Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość nowa346
Aneczka 1979 no dlugo dlugo jak sie pytam lekarza czy to normalne to mowi ze tak ale zawsze po sikaniu to az sie ze mnie poleje..dnich suchych nie mniewam wcale a moze poronienie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa poronienie to bylyby nie uplawy a plamienie i krwawienie, co ty wymyslasZ???? zreszta skoro gin widzi jak jest to przeciez by cie ostrzegl. ehhh spokojnie nie stresuj siebie i malenstwa i jeszcze o rwie kulszowej Rwa kulszowa - bardzo przykry, ostry, bezlitośnie przeszywający ból, który początkowo może być odczuwany na wysokości pleców, stopniowo przemieszczając się wzdłuż pośladków i bioder, by po tylnej części nogi dotrzeć aż do stopy Może to być wada postawy, nieprawidłowe podnoszenie czegoś ciężkiego, wykonanie nagłego ruchu czy skrętu tułowia, zmiany zwyrodnieniowe stawów, osteoporoza, ciąża - W czasie ciąży rosnący płód może przyciskać nerw do kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, podobno przy takich dolegliwościach pomaga zmiana pozycji leżenia (nie wiem czy to tylko teoria, czy rzeczywiscie pomoże, ale coś takiego kiedyś słyszałam). Nie powinnaś leżeć na plecach, a na boku (najlepiej lewym) z lekko ugiętymi kolanami. I to ponoć dobra pozycja do spania. Ale pewnie naszych rad żaden lekarz nie zastąpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loola ja juz od samego poczatku ciazy praktycznie tylko w tej pozycji sypiam i leze, pozostalo mi to po pierwszej ciazy w nawyku. a co do lewego boku to ten jest najlepszy ze wzgledu na to ze dzidzius jest lepiej dotleniony no i nie ma ucisku na watrobe. niestety te dziadostwo tak cholernie boli ze jak tylko slubny wroci to pakuje sie na zastrzyk (mimo ze panicznie sie boje igly i strzykawy) wstanie z krzesla czy z lozka to horror i kazdy ruch sprawia mi wielki bol :( teraz ide jeszcze polezec, odezwe sie jak wroce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa LITOŚCI!!!! nawet tak nie myśl! Dopóki nie masz plam brunatno-czerwonych nie ma sensu panikować. Na pewno to nic groźnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mnie dopadły bóle stawów, zwłaszcza biodrowego...normalnie odpadam, czasem wstać nie mogę....czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezylam... bylam przyjeta nie dosc ze szybko to iscie z honorami odkad gin zobaczyl kto jest moim prowadzacym :) mialam najpierw badanie na samolocie, opukanie nerek pozniej musialam nasiuskac i oddali mocz do analizy na cito, w miedzy czasie gin zabral mnie na oddzial i zrobil USG. Mlody tak wierzgał ze ledwo ginkowi udalo sie go pomierzyc ale wyszlo ze rosnie ladnie. Z USG wychodzi o tydzien starszy niz to by wynikalo z okresu. Zapoznal mnie doktorek ze wszystkimi kostkami, pokazal polkule mozgowe, krzyz, paluszki, wymiary jakies pobral (nie pytalam nawet co mierzy) no ale \"plciowo\" dzidzius sie nie ujawnil. Wyniki z moczu wyszly \"no jeszcze ujdzie\" tyle ze pojawily sie liczne leukocyty. Lekarz w koncu uznal ze moga mi \"dupsko skluc\" i puscic do domu. Dostalam zastrzyk z pyralginy i jutro mam sie zjawic ponownie na izbie przyjec na zastrzyk i kontrole. Niestety wyglada to na rwe kulszowa, jak to pocieszyl mnie gin to tylko to a nie jakies tam nerki czy pecherzowe problemy... Powiem jedno czuje sie jak nowonarodzona bo w koncu moge usiasc i wstac bez bolu i zaciskania zebow a przewracanie z boku na bok moze byc nawt calkiem przyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha to bylo moje 3 usg w tej ciazy a gin powiedzial ze byc moze bedzie kolejnosc jutro zrobic kolejne. wszystko zalezy od tego czy beda mnie meczyly skurcze czy odpuszcza. Wspomnial tez ze usg byloby niebezpieczne dla maluszka gdyby bylo robione codzienne tak przez 30minut conajmniej ale jak to podsumowal \'usg niesie wiecej dobrego niz zlego\' a skoro jest to konieczne to niech robia nie bede oponowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koallalili988
