Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Jogobela - ja miałam 2.2 w 12tc3d. Czekam na wyniki testu PAPPA. Kość ponad 2 mm, wielkość maluszka 57 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wyniki morfologii sprzed miesiąca były b. dobre. Dzisiaj byłam na kolejnych ale będę miała wyniki najwcześniej w piątek, bo dodatkowo robiłm toksoplazmozę (wynik z lipca OK, ale muszę teraz powtórzyć) i TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wyniki morfologii sprzed miesiąca były b. dobre. Dzisiaj byłam na kolejnych, ale będę miała wyniki najwcześniej w piątek, bo dodatkowo robiłam toksoplazmozę (wynik z lipca OK, ale muszę teraz powtórzyć) i TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki :) nie zaglądałam przez weekend i troche mialam zaległości ale juz nadrobilam i przeczytałam wszystkie nowe wypowiedzi. moon ---> ja sie zapisałam do szkoły Joanny Wilk akredytowanej przez szpital na żelaznej. Zajecia sa bezpłatne jesli jest sie zameldowanym w Warszawie lub spełnia sie jeden z wymienionych warunków. wklejam link to sobie doczytasz http://www.centrumrodziny.com/index.html Moja przyjaciólka chodziła do tej szkoły i chwaliła zajęcia, a pózniej mimo że jej lekarz (zreszta ten sam co mój) mimo, że nie miał nic wspólnego z tym szpitalem, bez problemu została przyjęta do tego szpiatal i urodziła. Zapisałam sie na kurs od 16 kwietnia czyli tak jak juz teoretycznie zaczne III trym. Może się przyłączsz to byśmy miałay okazję się poznac :) Co do opini to myślę że zadowolenie bądź nie wynika z tego czego oczekujesz od takiej szkoły. Ja nie spodziewam się że naucza mnie tam wszytskiego i nic mnie nie zaskoczy. Ile szkół tyle opini i przypuszczam ze trudno znależć taka w której wszyscy absolwencji są zadowoleni :) Aneczka mam nadziję, że ten ból juz Ci nie wróci i bedziesz mogła brykac :) Ania1706 - trzymaj się i nie smuć, przeciez mąz wróci, a tymczasem relaksuj sie i odpoczywaj bo jak maluch się pojawi to już nie będzie na to czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle mamusie!! Przeżyłam jakoś podróż do rodziców i z powrotem. Ale nie było mi łatwo:( Czuję sie dobrze, siedze w domku i dopczywam :) Oczywiście nie siedzę z założonymi rękoma. Gotuję i sprzątm ale mimo wszystko dużo odpoczywam:) Do lekarza idę 17 stycznia i nie moge się już doczekac. Będzie to juz 16 tydzień i lekarz spróbuje zobaczyc płec! Fajnie by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki, przezylam jakos ten dzien ale ciagle cholernie mnie boli i od jutra ide na zwolnienie, dzisiaj zastrzyk byl tylko z 2ml pyralginum (w sobote z 5ml) no i niestety dzialal znacznie krocej i znacznie slabiej. Przetrwalam jakos te lekcje ale stwierdzilam ze nie warto sie tak poswiecac bo nikt tego nie doceni i od jutra biore L4 do konca tygodnia zaraz nadrobie lekture tego co przez caly dzien nastukalyscie i pewnie sie jeszcze wypowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1706
Cześć dziewczyny jestem bardzo szczęśliwa byłam dziś u gin i widziałam moją dzidzię wszystko jest o.k serce bije miarowo pierwsze sobie odpoczywał z rączką przy buzi a potem zaczą się ruszać machał rączkami i nóżkami Jeśli chodzi o NT to mam wynik 1 mm czyli wszystko ok. Niby mam teraz 12 tydzień ale z usg wynika że 13 Dzidzia ma 68 mm Ja miałam robione wyniki na toxo i oba wyszły mi ujemne co jest bardzo dziwne bo mam kota i byłam pewna że już to przechodziłam Teraz mojego kota nazywam toksoplazmoza Ważne żeby mieć IGM ujemny gdy igg jest dodatnie to oznacza że kiedyś się już przechodziło toxoplazmoze i nie ma się co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa346
