Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

witam :-) czy jeszcze któraś z lipcówek tez juz nie moze spac? :-) ide sobie zrobic kawusie i wracam Was poczytac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo widze ze juz w piątek pojawiły sie mikołajkowe akcenty :-) maniu sliczna ta Twoja mikołajka :-) ubranko kapitalne :-) i czy mogłabys podac przepis na to ciasto jogurtowe z brzoskwinami? eva, fajnie ze juz wyzdrowialas :-) moj szymon tez ciągle kołdra na głowie :-) i świetne pomysl z tym masażem. Blada ja tez jak spaceruje to widze ze niewiele wózków jeździ po ulicy...... mam taką sąsiadke w bloku, ma córeczke z 6 sierpnia (panna dla mojego szymka hihihi) i widze ze ona tez kazdego dnia śmiga z wozkiem a tak to pustki. Dviki i dziewczyny, jak piszecie to tych pasożytach to normalnie w szkou jestem..... Blada Zosienka to mala nudystka hihi Asiulek, nieźle :-) pierwsze słysze ze facet nie wiedzial o meczu :-) Aniu, ja tez dałam małemu troszeczke jabłuszka ze słoiczka, i zloscil sie jak mama zabierała łyżeczke :-) oj pokazuje chłopak charakterek :-) chociaz na poczatku tez sie krzywil i mial taką zdziwioną minke :-) no i buziaczki dla małej solenizantki :-) 🌼 i Roksanka ma juz ząbka :-) no no coraz wiecej tego uzębienia wśród lipcowek :-) i bedzie coraz wiecej z tego co piszecie. U nas tez dziąsełka swedzą, bo szymon ciągle sie drapie i szarpie te dziąsla, ale marudny nie jest wiec chyba jeszcze nic nie idzie :-) Olcia wklej koniecznie fotki z bałwankiem i na saneczkach :-) Semi oczywscie bałwanka sama ulepila :-) Justyna, Gabi jest świetna :-) ale sie musiala wybiegac na tym spacerze :-) padla jak kawka :-)) Wisienka, nastepnym razem zabierz Arusia do pubu :-) niech poznaje chłopak towarzystwo :-) a te gazety które podarl to pewnie jakies polityczne bzdury i nie chcial sie chłopak denerwowac wiec potargal :-) Basia, chipsy i domowe oglądanie meczu :-) my nie wychodzilismy ale do nas przyszli sąsiedzi i razem kibicowaiśmy. Sąsiad ma znajomego w Austrii, i byc moze załatwi nam bilety na mistrzostwa. Jego znajomy to jakas niezla szyszka wiec moze sie uda :-) Lalik fajne fotki na bobasach :-) a córeczki śliczne :-) syna nie widzialam, źle szukalam, czy go tam nie ma? a z tą muzyczką jeszcze milej sie ogląda. Shamanka gratulacje 🌼 wszystkie wiemy jaka jestes teraz szczesliwa, ale za rok bedziesz jeszcze bardziej :-) a co do kremów to ja akurat uzywalam musteli, i do biustu i na rozstepy i nie mi sie na skórze nie zrobilo. przez neta zamówisz sobie te kosmetyki taniej niz w są w aptekach. Aneczka a Ty do której znowu w nocy czytalas co? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaski poranne:).... widze ze wczoraj wszyscy odpoczywali:)... eva mam jeszcze chlopaczka:).... wklejjam fote bez jego wiedzy jaksie dowie to sie na matke wkurzy;)... on i tak uwaza ze matce odbilo ...heheheh...z tymi albumami i zdieciami ..a ze to juz taki wiek ja go nie zmuszam:). http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85cf64a0879f7ed5.html kawal chlopa to juz :) kurde Justys a z tym pradem to nie idzie tam pokombinowac ... na swoim mysle ze mielibyscie o wiele mniej problemow ... wsumie nie wiem ...ale moze ten twoj ancymon zrozumialby to i owo... dobra ide sobie kawu zrobic ...jeszcze do was zajze bo poniej ma byc pani ania na rehabilitacjach .... zobacze co powie pozatym tak szczerze to odpoczne trochu od JUli;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik no to Ci kawaler rośnie :-) ile ma lat? kiedys pisalas..... nie wiem czy dobrze pamietam... 13?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka w styczniu bedzie mial 14.... ale ogolnie dobrze ulozony chlopak ...istne przeciwnienstwo Ani .... uczy sie swietnie ... Ania roztrzepana ... na niczym dluzej nie moze sie skupic ...a on istne przeciwnienstwo...mam cicha nadzieje ze Jula bedzie taka jak on....