Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

No właśnie tak co do innych tematów...W telewizorni lecą Muminki i mamusia ma chwilę luzu przy kompie. Dziś na kolacyjkę otworzyłam puszkę brzoskwiń miooodzio. Z córcia wciagamy to za jednym przysiadem a dziś dołączył do nas mąż więc trzeba było dzielić na 3. W przedszkolu panie ubrały choinkę i moja córcia też by już chciała w domu ale najpierw muszę zrobić w domu porządek, żeby nie przeszkadzała. Póki co powtarzamy kolędy :D A propos, jaką choinkę macie w domu? Ja co roku kupuję żywą w donicy. Taką nie za dużą żeby coś poza choinką zmieściło się w przedpokoju. Płacę za nią 20-30zł. Po świętach wystawiam ją na dwór, podlewam i żyje sobie do sierpnia, no chyba że zabiją ja upały. Czujecie już święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulek78
Cześć dziewczyny! Witam wszystkie przyszłe Mamusie :) i odrazu chciałabym sie do Was przyłączyć :) mam na imię Aśka,jestem z Wrocka, pracuję jako księgowa i studiuję na studiach podyplomowych. to moja pierwsza ciąża,10 tc. byłam u gina 30.11 miałam robione USG. moja dzidzia ma 17 mm i jest z nią wszystko oki. narazie biore tylko witaminy z kwasem foliwoym i czuję się całkiem dobrze, choć do niedawna mdłości dawały mi sie we znaki ale jakoś w ostatnich dniach zelżały.poza tym czułam sie strasznie zmęczona, padałam o 22 ...i nadal tak sie zdarza. często mam huśtawki nastrojów,potrafię sie rozpłakać z byle powodu i poprostu w jednej sekundzie. cieszę sie że jest nas tyle i ze możemy sobie tu pogadać i podzielić wrażeniami i obawami. apropos czegoś innego niż ciąża idę dziś do kina na film Babel w ramach relaksu. i jeszcze apropos studiów to też powinnam się pouczyć...ale mi sie nie chce :P buziaczki dla wszystkich :) muszę jeszcze przeczytać od początku cały topik i się wkręcić w to co pisałyście jak mnie nie było. narazie mogę pisać niezbyt często bo jeszcze nie mam netu na stałe ale od stycznia już bede miała. pozdrowionka i buziaki raz jeszcze :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja zarzuć tematem :) a ja dokończe jeszcze ten o filmach :) mój ulubiony film to \"50 pierwszych randek\", \"Moje wielkie, greckie wesele\" a z polskich (starszych) to mój najulubieńszy \"Seksmisja\" :D i oczywiście serial Czterdziestolatek - uwielbiam Madzie Karwowską no i oczywiśćie Stefcia też :D poza tym lubię różnego rodzaju ścinki montażowe, chociaż wszyscy się dziwią czemu, a mnie to po prostu fascynuje, rzeczy które nie weszły do filmów; jakieś uchybienia, które jednak weszły :D ostatnio było o tym w Dzień Dobry TVN, nawet nie wiedziałam, że ludzie sie tym zajmują i wrzucaja do sieci potem :D jeszcze jakiś film kocham namiętnie :D ale zapomniałam tytuł :P a już wiem \"uciekajaca panna młoda\" i \"pretty woman\". a w chorobie najbardziej pomagaja mi ksiazki Musierowicz :D miłość mojego dzieciństwa, nadal czytam tą sagę, teraz poluję na Czarną polewkę w bibliotece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do filmów, kocham Bareję w każdym jego filmie. Z obcych \"Dirty Dancing\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) dzięki za podjęcie tematu. chodzi mi o to, że rozmawiamy o ciąży, wiadomo, to temat nr 1. ale trochę się już znamy i fajnie jest powymieniać się swoimi pasjami, zapatrywaniami na życie . to zawsze wzbogaca nasze doświadczenia:);) Aaa...!! moje wielkie , greckie wesele jest super! humor przedni. taki właśnie lubię. A na mikołaja kupiłam mężulkowi wszystkie odcinki Alternatywy 4 ( kurcze , co za okazja, za 9 odcinków na dvd zapłaciłam 19 zł) i teraz co wieczór zasiadamy sobie i dawkujemy po jednym odcinku. Wczoraj myślałam,że zamorduję gołymi rękami pana Anioła ( dozorca bloku - Wilhelmi) . To dopiero charakterek! Ja będę ubierać sztuczną choinkę w domu, a prawdziwą w ogrodzie. powoli udziela mi się atmosfera świąteczna. już sama myśl o wigilii!