Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

blada - ja bym zapytala sie gina co on na to, lepiej nie ryzykowac jesli on stwierdzi ze lepiej sobie odpuscic, dla mnie nawet jazda samochodem jest uciazliwa tyle ze ja ciagle jestem slaba no i nzowu wymiotuje :( alicja - ja humorki mam i to straszne, wyje byle czego i nie wazne czy to ze szczescia czy ze smutku po prostu wyc mi sie chce i tyle ;) w pierwszej ciazy tez tak bylo wiec tym sie nie przejmuj. co do boli glowy tez miewam straaaaaaaaaaaaszne, takie ze az w oczach mnie boli no i ostatnio odkrylam ze to z powodu cisnienia, do tej pory mialam zwsze tak 89-90 na 50 a teraz wzorcowe 120/80, na bol glowy taki juz skrajny biore PARACETAMOL bo moj gin powiedzial ze zadnych panadoli apapow ani innych nie mozna tylko czysty paracetamol w aptece kupic i tak zrobilam. amolu nie moge stosowac ze wzgledu na wstreeeeetny zapach wiec staram sie po prostu polezec i zrelaxowac a najbardziej to pomaga mi mezowski masaz ;) dviki - ja sobote i niedziele mialam juz znacznie lepsza i myslalam ze juz taka poprawa sie utrzyma a tu dzisiaj zawroty glowy i kibelkowe usciski wrocily, no po prostu koszmar a tu przede mna dzisiaj tyle nauki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally to chyba musi byc strasznie dobra przychodnia jakby dzwonili, po prostu ty dryndnij i odwolaj wizyte zeby mogl ktos inny skorzystac, a na pytanie dlaczego powiedz ze zrezygnowalas z uslug tej pani dr i basta. Nie musisz sie nikomu tlumaczyc bo to twoja decyzja do kogo z lekarzy chodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zminie sobie jeszcze tc NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................11......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -2kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków..................10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław........7..........30.07.2007....+0,5 termal........Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28.......Szczecin.............10....09.07.2007..+około 2 Terka76......Teresa....30......Lubelskie............7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....8t...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1 g.o.o.s.i.a ...Gosia .....30 ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczęta :) no to i aj sie przyłączam i będę od czasu do czasu coś dopisywac. Mam 27 lat i jestem z Warszawy, własnie trwa 7 tydzień czyli tez załapuję sie na lipcowy termin :) to moja pierwsza ciąża :) Mdłości mam mega-okropnie-wielgachne, choć jak jem mało i czesto to jeszcze jakos ujdzie choc i tak czasem mnie jeszcze \"szarpie\" ale narazie wymioty sie zatrzymałay. Cały zeszły tydzień przelezałam w łózku ale juz od dzis powróciłam do pracyi jakos musze wytrzymac, choc nie jest łatwo bo mam tez strasznego lenia i zero chęci do pracy. Ja tez mam niestety bóle głowy i jak rozmawialm z lekarzem to powiedział, że absolutnie przez pierwsze 3 miesiące żadnych prochów, moge sie posmarowac amolem i już :( ściskam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może i ja się dopisze do tabelki :) NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................11......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -2kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków..................10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław........7..........30.07.2007....+0,5 termal........Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28.......Szczecin.............10....09.07.2007..+około 2 Terka76......Teresa....30......Lubelskie............7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....8t...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1 g.o.o.s.i.a ...Gosia .....30 ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin) Stonoga.......Iga........27.......Warszawa........7tc....22.07.2007..