Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

witam w ten śliczny słoneczny dzien :) wczoraj bylismy z mężem u przyjaciela na Izraelskim jedzonku, które przywiózł stamtąd i muszę przyznac, ze asolutna rewelacja. no a jak na stół wjechały ichniejsze słodkosci, to moje dziecko z radości kopało, jak dawno mu sie nie zdarzyło :) ostatnio kopał dużo słabiej, obniżył mi sie brzuch i bardzo twardnieje, ale w sumie nic mnie nie boli, wiec mam nadzieje, ze to nic niepokojącego. a z katarem nie wytrzymałam i kupiłam sobie w aptece krople homeopatyczne, jedyne jakie były przeznaczone równiez dla kobiet w ciaży i od razu poczułam ulgę :) krople nazywają sie Euphorbium i podaje sie je również niemowlaczkom, wiec mam nadzieje, ze nic złego sie nie stanie. ale jak zaczeły odrywac mi sie z noska skrzepy krwi, to stwierdziłam , ze musze czyms podziałac. Aneczko udanej rocznicy 🌼. MAsz racje , ze pozytywne świeta wpływają kojaco na człowieka, no i są świetną okazją aby powspominac z ukochaną osobą jak ten czas szybko leci razem :) A co do kosmetyków Bubchen, to moja kuzynka dostała w Niemczech w szpitalu całą wyprawke zożoną włąsnie z tych kosmetyków. Uzywają ich w tamtejszych szpitalach, wiec mysle, ze muszą byc w porządku nawet dla niemowlaczków :) dviki moj maluch zawsze na USG ma ułożenie pośladkowe, chociaz ostatnio mam wrazenie, ze opadł troche w doł brzucha i kopie troche niżej, wiec moze faktycznie zdążył sie obrócic pare razy :) mam nadzieje, ze na szczesliwy finał zdąży sie ułozyc jak trzeba :) w koncu ma jeszcze sporo miejsca na fikanie :) ostatnio zdałąm sobie sprawe ile ta wyprawka bedzie kosztowac. moi rodzice, (szczególnie mama, bo tata tylko portfel wyciąga) są cali szczesliwi mogąc nam pomóc, ale dopiero teraz widze, ze sami z mężem w życiu nie dalibysmy sobie rady z tym wszystkim. nie wiem, jak radzą sobie kobiety, które są same i znikąd pomocy. a ta zawrotna suma 1000zł, która dostaniemy po porodzie nawet na wózek nie starczy. ale niby nie ma warunków do rodzenia dzieci w Polsce, a w mojej pracy kolejna babeczka zaciażyła :) śmiejemy sie, ze niedługo bedzie nam sie opłacało otworzyc żłobek i przedszkole zakładowe, taka gromadka na rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
pozdrawiam mamusie-magistrantki w tak sloneczny dzionek -- do roboty :) a ja tez wlasnie ulozylam przed soba stos rozdzialow i wypatruje przez okno jakas fajną laweczke, zeby zabrac czesc i polączyc przyjemne z pożytecznym. bo czas nagli kochane i mnie i was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka milego i romantycznego dzionka zycze ;-) ja tez jestem straszna romantyczka i lubie takie okazje i rocznice ;-) nam w lipcu stuknie 5 lat jak jestesmy razem, tak wiec na piata rocznice dostaniemy super prezent- naszego urwiska ;-)))) jesli o ten zestaw chodzi to ja mam kuchenke mikrofalową, na necie nie widzialam jeszcze tego zestawu taniej niz te 240 zl, ale przyznam ze nie szukalam jeszcze intensywnie. Jak skonczymy remont to pojeździmy troche po sklepach, mamy w okolicy kilka bardzo dobrze zaopatrzonych duzych hurtowni wiec wtedy bede sie bardzej orientowac w cenach. A o podgrzewaczu tez myslalam. Tylko nie wiem czy tez avent. A Ty masz cos na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Tak czytam wasze wpisy i wzięło mnie na wspominki. Ja co prawda broniłam sie bez brzuszka ale za to jeździłam na spotkania z promotorem z niespełna dwuletnią córcią. Pamiętam jak zasypiała mi w