Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

cześć joasia 78 :) tam wpisujemy ile kg przybyło od początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale kurcze - chyba nie wszystkie dziewczyny pamietaja o tym wpisie albo ja jestem wielorybem ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna78
termal - dzieki Teresa, no to ja mam juz duzo na plusie, ups - jakies 5 kg od normalnej wagi, ale bylam bardzo szczupla, to pewnie dlatego, hehe, musze sie jakos pocieszac - przeciez te kg i tak znikna po urodzeniu malego, a teraz - co tam - ja jem, nie tucze sie bez opamietania, ale co 2 h jestem glodna, to musze przyznac, pozdrawiam :); a na poczatku ciazy - to schudlam jakies 3 kg jak nie lepiej;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......21...... 29.06.07......+4 Joanna78....Aska...........28........Sopot......22.......02.07.07....+5 Sendi79.......Karolina.......27.........Warszawa......22 ....03.07.07 -1 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....22.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania......28......podlaskie.......22.....0 5.07.07......+1.5 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......21.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....20.....08 .07.07....+3 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....21.. ..09.07.07.....+8 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....21... ..10.07.07.....+4 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....19....11.07.07...+6 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......20.. ...11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....18...... 13.07.07.... gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....18 .....15.07.07...+3 Olcia81..........Ola.........25.......śląskie........ .18......18.07.07...+2 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...19.... 18.07.07....+2,5 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......17.. .22.07.07....+4 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..18....22.07.07..+ 4 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..18 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......19... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....18.... .30.07.07.+3 wpisala Ciebie Joanna78 nade mna skoro masz termin 2 lipiec ja mam 3 lipiec,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane ,wlasnie przegladalam tableke i zauwazylam ze syla1234 ma rowniez ten sam termin co ja:) ale nigdzie nie widzialam jej wypowiedzi:(,ja dzis leniuchuje w domku ,zrobilam juz zadania ze zjazdu ,w przyszlym tygodniu rozpoczynam nauke ,,, moja dzidzia dlabo sie rusza ,wieczorem zawsze wiecej . Czuje sie roznie raz lepiej raz gorzej:) ..dzieczyny slyszalyscie o tym ze ak sie mam maly brzuszek od 5 miesiaca do konca ciazy to jest dziewczynka?a przy chlopcu ponoc wiekszy jest?myslicie ze monza w to wierzyc bo np.w przypadku mojej mamy ,kuzynki siesprawdzilo popytajcie swoich bliskich moze to rzeczywiscie jest regula.Teraz ide na telewizorek...cos poogladac pozdrawiam i przeslylam gorace caluski w ten zimowy zimny dzionek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejej wpisalam Ciebie jako Aska sorki, chcialas Joanna, nastepnym razem zrobie korekte...co do porodu nie chce rodzic z moim narzeczonym czy to bedzie zwykly porod czy cc, wogole nie chce go przy mnie, chcialabym zeby byla moja mama...moze to dla kogos wyda sie dziwne ale nie chce zeby patrzyl na mnie w takim stanie ja sama nie spojrze w lustro.... co do szpitala mam do wyboru Karowa, Solec, Miedzylesie i Woloska ale po tej aferze woloska odpada...moj lekarz mi polecil te szpitale... a za Warszawa nie przepadam wole wies i jak mam okazje to wyjezdzam jak najdalej od miasta meczy mnie strasznie chociaz jestem tutaj od urodzenia, na wsi zycie inaczej plynie.... co do kolorow ja tez wole roznorodne ale bede miala z przewaga rozowego, od siostry, ona urodzila 7 mcy temu coreczke...co do oddawania ubranek ja chetnie bym oddala co mi zostanie, ale jakbym nie planowala jeszcze jednego dziecka, bede