( przychodzi do nas rodzinka). menu już wymyśliłam. następny etap to zakupy i gotowanie. ale to dopiero w przyszłym tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć asiulek:):) zabezpiecz sobie nicka w preferencjach, nikt się nie podszyje pod ciebie. coraz więcej nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Czesc Dziewczyny! Witam serdecznie nowe Mamusie :) Dzis pobilam rekord!!!! Spalam do 10 potem od 11.30-14.00 a potem od 15.30-16.30 i juz mi sie chce spac :P Moj Maz dzis byl ze mna w domku caly czas i po raz pierwszy widzial jak mnie mecza mdlosci... Mam wrazenie ze wczesniej nie rozmumial co do niego mowie :) Chyba wreszcie lagodniejszym okiem spojrzy na swoja ciezarna zone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalyscie o filmach dzisiaj no i w sumie nie wiem czy powinnam sie odzywac bo ja tutaj bym cala liste wrzucila :) ale najulubiensze 1. Dirty Dancing 2. Pretty Woman 3. Philadelphia 4. Forest Gump 5. Coyote Ugly (ze wzgledu na muzyke i wersje angielska) 6. Shrek :) 7. Seksmisja 8. Zmiennicy :) z corcia ogladam ogolnie duuuuuzo bajek i dosc dobrze je juz znam a to co powyzej to moge ogladac do znudzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ranna pora uczylam sie wczoraj tak zawziecie ze dzisiaj wygladam jak zombie, since pod oczami i tylko 6h snu za mna i jakas jestem \"zmulona\". no ale przerobilam juz do 90pytania ze 120 wiec licze ze uda mi sie dzisiaj te badziewie dokonczyc. Jutro wracam do pracy a w piatek musze przygotowac autoprezentacje (ona ponoc jest polowa sukcesu na tym egzaminie) no i tak sie boje ze na sama mysl dostaje boli brzucha :( normalnie to bym zezarla cos uspokajacego a tak to poleze roztrzzesiona na egzamin :O mam do was pytanko - co kupujecie na gwiazdke swoim rodzicom? o ile u was w rodzinie kupuje sie prezenty pod choinke doroslym. U nas akurat prezenty sa tylko dla dzieci ale tak sie sklada ze \"trzeci dzien Swiat\" czyli 27grudnia to imieniny mojego taty a ja nie mam pomyslu na nic oryginalnego. moze stowrzmy tutaj skarbnice naszych prezentow gwiazdkowych? co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Asiulek 78, czesc dziewczyny!! Asiulek mamy wiele wspólnego :D Ja też jestem tu \"nowa\", także mam na imię Aska ;) i pracuje w księgowosci :) Jest to dla mnie pierwsza ciąża, a moje dziecko w zeszłym tygodniu miało 19 mm, a teraz pewnie urosło :D Topiku niestety od początku nie dam rady przeczytać, bo w domu nie mam kompa... Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek:) podejmuje temat filmow... ja ogolnie jestem wielbicelka kina, ale nie mam szczegolnie ulubionego filmu, tylko wieksza gromade heh ale moge wymienic za to ulubionych rezyserow, ktorych filmy staram sie wszystkie ogladac tj. pedra almodovara i komedie petera zelenki, no oczywiscie nasze stare polskie filmy szczegolnie barei :) co do prezentów ja swojej tesciowej kupilam obrus w swiateczne motywy, a reszta zakupow jeszcze przede mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceśc dziewczynki!!! Dopiero wstałam:) Znowu dzisiaj mnie