Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ja nie wiem bo nie będę miała zakładanych, tylko ciekawi mnie jak orto założy bez tego te pierścienie bo mam naprawde ciasno. Romek a może ty mi powiesz, da się bez gumek separacyjnych??? Dora poprosze o zdjęcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogasiowa
dziękuję za odpowiedź Bardzo zależy mi na tym aby dowiedzieć się jaki jest koszt bo mam limit dzienny na karcie kredytowej i nie wiem czy powinnam wypłacić pieniądze. Co do zdjęcia to niestety na tym komputerze żadnego nie posiadam niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez poprosze o jakies fotos. Wam tez wysle, oczywiscie bez krzywaskow (bo zawsze je ukrywam), ale niedlugo bede miec z Andrzejek, gdzie sie smialam i widac i krzywaski i aparat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za zdjęcia ja też juz wysłałam swoje na którym widać moje zęby, innego z zębami w pracy nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka22
aga...cos tam(sory nei zapamiatalam nicku:) ja tez z andrzejeke mam takie ze widac moje okropne zeby heheh./. tak sie spiłam ze normalnie smialam sie jak glupek :) no ale cóz taka jest szczera prawda...mam krzywe zeby ... :/ widzialam wczoraj taką dzieczyne na przystanku autobusowym..bardzo ładną a jak sie zaczela smiac to ....miala aparati normalnie stwierxzilam ze nie wygladają te aparaty tak najgorzej....i musze go miec!!!!!!!!!!!!! teraz to juz jestem pewna....z potem sie bede chwalic moim pieknym usmiechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka dzięki za zdjęcia!!! Kurcze nie chcą sie moje wysłać, spróbuje z domu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez sie tak spilam malutka i sobie spiewalam i spiewalam, a kolega robil zdjecia... okropne to zdjecie, ale nie skasuje go, bede za dwa latka na nie patrzec i podziwiac ROZNICE... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka22
agaga Tobie juz wysyłam to mm nadzieje ze sie odwdzieczysz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogasiowa, założenie gumek separacyjnych jest wliczone w wizytę. Przynajmniej moją orto za założenie nic nie siągnęła. Zapłaciłam jak zawsze 5 dych za wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po takim powitaniu:))) nic tylko opisać : mam 23 lata, do aparatu podchodzilam jak pies do jeza, po wizycie u kazdego kolejnego ortodonty z kwitkiem w łapce zalecającym wyrwanie tych czy innych zębów odpuszczalam sobie na kolejne pol roku i tak w kolko... ale jakis czas temu obudzilam sie i stwierdzilam ze nie moge zagryzc szczeki- w ciagu nocy wylazły mi osemki do konca i cos dziwnego zaczelo sie dziac- wiec totalna panika, dentysta, ortodonta, dwa dni na wyrwanie zebow (zdrowe, mocne, z korzeniami jak u słonia-aua) i tydzien na zaleczenie ran- finalnie aparat. ortodontka zalecala metalowy, mowila ze to skraca czas leczenia, ze w porownaniu z kosmetycznym sa to jakies 3-4 miesiace roznicy, no i dodala, ze metalowe zamki w razie zniszczenia czy oderwania da sie naprawic, przykleic, a taki porcelanowy lub plastikowy jak peknie to lipa jak smok, zamawianie nowego i 200 zł za kazdy element... duza jestem wiec zdecydowalam sie na metal- w koncu 1000zl roznicy to duzo, mozna juz schowac to na wybielenie:)))) i mam od wczoraj.. wczoraj bylo ok, nic nie bolało, wyglada ładnie, gumki mam przezroczyste, ciagle go ogladam w lustrze:))) jedzenie- wczoraj super, jadłam słonecznika nawet:D:D:D a dzis rano mialam problem z gryzieniem ... TWAROGU.. no coz, trzeba sie poswiecic, nie?? w nocy obudził mnie bol, teraz wlasciwie nic nie czuje- o ile nie uzywam zebow...:D pozdrawiam i wytrwalosci zycze:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 🖐️ O rety i kto by pomyślał że przez noc tak sie może gryz zmienić :-D Informuja nas na bieżąco jak twoje zęby i czy przestają boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka22