musiala je zostawic dla siostry ona tez planuje kolejne potomstwo...a tak to spoko lubie pomagac innym...zreszta moje ubrania stare co nie nosze zawsze oddaje na PCK chociaz wolalabym dac jakiejs konkretnej rodzinie, Joanno78 ja o porodzie naturalnym mam takie samo zdanie jak i TY, ze wszystkim sie zgadzam i nienawidze szpitali i tego sie strasznie boje ze mnie czyms zaraza albo czegos nie dopilnuja i cos sie stanie zlego mojemu dziecku, cc to cc, wyjmuja dziecko i nie ma zadnego niedotlenienia, wyciagania jakimis urzadzeniami itp a moj lekarz pwoiedzial z ejego zdaniem kazdej kobiecie powinno sie robic cesarke...a ze mnie bedzie bolala rana itp wole to niz nacinanie krocza i jak widze ta glowke przechodzaca przez moja dziurke / mnie nawet boli czasami podczas stosunku ze tak pwoiem/ to jest mi slabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna78
to masz super lekarza -ja jeszcze z moja nie rozmawialam na temat porodu - poczekam chwile,tj. do nastepnej wizyty ;) zanim zaczne ja gnebic pytaniami dot. porodu; a co do rodzenia z mama - niestety - moja rodzina mieszka 6h ode mnie - wiec wole sie nie nastawiac, ze mama bedzie przy porodzie, poza tym - jesli to cc - to chyba az tak zle nie bede sie prezentowac - gdyby byl naturalny - to nie wiem - wolalabym zeby John byl blisko - bo moglabym go poprosic o to,zeby przylozyl jakiemus lekarzowi lub pielegniarce - w razie gdyby sie ociagali lub nie chcieli czegos tam mi na czas zrobic- to glupi zart - nie wiem, mam ostatnio dziwne poczucie humoru; wracam na kanape - junior okropnie rozrabia w brzuszku - az niewygodnie mi siedziec; a co do warszawy - przyzwyczailam sie do tego miasta i dosyc dobrze poznalam, moze dlatego tak tesknie; ale tesknie tez za domkiem rodzinnym - tak milo, przytulnie bylo i ladnie - pochodze z podlasia :); dobra,ide wstawic pierogi, juz jestem po 3 sniadaniu- jem malo ale czesto; a co do jeszcze cesarki - wlasnie - ja czuje, ze moje malenstwo mialoby powazny problem zeby sie przecisnac naturalna droga, niepotrzebne ryzyko i stres, a tak mysle o cc i od razu jestem spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna - witaj u nas, widze ze ty sendi i ja mamy bardzo zblizone terminy, u mnie to druga ciaza wiec moze cos sie przyspieszy - jakos mi data 26/27 czerwca czesto po glowie chodzi wiec kto wie kto wie ;) torba to aby byla pojemna - ja sie spakowalam w podrozna srednich rozmiarow :) a co do porodu - ja jestem po rodzinnym i mimo komplikacji nie wspominam tego zle, zadna trauma pekanie rozrywanie czy przyduszenie melca. znam duzo wiecej dziewczyn narzekajacych po cesarce niz tych po porodach naturalnych ale kazdy ma inny prog bolu przeciez. A co do sexu siedzenia etc - problemow najmniejszych nie mialam. juz pisalam ze pare godizn po porodzie siadalam po \'turecku\' aha okres abstynencji poporodowej u nas trwal jedynie 3 tygodnie ;) sendi - Gabrysie to mocno charakterne dziewczyny, znam 2 mlode (corke i wnuczke znajomych) i jedna 30stke, ojjjj charakterki maja niczego sobie hie hie hie a co do opinii lekarza o cc - co lekarz to mowi co innego. u nas w szpitalu cc na rzadanie np nie ma i tylko jesli sa komplikacje zdrowotne. ja podchodze ze to zawsze ingerencja operacja zabieg nazwij to jak wolisz, jednak porod naturalny jest z samej nazwy dla kobiety bardziej przyjazny. a co do meza / narzeczonego przy porodzie - pisalam wczesniej jak bardzo moj okazal sie niezawodny i niezbedny poza tym jesli sie decyduje czlowiek byc z kims na reszte zycia na dobre i na zle w zdrowiu i chorobie to mysle ze takie sytuacje nie powinny wspolmalzonka zrazac. ale to jest juz tylko i wylacznie moja opinia ktorej w zaden sposob nie probuje ci narzucac Marylko z tym wyliczaniem ruchow i porodu - mi znajoma pielegniara owila ze do tego dnia sie 5miesiecy dodaje i na tej podstawie najblizszy i najbardziej prawdopodobny termin porodu wychodzi czyli np u mnie roznica z ruchow jest taka ze zamiast 5lipca wyszedlby 21 czerwca. okaze sie w praniu ;) nowa - ja do konca 6 miesiaca w 1 ciazy w ogole prawie brzuszka nie mialam i