aucie, jak budziła się zapocona a później siedziała pod stołem mojego promotora. Facet miał swoich co najmniej troje i wspaniałomyślnie wsadził pod ten stół skrzynkę ze \"skarbami\" i mieliśmy ja z głowy. Inna sprawa że mnie potwornie przeczołgał z tą pracą. Ale było ok i bardzo ciepło go wspominam. Moja córcia zerka właśnie na domowe przedszkole i uczy się kroków poloneza. Ależ ma frajdę. przespacerowałam sie z nią tym krokiem i muszę przyznać, że ma ładne ruchy. Za miesiąc kończy 6lat i powoli szukam jej czegoś fajnego na prezent. Prawdopodobnie będzie to jakaś książka do słuchania bo bardzo lubi słuchać. Wpadła mi w oko druga część baśni Andersena na 4CD. Na pewno się ucieszy. Natomiast co do ułożenia maluszków, to mój skarb też leży w poprzek.Uwielbiam jak fika. Trzymajcie się dziewczyny. Życzę wam cieplutkiego, słonecznego i zdrowego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki 🌼 Wakacje i po wakacjach. Szkoda, ze wszystko co dobre szybko sie konczy, a ta ciaza tyle sie ciagnie ;) Juz chcialabym miec to malenstwo w ramionach. Tez tak nie mozecie sie doczekac tego momentu ? Mam sporo zaleglosci w czytniu, ale na pewno wszystko nadrobie - obiecuje :D Pytalyscie co z moim twardniejacym brzuszkiem i pepkiem. Okazuje sie, ze oczywiscie panikowalam przed wyjazdem. Poszlam na wizyte i szyjka w normie, ktg wyszlo dobrze, a brzuszek wcale nie twardnieje, a to cos ........... UWAGA ........... to glowka; tak 5-cio sekundowe usg wykazalo ;) :) :D Faceci tzn moj lekarz i maz nabijali sie troche ze mnie, ale wkoncu razem doszlismy do wniosku, ze lepiej dmuchac na zimne. Hihi. No i profilaktycznie nospa 3x2 oraz magnefar 3x2. Teraz odpisalam, bo po wizycie nie moglam wejsc na kafeterie. Dobra czytam co naprodukowalyscie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....30.... ..04.07.07..........+10 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......31.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....30.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......31.. ..09.07.07...+13...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....29.. ..10.07.07...+9..C? termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...29.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......28. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....27.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......28.... ..30.07.07.+9 córeczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy u was tez jest tak pierunsko zimno??? matko na dworzu 8 stopni ale w domu to juz w ogole horror, pierwszy raz stwierdzilam ze przydalby sie jakis grzejnik albo farelka chociaz. w sumie przelezelismy sporo czasu z corcia w lozku czytajac ksiazeczki i wymyslajac rozne gierki alez ile mozna sie byczyc :D na deser mialy byc lody ale jednak zrezygnowalismy i beda szyszki bo wczoraj narobilismy sterte mniaaam jak za starych dziecinnych czasow :) Balladynka milej lektury tylko uwazaj na wiuatry bo pogoda niestety zdradliwa i juz kilka moich znajomych, w tym jedna ciazowka, poleglo na angine. Justka jesli bedziesz chodzila po hurtowniach to pamietaj ze warto sie targowac, jesli bedziesz robila wieksze zakupy to z pewnoscia zejda ci z ceny. nasza znajoma kupila wszystko w 1 hurtowni i dzieki temu dostala az 15% rabatu a na samym wozku bylo to ok 500zl (brala mutsy). dlatego jesli planujesz zakupy wieksze to warto zobaczyc gdzie sie najbardziej oplaca i gdzie wytargujesz najlepsza znizke. jesli