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie kocha sie kazde dziecko .... ale on to moja duma jest ....... pozatym charakterek tez po mnie ma (tak wszyscy mowia.) i zainteresowania ... i nie wiem czy to zle czy dobrze ...penie tak nie powinno byc ... ale zanim urodzila sie Jula byl moim oczkiem w glowie ... oczywiscie teraz sie trochu pozmienialo ....(juz z racji tego ze Jula wymaga opieki i mamy nonstop)...ale jest na tyle inteligentny ze nie ma z tym problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem sie tylko smieje ze mama rozum postradala:)...hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik, ja mam siostre która ma 15 lat (jest o równe 13 lat modszla ode mnie, o równe bo urodziny mamy tego samego dnia, ale to szczegoł) i ona jest strasznie roztrzepana, pewnie cos jak Twoja Ania :-) a Jarek no taki wiek :-) i nie rozumie ze mama zwariowala na punkcie Juli i chce pokazac ją całemu światu :-) oj jak Jarek zobaczy ze umiescilas tu jego fotke to moze nie byc zbyt szczesliwy :-)) a dzieciaki masz fajne i widac ze są szczesliwe ;-) a to dzieki Tobie, i dzieki temu co zrobilas kilka lat temu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka mam nadzieje ze mamusi nie sprawdza.... hehehe a tak na marginesie ... chlopak w wieku 10 lat umial zrobic system w komputerze ... i inne cuda o ktorych niektorym doroslym sie nie snilo ... (od dziecka jak kopalam w kompach siedzial i patrzyl ... a co do szczescia ...sam po jakims czasie powiedzial mi ze dobrze ze tak zrobilismy ... choc czasem sie wkurza zwlaszcza jak mama wymaga ale to tez taki wiek ...trzeba to przetrwac;):)).... dobra spaduje musze posprzatac bo pani ania niedlugo bedzie:)... pozniej sie odezwe i napisze wam co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka jakby to powiedzial moj maz \"fajna niunia z ciebie\" heheheh a Szymus slodki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) my tez juz na nogach. Kubus pospała od 19:30 do 8:00 rano z przerwą na mleczko o 5:30, ale w trakcie picia zasnął wiec nie było problemu z nocnym czuwaniem ;) oczywiscie nadgorliwa mamusia chciała poprawic mu o 24:00 kołderke jak sama szłam spac i obudziłam małęgo. usmiech od ucha do ucha no i musiałam robic herbatke :) musze skoczyc dzisiaj po mleko dla małęgo. tak schodzi ze szok!! takie opakowanie 900 gram za 38 ł schodzi w tydzien. bnie nadążam z kupowaniem. ale mały zjadł juz 3 razy po pare łyzek ziemniaczka z marchewką i musze powiedziec, ze nie wypuwa juz ani odrobinki, szybko załapał o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewcyzny ale to byl weekend :) ja juz pomijam ze byli goscie z warszawy ale jak oni juz wczoraj po 16 pojechali to odwiedzila nas najpierw rodzinka a pozniej przyjaciolka i drzwi sei zamknely dopeiro ok 21... bylo super ale jestem bardzo zmeczona....nei zdazylam sie nacieszyc mezem ale jakos moze to sobie w tygodniu uda mi sie odbic ;) co do meczu to wytypowalam wynik bez blednie ;) oczywiscie kibicowalismy ze chyba sasiedzi slyszeli ale 1 raz polska do euro weszla :P Krzys tez kibicowal bo ogolnie w sobote maluchy posly spac po 22giwej i to grubo ;) Gabrysia to nawet spiewala polska bialo-czerwoni i inne takie i ogolnie bylo baaaaaaaaaardzo wesolo :) Wisienko - toc mowilam ze w duzej blaszce ;) caisto moglo sie nie przepiec ze wzgledu na jablka. co do orzerchow to tez juz experymentowalam ale jednak wloskie daja zupelnie inny posmak niz laskowe. robie wiewiorke jeszcze w wersji swiatecznej wtedy daje pol na pol wloskie i migdaly i zapach migdalowy i jest takie super pachnace typowo swiateczne :D ktoras pisala z was o wychowawczym - sprawa wyglda tak ze do opieki przedklada sie zaswiadczenie za 2006 i swoje i meza ale licza tylko te mezowskie na ilosc osob w rodzinie bo dochod kobitki jest dochodem utraconym :) ja w tym tygodniu ide do szkoly z wnioskiem o wychowawczy (tyle ze mam go przyznany to wiem od sierpnia) i w ogole odwiedzic szkolne mury, nie zebym tesknila ale chyba tak troche wypada ;) Lalik niezlego przystojniaka masz w domu :) no i sliczne panny Justka no moja droga ja sobie ciebie wyobrazalam w lokach i to w ciemnych a nie tu jakas blondi ;) widze ze tez lubisz Szymka ubierac w koszule ;) a co do czytania to przez weekend nic sie nie udalo poczytac i dzisiaj na nogach jestem o 7 ale Krzys dopiero wlasnie zdecydowal sie na drzemke wiec nie bylo jak wczesniej zajrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, Kuba wie co dobre :-) a niedługo zawola \"mamo a gdzie schabowy do tego?!