sie smieli ze to ciaza urojona ;) brzuszek pojawil sie w 7 dopiero i momentalnie stal sie duzy takze nie ma reguly, czasami mowia ze ksztalt brzucha mowi o plci - jesli okragly i idzie w boczki to dziewczynka, jesli rosnie spiczascie czyli taka pileczka to chlopczyk, ponoc jak pepek wyjdzie na zewnatrz to tez o chlopczyku ma swiadczyc... no ale to wysztsko przesady i trzeba to traktowac z przymruzeniem oka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDZIA - jakze moglam przegapic i ci nie zlozyc najserdeczniejszych zyczen na nowej drodze zycia!!! oby przyniosla spelnienie marzen i wielka milosc z dnia na dzien silniejsza 🌻 a co do ubranek - po pierwszej ciazy zbieralam wszystko (z pierwszego roku zycia coreczki mam 6 worow takich po 120litrow!!) a teraz ubranka planuje odsprzedac, mam bardzo duzo firmowych za ktore kuzynki placily duuuza kase a widzialam ze takie kompleciki bardzo ladnie schodza. Jesli bedzie chlopiec to kuzynka ze stanow ma mi odeslac rzeczy po swoim malcu. Pieniazki pojda na inne potrzeby malca a tych wiadomo bezdie cale mnostwo no i przeciez trzeba ciagle jakies rzeczy nowe kupowac. u nas z kasa jest cienko i np ja sama nim sobie \'zafunduje\' cos nowego to staram sie przebrac co nie nosze w szafie i sprzedac np na allegro. w rodzinie nie ma nikogo podobnych gabarytow (do mnie) a na razie nikt wiecej dzieciaczkow nie planuje (w kolejce po mnie sa dopiero 20latki) wiec postanowilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola87
Dziewczyny prawie sie zdecydowałam na wózek http://www.allegro.pl/item169255214_nowy_wozek_quart_gwarancja_wklad_dla_maluszka.html Dzisiaj jade go obejrzeć:) Nie wiem jak wy ale ja już mam taki brzuszek-słodką malusią kuleczke. Nie wiem czy pamiętacie Maje. Maja też ma już taki spory brzuszek. Niestety nie ma internetu i nie może sie pojawiać a ja nie bardzo mam czas na komputer:( Niestety:( Trzymajcie sie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna78
Aneczka1979 - i masz racje - pewnie,ze dobrze robisz z ubrankami; gdybym miala komu oddac - to tez bym tak zrobila - a w mojej sytuacji - nie chce zeby lezaly pozniej - jesli nie uda sie z tym projektem to pewnie oddam do jakiegos caritasu czy gdzies tam; tak samo z moimi ubraniami - nie mam komu oddawac - a nie wyrzuce do kosza - czekaja az znajde sposob na lepsze sie ich pozbycie; no i kwestia naturalnego porodu - ja nie chce nikogo przekonywac, co jest lepsze- to moje bardzo osobiste odczucia - wiem, ze to powazna operacja, ale ja jestem tez za np. operacjami plastycznymi - jesli ktos o tym marzy cale zycie - to czemu nie - niech robi co mu sie podoba byle tylko bylo dobrze zaplanowane i zeby ryzyko zminimalizowac jak tylko sie da; moze i naturalny porod nie jest straszny i da sie przezyc - pewnie tak, ale ja nie chce probowac, powaznie, kazda kobieta jest inna a ja nie widze siebie podczas porodu - boje sie tego okropnie; nigdy nie lezalam w szpitalu, nie mialam zadnej operacji, zadnego zlamania, mimo to - zdecydowana jestem na cc i tyle :) mam takie pytanko - czy juz gromadzicie takie rzeczy jak butelki, smoczki?? podgrzewacze? nianie elektroniczne itp.? no i kolejna sprawa - wybor wozka - kiedy najlepiej taki wozeczek kupic - mamy szczescie dziewczyny, ze rodzimy latem - bedzie piekna pogoda i szybko bedzie mozna z malenstwem zaczac chodzic na spacery; szczerze mowiac to ja juz nie moge sie doczekac narodzin synka, ciaza - jak ciaza - dla mnie bardzo ciezki czas -mimo, ze wspaniale przezycie - to jednak lekko nie jest - prawda? a moim zdaniem - najlepszy okres dopiero przede mna - jak juz bede mogla patrzec na malenstwo i je przytulac, uczyc wszystkiego :) 😍 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna78
o rany, caly dzien przesiedzialam na kafeterii, ale dobrze mi z tym :); dziewczyny - jak u Was jest z tym ciazowymi zachciankami? macie na cos ochote tak straszna, ze musicie , no nie wiem, np. zjesc sezamki o 22.00 - a jak nie ma pod reka, to jestescie gotowe wybrac sie specjalnie po nie do sklepu? te sezamki to przyklad - ja jeszcze nie mam takich zachcianek- no moze raz - albo dwa - chodzilo o lody - takie wodniste - zamrozone o smaku cytrynowej nestea, a za drugim razem - paczki, albo cokolwiek innego - byle by bylo slodkie i buleczkowate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna78
