Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dora, po zdjeciach widze że z Ciebie taki Chudzik jak ja to pewnie wiesz jak cierpie przez to, że mimo apetytu nie mogę jeść:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz- czy jak one tak bola przy gryzieniu, to znaczy ze nie moge gryzc? bo ja \"dzieki\" temu ze raz na jakis czas mam kolke nerkowa (wg pani doktor, ktora przezyla i porod i kolke to kolka jest wredniejsza;P) mam dosc wysoki próg bólu, moge wlasiciwie gryzc , pomijajac to, ze przyjemnosc wtedy z jedzenia zadna, ale chodzi mi o to, czy zebom sie nic nie stanie:/ trzeba je teraz oszczedzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 :D Tak, jestem chudzik, mam 172 wzrostu i ważę 50-52 kg. Jem na okrągło, powaga! Mam taka przemiane materii. Jak nie zjem kolacji np. o 21.00 (o podwieczorku już nie wspomnę) to na drugi dzień 1,5 kg mniej. Muszę jeść na okrągło żeby nie schudnąć. A jak schudnie mi sie niechcący ok. 2 kg (np. jak jestem chora itp.) to potem ponad roku musze walczyć, żeby zpowrotem wróciły te 2 kg :) Ciężkie to jest, bo ja chce przytyć ok. 5 kg! Jem lody, desery, ciasta, pizze i nic :-( Każdy mi mówi, że z latami ta przemiana materii będzie się pogarszać to przytyję :) Najgorzej co mnie przeraża w aparacie to nie ból tylko to, że nie można za barzdo jeść i się chudnie :O ja nie chcę!!! Hehe... Może to wydaje się Wam śmieszne ale to jest prawda, moja koleżanka też tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, ja mam to samo- jak juz mi sie uda wyhodowac jakies namiastki \"boczków\"( w sensie cos co minimalnie zasloni kościki) to wystarczy weekend pracy albo choroby i nic:( a hodowanie czegokolwiek to u mnie wieki trwa:( no i podobnie jak Ty jem wszystko łącznie ze slodyczami, pizza, hamburgerami i innymi \"tuczacymi\"produktami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorzej było na studiach, bliski obrony pracy mgr. Latało się cały czas dom - studia - przystanek autobusowy - uczelnia itp. Nie było kiedy jeść i trochę schudłam. Po dwóch latach udało mi się dopiero wrócić do dawnej wagi. No i jeszcze jak mam grypkę, boli gardło to wiadomo, że nie ma się apatytu, mdli i nic nie smakuje, bo nie ma się smaku, wtedy też chudnę. koszmar z tym wszystkim :-) Może gdybym jadła codziennie pizze, 2 zapiekanki albo hamburgera, 5 batonów, 2 czekolady to bym przytyła :-) Ale prędzej bym zbankrutowała, hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przytyłabyś, taki nasz chudzikowaty los. predzej zauwazylabys wplyw ten smakolykow na cere co obawiam sie wcale by Cie nie zachwycilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA 666
Czesc ! Dzisiaj mam załozony aparat. Nie czuje zadnego bólu na razie. Ale mam wrazenie , ze zęby zrobiły sie troche ciemniejsze. Moze to od tych srodków, ktorymi smarowała mi orto zęby przed załozeniem zamkow? Czy ktos z Was cos takiego zauważył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wiem jak to jest z tym tyciem i odchudzaniem. Wyczytałam gdzieś, że jak się chce schudnąć, je się rzadko itp, to wtedy się chudnie. Bo na odległy czas między posiłakami organizm robi jakieś zapasy i wtedy się tyje. A jak sie jej często a mało to jest w sam raz. Ale jak tu jeść rzadko, np. 3 posiłki dziennie? Mi w brzuch burczy juz po godzinie jedzenia, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANKA 666 -- WITAJ! Pocieszasz mnie, że nie bolą ząbki, ale że ściemniały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANKA- poza tym nie ciesz sie na zapas, mnie w pierwszy dzień tez nie bolaly:) a tak powaznie- wszystko da sie zniesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka22