\" :-) nie objedziesz za długo na tych zmieniaczkach moja droga :-) Aneczka, ciemne loki? :-) owszem loki mi sie zawsze marzyly, a blondi to ja jestem od urodzenia, teraz oczywiscie farbowana :-) a koszule lubie szymkowi zakładac, ale tylko tak okazjonalnie :-) wczoraj byly urodziny babci wiec koszula musiala byc jak nic hihihi babci znajomi ktorzy go jeszcze nie widzieli byli oczywiscie zachwyceni :-) i byl tam jeden pan, który jest łysy jak kolano i wiecie co? szymon nie spuszczal z niego wzroku i caly czas sie do niego smial :-) mają chyba wspolnego fryzjera z moim szymkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Weekend minął szybko bo miałam zajecia na uczelni:( Wiecie co Agatka chyba oduczyła sie picia z butelki:( niewiem czy to wogóle mozliwe ale jak poszłam w piatek na zajecia to ona nic ni chciała pociagnac z butli...i płacz:( Ja miałam jakiąś taka tesknote za nia ze nie byłam na wszystkich zajeciach i wróciłam...wiec nie jadła tak ok 4-5h :( Słuchajcie ale mam radoche boo u nas na uczelni (mysle ze wszedzie jest cos takiego) mozna wyrwac troche grosza za urodzenie dziecka i byłam w dziekanacie dowiedziec sie co i jak i złozyc papiery i dowiedziałam sie ze dostane 500zł :) Fajnie bo nie spodziewałam sie ze az tyle:) Nie miałam czasu Was poczytac ale juz sie biore za nadrabianie zaległosci:) Wszystkiego naj dla solenizantów:) czyli Amelki (bo wczoraj nie miałam jak złożyc) i dzisiejszych : Majeczki i Oliwierka:) 👄 🌼 miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam wczoraj internetu, chyba musze zmienic bo cos czesto nie ma, a kase biora. Spóznione życzonka dla Amelki z okazji 4 miesiąca :) i życzonka dla Oliwiera i Maji dziewczyny ja dalej bede ciągneła temat wychowawczego, bo strasznie to przeżywam, jak bylam w ciąży to tak mi sie wydawał odległy ten temat a teraz. ja musze juz 12 grudnia wrócic do pracy, ale nie wracam ide na wychowawczy bezpłatny i to jest problem, nie wiem czy damy sobie rade fimasowo, jak nie damy to bede musiała dac roksanke do żłobka a bardzo tego nie chce. Czy któraś z was ma ten sam problem? dziewczyny które wracacie do pracy co robicie ze swoimi szkrabami? macie komu zostawic do opieki? co myslicie o złobkach? ja boje sie dac takie malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) justka ja ciebie tez wyobrazalam sobie jako brunetke a tu taka niezla blondyna hehe a malemu jak sie zalozy koszule to prawie jak roczniak wyglada;) lalik niezle te twoj pociechy, a syn to pewnie bedzie musial sie oganiac od dziewczyn:) aniu wszystkiego najlepszego dla amelki:) udalo ci sie wyciagnal ten 1000 od miasta?? firgielek piersze slysze by uczelnia sie dokladala do dzieci, super sprawa:) shamanka ja uzywalam z pharmacerisa kremu i oliwke z penatena na roztepy i to wszytsko razem mieszajc smarowalam mokra skore, ja w kazdym razienie mam zadnego rozstepu:) a czyja to zasluga czy kremu czy genow to nie wiem my tez przezylismy wekend, ostro bylo dla zosi najpierw u jednej babci mase ludzi, a teraz u drugiej z nastepna masa ludzi:) wczoraj zjechalo sie kuzynostwo (piatka ) zosi przekroj 8-4 lata i kazdy musial ja powozic na barana hehena szczescie mimo duzych wrazen spala spokojnie. normalnie zosi ma mnie i tate na codzien wiec sie boje ze troche sie bedzie bala innych ludzi:( no ale tak bywa, przeciez nie zaludnie tak szybko swojej chaty hehe co myslicie o czyms takim? http://www.allegro.pl/item270681756_swimhorsy_opatentowane_kolo_do_nauki_plywania.html moja kolezanka ma dla malego i plywaja w wannie i bardzo soebie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko a jak nie jestesmy małżeństwem to słyszałam ze tez mozemy starac sie o platny wychowawczy jak małzenstwo przedstawic wspolne dochody cos wiesz na ten temat? bo