marylka2007 - dobre, bo ja wlasnie zaczelam od lozeczka itp. :) a co do nozyczek do paznokci - gdzies czytalam - ze trzeba uwazac, bo czesc z nich to buble i sie nie przydaja, ja to bym chyba wolala kupic jakis maly bezpieczny obcinacz - chyba latwiej niz nozyczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna - jesli idzie o zakupy to ja uwazam ze inwestowanie w butelki smoczki podgrzewacze i odciagacze pokarmy od razu na sam poczatek jest zbedne. no chyba ze mama nie chce karmic piersia to wtedy ok rozumiem. Pisalam juz o tym pae stron temu jak cos to poczytaj opinie moje i innych mam. Moja corka nie umiala ciagac butli wiec to byloby tylko zamrozenie baaa wyrzucenie kasiutry. jesli idzie o obcinaczki czy nozyczki - my mielismy CANPOL takie najzwyklejsze i bardzo dobrze sie spisywaly, baaaa nadal sie spisuja bo juz 5 rok uzywamy ich dla malej :) bobas dostanie nowy komplet ale tez z canpol\'a bo wiem ze mimo ze tanie to dobre. kupno wozka zostawiamy na maj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja lece juz do domu nie wiem jak dam rade bo sniezyca a moj facet jeszcze w pracy nie moze po mnie przyjechac:( milego wieczorku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko w sumie mozna upatrzec butelke i w razie czego meza po nia wyslac. w szpitalu i tak z butli korzystala nie bedziesz (nawet jak nie bedziesz miala pokarmu to pielegniarki nie butle daja a strzykawka). Poza tym kupno dobrej butelki antykolkowej to juz nie maly wydatek, o dobrym odciagaczu (avent dla mnie i wielu znajomych rewelka ale cena powyzej 130 na allegro) czy podgrzewaczu juz nie wspomne... tak samo ze smoczkami - jesli maluch nie wklada do buzi paluszka to mozna i odpuscic podawanie mu \'smoczka uspokajacza\'. A jesli idzie o wozek - chcemy kupic w maju ale jakby np w komisie sie trafilo cos co nas bardzoi interesuje to mysle ze i wczesniej bysmy sie zdecydowali. Zreszta jesi idzie o wozki - doswiadczylam tego sama ze online to co wyglada ciekawie w rzeczywistosci to istne \'koromeslo\' i za polowe ceny bym tego nie wziela. Wydaje mi sie ze to nie ubranka lozeczko czy duperelki beda trudnymi zakupami lecz wozek a to dlatego ze go trzeba wychodzic wyszukac no i przemyslec wszystkie za i przeciw. Zreszta nie kazda z nas ma sponsora wozeczkowego i trzeba sporawa kase na bryke dla dzieciaczkow odlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku aktualizacja Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......21...... 29.06.07......+4 Joanna78....Aska...........28........Sopot......22...... .02.07.07....+5 Sendi79.......Karolina.......27.........Warszawa......22 ....03.07.07 -1 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....22.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania......28......podlaskie.......22.....0 5.07.07......+1.5 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......21.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....20.....08 .07.07....+3 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....21.. ..09.07.07.....+8 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....21... ..10.07.07.....+4 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....19....11.07.07...+6 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......20.. ...11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....18...... 13.07.07.... gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....19.....15.07.07...+3 Olcia81..........Ola.........25.......śląskie........ .18......18.07.07...+2 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...19.... 18.07.07....+2,5 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......17.. .22.07.07....+4 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..18....22.07.07..+ 4 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..18 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......19... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....18.... .30.07.07.+3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna78