Ania to ja jestem w 13 tygodniu i moje malenstwo ma prawie 6 cm....:(cos jest nie tak?:(z moim bobaskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babeczki :) ja dziś powiedziałam w pracy o ciąży. trochę późno ale wolałam poczekać. reakcja moich pracodawców bardzo po9zytywnie mnie zaskoczyła... powiedzieli że nie ma problemu ze przyjmą kogoś na zastępstwo i ze po urlopie spokojnie moge wrócić na swoje stanowisko pracy. jeśli chodzi o wielkość maluszków to chyba zależy od dziecka, moje w wieku 12 tyg tzn w zeszłym tyg. miało 53,2 mm. mówicie o badaniach na toksoplazmozę, kórych notabene jeszcze nie zrobiłam ale zamierzam rychło to nadrobić. a co z badaniami na cytomegalię? robicie? czy wasi lekarze Wam je też zalecali? ja będę raczej robić, muszę sie tylko dowiedzieć gdzie i kiedy je wykonują u mnie w mieście. poza tym czuję sie świetnie...wszystkie objawy z I trymestru minęły, a teraz czuję sie rewelacyjnie, mam masę energii, dobre samopoczucie psychiczne itd. może to także zasługa tego że zobaczyłam na USG swoją dzidzię, czuję sie taka szczęśliwa że ona jest... Wy też już czujecie takie pozytywne zmiany nastroju i samopoczucia? POZDROWIONKA I BUZIAKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim 🖐️ Dzisiaj niestety przytrafiła mi sie nieciekawa sytuacja :( Jadąc rano do pracy straciłam przytomność w autobusie... Najgorsze jest to, że ludzie widząc, że słaniam się na nogach i wiszę na poręczy nawet nie zaproponowali mi ustąpienia miejsca. Dobrze, ze był tłok, to nie poobijałam się za bardzo. Stałam na końcu autobusu między ostatnimi a przedostatnimi drzwiami ale nie dałam rady dojść do drzwi. Kiedy odzyskałam przytomność byłam już na zewnątrz. Z autobusu wyniosło mnie dwóch 17-18 letnich chłopaków, którzy jechali akurat do szkoły. Posadzili mnie na przystanku i czekali, ze 20 minut ze mną aż ktoś mnie odbierze. :) Chcieli wezwać karetkę, ale stwierdziłam ,że już nie ma sensu, chociaż z drugiej strony może wreszcie miałabym zrobione chociażby badania krwii. Ale w końcu pojechałam do przychodni, gdzie przyjęli mnie od ręki i dostałam zwolnienie do końca tygodnia. Czy Wam też przytrafialy sie omdlenia? Trochę się denerwuję co mogło być jego przyczyną... często jest to zapowiedź cukrzycy lub niedomagania serca :( ---> stonoga ja chetnie zapisałabym się do szkoły rodzenia. Jak często są zajęcia, w jakie dni i po ile godzin. Czy można przyjść z facetem< bo mój też chciałby się czegoś nauczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa 346, moje maleństwo jest tylko o 8 mm większe od twojego więc mamy przecież dość podobne rozmiary Jeśli chodzi o cytomegalię to też miałam badania i wyszło mi igg dodatnie (4,31) a igm ujemne czyli wszystko o.k bo to oznacza że kiedyś w przeszłości przeszłam cytomegalię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowilam ze jednak nie bede sie wyglupiala i wzielam zwolnienie lekarskie do konca tygodnia, z kolezankami belfrzycami doszlysmy do wniosku ze i tak zaden uczen ani rodzic nie doceni tego ze chodze kustykajaca i ledwo zywa wiec musze zadbac o siebie i maluszka. takze zanosi sie tydzien pod znakiem lozeczka, ide sie wiec wylegiwac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzisiaj nie będę się zbytnio nudzic bo mam gościa w domu. Biedny mężulek choruje i nie poszedł do pracy :( Oczywiście uważam na siebie i póki co nic mnie nie łapie :) Wczoraj dzwoniłam do mojego lekarza bo mialy byc wyniki cytologii. Naszczęście wynik jest dobry i wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy biorąc po uwagę wyniki krwi, moczu i cytologii) mój ogólny stan zdrowia jezt bardzo dobry! No i oczywiście uaktualniam tabelkę :) Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .13.