Witam. Na Przyrodniczej to chyba zlikwidowali oddzial polozniczy,szkoda mialabym blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koallalili988
Loola-sprawdzalam te szpitale,wybralam 3 Rydygiera,Kopernik,Matka Polka.Na ostateczna decyzje mam jeszcze z pol roku.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja tez do wczoraj mialam atak rwy kulszowej,ale musialam zrobic zakupy i pochodzilam sobie 2 godziny i w nocy moglam jakims cudem spac normalnie,bol prawie ustapil.Nie wiem ,co sie stalo.Ja od 5 tyg. mam USG robione co dwa tygodnie,ze wzgledu na wiek i lekarz nie mowil,ze to niebiezpieczne.A to jest bardzo dobry lekarz.Ufam mu w 100%.Wczesniej pytalam lekarza,co moge zrobic z ta rwa kulszowa,a on powiedzial,ze nie moge brac zadnych lekow.Ale co lekarz,to inne poglady. Zycze wam dziewczyny ,zeby bole ustapily.Zycze wam rowniez milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUIZA25
CZESC!fajnie,ze Was znalazlam.Tak czytam i mysle,ze jednak opieka medyczna w Polsce nie jest zla-ja mieszkam w Anglii i do tej pory mialam jedno usg. i to prywatnie u polaka,za ktore zaplacilam kupe kasy,ale juz do niego nie pojde-bo kiedy sie przeziebilam w 8tyg.powiedzial,ze moge zazyc ASPIRYNE i wszelakie witaminki.Tak wiec,bede czekac do 16stycz.-bo wtedy mam pierwsze usg w szpitalu.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUIZA25
E.C Jestes zadowolona z tamtej opieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby juz mi dzisiaj jakos lepiej. U mnie ta rwa to nie byl jedynie bol nogi czy posladka ale tez skurcze, takie momentami ostre i bolesne. stad w szpitalul byla cala diagnostyka podjeta. A jesli idzie o pyralgine to podawac ja mozna jesli ryzyko spowodowane skurczami moze wywolac utrate ciazy. pyralgine podaje sie nie tylko przeciw bolowo ale takze po to by skurcze ustapily. Mialam ja podawana w pierwszej ciazy na oddziale patologii ciazy takze spraktykowane i sprawdzone ze bywa konieczne i nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a poza tym - nie moge sobie teraz pozwolic na zwolnienie lekarskie, do srody wystawiamy oceny i wiadomo uczniowie byliby mocno zawiedzeni zeby pani nagle ich olala i wystawila jak leci bez popraw (obiecanych) takze skluli mi dupsko wczoraj, skluja dzisiaj i licze ze jutro normalnie bede w stanie przepracowac 7 lekcji. znalzalam cos ciekawego wiec wklejam: W odniesieniu do opieki ambulatoryjnej nad kobietą w ciąży niepowikłanej właściwym jest przeprowadzenie: * badania podmiotowego i przedmiotowego (połączonego z: badaniem ginekologicznym - we wziernikach, badaniem zestawionym oraz badaniem położniczym zewnętrznym, oceną wydzieliny pochwowej tętniczego pH pochwy, pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, oceną masy ciała, badaniem czynności serca płodu od 14 tygodnia ciąży oraz ocena ruchu płodu przez ciężarną od 26 tygodnia ciąży) przy każdej wizycie planowanej nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie, * badanie grupy krwi na początku ciąży, w przypadku grupy