no dobra, ale w temacie butelek - przeciez przydadza sie nie tylko do mleka - ale tez do soczkow, herbatki itp. ; ja i moi bracia, ba nawet cale rodzenstwo cioteczne - wychowani jestesmy na butelkach i smoczkach- jakos nam to nie zaszkodzilo:); chcialabym moc karmic naturalnie - ale butelke warto jakas tam miec, smoczek tez - uwazam, ze to pozyteczna rzecz - jak bylam mala - to nawet na zdjeciach- caly czas latalam ze smoczkiem - i nic mi sie nie stalo, pochwale sie, ze mam bardzo ladne zeby i zgryz tez ok; tak samo moi bracia; a smoczki - rodzice mieli sposob zeby odzywczajac nas bez placzu - moj smoczek - zwyczajnie - powiedzieli mi, ze malutki piesek sasiadki, ktorego uwielbialam- retlerek - go zjadl - i nawet nie mrugnelam; mialam roczek i to bylo moje pierwsze zdanie - jak powtorzylam co sie stalo ze smoczkiem :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja pisalam wczesneij ze nasza corka wymiotowala jak jej sie podawalo smoczek, po prsotu od razu sie krztusila i cofka. butelki ani smoczek nie byly dla niej. jak zaczelismy jej podawac soczki to z kubka niekapka, avent ma swietne ustniki dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. POza tym dla starszych dzieci sa jak znalazl buteleczki z raczkami i kstalty rozne zeby latwiej bylo maluszkowi samemu sie z tym ochodzic dlatego robienie tych zakupow przed porodem uwazam za zbytek ;) Zreszta ja akurat nie jestem zwolenniczka butli chociaz sama ciagalam i butle i \'dydusia\' (smoczka) i zeby mam ladne to jakos malej tego nie probowalam nawet. marylko - no sponsorstwo to nie tylko checi tesciow czy rodzicow ale tez zasobnosc ich portfela,jesli idzie o budzet np moich rodzicow to nawet gdyby bardzo chcieli to nie mieliby z czego pomoc stad wiem ze jestesmy zdani sami na siebie. my w pierwszej ciazy dostalismy mnostwo rzeczy po chrzesniaczce i od kuzynki z USA takze tez niewiele tego kupowalam ale mniej wiecej mam rozeznanie z czego mozna zrezygnowac lub w ogole odpuscic. aha i nie myslcie ze narzucam tutaj swoje zdanie tylko po prostu przedstawiam swoj punkt widzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny i wszystkiego najlepszego Edzia na nowej drodze życia. A mnie niestety chwyciło chorubsko. Dzisiaj się już lepiej czuję, ale wczoraj nie było za ciekawie. Byłam u lekarza, dostałam leki i tydzień zwolnienia. Ja też panicznie boję się porodu, ale jestem zdecydowana na poród naturalny. Tyle kobiet rodziło to i ja to przeżyję. Moja siostra miała dwie cesarki i z tego co pamiętam żadnych problemów po nie miała. Sądze, że to indywidualnie każda kobieta przechodzi, no i nie potępiam decyzji kobiety na jaki poród się zdecyduje. Ja jednak decyduję się na poród naturalny z mężem przy sobie. Mam nadzieję, że nie zemdleje, bo pracował przez siedem lat w Pogotowiu jako ratownik medyczny. Też za bardzo nie mam ochoty, aby mi tam zaglądał, a raczej przydał się na podtrzymaniu mnie na duchu. Co do zakupów to planuję jak rozpcznie sie III trymestr. Na razie się rozglądam. A ja mam bardziej zachcianki na słodkie. Czyżby na dziewczynkę? Ale u mnie przed ciążą było odwrotnie, słodkiego za bardzo nie lubiałam, ale śledzie, grzybki marynowane, ogóreczki mogłabym wcinać ile wlezie. Teraz jeszcze grzybki i ogóreczki czasem zjem, ale na śledzie jakoś nie mam ochoty, mąż ostatnio zjadł sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko a ja dopisalam o tym narzucaniu bo juz kiedys tu bylo ze sie wymadrzam i ze niby wszyskie rozumy pozjadalam, ja po prostu dziele sie refleksjami no i doswiadczeniami :) a jesli idzie o powolne kompletowanie - w 1 ciazy w 7 miesiacu poszlismy i kupilismy wszystko czego nam brakowalo. Teraz maz powiedzial ze przemeblowanie roimy przed wielkanoca a wszystykie zakupy na poczatku maja z tego wzgledu ze on nie chce zostac pozniej z zakupami, twierdzi ze przeciez przy 2 dziecku to moze sie i przyspieszyc a biorac