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......13.. ..11.07.07...+2 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........10 ....28.07.07....-2 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 12....10.07.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki :) wczoraj zaczełam 12 tydzien i z utęsknieniem czekam na brak mdłości, tak mnie jeszcze potrafi męczyć wieczorami jak w poczatkowych tygodniach, ale dopóki nie mam napdu tej wstrętnej migreny to jest dobrze :) Divik, w tej szkole którą ja wybrałąm można sobie było wybrac i dzien i godziny - poranne lub popołudniowe, ja wybrałam zajęcia 18-21 bo pracuje i te w ciągu dnia są dla mnie nieosiągalne. Poszukałam w necie, poczytałam i cos wybrałam. A co do współtowarzysza to z tego co słyszałam jest on mile widziany ale chyba niekonieczny, ja jednak postanowiłam swojemu mężowi nie darowac i będziemy chodzić razem. Zreszta nawet nie wspomniałam ani pół słówkiem że jego obecność jest nieobowiązkowa :) Chcę żeby ze mną chodził i współuczestniczył w tej całej \"zabawie\". no to i ja zaktualizuje tabeleczke bo dawno tego nie robiłam :) Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .13.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......13.. ..11.07.07...+2 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 12....23.07.07....-1 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........10 ....28.07.07....-2 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 12....10.07.07 co do toxo to ja tez mam dodatni jeden z wyników, ten kóry świadczy o tym ze kiedyś miałam z nia styczność wiec pewnie już więcej nie bede musiała tego kontrolowac, a cytomegalii nie robiłam i póki co mój pan doktor tez o niej nie wspominał wiec kwestia jest otwarta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi się poplatało i o szkole napisłam do Divik zamiast do moon, która się pytała :) sorka dziewczynki za małe zamieszanie. moon musisz pocztac na stronie, jakie terminy by Ci odpowiadały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elviska
witam dziewczyny mam pytanko bo juz sama nie wiem byłam u swojego gina 5.01 i z usg wynika że mam termin na 15 lipca no i nie wiem który termin jest bardziej pewny z usg (na 15.07) czy z ostatniej miesiączki ( na 25.07) proszę o podpowiedz z góry dziekuję narazie nie zmieniam swojej pozycji w tabelce pozdr. Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .13.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......13.. ..11.07.07...+2 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........10 ....28.07.07....-2 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 12....10.07.