inaczej to musze go podac o alimenty, a nie chcemy takich rzeczy robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fernanda - jak najbardziej mozecie przedstawiasz dochody i swoje i towjego faceta, zglaszasz ze mieszkacie razem i to jest wasz dochod. oni maja rubryke konkubinat i wtedy wg zarobkow twojego M beda wszystko przeliczali mysle ze warto by bylo przejsc sie do mopsu czy gopsu i dopytac ja wracalam do pracy jak Gabrysia miala 4.5 miesiaca - zostala z niania. nigdy bym takiego malca do zlobka nie oddala. zreszta do przedszkola tez nie wczesniej niz po ukonczeniu 3lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blada u nas sie to nazywa: jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka:) wypełnia sie takie podanie i kopie aktu urodzenia trzeba dac i gotowe:) Ja tez bym nie wiedziała bo o tym cisza na uczelni tylko najzwyczajniej w swiecie poszłam i sie zapytałam:) bo szwagierka mi powiedziała ze ona u siebie dostała... wiec studiujace dziewczyny dowiedzcie sie u Was bo 500zł na drodze nie leży:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fernanda - mi sie macierzynski konczy w tym tyg, ale jeszcze do poćżatku stycznia iore zaległy urlop wypoczynkowy. Zdecydowalam sie wziąć pozniej ze 3-4 m-ce jeszcze ebzplatnego wychowawczego. Nam tez bedzie ciezk z jedna wyplata, ale nie chce takiego maluszka zostawiac z kimś obcym jeszcze. A żłobek juz wogole nie wchodiz w rachubę. Z tego co znajome opowiadały, to nawet jak dały maleństwa swoje do żłobka, to i ak po paru dniach dzieciaki wracałay chore i one musiały brc wolne/ chorobowe i tak w kółko. Mówiły w każdym razie ze złobek to wylęgarnia chorób - dzieciaki się zarażaja jedne od drugich. Takz ejak bardzo musisz wracać do pracy, to moze zastanów się nad opiekunką. JA na babcie niestety nie moge liczyc i tez jakoś w marcu bede zaczynała szukać takowej. Dziewczyny, czy wasze dzieciaczki dalej sie mocno ślinia??? Bo Emilce nadal ślinka kapie i wypływa... ząbków nie widać, a czy to mozliwe że to cały czas te ślinianki się tworzą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wiekszosci uczelni jest opcja otrzymania kasy z tyt. urodzenia dziecka... na UG tez byla mozliwosc tyle ze nie skaldalam bo musioalabym jechac do gdanska a 400km to sie srednio by oplacilo ;) zjazdy mialam w ich filii 125km od nas ale tam tego zlozyc nie mozna bylo, zreszta studentka liczyli mnie do polowy czerwca juz tylko mimo ze bronilam sie z koncem pazdziernika. i jeszcze cos - do wsyzstkich mam ktore planuja wziac wychowawczy - najpierw mozna wykorzystac urlop za ten rok. pozniej od 1 stycznia mozna wykorzystac caly urlop za przyszly rok plus w tym roku 2 dni wolnego z tyt opieki na dzieckiem i po nowym roku znowu te 2 dni juz za 2008 i dopiero wyhcowawczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mam ktore do pracy wracaja: art. 187 KP 1. Pracownica karmiąca dziecko piersią ma prawo do dwóch połgodzinnych przerw w pracy wliczanych do czasu pracy. Pracownica karmiąca więcej niż jedno dziecko ma prawo do dwóch przerw w pracy, po 45 minut każda. Przerwy na karmienie mogą być na wniosek pracownicy udzielane łącznie. Połączenie dwóch przerw, dzięki którym można przychodzić lub wychodzić z pracy godzinke wczesniej zależy jednak od dobrej woli pracodawcy. Przerwy muszą być udzielone jeśli zwrócimy sie z takim wnioskiem ale nie muszą być łączone Pracownicy zatrudnionej prze okres krótszy niż 4 godziny dziennie przerwy na karmienie nie przysługują. Jeżeli czas pracy pracownicy nie przekracza 6 godzin dziennie, przysługuje jej jedna przerwa na karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może zlożyć pracodawcy wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. 2. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