pod uwage przeboje poprzedniej koncowki ciazowej to moze ma i troche racji ;) Gosdan - zdroweczka zycze. wcinaj kiwi z miodkiem, herbate z masa cytryny no i jak dasz rade czosnek. A zwolnienie ci sie przya troche sobie odpoczniesz :) alez mam dzisiaj lenia!!! usiluje dokonczyc ten moj 1 rozdzial ale ciezko mi to idzie. brakuje mi slow i myslami jestem zupelnie gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko urodzilam w terminie wyliczonym przeze mnie.jak 3 dni przed porodem wyladowalam na porodowce to wg usg wyszlo mi ze termin jest na 9 maja i troszke sie zestresowalam ale 3 dni pozniej urodzilam sama :) a jesli idzie o zaskakiwanie - mialam duzo problemow w ciazy na poczatku, wymiotowalam straszna anemia, skurcze takie ze co jakisz czas ladowalam w szpitalu no i przewlekle zapalenie ukladu moczowego. Gin powiedzial ze jak wejde w 7 miesiac i sie \'zacznie\' to nic nie wskoramy i na wszelki wypadek mamy byc na wszystko przygotowani. Troche mi napedzil stracha i stad te cale zakupy ;) a co do ploteczek - u mnie w szkole wiesc ze jestem w ciazy rozeszla sie w tempie blyskawicy i pozazdroszczenia wrecz godnym jesli idzie o przekaz informacji ;) no ale co ciekawe - kilku takich mega wrednych upierdliwych wrecz chamskich uczniow traktuje mnie teraz super, i mili sa i usmiechna sie i zagadaja a jak mi sie slabo zrobilo to wlasnie ten rozzobjnik pierwszy otwieral okno i to on zapytal czy wody mi przyniesc nie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! W tym tygodniu wrocilam do pracy i ciagle jestem zmeczona. chcialabym w pracy wytrwac do konca maja ( no moze nie chcialabym ale nie ma mnie kto zastapic i moja pani dyrektor strasznie naciska zebym wytrzymala) ale jak wracam taka styrana to nie wiem jak bedzie. Co do porodu to tez bardzo sie boje ale licze ze uda mi sie urodzic drogami natury i cesarka nie bedzie potrzebna. Kobiety od setek lat tak rodza i jakos daja rade a moj lekarz twierdzi ze cesarka jest po to by pomoc kobiecie i dziecku w ciezkich przypadakach i tylko wtedy bo to zawsze operacja i sztuczna ingerencja w cialo ludzkie a kazda operacja niesie za soba ryzyko. co do wyprawki to nic jeszce nie mam bo pol dnia siedze w pracy i nie chce mi sie pozniej juz lazic po sklepach wiec raczej przegladam sobie narazie internetowe oferty. Jak pojde na zwolnienie to sie za to powaznie wezme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌼 Witam goraca nasza nowa kolezanke Joanne 🌼 :D Co do zachcianek to ja poki co nie mam zadnych i moze to nawet dobrze...;) A co do wyprawki to juz byl ten temat tutaj poruszany i ja przystaje przy tym co radzilyscie, wiec czekam do maja. Zwlaszcza, ze od maja do lipca sporo czasu bedzie na skompletowanie wszystkiego. Moj dzien tez dzisiaj jakis ponury i smutny :( Pewnie dlatego, ze jutro wracam do domku i zostwiam sama mame. Mysle jak mi droga zleci - zwlaszcza ze jade sama, jak na granicy bedzie, jaka pogoda itd ......... ach i wiecznie cos. Nie moge uwierzyc, ze to juz poczatek 20tc :D :D :D Jak dzis pamietam jak odliczalam dni do konca 6,7,8 tc i marzylam o II trymestrze, zeby nudnosci i wymioty skonczyly sie, a tu prosze juz polowa :) Pozdrwiam goraco i zycze milutkiego wieczorku :) :) :) Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......21...... 29.06.07......+4 Joanna78....Aska...........28........Sopot......22...... .02.07.07....+5 Sendi79.......Karolina.......27.........Warszawa......22 ....03.07.07 -1 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....22.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania......28......podlaskie.......22.....0 5.07.07......+1.5 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......21.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....20.....08 .07.07....+3 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....21.. ..09.07.07.....+8 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....21... ..10.07.07.....+4 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....19....11.07.07...