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witm wszystkich dawno mnie nie było ale jestem na bieżąco i tak sobie myślę jak czytam że im więcej człowiek się dowiaduje o różnych badaniach pozwalających wykryć wszelkie nieprawidłowości u maluszka tym bardziej sobie te nieprawidłowości przypisuje a co za tym idzie więcej się denerwuje myśli czy wszystko jest ok.I zamiast cieszyć się na maxa ciążą, gdzieś tam w duchu człowiek myśli i myśli czy wy też tak macie????Przy pierwszej ciąży nie miałam robionych badań na toxo ani nawet nie miałam USG ani razu ale ,tylko krew i mocz.Wiedziałam że mam konflikt serologiczny ale nie wiedziałam zabardzo o co chodzi zdałam się na lekarza ,a teraz w dobie internetu nieraz wydaje mi się że jestem mądrzejsza od samego lekarza jak idę na wizyyę i pytam co i jak to lekarz się pyta skąd ja to wiem.I nie uważam tego za coś bardzo dobrego wolałabym nie mieć takiej wiedzy wtedy miałabym spokój.Itak dla waszej wiadomości nie robiłam żadnych badań na toxo ani na przezierność i myślę że może lepiej żyć w nie wiedzy i zawieżyć tylko BOGU zaufać MU bo co ma byC to będzie,i trzeba wierzyć że będzie ok.Jutro idę na wizytę więc napiszę co i jak.Ciekawa jestem czy zrobi mi usg tyle też się o tym mówiło,ja miałam już trzy razy ale nie zmojego widzi mi się ale dlatego że lekarz tak chciał (mam mięśniaczka)może dlatego.Ale się wygadałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zapomniałam wam powiedzieć że jestem małym hipcio(tak mówi mój mąż i moja córa)To już 15 tydz. a ja już nie mieszczę się w swoje spodnie brzusio mi urósł dosłownie w tydzień, wyczekuję na moment kiedy malec da o sobie znać,piszą że przy kolejnych ciążach szybciej się wyczuwa ruchy, więc czekam z niecierpliwością,nieraz czuje jakbym miała balona i jakby mi się coś przesuwało z boku na bok.myślę że to niedługo nastąpi.Aha i jeszcze coś ostatnio trochę kaszlę i jak rano wstaję to mnie gardło boli ale przechodzi po wypiciu herbaty myślę ze mi przejdziekuruję się miodkiem,którego mam pod dostatkiem.Jeszcze jedno pytanko czy któraś z was pije kawe ja nie mogę przestać ona mnie trzyma chociaż parę godzin na nogach tak bym przespała cały dzień ale piję tylko jedną z jednej łyżeczki z duą ilością mleka więc jest ok nadrabiam też ilość płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piję kawe średnio 2 razy w tygodniu. Ale słyszałam że jedną słabą kawę można się spokojnie napić codziennie. Mi już trochę przeszła ta senność z pierwszych miesięcy (a to był mój oprucz częstego sikania jedyny objaw ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Moon normalnie zmroziła mnie twoja opowieść o zasłabnięciu. kurcze, jacy ludzie potrafią być nieczuli, a tyle się mówi że ci młodzi to tacy egoiści są itp... co z Tobą i jak sie czujesz? Aneczko, i dobrze ze wziełas wolne, wszak zdrowie Twoje i dzidzi najważniejsze. Jak powiedziała kiedyś moja główna księgowa: \" firma sie bez Ciebie nie zawali a zdrowia nikt Ci nie zwróci\". święte słowa... ja generalnie piję kawkę, rano słabiutką z jednej łyżeczki i z mleczkiem, a popołudniu jek mam ochotę to jakieś capuccino sobie walnę. bardziej dla smaku chyba piję kawę, bo energia mnie teraz roznosi :) chociaż jak miałam silną migrene przez 2 dni to sobie zaserwowałam kawę parzoną z 2 łyżeczek, taką siekierę i przeszło mi momentalnie :) jednak nie zalecam takich eksperymentów bo to chyba niezbyt zdrowe dla dzidzi, ja mam bardzo niskie ciśnienie więc raczej mi to nie zaszkodziło. za to zjedam baaaaardzo dużo owoców szczególnie jabłek, mandarynek, bananów i piję soki jednodniowe z jabłek, pomarańczy i marchwi. to ciakawe bo nigdy szczególnie za owocami nie przepadałam a teraz jem straszne ilości :) macie jakieś odpały jedzeniowe? zachcianki itp.? Dziewczyny z Wrocka, chyba jest nas tu malutko, macie juz upatrzoną jakąś szkołę rodzenia lub szpital? ja myślałam o szkole rodzenia przy szpitalu na Brochowie i zastanawiam sie też nad samym tamtejszym szpitalem, ale na to jeszce jest czas.. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała aktualizacja Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .15.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......13.. ..11.07.07...+2 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........10 ....28.07.07....-2 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 12....10.07.07 mnie podobnie z rana dopadają duszności, czasem mroczki przed oczami, ale jeszcze na szczęście nie zemdlałam, chociaż raz mało brakowalo i mężu musiał po mnie przyjść. w przyszlym tyg. idę na wizytę, wieć zapytam co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos sie czlapie ale jest marnie, niby to 2 trymestr a ja dalej codziennie wymiotuje, ogolnie czuje sie paskudnie ale jakos to przetrwam bo przeciez mnie moze bolec najwazniejsze zeby z Maluchem bylo wsyzstko ok dzwonilam dzisiaj do gina i powiedzial ze albo codziennie zastrzyk z tej duzej pyralginy(5ml) albo szpital tyle ze jak zapytala co w szpitalu to uslyszalam ze tez zastrzyki mi dadza wiec na razie probujemy w domu. Musze przyznac ze po zastryzku jest ciut lepiej i nawet moge wtedy siadac ale nie przechodzi tak ladnie jak w sobote. Lekarz rodzinny sie zdziwil ze ja tylko zwolnienie do konca tyg wzielam bo jego zdaniem przez najblizsze 2 tygodnie nie ma szans ze bede pracowac. Troszku mi sie to nie usmiecha ale zobaczymy moze szybciej ozdrowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam 3 raz na usg, bo denerwowałam się tą niezbadaną przeziernością i lekarz powiedział, ze jest ok, bo wyszło 2,2 mm. To ja zaczęłam drążyć temat i pytam czy to dobry wynik i czy dziecko na pewno będzie zdrowe. Na to lekarz mówi, że aby powiedzieć coś więcej trzeba zrobić test PAPPA, a jeśli on wyjdzie nie tak to aminopunkcję. Myślałam żeby zrobić ten test, ale chyba jednak się nie zdecyduję na niego... za bardzo sie nakręcam i wmawiam sobie że może być coś nie tak.... Ani ten ani poprzedni lekarz nie sugerowali nawet zebym robiła dodatkowe badania. Martwiłam się także, czy moje wczorajsze zasłabnięcie nie wpłynęła jakoś niekorzystnie na dzidzię, ale lekarz powiedział, ze na pewno nic mu sie nie stało i pokazał mi jakie małe jest ruchliwe. Dostałam także 16 minutowy film na DVD z badania usg. Fajna pamiątka :) ---> Asiulek 78 ; dzisiaj czuje się już dobrze, dzidzia też :) i będę wypoczywać do końca tygodnia. Musze też wspomagać się kawą i zażywać więcej ruchu, bo moje krążenie jest fatalne. No i nie zapominać o sniadaniu. Za dwa tygodnie też będę ie relaksować, bo wyjeżdżam na 10 dni na Słowację. Miał to być wyjazd narciarski, ale w obecnym moim stanie bedę tylko podziwiać widoki. Zastanawiam sie tylko czy mogę kąpać się w gorących źródłach w basenach termalnych, bo przecież gorąca woda nie jest wskazana, ale nie wiem do jakiej temperatury można się kąpać w ciązy i czy np. nie jest szkodliwy skład wody ... ---> stonoga; trochę daleko dla mnie jest do tej szkoły rodzenia na płocka, musze przejechać przez cała Warszawę, zastanawiam się nad tą na Żelaznej lub Nowolipki, ale raczej zapiszę się na Nowolipki. A ty masz już zabukowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moon - uwaga na termale ;) temperatura ciala powyzej 38 stopni a o taka latwo w cieplejszej kapieli moze uszkodzic uklad nerwowy Dzieciatka; ja bylam pare godzin temu na USG i male jest boskie... fikalo, ziewalo i wogole chyba jest ok.Lekarz nie zrobil przeziernosci bo \"nie jest kompetentny ale raczej wszystko jest w