Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Hello właśnie u mnie była burza - trzy razy olbrzymi grzmot!! i ani kropli deszczu :( :) zaczyna się rozpogadzać :( :( Madzia - wszystko będzie dobrze!!! Mika - nie martw się na zapas - najpierw zrób te podstawowe badania (ft3 i ft4) i oczywiscie idz do endo. On już podejmie decyzję jakie dalej zrobić badania. Ja na razie poza hormonami miałam robione usg, biopsja, no i miałam miec robioną radiologię - ale zaszłam w ciążę :) balbinka - jak wyłonić dobrych lekarzy - chyba najlepszym miernikiem są zadowoleni pacjenci oraz posiadana wiedza. A nad szczególami nie zastanawiam się, bo są mądrzejsi w tej kwestii. Tylko niestety najczęściej ci madrzy ludzie nie biorą się za politykę, bo nie chcą użerać się z bandą idiotów głodnych władzy. odnośnie komarów - najbezpieczniej chyba założyć moskitiery. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z objawów które napisała Mika23 mam wszystkie z wyjatkiem tego ze w ciaze zaszłam w pierwszym cyklu starań. Ale to jeszcze o niczym nie swiadczy, bo wtedy mogłam mieć tarczyce jeszcze ok. Mogła się dopiero popsuć właśnie po poronieniu. No ale teraz to trudno stwierdzić jak było. Martwi mnie tylko to ze skoro tsh mam wyrównane,a objawy mam dlaej : jak przybieranie na wadze, wypadanie włosów, ciągłe zmęczenie. Ostatnio dowiedziałm się że moja poprzednia endo, która odeszła z mojej przychodni ( a miałam do niej dość duze zaufanie i mnie dobrze zdiagnozowała) przyjmuje w innej 15 km ode mnie. Więc może sie do nie wybiore. Boję sie tylko jednego że znowu mi wypomni że chodzę na NFZ i nie muszę chodzić do niej prywtanie i płacić. Juz tak mi kiedyś powiedziała :( A tu nagle zamiast przyjść doniej na miejscu prywtanie to ja musze jechać 15 km. Więc na pewno swoje 3 grosze wrzuci. No i jak tu mieć dobre zdanie o niektórych lekarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! dżoli mieszkam w Luton, a Ty? Lidka!Dokładnie tak jak mówisz!Ja nie winię lekarzy, tylko ten chory system :( Lekarz jest w nim tylko pionkiem :( Madusia teraz to już całe życie będziesz taka szczęśliwa:)No i wszystkiego naj z okazji imienin :) asiab :) kurde to i u Ciebie pada?U nas ciągle chodza grzejniki :( Już widzę te rachunki za ogrzewanie :( evawer ja również bardzo ucieszyłam się po Twojej wizycie na usg :) Peppetti, żebys o tym deszczu w złą godiznę nie napisała :) bo jak zacznie Ci lać tak jak u nas, to będziesz modlić się chociaż o kawałeczek słońca :) :) :) Balbinko ja tam chętnie bym przyjechała do Polski :) Będę za 2 miesiące :) Pozdrawiam Was wszyściutkie :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje kochane:) ja tylko na chwilke bo wstałam do toalety ale zaraz ide lezec bo od rana bolał mnie brzusio.Wziełam nospe i mi przeszło ale i tak ide lezec :) Madzia79 ciesze sie ze udało Ci sie zajrzec i ze wszystko ok:) pozdrawiam:) co do słuzby zdrowia to ja wole sie nie wypowiadac bo nie wolno mi sie denerwowac. pozdrawiam Was kochane i całuje a teraz lece do lozeczka:) Miłego dnia:) lidka alergii i kichania naprawde wspolczuje:( ale bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Madziom z okazji imienin wszystkiego naj... ! I dużo powodów do zadowolenia na każdy dzień ! 🌼 Ostatnio próbuję pracować... Jak tylko złapie wiatr w żagle to cos tam popycham, ale i tak marniutko idzie... Wczoraj zrobiłam sobie test na depresję i mam wysoki wskaźnik. :( I nawet tak się czuję, że często dopadają mnie doły i ta moja niemoc=lenistwo też z tym się wiąże... W niedzielę też byłam w pracy parę godzin... :( Wtedy burza nas ominęła i poszła ponoc na Łódź i nieźle zalała? W tą niedzielę też mam w pracy zajęcie a i chyba w sobotę :( I to wszystko po za planowo na dokładkę i społecznie... A właściwa robota w proszku... Doczytałam, że dal alergików poleca sie miedzy innymi funkję i forsycję. Ale wiadomo, że pyłki docierają do nas ze wsząd... Na tę chwile u mnie wielka parówa!!!!!!! Gorąc i żar!!!! A do Graziabigos to ja się nie muszę przekonywać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit nam