+6 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......20.. ...11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....18...... 13.07.07.... gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....19. ....15.07.07...+3 Olcia81..........Ola.......25.......śląskie........ .20......18.07.07...+2,5 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...19.... 18.07.07....+2,5 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......17.. .22.07.07....+4 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..18....22.07.07..+ 4 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..18 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......19... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....18.... .30.07.07.+3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Nie bylo mnie dwa dni a tu tyle do nadrobienia;) Edzia moje gratulacje i najlepsze zyczenia na nowej drodze zycia! Aneczko dzieki za rade jutro biegne po marsy i bede wcinac wieczorami:) Mam nadzieje ze moj maluch sie poruszy. Nie znam jeszcze plci ale mam przeczucie ze bedzie to chlopczyk:) Musze sie wam przyzac ze dzisiaj wzielam od mojej cioci stare slychawki od cisnieniomierza i bede sie wsluchiwac czy slysze serduszko. Napierw zjem marsa a potem bede nasluchiwac🌼 Witaj wsrod lipcowek Joanna - ja podobnie jak Ty nie mam wokol siebie ciezarnych kolezanek czy nawet takich ktore urodzily i to forum to dla mnie oczywiscie oprocz ksiazek i porad mamy to \"skarbnica praktycznej wiedzy\" :) Co do zachcianek to raczej nie mam zadnych no moze z wyjatkiem ciast ale tylko takich domowych . Czy was tez tak denerwuje wasza druga polowa czy tylko mnie? Mezulo sie smieje ze jestem mega marudna i nic mi nie pasuje i zastanawia sie jak on ze mna wytrzyma do konca ciazy:) Dobrze ze jest cierpliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoregos razu cos pisalyscie o cwiczonkach wiec wrzuce to co mam zapisane na kompie Badania naukowe oraz doświadczenie wykazały korzystny wpływ gimnastyki uprawianej w czasie ciąży. Wpływa ona na poprawę funkcji podstawowych układów w ustroju kobiety ciężarnej, wzrost sprawności fizycznej, polepszenie samopoczucia. Bardzo duże znaczenie ma również wpływ ćwiczeń na rozwój świadomości własnego ciała. Wszystko to przyczynia się do znacznego ułatwienia porodu. Ćwiczyć należy systematycznie przez cały okres ciąży. Najlepiej jest ćwiczyć codziennie w domu gdyż zajęcia w szkole rodzenia (średnio 1 raz w tygodniu) to stanowczo za mało. Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań - gimnastykę ciążową należy uprawiać regularnie aż do samego porodu. Również sport i ciąża nie wykluczają się wzajemnie. Jeżeli są jakieś przeciwwskazania medyczne - poinformuje cię o tym twój lekarz oraz da odpowiednie zalecenia. Niewskazane są formy aktywności, które narażają ciało na wstrząsy (uderzenie, upadek) oraz zranienia. Należą do nich: jazda na nartach, gra w tenisa, golfa, jazda konna, wspinaczki górskie, surfing, żeglarstwo, sporty motorowe oraz wszelkie sporty walki. Bieganie w okresie ciąży dopuszczalne jest tylko wówczas, gdy kobieta regularnie uprawiała biegi przed poczęciem. Korzystny wpływ mają: piesze wędrówki, jazda na rowerze, gimnastyka, pływanie. Szczególnie cenny jest ruch na świeżym powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze dokladnie opisane ćWIECZENIA W CIążY Ćwiczenie na nogi Stajemy przy ścianie: prawą nogą robimy krok do przodu, lewa zostaje w tyle z podniesioną delikatnie piętą, prawa ręka na biodro, a lewa na ścianie dla utrzymania równowagi. Zginamy obydwa kolana i zniżamy tors ku podłodze, prawe kolano utrzymujemy w pozycji nad kostką, lewa pięta podniesiona. Następnie prostujemy nogi i wracamy do pozycji wyjściowej. Robimy 1-2 serie od 10 do 15 razy na każdą nogę. Wykonywać pod koniec pierwszego trymestru. Wzmacnia czterogłowy uda, pośladki i łydki. Górny - korpus Stajemy twarzą do ściany, stopy rozstawione na szerokość bioder. Dłonie kładziemy na ścianie na wysokości klatki piersiowej, ramiona wyprostowane - trochę szerzej niż plecy. Wciągnij brzuch tak by twój korpus był w linii prostej z głową i biodrami Utrzymajc