normie\" :( Pozdrawiam Mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszle mamusie, jestem z lipca 2006 i ostro wam kibicuje. Mimo ze moj skarb ma prawie pół roczku, ciągle wspominam jak to było mieć moją Maję w brzuszku. Rok temu mniej więcej byłam w 12 tyg. ciąży(najgorszy tydz. jesli chodzi o samopoczucie, potem fizycznie bylo ekstra):) tez przezywalam przeziernosc karku itd.:) życzę Wam zdrówka i duzo radości z tych Waszych brzuszków, bo to są beczułki szczęśliwości:) zapraszam na mojego bloga ze stopki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie:) az wam zazdroszcze tych widokow na usg, moj gin chyba ma stary aparat bo obraz nie jest na tyle ostry, przynajmniej nie widzialam jak ruszal rączkami a co dopiero ziewal :( tyle tylko ze podskoczyl i to juz bylo b. widac :) co do kawy ja teraz wogole nie pije, nie smakuje, ale ja nigdy nie bylam uzalezniona od kawy, tylko tak sobie pilam dla towarzystwa. ja myslalam ze moje objawy jak przystalo na 4ty msc ustaly, a tu od paru dni daja sie we znaki:( mam nadzieje ze to tylko tak na zakonczenie... mam pytanie czy aktualizujecie swoje kg w tabeli, bo jest tak duza rozbieznosc, ja jak do tej pory przybralam 0,5 kg, a dodam ze nie stracilam wagi w pierwszym trzymestrze, jak to u was wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Moon
Czytałam wywiad z uznana Pania Profesor i powiedziała ze przezierność wieksza od 3mm sugeruje by dla spokojności wykonac dodatkowe testy. Twoj wynik jest ok,a jakie było CRL? Pewnie powyzej 65mm to automatycznie wykres funkcji jest ograniczony wyzszymi punktami.. Ja przezylam ta przeziernosc strasznie,dla spokoju idz na dobre usg do innego lekarza..ja tak zrobiłam i wynik był o 5 mm mniejszy a to jednak spora róznica w tym konkretnym przypadku.. Tez sie martwie bo czytam ze dziewczyny maja 1mm lub nawet 0,7 mm ale to wszystko zalezy od CRL i tygodnia w ktorym robi sie to badanie Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki tu chorodupek numer 1 wstalam moze jakis kwadrans temu poczytalam posiedzialam i dupa znowu wyrko mnie ciagnie bo plecy bola jak cholercia... mialam nadzieje ze zastrzyk z wieczora podziala dluzej ale coooz. trzeba znowu dac dupsko skluc ale pocieszam sie ze jak beda to systematyczne zastrzyki to unikne szpitala... w ogole to wyczytalam ze rwa kulszowa jest jednym z niestety czesto sie przytrafiajacych objawow 2 trymestru ciazy... a wiec dziewuszki cieple gacie i uwazajcie na siebie bo to boli tak ze zeby zaciskac trzeba!!!! a jesli idzie o kawe - ja mam bardzo niskie cisnienie rzedu 80/45 i wrecz kawka od czasu do czasu by sie przydala tyle ze moj organizm jej nie przyjmuje, niedobrze mi nawet na sam zapach,podobnie jest z herbata... jak juz nie wytrzymuje to ratuje sie coca cola ktora wczesneij troche na mdlosci tez pomagala. Czasami udaje mi sie wypic odrobine cappuccino tak dla rozgrzewki ale tylko jedne mi podchodzi jacobs z milka, inne wszystkie sa bleeee. czy slyszalyscie o tej zaleznosci ze jak sie w ciazy pije mleko i je sporo nabialu to dzieci pozniej czesciej maja kolki? w pierwszej ciazy gin mnie przed tym przestrzegal no a ze nabial mi nie smakowal to i faktycznie problemiow z mala nie mialam. natomiast te kolezanki ktore jadly sporo serow jogurtow i maniakalnie mleko pily po kilka szklanek dziennie mialy przeboje kolkowe z maluzskami. nie wiem czy to jest stiwerdzone naukowo ale postanowilam wam ku przestrodze napisac, moze sie ktorejs przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×