Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Dviki, ja chodze dwa razy w tygodniu na body space. Nie wiem czy szlyszalas o tym. Chodze juz dwa miesiace. Bardzo mi sie podoba, jesli stosujesz jakas mala dietke to na pewno zrzucisz (ja nie stosuje). a najwiekszy plus tego to gładka skóra i zero cellulitu (w ciąży zrobil mi sie na udach) a po kilku razach wszystko zeszlo. Wage sprzed ciąży osiągnelam, diety nie stosuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzieki dziewczyny dzieki alezescie mnie podbudowaly ...powiem wam ze nawet zajebisty brzuszek mialam a teraz jakos mnie chujowo pozszywali nie dosc ze mi wisi jakos dziwnie ... to jeszcze czucia nie mam ale mysle ze to sie unormuje .... maniu nie wiem czy po bebiku ale skoro od poczatku go pije i ciagle je ma to musi byc po tym ..kup jej ten zwykly eftamil mozesz nawet wziasc 2 i powoli przechodz na eftamil ...tylko ten zwykly a nie ten zageszczony ... pozatym moze za duzo powietrza ci lyka przy karmieniu kup jej wolny smoczek ... wtedy i ulewac nie bedzie ... pozatym mysle ze ten koper w kaszce jej pomoze... a jak zaczniesz jej to melko dawac to jzu nie skacz z melka na mleko bo to tylko moze jej zaszkodzic ...musisz dac jej troche czasu na przyzwyczajenie ... a z tego co mowilas na bebiku zawsze tak miala wiec moze zwyczajnie jej nie sluzy tak jak nie sluzyl mojemu jarkowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj laik spróbuje... dziękuje ci bardzo za rady! normalnie jak sobie pomyślę, że znów inne mleko i podawanie go to mi się źle robi ale spróbuje bo z jakiegoś powodu polecacie ten enfamil. może głupotę zrobiłam kupując ten ar... świetna z ciebie babeczka i super laseczka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu to nie to ze polecamy ... ale rozmawialam z moja lekarka i spytalam jakie mleko kupic zeby wrazie czego dokarmic ...to skwitowala to tak ze najlepszy jest eftamil i jakis nutre....jakos tak ..ze to mleka z gornej polki ...coprawda nie dokarmialam nim julki ale wsumie ufam tej lekarce i wiem ze nie wciskala by mi kitu .. z tego co wiem Aneczka pisala ze ktos u niej wrodzince nim karmil i sie sprawdzilo ..stad ja bym cie namawiala na to ...a ze kupilas to ar to zeczywiscie blad jak ona nie jest przyzwyczajona od urodzenia ..wyksztalcila juz sobie jakis nawyk ssania ..a to pewno leci jej ciezko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno maniu ...gadalam z lekarka o tym mleku jak julka miala jakis miesiac i mialam straszne problemy z pokarmem i jej kolkami wiec powiedziala mi tyle ze to jest jedno z lagodnieszych mlek jakbym musiala jej go podac ... tyle ze bronilam sie przed tym jak cholera bo wiedzialam ze bylby to poczatek konca karmienia piersia .. kryzysy jakos minely ..kolki po debridadzie tez powoli ustapily ..wiec tak naprawde nie wiem jak dziala ... ale mam nadzieje ze lepsze mleko moze twojej Juli tylko pomoc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laik skarbie ale od razu podac sam enfamil czy mieszac go z bebiko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka84