mdliło! Okropieństwo (wczoraj męczyłam się prawie 3 godziny). A zwłaszcza że wcześniej ta dolegliwośc mnie ominęła. o 7.30 obudziły mnie nudności i musiałam szybko wciągnąc banana, no i pomogło zasnęłam. Teraz znowu się odzywają także czy chce mi sie czy nie to musze iśc zrobic sobie i fasolce śniadanko:) Jeśli chodzi o prezenty to u nas robi się nie tylko dla dzieci. Tak więc staramy się kupowac rodzicom czy też teściowej i teściowi coś nie za drogiego a przydatnego. W innym przypadku zbankrutowalibyśmy. W tym roku święta u teściów w Kołobrzegu. Szwagierce i jej narzeczonemu (w lutym biorą ślub a w poniedziałek dostali klucze do nowego mieszkania) kupujemy coś do kuchni. Byc może noże. Hihi ale fajnie się zrymowało. Dla teściów narazie nie mam pojęcia :( Mężulek dostanie wymarzony podłokietnik do samochodu kupiony na allegro :) Mi mikołaj ponoc przyniesie szlafroczek. Tak więc musze jeszcze coś wymyślic dla teściów. Jest to trudna sprawa zwłaszcza, że 4 tydzień nie wychodzę z domu :( Może w przyszłym tygodniu już będę mogła. Oczywiście chętnie posłucham waszych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezenty:):):):) lubię dawać i dostawać:) U mnie na wigilii będą moi rodzice, mama męża i jego brat z żoną. Dla kobiet kupuję kosmetyki, dla panów nie mam jeszcze pojęcia.:( to mają być drobiazgi, tak zawsze było. w sumie mam do obdarowania (razem z moim mężem i córką) 7 osób. I chcę się zamknąć w kwocie 100zł na wszystkich. koszty samej wieczerzy wigilijnej pewnie mnie zrujnują.:p Nie mam też pomysłu dla córci. może kolczyki? ona uwielbia pożyczać moje (i to bez pytania!) na zakupy wybieram się w poniedziałek. może jak będę chodzić i oglądać rózne rzeczy to coś mi się spodoba. Blada, lubię też almodovara, oglądałam trochę jego filmów, nie byłam na volverze. byłaś? jeśli tak, to napisz coś o filmie, jakie wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie szalenie podobaja stojaki do wina lub przybornik do wina (taki spoecjalny lejek niekapek co to sie potem zamyka, ladny korkociag etc) w cenach dosc przystepnych np ostatnio w rosssmanie byly na promocji, czasami bywaja w makro tez w dobrych cenach. Ja niestety w 100zl bym sie nie wyrobila bo samym chrzesniakom kupujemy prezenty po ok 60zl no i corci naszej w tym roku prezent prawie 50zl a jak nam starczy to jeszcze krzeslo do biurka chcemy jej kupic czyli kolejne ponad 100. JEdnego roku (pierwszy rok po slubie jeszcze nie bylo malej) na prezenty poszla mi prawie cala wyplata - u rodzicow na wigilii jestesmy my rodzice babcia i siostra taty plus brat cioteczny z zona i 3dzieci (to juz 9osob do obdarowania) a u tesciow sa oni i meza siostra z malzonkiem i dzieckiem (kolejne 5osob) wioec wychodzi tego calkiem sporo dlatego baaaaaaardzo mnie to cieszy ze odeszlismy od rpezentow dla wsyztskich zwlaszcza ze ja mam ciezki gust do utrafienia z prezentem i jeszcze moja rodzinka w cos trafiala ale tesciowie to juz kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka tan przybornik do wina to fajny pomysł. Teściowie lubią pic dobre winko:) W weekend mężulek będzie jeździl po supermarketach musze go poprosic żeby miał oczy szeroko otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak.. przy dużej rodzinie ciężko kupować prezenty dla wszystkich. dobry pomysł z tym,że tylko dzieci dostają prezenty. ja nie mogę wprowadzić takiej nowości.:( to już wielopokoleniowa tradycja w mojej rodzinie. a i tak miło jest dostać nawet drobiazg niż nic. droższe