idzie o podgrzewacz to ja mysle o AVENT tyle ze uzywanym - na allegro spokojnie za 40zl mozna kupic albo o http://www.allegro.pl/item188106769_podgrzewacz_canpol_uniwersalny_polecam_.html najwazniejsze zeby byla regulacja stopnia podgrzewania, zeby pasowal na szerokie butelki aventu no i zeby pozniej nadawal sie do podgrzewania sloiczkow i malych i duzych :) Stonka nasza mala miala niedawno 5urodziny i jej najwiekszym marzeniem byly rybki, myslalam ze fascynacja minie po 2 dniach ale od 3 tygodni rano jak tylko wstaje przylatuje po ktoregos z nas zeby astystowac jej przy kamrieniu a pozniej siedzi i obserwuje jak plywaja. Wszystkie rybki maja swoje imiona i jak czasami sie pomyle to mala mi uwage zwraca na zasadzie \"taka duza i nie umie imion zapamietac\" takze teraz juz sie stasram :D co do bajek my mamy ebooki rozne z netu sciagane i sporo na dvd ale i tak cora najbardziej lubi jak sami jej czytamy ;) dviki - mam nadzieje ze wiejskie powietrze na ciebie swietnie wplynelo. ja zawswze po takich wypadach jestem zmeczona szybciej niz zwykle bo wiadomo co innego oddychac w miescie w parku a co innego lesnym czy polnym... ehhh wybralabym sie poszwendac po wertepach tyle ze brzucholowy stan na to nie pozwala... a co idzie o zasade ze 2 spokojniejsze - hmm u nas w rodzinie jest dokladnie odwrotnie hehehe. jesli idzie o nasza 5latke to jest mega grzeczna i na zakupach i w gosciach i u lekarza, az sie dziwia ze az tak wszyscy jedyna jej wada to mega gadulstwo, jak juz czlowiek nie ma sily z nia gadac to gada z zabawkami albo z naklejkami na lozku :D Olcia ciesze sie ze na panice sie skonczylo i jest wsyzstko ok. masz racje lepiej 2 razy sprawdzic niz pozniej sie denerwowac i nocki zarywac. teraz to juz moze byc tylko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu przypomnialo mi sie o tych kosmetykach Bubchen - kolezanka miala z niemiec i te malego nie uczulaly ale te co kupila u nas w sklepie \'dzieckowym\' ponoc niesamowicei alergizowaly i az maly jakies medykamenty w aptece musial miec robione. mam niestety podobne doswiadczenia z Johnsonem - amerykanski malej nie uczulal ten kupiony u nas (oliwka i plyn do mycia) niestety strasznie, dlatego tak sie zastanawiam na co sie zdecydowac... jakby maluch byl alergikiem to pewnie kupimy oilatum (chociaz 60zl za 500ml to dla mnie mega zdzierstwo!!!) Na chwile obecna postanowilismy z mezem ze wstrzymamy sie z zakupami kosmetykowymi i zobaczymy co beda uzywali w szpitalu i jak to na szkraba bedzie dzialalo.. z kremow do pup to ja pozostaje przy sudocremie i zapasowo profilaktycznie w domu tormentiol. szkoda ze nie mozna kupic malych buteleczek (probek) zeby sie przekonac jak dziecko na dany kosmetyk reaguje, ja wiem ze sama mam na nivea uczulenie i jedynie szampon moge stosowac bo wszelkie kremy i balsamy to od razu cala w krostkach jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane ja dzis noc mialam znowu koszmarna czulam sie jakby chcialo mi cos wyleciec a nie moglo ,sluz znowu bialy ..naszczescie ..mala sie tak krecila ze spac ni bylam w stanie podejrzewam ze zjadlam za duzo chipsow:/ i idzi to nie odpowiadalo juz nie rusze tego swinstwa!!:) tak pozatym nudze sie w tv nic nie ma ..pozdrawiam jutroide do gina wiec zdam relacje odrazu po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, nam został już tylko sum. Reszta padła jak po tegorocznych wichurach nie było prądu i filtr i grzałka nie działały. Najchętniej bym się w ogóle