przyszły takie rachunki do zapłacenia ze szok. \\W sumie ogrzewanie chodzi tylko 2 godziny rano i wieczorem zeby sie woda nagrzała. A tu przyszło nam płacić za gas 200f a za prad 120 szlag mnie trafia. I teraz własnie jak jest tak zimno to ja zamiast właczyc sobie ogrzewanie siedze pod kocem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka - tak poważnie, myślę, że ten rajd elektryczny w niczym nie zaszkodzi dzidziusiowi. Twoje maleństwo przecież duże już jest. Duuuużo większe od komara. Dodatkowo chroni je Twoja skóra i wody płodowe. Myślę, że te fale nie mają szans na dostanie się do dziecka. gawit - zły proroku!!!!!!!!!!!!!!!! w końcu przyszedł deszcz!! Padało tylko piętnaście minut, ale obficie. A ja zapomniałam zamknąć okno w łazience (mam w suficie). Miałam zalaną całą łazienkę. :( :( rudi - ❤️ Celavie - i co my mamy z Tobą zrobić??? Dół goni dół. Tak nie można!!! Wierze, że w tym miesiacu Twoja depresja się skończy. Kupiłas testy owu więc dwie kreseczki na teście będą murowane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz peppetti :) mówiłam :) no ale teraz pewnie macie rześkie powietrze:) A u nas pokazało się słońce ale jest zimno :( Asiu eh ja to nawet już nie mówię jaki nam przyszedł rachunek za gaz :( Co prawda mamy duży dom i to rachunek za miesiące w sezonie zimowym, ale i tak jest bardzo, bardzo duży :( Na szczęście do podziału na 6 osób, ale to i tak wyjdzie mniej więcj tyle co u Ciebie :( rudi 😘 Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka o komarach u kobietach w cizy jest artykul w czerwcowym m jak mama nie czytalam jeszcze.U nas burz super powietrze sie oczyscie ale juz jak bylismy w urzedzie chlodniej sie zrobilo.Zrobilam dzis placki ziemniaczane z mieskiem i sosik czosnkowy pycha moja mamusia mnie nauczyla zreszta to proste robi sie jak placjki ziemniaczane tylko mieso mielone sie dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepetti podaj mi swoj adres email bo cos klopoty mam z wyslaniem do ciebie foty moze cos zle napisalam niby poszla sprawdz bo 2 raz wyslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Peppetti bardzo ci współczuje, wiem co to znaczy w sumie to mojej łazienki nie zalał deszcze ale pękniety grzejnik:). Przez ta pogode nie najlepiej się czuję, boli mnie głowa i te dzieciaczki mnie do szału doprowadzaja ale jeszcze tylko 3 dni i przyjeżdżaja moi rodzice więc juz bede odpoczywać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam Was ale juz czasu mi brak na pisanie ..wracam do nauki bo jeszcze mam jej mase a czasu mało moje dziecko bedzie bardzo mądre - już od okresu płodowego tyle wiedzy przyswaja ;) kurcze, wiecie nie moge sie skupić na tej nauce bo wciąż myśle o jutrzejszej wizycie u gina.. a przed wizytą ide sobie do fryzjera zrobić super grzywke miłego burzowo-pochmurno- słoneczno-parnego popołudnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha jutro ide na wizytę do położnej, bo jak juz wam mówiłam tu [ciąże prowadzi położna. Ale co to bedzie za wizyta ani badania, ani usg jedyne co zrobi to chyba mnie zważy. I taka bedzie własnie moja jutrzejsza wizyta👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit-dodam jeszce, mieszkamy z Asia b na tym samym osiedlu Asia b - napisz jak po wizycie u położnej, na forum albo gg Wszystkiego najlepszegoooooooo dla wszystkich Magdaleneeeeeeeeeeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Matko, ja tylko czytam i nie mam za bardzo czasu na pisanie. Oczywiście niewiele pamiętam z tego, co przeczytałam (w sensie, żeby odpowiedzieć indywidualnie). Co do Duphastonu i luteiny - niestety, tyje się. Pewnie nie każdy, bo reakcja na hormony jest indywidualna - jedne dziewczyny po tabletkach tyją, inne wręcz przeciwnie. Ja po Duphastonie przytyłam. Co do lekarzy - zgadzam się, że część z nich powinna być godziwie wynagradzana. Ale niektórzy nie powinni grosza zarabiać za tę pracę na odwal się, którą wykonują. To, że trudno cokolwiek załatwić w ramach bezpłatnej opieki zdrowotnej, to nie wina lekarzy. System działa, jak działa. Moja