pozycje z ciągnij razem łopatki, przytrzymaj policz do trzech i rozluźnij. Robimy 1-2 serie od 10 do 15 razy. Za ostatnim razem pierwszej serii, z ciągnij łopatki razem, ugnij łokcie i przybliż klatkę piersiową do ściany. Następnie wracamy do pozycji wyjśociwej i kontynuujemy. Rozciąga górną część pleców, klatkę piersiową i tricepsy. Ćwiczenie na brzuch Pierwsze trzy miesiące pozycja początkowa: Leżymy na plecach, kolana zgięte, stopy płasko na ziemi, dłonie z tyłu głowy. W następnych miesiącach plecy podpieramy poduszką tak jak na zdjęciu. Robimy wdech, brzuch się rozciąga; następnie wydech wciągając brzuch i podnosząc delikatnie głowę, szyję i plecy do góry. Wracamy do pozycji wyjściowej. Robimy 2 serie od 16 do 20 powtórzeń z jedną minutą na odpoczynek pomiędzy seriami. Ćwiczenie wzmacniające plecy i rozciągające kręgosłup Stajemy twarzą do ściany, stopy rozstawione na szerokość bioder. Dłonie kładziemy na ścianie na wysokości klatki piersiowej, ramiona wyprostowane - trochę szerzej niż twoje plecy. Robimy wdech wyginając kręgosłup w łuk ku górze jak kot. Następnie robimy wydech naciskając ramiona w dół i podnosząc głowę do góry spróbuj wypchnąć kość ogonową jak najdalej. Trzymaj tak przez 15 sekund. Powtarzamy 5 -8 razy. Wzmacnia plecy, pomaga ulżyć bólowi pleców. Ćwiczenie na elastyczność - rozciąganie łydki Połóż ręce na ścianie na wysokości klatki piersiowej. Stopy osobno na szerokość bioder, prawa stopa na przeciw lewej, prawe kolano zgięte w linii środka stopy. przechyl cale ciało do przodu. biodra do przodu, utrzymując lewą piętę na ziemi. Wytrzymaj 30 sekund do minuty na każdą nogę. Podnosi sprawność łydek, pomaga na skurcz, przygotowuje nogi do ćwiczeń. ja tam najbardziej i tak lubie gimnastyke z mezem ;) dobrej nocki babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze cos Mięśnie grzebitu i pośladków http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy/cwiczenia_miesni_grzbietu_i_posladkow.html Ćwiczenie mięśni brzucha i dnia miednicy - równocześnie http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy/cwiczenia_miesni_brzucha_i_dna_miednicy_rownoczesnie.html Ćwiczenie mięśni brzucha http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy/cwiczenia_miesni_brzucha.html Ćwiczenie mięśni dna miednicy http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy/cwiczenia_miesni_dna_miednicy.html Wzmacnianie i poprawa elastyczności klatki piersiowej http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy/wzmacnianie_i_poprawa_elastycznosci_klatki_piersiowej.html Nauka relaksu - istotna podczas porodu http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/nauka_relaksu.html Nauka oddychania... http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/fitness/nauka_oddychania.html Brak aktywności fizycznej może skutkować uczuciem ciągłego zmęczenia, czasem może prowadzić nawet do kłopotów ze zdrowiem w trakcie ciąży, a już na pewno poród będzie dużo cięższy. Nie jest to jednak czas odpowiedni do nadrabianie zaległości..... Najlepszą dyscypliną \"ciążową\" jest pływanie,ponieważ odciąża zmęczony kręgosłup i pozwala przy tym zwiększyć wytrzymałość mięśni bez nadmiernego wysiłku. Najkorzystniej wpływa na kondycję w ciąży: pływanie na plecach i stylem klasycznym czyli tzw. żabką. Zalecane są również w ciąży łagodne ćwiczenia rozciągające, które przy okazji zwiększają ruchliwość stawów, poprawiają krążenie i pogłębiają oddech. Lekarze zaznaczają, że w przypadku nasilającego się podczas ćwiczeń uczucia zmęczenia, bólu w dole brzucha lub okolicy łonowej, krwawienia, ostrej duszności należy zaprzestać gimnastyki. W takich wypadkach należy również skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy zwrocilyscie uwage ale mialysmy sporo szczescia ze po nocnych czystkach nasz temacik nie zostal wykasowany... siedze i wlasnie wykanczam rozdzialik, okolo poludnia wyjazd a w nocy powrot, strasznie mi sie nie chce zwlaszcza ze taka zimnica za oknem.. no ale nie ma ze boli jechac musze... milego piateczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×