pozbyła tego akwarium i wywaliła tę szafkę spod niego. Byłoby więcej miejsca do zabawy dla dzieci. Może komuś ze znajomych oddam bo my sami przygarnęliśmy rybki od innych znajomych. Co do laktatora to miałam jakiś taki ręczny rurka w rurce a pomiędzy nimi uszczelka. Dziwaczny strasznie. Tym razem bedzie avent. Jestem nastawiona na karmienie i bardzo bym chciała jak najdłużej. Córę karmiłam dwa lata i w trzecim m-cu karmienia miałam zanik pokarmu. Dosłownie się skończył z dnia na dzień. Spanikowałam strasznie ale odratowałam rzekę mleka ziołami na laktację. Później było już tylko dobrze. w zamrażarce miałam zawsze ponad pół litra na moje wyjazdy. Przez ponad rok w czasie zjazdów wracałam na noc do domu żeby nakarmić małą a przerwy spędzałam w kiblu na odciąganiu. Ech...wspomnienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, ale miałam dziś fajny dzień pojechałyśmy z mamą w góry i spacerowałyśmy po dolinie chochołowskiej a potem na obiad do karczmy w Zawoi. Jestem zmęczona lae zadowolona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocznicowanie rocznicowaniem a mnie zlapala znowu schiza bo jak sobie pomyslalam ze za miesiac moge byc w szpitalu to naszla mnie seria pytan na zasadzie czy wszystko aby sie uda, czy operacja pojdzie ok i czy z malenstwme bedzie dobrze. wiem ze tylko glupiec by sie nie bal ale u mnie to ostatnio takie nastroje ze w euforii w histerie wpadam... mam pytanie do dziewcyzn ktore mialy cesarke lub ktos w rodzinie mial. jest durne wiec glupio mi pytac ta moja znajoma polozna - co sie dzieje z wodami plodowymi w czasie cesarki? czy przebijaja pecherz plodowy wczesniej czy jak to sie dzieje? i powiem niestety ze jak sie normalnego porodu nie balam tak cesarki a woszem.... Stonka - napisz jakie to byly ziola, moze akurat ktorejs z nas byc to przydatne, ja chce miec ze soba cos w sziptalu takiego bo przy stresie to roznie bywa z pokarmem a lekarze twierdza ze mi pokarmu stracic nie wolno dla dobra maluszka... bede wdzieczna za nazwe tej mieszanki na laktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Justka, Aneczka, Marylka dzieki za info na temat farb. Po weekendzie wybieramy sie do sklepu wiec wezme te firmy pod uwage :) Musze Wam przyznac ze mam okropna zgage czasem mnie trzyma caaly dzien albo cala noc:( W ciagu dnia wcinam migdaly i powiem Wam ze pomagaja i to bardzo - czasem wystarczy tylko kilka. Tak wiec w mojej torebce zawsze oprocz wody mineralnej sa tez migdaly:) na noc biore Rennie ktore tez jest rewelacyjne :) Rany dziewczyny jak czytam ze juz macie cala wyprawke przygotowana to ogarnia mnie strach - ja nie mam kupionej ani jednej rzeczy ba nawet nie zaczelam po sklepach chodzic :( Pocieszam sie ze mam jeszcze troszke czasu . Jedynie co to widzialam u znajomej wozek Bartatina i chyba na niego sie zdecydujemy. Trzymajcie sie cieplutko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie spokojnie macie czas na zakupy, aby kaska byla to zakupy zrobi sie w moment :) masz termin na druga polowe lipca wiec spokojnie zakupy nawet na czerwiec mozesz sobie zostawic, grunt zebys sie obkupila przed 36tc :) a wlasnie - jak ci sie podobala bartatina i co o niej sadzisz po kontakcie \"naocznym i namacalnym\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Nie wiem, co się dzieje, ale ja ostatnio nie jem, tylko pochłaniam tony jedzenia, jestem przerażona tym, co moge w siebie wrzucić. No i niestety przyszły nieprzezwyciężone pokusy na słodycze, mnóstwo słodyczy :( Anecko, ja miałam na laktację herbatę z Hippa i w nocy był dosłownie potop z piersi, na której sie nieopatrznie połozyłam... Miłego wieczoru wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a--o-t-n-a