===== Podstawowe zagadnienia dotyczące urlopu wychowawczego reguluje Kodeks pracy (od art. 186), tak więc: * art. 186 Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy (liczą się wszystkie okresy zatrudnienia, również te u innych pracodawców oraz urlop macierzyński) ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. Pracownik posiadający 6 miesięczny okres zatrudnienia, bez względu czy korzystał z urlopu wychowawczego (sytuacja opisana powyżej) może skorzystac z urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia, jeżeli z powodu stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecko wymaga osobostej opieki pracownika. Rodzice lub opiekunowie dziecka spełniający worunki do korzystania z urlopu wychowawczego mogą jednocześnie korzystać z takiego urlopu przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy. Urlop wychowawczy udziela sie na wniosek pracownika. Wniosek musi zawierać dane dotyczące dziecka na które przysługuje urlop wychowaw– czy oraz stwierdzenie - w celu sprawowania osobistej opieki. Należy również dołączyć oświadczenie drugiego rodzica że w tym czasie nie korzysta z urlopu wychowawczego Urlop wychowawczy może być wykorzystany najwyżej w 4 częściach. * art. 186 -1 Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogloszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenia urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązjue się w terminie wynikającym z tej czynności. * art. 186 -2 W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzickiem. W razie ustalenia że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzickiem, pracodawca wzywa pracownika do stawienia sie do pracy w terminie przez siebie wskazanym, nie później jednak niż w ciagu 30 dni od dnia powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej niż po upływie 3 dni od dnia wezwania. Przepis ten stosuje sie również w przypadku stwierdzenia przez pracodawcę, że z urlopu wychowawczego korzystają w tym samym czasie oboje rodzice lub opiekunowie. inaczej wygląda sytuacja jeśli rodzic jest urawniony do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem - wowczes nie może on podejmować żadnej pracy zarobkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 188 k.p.). Zwolnienie od pracy na 2 dni przysługuje wszystkim pracownicom, bez względu na wymiar czasu pracy. Wymiar zwolnienia nie jest uzależniony od liczby posiadanych przez pracownicę dzieci, a zatem pracownicy przysługują 2 dni zwolnienia nawet gdy ma np. 4 czy 6 dzieci. Prawo do zwolnienia, o którym mowa w art. 188 k.p., przysługuje od dnia urodzenia dziecka lub podjęcia pracy przez pracownicę wychowującą dziecko do lat 14. Przepisy nie uzależniają tego uprawnienia od przepracowania pełnego roku kalendarzowego, jak również nie zawierają ograniczeń co do terminów, w jakich pracownica może skorzystać z tego zwolnienia. W razie niewykorzystania przez pracownicę w danym roku przysługującego jej zwolnienia, pracownica ta nie ma prawa do tego zwolnienia w następnym roku kalendarzowym, jako zwolnienia zaległego. Zwolnienie od pracy na 2 dni pracownica może wykorzystać łącznie lub rozdzielnie, zależnie od swojej woli i potrzeb. Pracownica zwracając się do pracodawcy o udzielenie jej zwolnienia nie ma obowiązku motywowania swojej prośby. Wystarczające jest wskazanie, że chcę skorzystać z przysługującego jej uprawnienia do takiego zwolnienia. Z uprawnienia wynikającego z art. 188 k.p. mogą korzystać także pracownicy (np. ojcowie), z tym że jeżeli oboje rodzice lub opiekunowie są zatrudnieni, z uprawnienia określonego w tym przepisie może korzystać jedno z nich (1891 § 1 k.p.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wlasnie ogladam Mamo to ja na TVN Style i mowili, zeby teraz uwazac przy tych pogodach na to, zeby dzieci nie spaly na spacerze, balkonie, czy ogordku (zwlaszcza maluchy takie jak nasze), bo podczas snu rozluzniaja sie blony sluzowe gornych drog oddechowych i wtedy zimne powietrze wpadal bezposrednio do gardla i choroba gotowa. Ostrzegali rowniez przed roznymi masciami rozgrzewajacymi, pan doktor mowil, ze zaleca masaz stop malucha wedlug wskazowek zegara - okolo 1 min., pozniej skarpetki - ponoc rewelacja na niezyty gornych drog oddechowych, a mascie moga uczulac, albo podrazniac krtan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×