Witam. Ja też mam termin na lipiec. Jestem bardzo szczęśliwa, że wkoncu zostane mamusią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko - dzięki za linki dot. żywienia. Poczytam sobie chętnie i się dokształce. A pediatra faktcznie poszła na łątwiznę i jestem tym trochę wkurzona. Bo szczerze mówiac to sobie raczej wyobrażam tak, że jak się przychodzi do pediatry, to ona sam powienien powiezdiec, że \"ok, Emilka skonczyla 4 m-ce, nie wiem czy Pani wie, że może już Pani wprowadzac posiłki...\" czy cś takiego. A nie ze ja sie dopytuje a ona mi daj xero z Bobovity, do tego z komentarzem, ze za je czasow to pozniej sie zaczynalo wprowadzac , ale takie są najnowse zalecenia. Chyba pojde do jeszcze jednego pediatry sie dopytac... Aha, dzieki za Tracy Hogg - poczytam soebie ten rozdział - a ksiazke mam juz w wersji papierowej :) Wisienka - no włąsnie zastanawiam się czy coś wprowadzać czy nie. ale mam zupełnu galimatias w głowie. Bo nie wiem czy juz, czy jeszcze nie, a jesli tak to od czego zacząć - od kaszki czy kleiku ryżowego (nawet nie we co to jest na rzie....) czy od jakiegos pojedynczego warzywka czy moze od zupki.... Masakra :( Jak na razie czuję sie w tym zagubiona... myszka - a czy mas przepis jak zrobić taką zupkę-przecier jarzynowy, o którym mowa w tym schemacie zywienia niemowląt? Justyna - nie przejmuj sie ta paczką wysłaną. Czasem zdaża sie ze gdzies utknie,. Ja tak mialam ostatnio ze 3 tyg czekalam na paczkę nadaną jako ekonomicza, gdzie normalnie to max tydzien szlo. Napisz może babce, zeby sprawzila u sebie na poczcie, bo czesto nie zostawiaja awiza, a paczka na poczcie leży.... a jak nadla nic, to zawsze mzoesz zglosic na poczcie reklamacje, tyle ze jest rozpatrywana 3 tyg... justka - a jakiej firmy slocziki z tym jabuszkiem dawałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik ja dałam troche jabłuszka z gerbera, jadl tez z bobovity jabłko z bananem i to mu baaardzo smakowalo bo takie słodziutkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu zacznj mieszac ...nie wiem jak tam sie to daje al np...jak na 100ml sa trzy miarki ...to ty daj dwie omeo ..i jedna enfamilu ...i tak stopniowo zwiekszaj proporcje ..np na drugi dzien dwie enfamilu i jedna omeo .. a na trzeci jzu sam enfamil ... Agusia gratulacje ...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ale naklikałyscie hohoho:) ja wczoraj nie miałam siły Was czytac bo tej szczepionce byłam wykonczona podobnie jak niunia:( a ta cholerna pani doktór jeszcze mnie dobiła:O nic kompletnie sie nie dowiedziałam...ale zaczne od poczatku:) wczoraj niestety nie było naszej pediatry(tzn to była nasza bo jak zapisywalismy Agatke do pediatry to z dwóch mielismy wybrac jedna a ze akórat była doktor O. to wzielismy ja) ale ze wzgledu na to ze a to cos tam jej wypadło a to znowu cos innego i tym sposobem nie była u nas ani razu to przejeła nas pani dr G. i od poczatku nas prowadziła no i wczoraj nie było jej wiec przyjmowała dr O. po pierwsze wygladała okropnie jak jakas wiedzma:( i mała na sam widok dostała takiej histeri ze hej( pierwszy raz tak płakała od urodzenia) :O po drugie ja jej mówie ze mała jest teraz bardzo marudna bo ida zabki a ona mnie wysmiała bo niemozliwe hahaha dziecko ma 4 miesiace ...wkurzyłam sie na maxa ale nic juz nie mówiłam bo po pierwsze mnie zatkało a po drugie niunia strasznie płakała i próbowałam ja uspokoic:( nic nam nie powiedziała o witamince podawac czy nie...my mielismy wczesniej zalecenie 4 kropelki bo jej czaszka miekła czy cos takiego a teraz to niewiem czy jej podawac dalej czy nie...:O nie wspomne ze jej nawet nie zbadała główki:( poza tym mówie jaj ze tak zadko robi kupke a ona na to czy uczylismy jej stekac bo moze nie umie....no myslałam ze mnie szlag trafi...co to za cholerna pani dr????? Sama sie kuźwa leczyc powinna a nie za dzieci sie bierze...ech:O Stara proca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziewczyny któras kiedys pisała o tej główce ze miesiecznie powinnarosnac 1,5cm ...nasza urosła równo dwa ???? to bardzo źle??? klatka 1 cm ... kurcze martwie sie jak cholera prosze pomóżcie:( Ja w sumie moze w pn wybiore sie jeszcze raz ale do naszej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz wklejam tabelke bo Dviki chyba jakas starsza wkleiła...albo ja mam schiza :) Aneczka1979....Krzyś...12czerwca..2950/49..7125/72.. cyc... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7000/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......8000/?....mieszane+jabłko Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......7000/65..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.......Arkadiusz....22lipca.....3370/58... ..6700/??...cyc+kaszka Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko na naszej klasie znajdziesz jeszcze dviki, lalik i maanie :-) coraz wiecej lipcówek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelkę, poprawioną bo nie idzie aktualna. Mam nadzieję, że kogoś nie pominęłam Aneczka1979....Krzyś...12czerwca..2950/49..7125/72.. cyc... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7800/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7000/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......8000/?....mieszane+jabłko Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......7000/65..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.......Arkadiusz....22lipca.....3370/58... ..6700/??...cyc+kaszka Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc Figielek już poprawiła ale ja jeszcze Karolkowi dodałam kilogramów. Chyba teraz jest dobrze. 🌼🌼 dla Ewuni i Karolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figielku lekarka walnięta i się nic nie przejmuj. ja jak ostatnio byłam to lekarz zmierzył julce głowę i mówi 45 cm, klatkę- 46 cm. więc ja się go pytam czy to nie za duzo, a on ze nie. ja poprosiłam zeby rzucił wynik na siatkę centylową i wyszło mu ze wymiary są na 97 centyl. ja w szoku a on mówi że to nic złego. przyszłam do domu i zaczełam się stresować że to dużo przecież. wychodziło że przez miesiąc głowa julce urosła 5 cm.... w koncu wyszperałam metr i okazało się że ma główkę 40 cm... nie wiem jak on ją mierzył... zresztą jak byłam ostatnio to inny lekarz zierzył głowę i faktycznie ma 40 cm:) tak więc nie stresuj się tylko sama sprawdz. wisienko spróbuję z tym koprem... dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguska Gratulacje:) 🌼 Madzik ja tez małej dawałam po troszku jabłuszka ale troszke sie przy tym krzywiła (ale dziubka otwierała:) ) a teraz daje jej spróbowac własnie jabłuszko z bananami i powiem ze chyba o wiele bardziej jej smakuje:) (mi też :p ) zdecydowanie słodsze:) O widze ze wszyscy szaleją na naszej klasie:) Mnie tez wkurza ze tak wolno wszystko sie otwiera ale cóz moze wkrótce cos poprawia:) Wszystkiego naj dla solenizantów👄 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny a ponawiam jeszcze pytanko jak dbacie o te pierwsze zabki??? o w sumie maniu masz racje sprawdze sama ale jak pielegniarka mierzyła niunie to sama była zdziwiona i mierzyła drugi raz i wyszło tyle samo...wiec raczej tyle ma... Dziewczyny a moze by tak dopisac w tabeli liczbe zabków u dzieci??? tylko troche miejsca brak...