Aktualizacja Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....31.... ..04.07.07..........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......31.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....30.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......31.. ..09.07.07...+13...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....29.. ..10.07.07...+9..C? termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...29.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......28. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....27.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......28.... ..30.07.07.+9 córeczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, właśnie dziś o tym rozmawiałam z siostrą (pracuje na bloku operacyjnym) wody różnie, albo wypływają powoli i wsiąkają w chusty rozłożone na brzuchu albo robią mocne chlup naokoło i spadają na podłogę albo na nogi lekarzy albo gdziekolwiek. Ilość wody i siła chlupnięcia są inne u każdej kobiety. Ale z tego nikt nie robi problemu bo to jest wpisane w tę pracę a wszystkie ubrania i inne tekstylia po jednokrotnym użyciu idą do pralni. Kobieta znieczulona podpajęczynówkowo i tak nic nie czuje a lekarze nie gadają głupot bo mają przytomnego pacjenta więc wszystko z pełna kulturą. Po wyjęciu dziecka upewniają się że nie ma drugiego i od razu podają oksytocynę i po kilkunastu sekundach macica sie obkurcza i krwawienie znacznie sie zmniejsza. Później wyciagają resztę i spokojnie zaszywają. Słowo daję ze nie ma się czego specjalnie bać. Miałam cięcie i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, a zioła to kminek, anyż, czarnuszka i koper włoski. w zielarskim są opakowania wielkosci małej paczki kawy. Zmieszałam po jednym z każdego i toto parzyłam w 3litrowym garnku:D Oczywiscie są gotowe w ekspresówkach ale za 25saszetek zapłacisz tyle co za komplet ziół kupionych luzem. W smaku są całkiem niezłe. Aha, w razie wątpliwości jak będziesz w zielarskim mozesz zerknąć na skład tej paczkowanej herbaty i kupić to samo luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piatkowo. Stonka, Jumik dzieki za te laktacyjne nazwy, kupie sobie tak \'na wsiakij sluczaj\' :) Jumik jesli idzie o slodkosci to ja tez do niedawna nie jadlam ale od kilku tygodni to jestem normalnie slodkociag :) staram sie ograniczac i zastepowac slodkosci np winogronkami czy serem z zurawina ale nie zawsze to wychodzi. Stonka dzieki za info o wodach plodowych, tak sobie myslalam ze moze oni normalna droga je przebijaja (w sumie taka nadzieje mialam) przy 1 ciazy to ja mialam taki potop wod ze i polozne sie przebieraly i mnie przebrac bylo trzeba a i pani musiala wszystko wysprzatac tyle ze w 1 ciazy to ja mialam wod ponad norme a teraz ipsza ze ilosc jest ok. dviki - a jaka nospe bierzesz? forte czy zwykla? mnie zwykla zupelnie nie puszczala a forte pomaga tyle ze musze pilnowac zeby ja polknac 3 razy dziennie bo jak ktoras przegapie to tez lipa. Ja bole mam od 20tc najpierw byly to bole pachwin i kosci lonowych a w gdzies w okolicy 24tc przerodzily sie w bole brzucha. gdzies od 28tc mam twardniejacy brzuszek i bole w dole brzucha takie zaczynajace sie od wysokosci wloskow lonowych. ja na @ boli brzucha nigdy nie