ja mam dokladnie tak samo jak Ty....171 i 50 kg. kurde a moze takie chudzielce mają wieksze skonnosci do krzywych zebow bo w sumie jak widze po ludziach to nie widzialam u zandego "gubasa"krzywych zebow. albo po prostu juz sobie tak wmawiam...:) hihih tez jem wszystko i o kzadej porze, a mimo to jestem chuda, mam szczuplą twarz no i malą szczeke tak ze mi sie zeby nie mieszcza mam wyrwane 2 zeby i boje sie zeby mi znowu nei zaczeli wyrywać bo co mi na starosc zostanie....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście mam okrągłą twarz :) Niektórzy mi mówią, że moja twarz nie pasuje do tułowia :) Albo, że jak to jest, że jestem taka chudzinka a na buzi okrągła, heh. Szczękę też mam małą i bardzo ciasno w buzi, na górze zęby rosną mi równolegle :) Ale to chyba dlatego, że mało jadłam twardych rzeczy i byc może nie wyrobiła mi się szczęka. A smoczek ssałam do ok. 5-ego r.ż. Może stąd ten lekki tyłozgryz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym tak sobie wlasnie pomyslalam- zastanawialyscie sie kiedys kto tak naprawde na nas zarabia? ortodonta, czy wytworca aparatu? bo ciekawa jestem ile taka ortodontka daje za te kawalki metalu biorac pod uwage ze samo wytworzenie tego to pewnie koszt jakichś 5-10zł:/ i czy wszystkie aparaty tak jak moj na przykład sa z USA? moze bysmy tak stworzyly polska konkurencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia280
Jest któraś z was z Warszawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziasbb
Ja mam 164 cm wzrostu i waze 57 kg, chciałabym zejsc do 55 kg.Jeszcze ponad rok temu ważyłam dobre 62 kg, teraz wiem ze idealnym dla mnie sposobem żeby coś zrzucić jest siłownia. Ale wracając do tematu aparatu, to ja osobiście jem wszystko bo w zasadzie nic nie sprawia mi problemów :) No ale kwestia przyzwyczajenia, na poczatku było gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak u Was przygotowania do Świąt? U mnie to dopiero dziś się zaczęły... mycie okien, firan... W czwartek albo w piątek zacznę piec ciacha, mniam mniam... No i pasowałoby w piątek obrać już choinkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka...
moje "współżycie" z aparatem wisi na włosku. okazało się, że mam za wąską górną szczękę i powinnam zprzed drucikami nosić hyraxa-aparat na rozszerzenie podniebienia. Strasznie mnie to przeraziło. TAki aparat to nie tylko wydatek 600 ale ból i dyskonfort, wiele na ten temat czytała. Szkoda bardzo, bo napaliłam się na leczenie i marzyłam o ładnym uśmiechu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka, ja tez musze nosic hyrax :( ale pogadałam ze znajomymi, ktorzy przez to przeszli i mowili ze ze wszystkiego wlasnie noszenie hyraxu (hyraxa?;)) bolało najmniej... na początku podobno ciezko sie mowi i jeszcze ciezej je.. ale mozna sie przyzwyczaic. Nie poddawaj sie! Ja tez sie boje, ale chce miec ladny usmiech a te 4-5 miesiecy (tyle mam nosic hyrax) jakos przezyje.. ;) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matulka22
minka ..ja tez mam wąską gorna szczeke..jeju a jak mnie tez powiedzą cos takiego????????????????? rany rany..o czyms takim to pierwsze slysze dora ja juz tydz.temu posciagalam firanki,zaslony....pomylam wszystko, dzisiaj tylko ot tak....na "owal sie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti280
Jesteście z Warszawy. Jak tak to podajcie adres i strone internetową jakiegos dobrego, sprawdzonego ortodonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszysykich! ja przygotowań do świat nie czuje zupelnie poniewaz jestem dlaeko od domku w akademiku i zajmuje sie nauka:( a do domku dopiero w czwartek:( madziasbb czy masz jakaś wyprobowana fajna mieszanke kolorow gumek? jaka polecasz?:)ja poki co tylko mam jasno niebieski i jestem zadowolona:) ale nie wiem co nastepne:) chcialabym cos kolorowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zazdoszcze problemów z przytyciem:) ja wprawdzie mam 173 i waze 56 czyli nie jest zle:)ale szybko idzie mi w boczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno:) propo jedzenia!zauwazylam ze bardzo nie zdrowo teraz sie odzywiam:( dlatego ze jak juz jem to konkretnie wiec wychodza mi obfite posilki 2 albo 3 dziennie!wolalabym jesc mniej i czesciej jak kiedys i zdrowiej i przyjemnosc wieksza!:) ale myc np 7 razy dziennie zeby??? nie nie.... 3-4 mi wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×