prezenty kupujemy sobie tylko na urodziny. no i jeszcze dopóki córka nie poszła do szkoły to też zawsze na święta dostawała coś ekstra. a teraz wierzcie mi, ona ma ciągle jakieś zapotrzebowania. to karta do komórki, nowa bluzka, spodnie, kosmetyki. co miesiąc coś ode mnie wyżebrze:p aneczka, a dla męża masz pomysł na prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mezem jako takich prezentow sobie nie robimy chociaz zawsze cos sobie wykupimy, on wiem ze chcial mi bielizne kupic ale go doprowadzilam do pionu ;) bo za dlugo bym w niej nie posmigala, w tym roku zarzadzilam bezprezentowosc materialna, on dostanie zone z kokarda czerwona i bita smietane plus moze jakies wisienki kandyzowane w ramach rekompensaty ;) ogolnie mielismy ciezki rok bo najpierw w wakacje kupilismy autko a pozniej wyszly nasze badania i latanie po lekarzach w zwiazku ze stwierdzeniem nieplodnosci... zreszta bardzo duzo nam kasy w tym miesiacu poszlo bo kupilismy meble do pokoju corci i w ten sposob nawet nie wiem czy wystarczy zeby zaplacic za mieszkanie wiec nie szaleje :O chcoiaz przyznam ze chcialabym mezulowi kupic cos extra ale coz... znam mozliwosci budzetu i na niespodziance niematerialnej poprzestane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze w ramach pomyslu dla tych co kupowac maja sprzety gosp domowego - kupowalysmy rzeczy u tego goscia na allegro i niezla jakosc za dobra cene, przyjaciolce wzielam teraz na gwiazdke przybornik do przypraw a kolezanka komplet sztuccow dla swoich tesciow wziela moze ktorejs z was tez cos w oko wp[adnie https://ssl.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5267541 ceny od 20 do 150zl wiec mozna wybierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elviska
no to i ja NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................11......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -2kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków...............10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław.....7......30.07.2007....+0,5 terma...Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28...Szczecin........11....09.07.2007..+około 2 Terka76......Teresa....30......Lubelskie.......7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....8t...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1 g.o.o.s.i.a ...Gosia .....30 ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin) Stonoga.......Iga........27.......Warszawa........7tc....22.07.2007..-3 Hoogata......Agata.....28........Kraków...........7tc...22.07.2007..+1 elviska.....Eliza.......23......Białystok..........8tc 25.07.2007..-6kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon ty chyba pytałaś o ginów z Wa-wy, więc zapodaję ci rewelacyjnych speców od usg, ginów niesety nie znam; tych dwóch lekarzy to w sumie jeden lepszy od drugiego, dr Makowski (przyjmuje na Łuckiej 18), bierze 150 zł za usg 2D i 200zł za usg 3D, jak się wybierasz na przezieronosc karkowa, albo potem na połowkowe to warto właśnie do niego lub do dr Roszkowskiego, ten z kolei bierze 300 za wizytkę (nie wiem czy to nie jest nawet to 4d, ale 3d chyba na pewno za ta cene) :( no nie jest to tanie, ale może będziesz chciała skorzystać , dziewczyny bardzo go sobie chwalą. Szkoda że nie przyjmują na Śląsku, wybrałabym się :P no ale póki co, pozostaje mi mój dr, idę do niego 1 raz, i od razu na tą przezierność więc się dopiero okaze co to za jeden :P Ally napisz jak u ciebie wyszła ta przezernosc, 