miewalam (jedynie krzyza) wiec akurat tego nie moge porownac. wystarczy ze sie spoznie troche ze spasmophenem a juz zdycham i sie ruszyc nie moge. Wydaje mi sie ze jesli to nospa forte w dawce 3krotnej ci nie pomoze to koniecznie biegnij do lekarza nie czekajac na wizyte. troche to moze wychodzic tez i przemezczenie i weselne skakanie. ja jak sie poddzwignelam i przemeczylam to pozniej tydzien plackiem w lozku lezalam, troche przeszlo same ale nie do konca stad leki od ginka. duzo zalezy tez od odpornosci na bol - ja mowie ze boli i sie skarze dopiero jak lazic nie daje rady, maz mowi ze u mnie lekarz to dopiero jak z lozka nie wstaje no i ma troche racji. dlatego mam nadzieje ze ty bedziesz mniej uparta i w razie boli skoczysz na konsultacje. milego dzionka babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) witam w ten słoneczny śliczny dzien :) moj mąż obuził sie dzisiaj spanikowany, bo sniło mu sie, ze nasza dzidzia wyskoczyła mi przez skóre z brzucha i nie chciało przyjechac pogotwie :) on tez chyba zaczyna po mały bac sie tego co bedzie ;) musiałam go uspokoic, ze z nami naprawde wszystko ok ;) Aneczko rozumiem twoj strach o to co bedzie. ja juz odczuwam stres przedporodowy, a co dopiero ty, kiedy czeka cie tak wielka niewiadoma. pewnie choc nie wiem ile osób mówiło ci ze bedzie dorbze i tak będziesz podskórnie czuła lęk, ale po prostu musisz gorąco w to wierzyc, tak jak my razem z tobą :) zobaczysz ze wszyst kosie uda :) no jak tyle mam będzie trzymało za was kciuki to nie moze byc inaczej!a co do kosmetyków to ja jeszcze mysle o firmie Penaten. mama używała tego jak byłam dzieckiem, tylk ow wiekszosc dostawała te kosmetyki z Niemiec, bo oczywiscie w Polsce nie było :) ale znowu były to niemieckie produkty, wiec nie wiem, jak bede sie d tego miały polskie odpowiedniki :) nowa ja tez przekonałam sie, ze chipsy, t onie najlepszy pokarm dla maluszka, o czy mzreszta nie omiezskałmine poinformowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja dziś śpiaca i smętna:( nie spałam od 4rano a teraz w pracy. Jestem zła na męża, nie bede sie rozpisywać o co mi poszło w każdym razie gniewam sie na niego:( poza tym brzuszek jakis twardy wzięłam nospe ale chyba nie dziala. A 2 dni temu przezylam operacje sciagania obraczki masakra:( najpierw palec do lodu potem smarowalam oliwą i po 1 mm powoli sciagalam a palec tak napuchl ze az zsinial ale bylam przerazona.W koncu po godzinie sie udalo ufff masakra, dziewczyny pilnujcie tych pierscionkow sprawdzajcie czy mozecie sciagnac,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie kiedy dziecko odwraca sie glowa do dołu?bo mnie sie zdaje ze u mnie jest główka u góry, ale nie mam tej pewności, ale cos takiego malego twardego jak główka tam jest, niepokoi mnie to bo chyba juz powinien sie odwracac?jetsem w 31tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj nabylam sobie uzde do karmienia juz na moje namioty :) rozmiar 85C ratuuuunku :D co ciekawe material super bawelna mega delikatny jesli idzie o wykonczenie no i koszt cale 12zl podczas gdy podobne firmowe kosztuja od 40w gore... chetnie bym cos malcowi dokupila ale maz mnie stopuje :) w obawie ze maluszek moze nie miec odruchu ssania i po wstepnym tygodniowym sziptalnym karmieniu butlo nie bedzie sie chcial na piers przerzucic ogladalam dzisiaj ceny sterylizatora i podgrzewacza aventu no i doszlam do wniosku ze podgrzewacz pewnie kupie na allegro bo tam uzywane po 35-45zl chodza