-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonogo witam w gronie :) a gdzie reszta sie podziala ?? zadnych postow od poludnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Ally lekarza wybierasz sama i nic nikomu do tego :) Ale jesli juz gdzies Cie zapisali ze w ciazy jestes, to maja obowiazek monitorowac Twoja ciaze. Zadzwon po prostu powiedz ze przenosisz sie do innego lekarza a oni sobie to odnotuja i juz. W przeciwnym razie mozesz sie spodziewac wizyty poloznej srodowiskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich w ten okropny dla mnie dzień. Byłam dziś u gin, który jest ordynatorem w szpitalu, podobno rewelcyjny fachowiec i tajkie tam. A ja po wyjściu od niego rpozryczałąm się, choć wszystko w porządku. Jak lekarz może powiedzieć, że mają stare i sypiące suie usg oi on mi go niue ma jak zrobići... włąściwei rób se bababo co chcesz, ja ci usg nie zrobie, moge co naj wyżej dać ci na nie skierowanie. No i musze iść chyba domjakiegos prywatnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam strasznych boli brzucha takich ze az nie moglam chodzic, nospa forte troche ulzyla ale ciagle pobolewa. wlasciwie to jakos tak dziwnie bo do tej pory i w pierwszej ciazy nawet jesli to byl ostry bol to raczej w dole brzucha a ten sie zaczyna pod pępkiem w dol; moge siedziec w jednej pozycji, nie moge sie schylac i jak chodze to tylko drobnymi kroczkami, zadnego plamienia na szczescie nie stwierdzilam, tak sobie mysle czy to moze miec zwiazek z poddzwignieciem sobotnim ale mysle ze to predzej by wczoraj dokuczalo... no a moze to skutek dzisiejszych wymiotow??? czterokrotnie zaliczylam objecia wiec moze cos sie mi zruszylo bardziej w okolicach zoladka??? juz sama nie wiem ale jesli nie przejdzie w 2 h to dzwonie do lekarza... ledwo poszlam po mala do przedszkola a jak z nia wracalam to juz noga za noga bo bolalo... polozyc sie nie moge bo wtedy mam okrutne zawroty glowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatroskana - zmrozila mnie wiadomosc o poloznej srodowiskiej, mialam checi nie dzwonic :P ale jak tak to zadzwonie z samego rana, dobrze ze to napisalas :) aneczka - a ten ból który masz, to nie nasila ci się jak podnosisz prawą nogę do góry? Albo schodzisz po schodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally jak mnie zaczelo bolec to po rpostu zezarlam leki i polozylam sie skulona biorac na przeczekanie, nie bylabym w stanie wtedy zejsc po schodach bo ledwo sie doczlapalam po nospe. Teraz juz jest lepiej - bol taki pardziej tępy wiec jeszcze poczekam nim zaczne panikowac i do gina wydzwaniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam podony ból jak mnie mój wyrostek łapał, wiec stąd te schody (tak się to ponoć sprawdza), mam nadzieje ze ci sie polepszy 🌻 napisz wieczorkiem czy przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................11......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -2kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków..................10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław........7..........30.07.2007....+0,5 termal........Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28.......Szczecin.............11....09.07.2007..+około 2 Terka76......Teresa....30......Lubelskie............7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....8t...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1 g.o.o.s.i.a ...Gosia .....30 ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin) Stonoga.......Iga........27.......Warszawa........7tc....22.07.2007..-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka trzymaj się!!! Może lepiej żebyś zadzwoniła do lekarza i mu wszystko opisała? Będziesz spokojniejsza. Najważniejsze, że nie ma plamień może ból minie. Daj znac co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, własne wróciłam od gin. Na szczęście wszytsko w porządku :) Zrobiła mi usg, widziałam tykające serduszko! ALe super sprawa! :))) Choć ma dopiero 0,5 cm... Pani dr powiedziała, że termin może byc nawet 2 sierpień :( Jestem jak na arzie na przełomie lipca i sierpnia, ale i tak się juz tutaj na forum zadomowiłam :D Nastepna wizyta na poczatku stycznia. Juz nie moge sie doczekac. Ten czas tak strasznie powoli leci... :/ Ally, ja biore Duphaston jak na arzie 2 razy dziennie, pani dr powiedziała ze tak bede brac do 12 tyg, a poźniej jeszcze jedno opakowanie - czyli 20 tabletek - już raz dziennie, żeby powoli odstawiać. Czyli generalnie