zazdroszcze....tez bym juz chciała go mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj idę do dentysty z moją nieszczęsną szóstką po kanałowym, przez którą nie mogłam we wtorek założyć aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane aparatki:) jak bylo w planie wczoraj orto zalozyla mi aparat:) i nic nie bolalo az w nocy obudzil mnie straszny bol i juz nie moglam zasnac strasze rano nie moglam jesc ale teraz jest lepiej nawet obiad w kawaleczkach zjadlam hihi pomiedzy jedynkami zrobila mi sie przerwa w ciagu 24 godzin niesamowite a zawsze te zeby zachodzily na siebie..........nie mialam wczoraj czasu napisac i zajrzec tu a widze ze jakies akcje na wieksza skale sie wczoraj tutaj rozegraly:)ja tez chce foto naszej zolozycielki forum i aparatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 jak widze nie tylko ja mialam bezsenna noc z aparatem:) za 3 miesiace pozostalo mi tylko zalozenie dolnego aparatu i juz bedzie komplet (na razie mam tylko gore, bo przy mojej wadzie ponoc sie tak robi) i tez mam metal bo jak juz nosic to cudo na zebach to zeby bylo widac a co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti280
Ja też zakładam sobie aparat moja ortodontka mówi że mam mieć wyrwane najpierw dwie dolne czwórki, ale ja sie boje. Mimo to sie zdecydowałam. Odpowiedźcie mi na jedno pytanie czy aparat trzeba myć po każdym posiłku??????. Bo ja w szkole za bardzo nie mam warunków, bo w toaletach są takie dziewczyny co palą i wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti280
a wiecie może czy jak już sie zdejmie aparat stały i bedzie sie nosiłoło jakiś nie stały to go trzeba nosić cały czas i do jedzenia zdejmować czy bedzie sie go noosiło tylko np. jak jesteś w domu a do szkoły nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Beti280 zabki musisz myc po kazdym nawet najdrobniejszym posilku zeby nie zrobila sie próchnica a jezeli nie mozesz umyc zabkow to chociaz dokladnie oplukac woda i umyc przy nadażającej sie okazji a jezeli jest taka sytuacja ze nie mozesz umyc zabkow to nie jedz tez slodyczy moj ortodonta mowi ze moge je jesc tylko wtedy gdy mam pewnosc ze moge umyc zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_______________X______2_lata__________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni___________________________X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X____14.12.06____X___________________metalowy 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X_________________X___________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X_____2_lata_________metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06____X________________kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X_____________________________________metalowy 64._Chester________________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 65._ona81_________________________________________________________________________ 66._malutka22_____________________________________________________________________ 67._ina24__________________________________________________________________________ 68._magdalena_____________________________________________________________________ 69._rogasiowa______________________________________________________________________ 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X______________________________________metalowy 71._Beti280________________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie mam założony harax, noszę go już 4 miesiąc, zdejmują mi go 14 lutego (oh taka miła randka z ortodontą w walentynki ;p). Potem.... wyrywają mi cztery zęby i zakładają stały aparat i na górę i na dół. A koszta jak dla mnie są straszne, Harax 500 zł, wyrywanie zębów, aparat 3000 zł, wizyty kontrolne co miesiąc 200 zł, potem aparat retencyjny x2 też pewnie koło 500 jak nie lepiej. same wizyty kontrolne przez dwa lata to prawie 5 tysięcy! ehhh jak dla mnie koszmar ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mam już zdjęcia: pantomogram i boczne głowy. Na tym pierwszym zobaczyłam, że w kościach na dole mam ósemki :-( które leżą poziomo i pchaja sie na siódemki, co robić? Trzeba je wyciągać z dziąsła? Jestem w szoku. Na górze na ma zalążków. Witam nowe aparatki!!!! i przyszłe :-) Na razie zdjęcia wysłałam do: Cala, kamyk22, chester, ileneczka. Zaraz wysle do reszty. Aha i czekam na Wasze fotki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam od stomatologa. Zaplombował mi dolna szóstkę i skasował 8 dych. Troszkę sporo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti280
Do emma tak chodzi mi o aparat rentencyjny czy jakoś tak. Wiesz coś onim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×