3 mam kciuki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, przypomniało mi się coś, moja koleżanka chodzi do dr Chazana do gina, i tez go sobie chwali, a własnie na usg chodzi do Makowskiego, ale gdzie przyjmuje ten dr Chazan to nie wiem....jak będziesz chciała to mogę dopytać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wy w tej Warszawie drogich lekarzy macie :( Ja płace za zwykłe usg oraz badanie 70 zł. Pewnie są i droźsi ale są tez tańsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicjo nie bylam jeszcze na volverze, ale wybieram sie w przyszlym tygodniu, w moim miasteczku mam raz w tygodniu tzw. środawiska, filmy za 5zl i sa to filmy z tych niekonwencjonalnych i w przyszlym tygodniu wlasnie puszczaja volver z czego sie bardzo ciesze, bo inaczej czekalaby mnie wyprawa az do krakowa :( a co do prezentow, my kupujemy tylko dla rodziny meza (tesciowie i 4 rodzenstwa), u mnie nie mamy zwyczaju prezentu gwiazdkowego, z czego sie czasem i ciesze poniewaz mam 7-rodzenstwa na dodatek 2 szwagierki i 5 malych od moich braci...wiec chyba nie musze tlumaczyc heh. u nas zwyczaj jest na mikolaja dzieciom i chrzesniakom do 18roku zycia kupowac prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blada, mieszkasz gdzie w okolicach krakowa? bo ja też nie mieszkam już w samym krakowie ( w tabelce z przyzwyczajenia podałam,że kraków) , ale między krakowem,a myślenicami.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za nazwiska Kimmusia o tym Roszkowskim słyszałam, ale nie wiedziałam że takie są ceny :O ja musze poszukać coś tańszego.... Zastanawiam się czy jest sens szukania takiego gina, który pracuje w szpitalu, w którym chciałabym rodzić, bo tak sobie pomyślałam, ze fajnie by było, z drugiej strony pewnie się okaże, że jak pójdę rodzić to akurat mój wybrany lekarz nie będzie miał dyżuru tego dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) u mnie to tak roznie...pochodze z okolic suchej beskidzkiej i tu pracuje, a od roku mieszkam w wadowicach. do lekarza chodze w suchej i tu chce rodzic, w wadowicach szpital ma gorsza opinie, a w suchej szpital jest wypasiony:) no i wiecej znajomych pielegniarek a to zawsze cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany to moj gin i jego ceny to luksus w porównaniu z tymi co podała Kimmusia. Ten do którego ja chodze prowadził ciąże 2 moich przyjaciólek i obie były zadowolone, poleciły mi go i ja tez nie moge złego słowa o nim powiedziec. On nie pracuje w żadnym szpitalu, prowadzi juz tylko prywatna praktykę więc nie ma mo wy o rodzeniu pod jego okiem, ale jakos sie tym nie przyjmuje bo z reguły i tak jest sie pod okiem tylko połoznej a lekarz jest z doskoku. A co do filmów to ja niestety ale musze sie przyznac ze uwielbiam te wszytskie naiwne komedie romatyczne :D moje je oglądac na okrągło. Wogóle kino traktuje jako odskocznie od codzienności i zawsze wybieram lekkie filmy. Lubie jak mnie odprężają i rozśmieszaja nie przytłaczaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja te lekkie oglądam teraz. zresztą z moją obecną wrażliwością:p nie wytrzymałabym napięcia na ambitniejszym filmie.żaden sensacyjny też nie wchodzi w grę. byliśmy z mężem ostatnio na najnowszym bondzie i kilka razy siedziałam z zamkniętymi oczami. niby to taki lepszy Mc Gyver, ale i tak nie mogłam patrzeć jak się biją. więc teraz komedyjki i koniecznie z lektorem. nie mam siły czytać napisów:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×