bede brac do 15 tyg. A jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally, lekarz zmniejszył mi ten duphaston na 2 * dziennie, ale za chwilę znów zaczęłam plamić:( i zwiększyłam znów do 3* dziennie. no cóż, nie dane mi jeszcze się wycofywać z hormonków. tak może być nawet do 15 czy 20 tyg. (tak,jak madzik) . idę dopiero za tydzień do lekarza, muszę się go zapytać, czy ten mój śluz zabarwiony na różowo nie jest groźny, bo codziennie taki mam. jutro kolejny zastrzyk. na moją głowę nie pomagały okłady i w końcu skapitulowałam i wzięłam paracetamol. bolało coraz bardziej. już nie mogłam oczu otworzyć, bo porażało mi wzrok. teraz lepiej mi. mam nadzieę,że jutro już nie będzie tego bólu. Aneczka, ja myślę,że tak wysoko ten ból, to chyba nie ma nic wspólnego z ciążą. może jakieś sprawy jelitowe (kolka?) . jak teraz się czujesz? lepiej trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski! Dawno nie zagladalam a tutaj tyle nowosci :). Dopisalam i siebie do tabeli. Stonoga widze ze mamy ten sam termin :) Ale się wstrzeliłysmy! Taka rocznica ;) Pozdrawiam goraco NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................11......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -2kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków..................10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław........7..........30.07.2007....+0,5 termal........Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28.......Szczecin.............11....09.07.2007..+około 2 Terka76......Teresa....30......Lubelskie............7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....8t...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1 g.o.o.s.i.a ...Gosia .....30 ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin) Stonoga.......Iga........27.......Warszawa........7tc....22.07.2007..-3 Hoogata......Agata.....28........Kraków...........7tc...22.07.2007..+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety bol dalej jest ale juz nie taki dotkliwy, zaczyna sie pod pepkiem i w dol, kolka boli inaczej, to takie niezbyt mile skurcze, jesli sie by nasililo podjade na izbe przyjec i tyle. Na razie nie bralam zadnych wiecej lekow i jest ok wiec bede zyla :) alicja - a masz w domu aparat do mierzenia cisnienia? bol glowy ze az oczow to skutek skokow cisnienia i dobrze by bylo zebys w takim momencie sprawdzila jaki masz poziom cisnienia. moze jesli nie masz aparatu to warto od jakiej sasiadki anwet pozyczyc na troche?? madzik - no to jeszcze maluszek kruszynka ale najwazniejsze ze serduszko ladnie bije, zobacz to koniec 7tygodnia i tylko 5mm a u mnie w 10 bylo juz 27, takie bobasy szybciutko rosna :) ja nawet przy tych moich atrakcjach obejmowania kibelka i nawet dzisiejszym bolu to i tak jestem szczesciara ze zadnych prochow nie musze brac. milego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrczę to u mnie jeszcze inaczej :( ja brałam od 30 listopada 3x1 tabl. wykonczylam w ten sposób 2 opakowania, miałam recepte na jeszcze jedno, nie wiedzialam wiec czy je wykupic czy nie, czytalam na ulotce ze to nalezy odstawiac stopniowo; wiec wykupilam dzis wieczorem tą receptę, nawet jak babka powie zeby go juz nie brac, to zawsze wole go mieć pod ręką (chyba się uzależniłam :P ) Nie wiem właśnie jak jutro wziąć kolejną dawkę, więc rano wezmę jeszcze noramlnie, a potem będę dzwoniła do mojej ginki po instrukcje, dzis jej nie zastalam bo jest gdzies na dyzurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja w sumie to chyba dobrze ze wzielas w koncu ten paracetamol, taki uporczywy bol jest bardziej niebezpieczny niz ta 1 tabletka, przy czym to paracetamol, wiec w nie duzych dawkach mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciśnienie mam stałe niskie. nie przekracza 110/70. mam aparat w domu i mierzę codziennie. kiedyś, dawno temu, jak pracowałam a dwóch etatach to miałam często migreny. ciągnęły się 2 , 3 dni i nic nie pomagało. ale to było z przemęczenia. jak zrezygnowłam z drugiej pracy to od razu ustąpiły.teraz przez te dwa dni poczułam się, jakby horror z tamtych czasów wrócił. bo było podobnie. teraz nie boli, ale jestem taka skołowaciała. Mówię wam wszystkim dobranoc i już czekam na ranek.:) zawsze to nowy, lepszy dzień.