przyjaciółka jest lekarzem, pracuje w klinice. Ile ona się napsioczy, to szok. Mówi, że system punktowy, który obecnie obowiązuje, to jakaś porażka. Bardziej im się opłaca leczyć alkoholika z zaostrzenia choroby alkoholowej niż chorego na astmę z niewydolności oddechowej. I że poniżej pewnej liczby punktów za zastosowane procedury medyczne im po prostu nie płacą. Siły i środki są wykorzystywane, a NFZ tego nie zrefunduje. A na przyjęcia w przychodniach są limity. Jeśli lekarze przyjmą więcej pacjentów, niż mają \"zakontraktowane\", nikt za to nie zapłaci i placówka popada w długi. A za skierowania do specjalistów potrącają im z tych zakontraktowanych pieniędzy. Błędne koło. Poza tym mit o tym, że \"pieniądze idą za pacjentem\"... Jestem zameldowana na stałe w Krakowie i tam są opłacane moje składki. Ani razu nie byłam u lekarza - praca z lekarzami daje pewną swobodę w tej kwestii. Po mprzeprowadzce do Gdańska nic mi się nie należało bezpłatnie. Co więcej, wczoraj musiałam sobie wyrobić książeczkę RUM (tu obowiązuje rejestr usług medycznych), bo miałabym przy porodzie problemy z przyjęciem do szpitala. Na moją legitymację ubezpieczniową nikt tu nie chce nawet okiem rzucić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka Ja używam raidu takiego do gniazdka. Nie sądzę, żeby naszej Niuńce zaszkodził - mamy stale otwarte okno i to jest warunek (musi być wentylacja). Poza tym, jeśli nam nie szkodzi, to i naszym maluchom też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, tak sobie podczytuje was. zauwazylam ze jest kilka dziewczyn z anglii, czy moze ktoras z was mieszka gdzies kolo albo w Basingstoke? Chetnie poznalabym kolezanke:) jeszcze 10 dni, i moze sie okaze ze jestem w ciazy:) ale staram sie nadzieji zadnych nie robic:( bo po co sie rozczarowywac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas suchutko, moze troszeczke chlodniej niz wczoraj. na zajeciach bylo ciezko. duszno. i nie tylko mi sie nie chcialo. wszyscy sapali i ciezko ik sie myslalo. a na koniec wszystkie kobitki mialy wlosy na wszystkie strony \"od myslenia\". zawsze jak robia jakies trudniejze zadanie to targaja sobie wlosy :-) tiki- trzymam kciukasy za jutro. a swoja droga ladnie sie uczysz :-). nacinanie krocza. hmmm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena4 no to trzymam kciuki zeby za 10 dni pokazały sie 2 kreski:) tiki ja narazie nie czytam takich artykułów tak jak nie przeczytałam tych o porodzie co rozrywali to dziecko .Wystarczylo mi to co pisały dziewczyny. u nas tez w poludnie troszke popadało i temp spadła do 20 stopni ale zaraz wyszło slonce i juz bylo 35 :) wiec dziewczyny z Anglii moge Wam przesłac troszke promyczkow słonca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak słoneczko jak najbardziej prosze, prosze pleeease!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziekuję że kibicowałyscie mi w drodze na usg. Zawsze to razniej z wami. Temat o lekarzach wywołał widze dysuksję jak sie patrzy! A mnie z wami nie bedzie AZ dwa dni. Jutro jade do Zakopanego. Tak mi sie troche nie chce ale z drugiej strony to rzęźkie powietrze górskie........ Jestem juz bardzo zmęczona. A nasza szefowa wymysla dalej: festyny, komersy itp. Byleby juz były wakacje bo nie wydole. Całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Peppetti, zgadzam się, że już nie wiadomo co ze mną robić... Ja sama z sobą już chyba sobie nie radzę... Ale skoro czas mija a życie toczy się dalej to i ja idę naprzód. Pominę to w jakim stylu, ale naprzód! ;) Nie wiem,czy gdzieś był podany link akurat do tej stronki z testami na owulację, ale go podaję, bo ja znalazłam ne niej wsparcie, bo jak pisałam w moim opakowaniu nie było instukcji... http://kobiece.mojeforum.net/viewtopic.php?t=100&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= Eva, ja mam to samo z tymi imprezkami w szkole i nie tylko... Szkoda, że to taki skwar, bo ledwo się ruszam i oddycham, a tu trzeba być dyspozycyjnym... Gdzie ten deszcz?