywam własnie olejów na skóre i kosmetyków naturalnych i moge sobie je odstawiać jak mi sie podoba, skóra bardzo znormalniała i nic się złego nie dzieje jak przez kilka dni o jakims specyfiku zapomnę.... na prawde polecam eksperymenty z olejami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassja
Nie rozumiem - w opisie oliwki jest,ze bez zbednych substancji zapachowych, a w skladzie jest PARFUM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLLA 24
Mam na sprzedaż Retin A moje gg 5685290, pomaga na pryszcze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloflow
chcialam tylko podziekowac ososbie ktora zalozyla topik bo kupilam bez wahania oliwke i naprawde moja cera z dnia na dzien jest piekniejsza, syfy nie wyskakuja!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nic nie zsatyka rano po calej nocy jest najladniejsza skora ale ja uzywam oliwke wraz z kremem hipp i dla mnie rewelka ...nie chce zapeszac ale mysle ze z takim kosmetykiem moge wyleczyc swoja twarz z tych pryszczy ktore sie pojawiaja i znikaja i tak co chwila:))))) pozdrawiam wszystkie kobiety naprawde nie ma co sie zastanawiac!!!!cudooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loloflow
aha dodam jeszcze ze na dwor nie wychodze bez podkladu bo zawsze cos tam kryje i chce zatuszowac , jestem przewrazliwiona na punkcie cery:) i po tej oliwce po tyg sadze ze juz nie musze stosowac podkladu tak mi sie ladnie wszystko zagoilo..... !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara555
Witajcie! Tez mam podobny problem. Chyba skusze sie na ta oliwke. Uzywalam wielu kosmetykow, niestety efekt pozostawial wiele do zyczenia. Napisze jakie efekty jak juz zaczne stosowac! Jaki podklad polecacie do cery tlustej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakao_wieczorem
Oliwka super, ładnie pachnie, ładnie wsiąka, ale nie na mojej tłustej twarzy :( Nie wiem jak to robicie, że macie matową cerę po tej oliwce, ja nie mam a używam już ponad tydzień- zainspirowana właśnie tym tematem. Z przykrością stwierdzam, że mi nie pomaga, cera się "tłuści" dalej. Używam wieczorem benzacne, strasznie wysusza skórę, więc jak wsiąknie nakładam krem nawilżający na noc. Rano myję buzię, smaruję oliwką i po kilkunastu minutach ściągam chusteczką, papierem ( w zależności co leży pod ręką) i nakładam puder transparentny. Po godzinie się błyszczę. Dlaczego? To wina pudru? Pogody? Komuś zapłacili za reklamę Hipp? :( Załamałam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakao_wieczorem
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×