a sterylizator mimo ze planowalam elektryczny to wezme mikrofalowy i dokupie mikrofalowke i prawie na to samo wyjdzie.sterylizator Avent elektryczny to koszt ok 400zl (tyle co mikrofalowka w sumie) a ten mikrofalowy ok 110. biorac pod uwage ze opzniej mikrofala tez sie moze przydac to postanowilismy ze zdecydujemy sie nataka opcje chociaz mam jednak nadzieje ze maluch nauczy sie cycac!!!! dviki - spokojnie nospe forte mozesz brac 3 razy dziennie, ja w pierwszej ciazy bralam 3 razy po 2male i teraz tez dawka ta sama. z tego co wiem to wszystkie znajome majace skurczybykowe problemy maja taka sama porcje przepisana. no i wyglada na to ze tobie taka ilosc tez potrzebna skoro wieczorowa pora cie boli, ja staram sie brac tak ok9, 16 i ostatnia o 22. jak zapomne o tej w obiad to wieczorkiem niestety zdycham z bolesci. co do wnetrz sypialnianych to ja w starym mieszkanku mialam wrzosik z zielenia i bardzo to fajnie wygladalo. tutaj przez pewien czas byl kanarkowy zolty a teraz wyladowalismy w pokoju po corci wiec sciany rozowe :) tutaj jest link na rozne pokoiki moze cos upatrzysz: Basiu ja ciagle wierze ze bedzie dobrze ale po prostu panikuje czasami i lapie schizy. duzo zalezy od pogody chyba i mojego samopoczucia.obawiam sie tylko ze im blizej tym moze byc gorzej... jesli idzie o penaten mialam tylko krem do buziaka dla malej na kazda pogode i byl ok. kremu tego w blaszanym pudelku nie lubie bo dla mnie dziwny dotykowo wole poczciwe bambino. malo wiem o serii HIPP bo tylko 1 znajoma jej uzywa - chwali sobie ale jej dziecko ogolnie jest bezproblemowe zero uczulen i moze nawet pol dnia w pieluszce jednej byc i pupa jak zloto no i ona odkad mala skonczyla miesiac pierze jej w arielu i jest ok wiec trzeba wziac poprawke ze dziecko odporne ;) Myszko dobrze ze udalo ci sie zdjac obraczke, przynajmniej nie musieli ci jej rozcinac bo szkoda by bylo no i dobrze ze palec w koncu dobrze ukrwiony!!! a co do mezykow - oni tez przezywaja nasze ciaze wiec trzeba czasami na nich przymknac oko... no i nie stresuj sie zeby maluszka nie stresowac!! a jesli idzie o odwrocenie glowka to z reguly tak sie dopiero dzieje po 32tc. znam jednak przypadki (w rodzinie i wsrod kolezanek) ze maluch i w 38 czy 39tc fiknal koziolka wiec sie nie martw. ma jeszcze sporo czasu a teraz zmykam na kolejny spacerek, odpoczelam zjadlam i moge jeszcze isc polazic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki - alez ja roztropna... nie wkleilam linka :) tu poprzegladaj moze cos natrafisz http://www.bedbathandbeyond.com/default.asp?order_num=-1 a jesli szukacie inspiracji do pokoikow dzieciecych to proponuje: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2546910&cp=2255986.2290652.2290946&parentPage=family (moj ulubiony) a tutaj wiecej: http://www.toysrus.com/family/index.jsp?cp=2255986.2256244.2256251&categoryId=2256261&view=all zmyakm w spacery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ja wlsnie niedawno wrocilam od lekarza i zdazylam juz zjesc pierozki na obaidek:) mniam mniam ...lekarz mowi ze z szyjka nic sie nie dzieje wiec chyba nie jest zle zalecenia sa nastepujace: duzo lezec,malo chodzic:D a ja taka ruchliwa musze sie powstrzymywac tybardziej ze teraz od jutra bedziemy jezdzic po sklepach z meblami i plytkami bo niedlugo bedziemy urzadzac remont w naszym nowym mieszkanku:) zero sexiku:( no i brac magnez 3 razy dziennie i nospe na te moje skurcze bo ostatnio w nocy kipesko sie czuje dziecko caly czas