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! EvaWer no to może mimo wszystko trochę odetchniesz i wypoczniesz. Peppetti wyobraziłam sobie Ciebie z brzuchem przywiązaną do drzewa i się uśmiałam :). Podaję dla zainteresowanych przepis na pstrąga z grila (może być też łosoś). Mieszamy dużo miodu z musztardą i wyciśniętym czosnkiem (tak do smaku) dodajemy oregano, bazylię, estragon (też wg uznania, bo jest tez przyprawa do ryb już gotowa, która też się nadaje). Mozemy również do tego wcisnąć trochę cytryny (potem oczywiście podajemy rybkę i kropimy cytrynką, jak kto woli). No i jeszcze jeśli mamy całego pstrąga (bo moja mama ostatnio kupuje kawałki) to możemy w środek włożyć gałązkę natki pietruszki. No i ta rybka w tym powinna min. 2 godziny leżeć. A jak lezy więcej to jest jeszcze lepsza :). Zawijamy w folię aluminiową i kładziemy na grilla na jakieś 15, góra 20 minut. I nic nie musimy robić ...tylko czekac. mniam a u mnie zmiana pogody, jest chłodno i w ciągu dnia deszcz padał. Ale jeszcze alergia jest...tak szybko to mnie chyba nie opusci. Ja biorę (czytaj brałam) LoralHexal, czy coś w tym stylu i nawet pomagal, bo te alerteki to nic nie dawały. No to ja nie rozumiem o co chodzi z ta luteiną. Jeszcze duphaston zrozumiem bo to chemia. Natomiast luteina jest naturalna i nie ma naukowych dowodów na to, ze się wchłania więc nie wiem czemu mialybyście od niej tyć. Luteina jest bardziej na poprawienie psychiczne pacjentki. Moja koleżanka jak była w ciąży (tez po poronieniu) to poprosiła o luteinę, lekarz jej wypisał, potem przyszła po kolejną receptę i lekarz powiedzial do nie : \"no skoro pani pomaga na głowę to moge wypisać\" . Także nie od jednego lekarza słyszalam o tej luteinie. Równie dobrze mogliby nam dawać kapsułki z wodą. Ale tak z ludźmi jest. Jak na róznych badaniach część pacjentów dostaje placebo, myśląc oczywiście, że dostaja prawdziwe leki to widzą u siebie duże poprawy :). Także ja uważam, że od nastawienia wiele zalezy! tiki trzymam kciuki. Strasznie podoba mi sie ostatnia płyta Nelly Furtado. I tak własnie pomyślałam sobie, ze w ogóle nie znam waszych gustów muzycznych :). zaczne od siebie. Bardzo lubię soul i taka muzyke młodzieżową do potańczenia (na imprezach), lubię Kosheen (nie wiem czy słychałyscie kiedyś)czarną muzykę, muzyke powazną i oczywiście latynoamerykańską!!!!! No uproszczę, lubię dobrą muzykę, a tak na imprezach to co teraz modne :). A wy?? Czego słuchacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Celavie, deszcz jest (był) i ma być w Białymstoku. Zapraszam :) I zrobiło się duuużo chłodniej niz w dzień. Ja miałam dziś wolny dzień, ale wcale nie leżałam z książką na słońcu, tylko sprzątałam mieszkanie. Kupiłam też na balkon matę trzcinową. Zasłonię trochę kwiaty od słońca, bo od tego ukropu nie chcą rosnąć. A ja bardzo lubię kwiaty. Mąż się ze mnie śmieje, bo jak ostatnio byliśmy na zakupach ogrodniczych, to powiedziałam mu, że mogłabym w tych szklarniach z kwiatami zamieszkać. Lidzia, fajny ten przepis. Muszę Krzyśkowi przeczytać. Ja nie lubię ryb, ale on uwielbia i ostatnio eksperymentuje z potrawami na grilla. Robił ostatnio tilapię. Podobno wyszła znakomicie, ale mnie nie smakowała. a jeśli chodzi o muzykę, to tez mi sie podoba Nelly Furtado. Mam ostatnią jej płytę (bardzo przyjemna). Nową sobie może też jakoś skombinuję z netu... Ja nie za bardzo lubię muzykę \"knajpowo-dyskotekową\", wolę coś mocniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justy, a jak Ty i twoje maleństwo wytrzymujecie te upały? Pytam, bo tuż po Grubym misiu będziesz natępną mamą na naszym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozzarella słuchasz tego co Twój mąż? Ja kiedys słuchałam takiej muzyki, miałam dwóch chłopaków metalowców :). A teraz mówię tak jak kiedyś moja babcia \" szatańska muzyk\". Strasznie się przy niej denerwuję, lubię ciszę i może dlatego. A daj przepis na to co robił twój mąż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chciałam napisać, ze chyba cos jest nie tak z naszym blogiem, bo mnie już kilka razy z niego wyrzuciło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×