krwi Rh ujemnej, przeprowadzenie badania przeciwciał anty Rh co dwa miesiące, * badania USR w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży, * badania na obecność antygenu Hbs w trzecim trymestrze ciąży, od badania można odstąpić gdy pacjentka ma aktualne szczepienie przeciwko WZW typu B, * badania morfologicznego krwi i badania ogólnego moczu raz na dwa miesiące, * badania glikemii na czczo na początku ciąży oraz wykonanie testu tolerancji glukozy między 24 a 28 tygodniem ciąży, * badania ultrasonograficznego trzykrotnie w przebiegu ciąży- pierwszego do 14 tygodnia, drugiego około 22 tygodnia i trzeciego około 30 tygodnia ciąży. Badanie ciężarnej powinno być przeprowadzone częściej, lub rozszerzone o badania dodatkowe, gdy istnieją wskazania do ich przeprowadzenia wynikające ze stanu klinicznego pacjentki. --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa346
ja jestem nosicielem HBS myslicie ze moje dziecko tez urodzi sie ztym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! W linku ponizej sa wymienione wszystkie badania ktore powinny byc wykonane w danym tygodniu, moze ktoras z was to zainteresuje. http://kobieta.gazeta.pl/rodzicpoludzku/1,70807,3099091.html Nowa => Dodatni Hbs nie wpływa na przebieg porodu, nie jest wskazaniem do cesarskiego cięcia. Podczas porodu personel musi jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż Pani krew stanowi potencjalne źródło zakażenia dla innych. Ponieważ istnieje ryzyko przeniesienia wirusa w życiu płodowym na dziecko, po porodzie otrzyma ono specjalną immunoglobulinę. Mając dodatni wynik Hbs, można karmić piersią. Ja jestem ciekawa czy w przypadku HCV dzieko moze urodzic sie zdrowe czy musi urodzic sie chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wyczytałam na innych ciążowych topikach, że na rwę kulszową skarży się wiele kobiet i niestety dość często się przytrafia. I bez pomocy lekarza raczej się nie obejdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem powracam przez ostatni tydzień nie ruszałam sie z łóżka żle sie czułam. Jola wyjechała za graniece do Angli wróci na ferie zimowe więc sie niedługo odezwie. To tyle ja czuje sie ok maluszki już też wiec tyle pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda30755
Witam Wszystkie mamusie które spodziewają się w lipcu dziecka.Z moich wyliczeń wypada że na początku lipca.Jestem obecnie 14 tygodniu.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Luiza-jestem bardzo zadowolona,lekarz do ktorego chodze jest bardzo dobry,zawsze mowi,ze gdyby cos sie dzialo,to w kazdej chwili moge przyjechac,chociaz na razie wszystko jest ok,to z racji moich ostatnich poronien chce juz mnie wyslac na zwolnienie,bo pracuje w przedszkolu i jego zdaniem ta praca jeste zbyt stresujaca. Jezeli chodzi o kase chorych,to tez jak na razie nie mialam problemow,ale niektore badania np,jak przeziernosc musialabym oplacic sama ok.150 euro.Ale jak juz pisalam wczesniej nie bede robila tego badania,bo nic mi nie da,nie potrafilabym powiedziec gdyby cos bylo nie w porzadku,nie chce mojego dziecka.Widze co dwa tyg. na USG,jak sie rusza,jak serce bije,nie,nie moglabym.A nie chcialabym sie denerwowac do konca ciazy. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bol niby ustapil i nawet dalam rade pomoc mezowi ugotowac kapusniak. polazilam chwile ale i tak wyladowalam z powrotem w lozku, zaraz zbieramy sie na izbe przyjec na kolejny zastrzyk, ojjj ciezko bedzie siedziec teraz jak mi drugi \'bochenek\' pokluja. no ale najwazniejsze zeby do jutra mi przeszlo i zebym w szkole sie jakos trzymala. E.C. znajoma mowila ze w Niemczech jest swietna opieka prenatalna i okoloporodowa. byla zadowolona i to bardzo bo pierwsze dziecko rodzila w polsce wiec miala jako takie porownanie. No a teraz jeszcze becikowe takie fajne tam dostaliscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka-zycze ci,zeby bole ustapily,u mnie na szczescie juz drugi dzien nie ma i moge spac normalnie. Mam nadzieje,ze bedzie wszystko ok do konca ciazy i porodu,chociaz boje sie kazdego badania,po moich wczesniejszych zlych doswiadczeniach.A becikowe,dobrze,ze podwyzszyli,ja powinnam dostac przy moich zarobkach ok 800 euro.Co prawda tylko przez rok,a nastepne 2 lata na utrzymaniu meza.Dobrze,ze nie jestem samotna matka.Niby rzad stara sie udogodnic matkom zycie,ale w praktyce nie wyglada tak dobrze.Moje znajome mamy z przedszkola nie moga isc wczesniej do pracy,bo zlobek jest bardzo drogi.To,co zarobilyby musialyby zaplacic za zlobek,wiec wola zostac w domu.Troche lepsza sytuacja z opieka dla dzieci jest w duzych miastach,ale tez nie tak dobrze.Po tej nowej reformie przedszkola maja problem z utrzymaniem sie.Z moim przedszkolem tez byl problem,chcieli rok temu zamknac,bo podobno nie bylo pieniedzy,ale walczylismy i na 2 lata mamy spokoj.Co bedzie dalej zobaczymy. Zycze ci Aneczko wszystkiego dobrego,a po wystawieniu ocen idziesz na zwolnienie,czy masz zamiar pracowac do konca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frustracja moja sie nasila... bylam na izbie przyjec po 40min czekania na lekarza dowiedzialam sie ze nikt nie zejdzie bo lekarz jest przy cesarskim cieciu a dzisiaj dyzur ma tylko 2 - jedne na porodowce i 1 na ginekologii, na haslo ze potrwa to minimum godzine jeszcze zebralam manatki i wrocilam do domu... skombinowalam 1 fiolke pyralginy i jak nie przejdzie mi po dzisiejszym lezakowaniu to jutro szkolna pielegniarka da mi rano w dupsko zastrzyk i jakos przelaze. ten tydzien jest w szkole dosc ciezki bo wiadomo 7 poprawa 8 poprawy a kazdemu dziecku czlowiek chce dac szanse... zwlaszcza ze ja jestem z tych pracusiow co to po raz Nty tlumacza i poprawiaja wiec zanosi sie na szalone kilka dni... EC - planuje pracowac tak dlugo jak tylko dam rade, nawet z wielkim brzuchem :) lubie swoja prace i jak bylam na poprzednim zwolnieniu to dostawalam szalu. Wiem ze nie ma ludzi niezastapionych ale lubie sama wszystko dopracowac i wiedziec jaki jest stopien wiedzy moich szkolniakow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutor ide na badania i zaczynam się bać. Wczoraj miałam okropny dzień bo dziś rano mój mąż wyjechał do holandii i cały dzień płakałam a dziś jestem przybita. Okropne są rozstania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) wlasnie odebralam swoje wyniki bdan tj, morfologia, mocz i sa perfekcyjne, a jak u was to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!! Też rodziłam w lipcu ale 2005 roku :)mój synek ma prawie 1,5 roczku i jest kochanym bobaskiem:) Życzę wam lipcóweczki spokojnej ciązy i szczęśliwych rozwiązań🌻🌻🌻 to tak szybko zleci że się nie obejrzycie a dzidzie będą przy was:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo*go*bel*la******
Witam Was serdecznie, mam ogromna prosbę - proszę napiszcie wyniki przeziernosci karkowej która robiłyscie w 13 tc to dla mnie wazne u mnie wygladało to przy CRL 65,4cm NT 0,19 cm najwyzszy pomiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×