sie kreci i az mnie rwie w dol takie nieprzyjemne uczucie powiedzialam dzis o tym lekarzowi tz byl z lekka zaniepokojony,za dwa tygdonie do kontroli ,usg no i dostalam skierowanie na wymaz plynow z pochwy chcialam sie was zapytac jak to wyglada i czy boli(czy wkladaja wziernik czy bez?) bo ja wzierniko nie nawidze!!!!!!!!!!!!!!!zwlaszcza metalowych niedosc ze strasznie boli i nie przyjemne to jeszcze zimne ,co prawda mi wlozenie przez lekarza dwoch palcow juz sprawia bol dlatego ostatnio przy badaniu wklada tylko jeden zeby mnie nie denerwowac:] Ogolnie ostatnio sie zrobila bardziej nerwowa i musze powstrzymywac sie od atakow zlosci:] pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff dzieki Aneczko:) u ciebie widze zakupki cała parą:0 no tak bo juz masz bliziutko:)co my tu bez ciebie zrobimy jak pójdziesz rodzic:):)wiem bedziemy trzymac kciuki:) A przez tego barana(mąż) chyba mi twrdnieje brzuszek chociaz juz sama nie raz nie wiem czy to mały tak sie rozpycha czy to twardnienia. We wtorek wizyta ciekawe czy p.dr mnie w domu usadzi,wolalbym jeszcze z 2 tyg pochodzic do pracy bo w domu nie mam netu i schizy porodowe mnie nachodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do tych co tak samo niestety cierpia na zgage polecam letniawe mleko(szklanka) mi pomaga odrazu ani rzodkiewka ani migdally tylko szklanka mleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze ja np nie lubie mleka:( moge ew.kakao a slyszalam ze na zgage pomaga marchewka surowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko podobno dzidzia moze sie nawet obrócic tuż przed porodem odpowiednio, wiec sie nie denerwuj :) koleżanka mojej kuzynki miała wskazanie na cesarke z powodu pośladkowego ułożenia malucha i jak poszła rodzic, lekarz zdecydował sie jeszce poczekac 2 dni, no i dzidzia sie odwróciła :) a co bo brzuszka, t omi tez ostatnio bardzo twardniej, ale wydaje mi sie ze to dlatego, zamaluchy maja coraz mniej miejsc :) tez ide do lekarz w przyszłym tygpdniu zapytac, czyu to normalne, ale sama sobie tłumacze, ze normalne :) tak wiec głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Aneczko gratuluje kolejnej rocznicy 🌼 🌼 🌼 A z maluchem bedzie na pewno wszystko dobrze, glowa do gory. Pamietam jak pisalas \"byle do maja\" no i juz szczesliwie mamy maj, z reszta zapewne bedzie podobnie - szczesliwie. Dviki ja mam sypialnie w kolorze cieplej kosci sloniowej oraz delikatnego wrzosu. Wyglada pieknie. Bynajmniej tak wszyscy mowia zwlaszcza, ze to ciekawe polaczenie i kolor nie jest oklepany. Do tego kupilam w Ikeii ladne zaslonki - ozdoby z takiego tiulu w kolorze wlasnie wrzosu - komplet ciemnego i jasnego. Nie lubie typowych firan, wiec pelnia one funkcje ozdoby na karniszu wysoko ladnie upietej. Farby byly z duluxu - super kryja po pierwszym razie, ale za licho nie pamietam nr ani nazwy bo bylo to jakies 2 lata temu :( Powodzenia. Myszka mnie lekarz mowil, ze mial osobiscie przypadek, gdzie kobieta byla do cesarki przygotowywana, bo dzidzia byla glowka w gore ulozona, a przed samym zabiegiem wyszlo na usg, ze maluch fiknal sobie na dol i porod odbyl sie normalnie. Hihihi. Aneczka ma racje nic sie nie martw, bo ten moment moze nastapic bardzo pozno. Meggie mnie maz kupil dzisiaj Ulgamax na zgage dla ciezarnych - ponoc dobre, ale jeszcze nie wiem bo nie probowalam ;) Marylka ja sie tez ciesze,ze wkoncu jestem. Stesknilam sie za naszym kacikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×