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko, ja tak rano u Justyny Was szukałam :-) i tez Maanie po Julci poznałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko .hehehhe macie wene w tym szukaniu ...kurde mi sie nawet nie chce bawilam sie z jula bo bezprzerwy mi sie to wiesza tez tak macie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wymiarow glowki ... dziewczyny jesli rosnie proporcjonalnie z klatka to sa odstepstwa od tego 1,5 cm /mc gorzej jak rosnie sama glowa a klatka nie ... pozatym nasze dzieczki chyba wchodza juz w ten okres w ktorym klatka zaczyna sie robic wieksza od glowy ... wazne zeby wszytko zachowalo proporcje ...takze prosze mamus prosze sie nie martwic .:)....te 2 cm jest w granicach ...jakby bylo 5 a klatka wcale to bylby problem ...wlasnie dawano o to dopytalam Neurologa ... bo wczesniej mi powiedziala ze tylko te 1.5 cm ... wiec to nie jest tak do konca;):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ładnie szalejecie na naszej klasie. Ja już też was znalazłam, po Justynie. No ale tu bardziej jestem anonimowa. No i jak widzę jakie z was laski to się zastanawiam czy się ujawniać. Na naszej klasie jestem z Jaśkiem. No lalik ty to w ogóle po trójce dzieci, niezła kobieta z ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale myślę sobie że kiedys się spotkamy na zjezdzie lipcówek. Później Wam powysyłam zaproszenia na naszej klasie. Po Jaśku poznacie. A tak w ogóle to jak sobie mnie wyobrażacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilismy po 2godz spaceru. wracalismy w aysscie syreny bo Krzysiowi sie zglodnialo a ja przeciez nie bede sie przy +3stopniach obnazac na lawce a zadnego sklepu gdzie moglabym wywalic rogala w przymiezalni czy chcoiazby za lada po drodze nie mialam ;) dla synia widac 2h 45min bez jedzenia w ciagu dnia to juz za dlugo ale przynajmniej cyc mi ladnie sflaczal po karmieniu ;) jeszcze tylko by drugiego podjadl to moze by sie wielkoscia wyrownaly wchodze na forum patrze a tu znwou cala strona do nadrabiania :) no nic siadam z kanapjka w lapce i czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik ale ty masz ta tracy hogg jezyk niemowlat czy ta ktorej tytul podalam? bo to 2 rozne ksiakzi :D na necie mozna sciagnac specjalna ksiazke kucharska dla niemowlat BABYCOOK. o tutaj: http://www.jesiennedzieci.com/kuchnia_maluch.html (wchodzisz na linkprzepisy dla malucha, pozniej dla Yoli i tam sie pokaze babycook.exe zapisujesz to na dysku i gotowe) znadziejsz w niej przepisy wlasnie na pierwsze dania dla maluszka :) jak nie bedziesz mogla sciagnac to moge ci przeslac mailem Figielku dla spokojnosci idz jeszcze do swojej pediatry. wydaje mi sie ze 4krople d3 to dosc duzo i jesli juz jest z glowka ok to nie ma sensu takiej dawki podawac. poza tym te 2cm to mysle ze nie jest duze odstepstwo zwlaszcza ze mogla teraz czy poprzednio byc zle wymierzona ale w tym wsyztskim najgorsze jest to ze tacy niekompetentni lekarze pracuja w przychodniach :( dziecko bez sprawdzenia ciemiaczka buzi (zabki gardlo) i odruchow nie powinno byc w ogole zaszczepione!!! Marylko 3mam kciuki za pomyslne wiesci po usg. daj znac co i jak skoro sa juz u wasztych maluchow pierwse zabki to codziennie wypadaloby juz szczotkowac i dziaselka masowac. sa takie szczoteczki na palec najladane z canpolu, ja mam takie gumowe zestaw 3sztuk do pielegnacji jesli idzie o nasza klase to jestem ale powiem tak - cenie sobie bardzo moja anonimowosc i po prsotu sie nie dodaje do zadnej z was chcoiaz wsyzstkie juz sobie obejrzalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no nie ja :) wlasnie zjadlam 1/3 bochenka chleba z rodzynkami... byl super swiezy i churpiacy i zarlam go z samym maslem.... ojjjj bede jednak piekarnie na spacerach omijala z daleka bo dupsko rosnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×