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally,wzięłam niestety dwie tabl.:( bo jedna nie pomogłaby. znam ja te bóle głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - no to Twój bobas przy moim jest duuuzo \"wyższy\" ;) Mam nadzieje że mój też szybko podrośnie. A orientujecie się dziewczyny, kiedy zaczyna byc dzieciaczka cokolwiek czuć? Wiem, ze to jeszcze o wiele za wcześnei, ale chciałabym orientacyjnie wiedzieć, kiedy mozna dzidzie wyczuc, że jest w brzuszku. Jestem okroepnie niecierpliwa i ciekawska :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) podziele sie z wami pewna informacja, moja mama mi mowila ze dawniej babcie na miejsca bolące prezykładaly liście kapusty. ja na swoje bolace kosci tyłkowe testowalam i troche pomoglo. kolezanka z pracy to potwierdzila mowiac ze jej babcia przykladala kapuste na glowe gdy ja bolala. te liscie trzeba lekko potluc by posicily soki i po poprostu przyłozyc;) moze warto sprobowac babcinych sposobów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g.o.s.i.a
Witajcie ! Patrze i czytam,ze nie tylko ja jestem jakas obolala.Mnie pobolewa krzyz a najbardziej podbrzusze.Troche sie martwie gdyz przeszlam jedno niepowodzenie.Choc i tak jestem juz szczesliwa mama od ladnych paru lat to i tak o obecna ciaze bardzo sie martwie. Moze na zapas i niepotrzebnie. Czekam z niecierpliwoscia az minie mi 12 tydzien.To juz bedzie bezpiecznieszy okres. Aneczka1979 - pochodze z Bialegostoku, obecnie mieszkam w Pennsylvani,przez 2 lata mieszkalam takze w New Jersey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g.o.s.i.a
A ha dziewczyny .Mam pytanie. Macie jakies bole podbrzusza lub plecow (krzyza)? To normalne ? i raczej wszystko w porzadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze głowa nie boli mnie na całego, ale już ćmi:(:( . czyli tak jak wczoraj i przedwczoraj. zaczyna się delikatnie, a przeradza w potworność. czyli kolejny miły dzień mnie czeka. liście kapusty przykładałam kiedyś do piersi, jak miałam zapalenie i pokarm nie chciał iść. nie wiem czy pomogło, już nie pamiętam. na pewno zażywałam też antybiotyk. g.o.s.i.a , na pewno nas trochę czytasz i widzisz, że ciągle narzekamy na jakieś bóle. :) więc chyba to normalne w ciąży. ten pierwszy trymest to okres ogromnych zmain w organiźmie. po nowym roku będzie nam wszystkim już lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z bolem brzeucha jest lepiej, wieczorem jeszcze troche ćmiło ale juz przeszlo, nie mam tylko totalnie apetytu i tu sie kolko zamyka bo jak nie zjem to mnie mdli a jak zjem to mnie mdli jeszcze gorzej, i badz tu czlowieku madry. A cos co szczegolnie mi ise nie podoba sa to zawroty glowy, jakbym dzisija miala znowu ‘przyjemnosci’ to zglaszam sie do gina, nie bede ryzykowac madzik - w pierwszej ciazy ruchy sa ok 20-21tygodnia w drugiej ponoc juz od 17tego, na razie to ja czuje takie bulbanie i przelewanie sie w brzuszku czyli cos co mialam w pierwszej ciazy ok 15tygodnia teraz jest juz miesiac wczesniej blada - ja tak z lisciem kapuchy robilam gdy mialam nawal pokarmu i zapalenie piersi, 2 oklady i mleko zaczelo spowrotem sie lac wiec z pewnoscia cos w tym jest. na brzuch tez bym przylozyla tylko skad ja liscia kapuchy teraz wytrzasne??? i fakt najlepiej go z lekka zmaltretowac tluczkiem do miesa tak aby ociupina soku wyszla z liscia gosia - bole podbrzusza sa jak najbardziej normalne, macica badz co badz sie powieksza i maluch sobie miejsce mosci, w pierwszej ciazy bole mialam az takie ze mdlalam teraz juz troszke lagodniej jest. A co do miejsca zamieszkania to ja jestem z Lomzy wiec te same wojewodztwo :) Pennsylvania to dobry wybor, duzo tam ladniej niz w NJ :) nim wyszlam za maz kazde wakacje spedzialam w CT :) alicja - moze sprobuj pogadac z lekarzem o tych bolach? paracetamol to niestety na migrene jest niebardzo pomocny. moze jakies domowe sposoby oprocz amolu sa?? nie przypominam sobie nic takiego ale moze warto poczytac albo w aptece o cos homeopatycznego zapytac. zycze lepszego samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×